اپوکسی لوله

رنگ اپوکسی لوله فولادی

خدمات اپوکسی لوله

اپوکسی لوله و پوشش‌دهی لوله‌های فولادی با استفاده از رنگ اپوکسی یکی از خدماتی است که توسط مجموعه آیرومارت ارائه می‌شود. مشتریان می‌توانند انواع لوله و تجهیزات فولادی را را با پوشش اپوکسی از آیرومارت خریداری نمایند. از طرفی می‌توانند بار خریداری شده خود را به آیرومارت بسپارند تا با بالاترین کیفیت و در اسرع وقت، پوشش‌دهی اپوکسی آن را انجام دهند. نگران محدودیت ابعاد و نوع لوله نباشید. آیرومارت بدون محدودیت، انواع لوله اپوکسی را به شما ارائه می‌کند.

پرداخت اعتباری

تحویل فوری

تضمین کیفیت

انبارداری مطمئن

اپوکسی لوله چیست؟

ممکن است واژه اپوکسی را زیاد شنیده باشید اما ندانید که اپوکسی لوله چیست؟ رنگ اپوکسی، از جمله رنگ‌های رایجی است که برای رنگ‌کردن لوله‌های فولادی مورد استفاده قرار می‌گیرد. سال‌هاست که از این نوع رنگ در ابعاد وسیع برای ایجاد مقاومت در برابر خوردگی در خطوط لوله استفاده می‌‌شود.

اپوکسی لوله FBE که با نام‌های اپوکسی اتصال ذوبی و پوشش پودر اپوکسی نیز شناخته می‌شود، سختی و قابلیت چسبندگی بالایی دارد. این نوع پوشش با پاشش بر روی لوله داغ، ذوب شده و به سطح آن می‌چسبند.
رنگ اپوکسی لوله، از ترکیب رزین اپوکسی و هاردنر پلی آمید ساخته می‌شود. ترکیب این دو، رنگی با مقاومت بالا در برابر حرارت، عوامل جوی، شرایط شیمیایی و اصطکاک می‌سازد.

پوشش اپوکسی این انعطاف‌‌پذیری را دارد که به آن ماده‌ای دیگر افزوده شود تا خواصی بهبودیافته در آن ایجاد کند. بدین ترتیب می‌‌توان با افزودن کولتار به رنگ اپوکسی، رنگی ایجاد کرد که مقاومت بالایی در برابر آب و زنگ زدن دارد.
رنگ اپوکسی لوله فولادی، هم به صورت خارجی و هم برای داخل لوله کاربرد دارد. در حقیقت این‌که پوشش به صورت داخلی اجرا شود یا خارجی، به نوع سیال خط لوله و کاربردی که دارد، وابسته است.

پوشش اپوکسی لوله، یک یا چند لایه

پوشش اپوکسی لوله، به صورت یک لایه و چند لایه مورد استفاده قرار می‌گیرد:

  • پوشش اپوکسی لوله تک لایه معمولاً در ضخامت 300 تا 500 میکرون مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  • پوشش fbe دو لایه، لایه‌ای 300 تا 500 میکرونی که مقاوم در برابر خوردگی است، دارد و لایه دوم آن مقاومت در برابر عوامل فیزیکی و شیمیایی ایجاد می‌کند.
  • در پوشش پلی اتیلن سه لایه، اولین لایه پوشش اپوکسی است و بر روی آن لایه‌ای پلی اتیلن به همراه چسب اعمال می‌شود. در این نوع پوشش، ضخامت 200 تا 300 میکرون برای پوشش اپوکسی کافی است.

کاربرد رنگ اپوکسی

پوشش اپوکسی لوله، به صورت خارجی و داخلی برای پوشش‌دهی انواع خطوط لوله به کار می‌رود. از جمله کاربردهای آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • در لوله‌های نفت، گاز، آب، فاضلاب و میعانات پتروشیمی از نوعی پوشش fbe استفاده می‌شود.
  • سطح خارجی لوله جدار چاه نفت را می‌توان با پوشش اپوکسی چند لایه پوشش داد.
  • پوشش‌ خارجی درجوش یا سرجوش در سایت خطوط لوله
  • پوشش‌دهی خارجی و داخلی اتصالات و شیرآلات فولادی
  • رنگ fbe به عنوان لایه ضدخوردگی در خطوط لوله‌های دریایی
  • پوشش‌دهی مخازن ذخیره سوخت
  • رنگ اپوکسی داخل لوله آب آشامیدنی

مزایای پوشش اپوکسی

بادوام بودن پوشش اپوکسی، مهم‌ترین و اصلی‌ترین ویژگی آن است. رنگ اپوکسی لوله فولادی از نفوذ آب به لوله و خوردگی جلوگیری می‌کند.
مقاومت در برابر دمای بالا، تنش‌های خاک، مقاومت شیمیایی و تا حدودی سختی سایشی و مقاومت به رطوبت از دیگر ویژگی‌های مثبت این نوع پوشش به شمار می‌روند که منجر به کاربرد بالای رنگ اپوکسی در پوشش‌دهی لوله‌های فولادی شده است. قیمت رنگ اپوکسی لوله مناسب است و کاربرد آن را افزایش می‌دهد.

معایب پوشش اپوکسی

مقاومت پایین در برابر عوامل مکانیکی و محیط‌های مرطوب، از جمله معایب این نوع پوشش به شمار می‌رود. با توجه به آب و هوای خشک کشور ما، عیب عملکرد پایین در برابر محیط مرطوب چندان به چشم نمی‌آید. برای مقابله با مقاومت مکانیکی و فیزیکی پایین، معمولاً از لایه محافظ پلی اتیلن و پوشش کامپوزیتی استفاده می‌شود.

بهترین پوشش اپوکسی لوله فولادی در آیرومارت

یکی از رایج‌ترین مسائلی که ممکن است در هنگام اعمال رنگ اپوکسی لوله فولادی اتفاق بیفتد، آماده‌سازی اشتباه سطح لوله است. در این شرایط، امکان برگشت خوردگی به زیر پوشش اپوکسی، رشد آن و در نهایت آسیب به لوله تا حد سوراخ‌شدن پوشش یا لایه‌لایه‌شدن آن بالا می‌رود.

از طرفی، درصورتی‌که پوشش قبل از خشک شدن در معرض آب قرار گیرد، به احتمال زیاد خراب خواهد شد. آسیب‌های فیزیکی یا شیمیایی در صورت آماده‌نبودن و تمیزنبودن سطح لوله نیز بسیار بالا می‌رود. بنابراین، مهم است که شما چه مرکزی را برای سفارش اپوکسی کردن لوله فولادی انتخاب می‌کنید.

مجموعه آیرومارت، با اطلاع از روش‌های پوشش‌دهی لوله، لوله اپوکسی را به دو روش به شما تحویل می‌دهد. شما می‌توانید به صورت مستقیم لوله فولادی اپوکسی را سفارش دهید. هم‌چنین می‌توانید بار لوله خود را به آیرومارت تحویل دهید و اعمال پوشش اپوکسی به بهترین قیمت و در سریع‌ترین زمان ممکن را به آیرومارت بسپارید. برای کسب اطلاعات بیش‌تر و یا اطلاع از قیمت اپوکسی لوله، از طریق شماره تلفن 02145306 با ما در تماس باشید.

بیشتر بخوانید
1 اپوکسی لوله چیست؟

رنگ اپوکسی لوله نوعی پوشش است که قابلیت چسبندگی بالا دارد و برای حفظ لوله در برابر خوردگی و شرایط محیطی و افزایش طول عمر لوله مورد استفاده قرار می‌گیرد.

2 قیمت اپوکسی لوله چگونه محاسبه می‌شود؟

شما جهت اطلاع از قیمت رنگ اپوکسی لوله و خدمات اپوکسی کردن لوله می‌توانید از طریق شماره تلفن 02145306 با کارشناسان ما در آیرومارت در تماس باشید.

3 آیرومات خدمات اپوکسی لوله را چگونه ارائه می‌دهد؟

شما می‌توانید انواع لوله فولادی را با پوشش رنگ اپوکسی از آیرومارت سفارش دهید و یا بار لوله خود را به آیرومارت تحویل داده و با رنگ اپوکسی دریافت نمایید.

021-45306

با شما تماس میگیریم

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی

بازه زمانی مورد نظر جهت تماس
مشاوره در ساعات کاