نرخ-میلگرد

نرخ میلگرد در بازار آهن و قیمت امروز میلگرد

نرخ میلگرد همچون دیگر مقاطع فولادی در سال گذشته و به‌خصوص در 3 ماه ابتدای سال 99 دست‌خوش تغییرات بسیاری شده‌است. نوسانات قیمت میلگرد در برخی مواقع تا آنجایی پیش رفت که باطل شدن معاملات بورس کالا و عدم فروش از طرف تولیدکننده و یا واحدهای بازرگانی، بازار را با حالت بسته مواجه کرده است.

قبل از صحبت درباره قیمت امروز میلگرد بهتر است کمی با این محصول بیشتر آشنا شوید تا با انتخاب صحیح هزینه مناسب‌تری را پرداخت نمایید.

تولید میلگرد

اصلی‌‌ترین روش تولید میلگرد از طریق نورد گرم است. فولاد و شمش خام، مواد اولیه برای تولید میلگرد به شمار می‌رود گرچه در برخی موارد از ضایعات فولاد نیز در ساخت آن استفاده می‌شود که در این صورت تاثیر مستقیم بر استاندارد و کیفیت میلگرد دارد و موارد استفاده آن را به‌خصوص در صنعت ساختمان‌سازی تحت‌الشعاع قرار می‌دهد. اگر خریدار میلگرد هستید بهتر است بدانید تمامی این محصولات از هر نوعی که باشد باید مشخصات و اطلاعات مربوط به آنالیز کیفیت خود را به همراه داشته باشد یا قبل از خرید به شما ارائه گردد از این طریق شما خواهید توانست مواد بکار رفته در میلگردها را تشخیص دهید و براساس کیفیت آن‌ها مورد استفاده مناسب‌شان را انتخاب نمایید.

انجمن آزمایش و مواد آمریکا، استانداردی برای اطلاعات میلگردها و دیگر محصولات فولادی تعیین نموده است که هر میلگرد باید حاوی این اطلاعات باشد:

شماره‌ی شناسایی اندازه‌ی میلگرد

طول میلگرد در این شناسه ثبت شده و شما خواهید دانست براساس این شناسه میلگرد با چه طولی را خریداری می‌نمایید.

نوع فولاد مورد استفاده

اگر اطلاعات دریافتی با حرفN  مواجه شدید این حرف نشان دهنده تولید میلگرد از فولاد خام و نو می‌باشد و حرف W به معنای این است که میلگرد از فولاد ریخته‌گری‌شده ساخته شده است  ودر موارد استفاده از آن باید دقت نمایید.

شناسه‌ی درجه‌ی میلگرد

درجه‌ی میلگرد، همان میزان استحکام تسلیم میلگرد می‌باشد که در سیستم اندازه‌گیری انگلیسی می‌تواند 60 یا 75 باشد و در سیستم اندازه‌گیری متریک می‌تواند 420 یا 520 باشد. نقطه تسلیم میلگرد جایی است که بعد از آن میلگرد دچار تغییر برگشت ناپذیر در خود می‌شود.

کیفیت و استاندارد این مقطع فولادی تاثیر مستقیم بر نرخ میلگرد در بازار داخلی و جهانی دارد از این رو در هنگام خرید میلگرد توجه اعداد و شناسه‌های گفته شده می‌تواند در تناسب قیمت خرید میلگرد و نوع آن به شما کمک نماید.

نرخ میلگرد در کنسرسیوم آیرومارت

شرکت بازرگانی آیرومارت با بیش از 35 سال سابقه در بازار فولاد با تکیه بر نیروی جوان، تحصیل‌کرده و کارآزموده و ارتباطات قوی با تولیدکنندگان مقاطع فولادی در سراسر کشور نرخ میلگرد و دیگر محصولات را در وبسایت خود و یا به‌صورت مشاوره تلفنی به شما ارائه خواهد کرد.

استعلام نرخ میلگرد در بازار

حال سوال پیش می‌آید چگونه از نرخ میلگرد بازار تهران و یا دیگر مناطق ایران می‌توان اطلاع پیدا کرد و با توجه به نوسانات شدید این محصول در روزهای اخیر به صحت و ثبات آن اطمینان نمود. شما می‌تواند برای اطلاع بر روی لینک قیمت میلگرد کلیک کنید و از نرخ میلگرد در انواع مختلف با توجه به تولیدکنندگان مختلف آن اطلاع پیدا نمایید و سپس برای هماهنگی و کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین آیرومارت در بخش میلگرد تماس حاصل نمایید.

عوامل موثر بر نرخ میلگرد

اطلاعات این بخش از مقاله می‌تواند شما را در تحلیل قیمت آهن یاری کند. داشتن این دانش به شما کمک خواهد کرد تا تصمیم درستی در زمان خرید بگیرید و با توجه به پیش‌بینی قیمت‌ها خرید خود را در زمان صحیحی انجام دهید. در این قسمت عوامل موثر بر نرخ میلگرد را با یکدیگر به اجمال بررسی خواهیم نمود.

عرضه و تقاضا

اصلی‌ترین عامل موثر بر نرخ هر کالایی را اقتصاد آزاد می‌توان عرضه و تقاضا دانست. نکته مهم درمورد این مبحث، تناسب بین عرضه و تقاضای میلگرد است. رشد و یا کاهش هردو با یکدیگر آنچنان تاثیری در روند قیمت‌گذاری نخواهد گذاشت، تغییرات قیمت وقتی به چشم می‌آید که این دو عامل عکس یکدیگر رفتار کنند. مثلا افزایش تقاضا و کاهش عرضه یا ثابت ماندن آن به افزایش قیمت منتج خواهد شد. افزایش عرضه همراه با کاهش یا ثبات تقاضا به کاهش قیمت می‌انجامد. تحلیل صحیح درباره تقاضای بازار برای مثال در فصول مختلف می‌تواند در پیش‌بینی قیمت ها به شما کمک نماید.

نرخ دلار

بازیگر اصلی دو سال اخیر در قیمت‌گذاری بازار داخلی به قطع، نرخ روز دلار است. حتی اگر افزایش یا کاهش قیمت ارز در بازار سریعا تاثیری در عوامل زیرساختی مانند قیمت تولید نداشته باشد اما می‌توان گفت نرخ میلگرد به صورت لحظه‌ای براساس قیمت دلار تعیین می‌گردد. نوسانات قیمت نیز در هفته‌های اخیر باعث سردرگمی و با تصمیم به لغو خرید برخی افراد می‌شود که البته با افزایش این نرخ، قیمت میلگرد نیز روندی صعودی به خود گرفته است.

نرخ سود سپرده گذاری

بخواهیم یا نخواهیم فولاد در سالیان اخیر هم‌چون برخی محصولات دیگر، مانند طلا به کالای سرمایه‌گذاری تبدیل شده است. کاهش نرخ سود بانکی با خروج سپرده از بانک و افزایش تقاضای این نوع محصولات می‌انجامد که نتیجه‌ای جز افزایش قیمت‌ها نخواهد داشت.

هزینه حمل و نقل

هزینه ارسال یکی از فاکتورهای اصلی در تصمیم به خرید است. کشورهای همسایه ایران با توجه به تحریم‌هایی که با آن مواجه هستیم هزینه دریافت محصولات را برای خود محاسبه کرده و سپس با واردات از چین که یکی از اصلی ترین تولیدکنندگان فولاد در جهان است مقایسه خواهند نمود. به همین دلیل اکثر تولیدکنندگان داخلی مجبور هستند برای باقی ماندن در صحنه رقابت صادرات فولاد قیمت خود را کاهش دهند. همچنین هزینه حمل برخی مواد اولیه مانند نیکل به داخل کشور نیز عامل موثری بر قیمت گذاری محصولات فولادی و به‌خصوص نرخ روز میلگرد می‌باشد.

هزینه انرژی

تولید میلگرد و در کل فولاد از پرمصرف‌ترین بخش‌های انرژی است زیرا ذوب و شکل‌دهی آن به انرژی بالایی نیاز دارد. قیمت حامل‌های انرژی و شرایط طبیعی برخی مناطق مانند کم آبی و افزایش هزینه تامین آن در قیمت تولید تاثیر مستقیم خواهد گذاشت. از طرفی مواد اولیه تولید میلگرد چه به‌صورت وارداتی و چه تولید داخل در نرخ روز میلگرد تاثیر مستقیم می‌گذارد.

مشاوران آیرومارت با در نظر گرفتن تمامی این عوامل و همچنین بررسی بازار روز آهن بهترین نرخ میلگرد در بازار را به شما اطلاع خواهند داد. می‌توانید برای اطلاع از نرخ میلگرد به صورت روزانه با مشاوران بخش میلگرد تماس حاصل نمایید و یا با مراجعه به وبسایت آیرومارت از نرخ میلگرد در انواع مختلف آن، اطلاع پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *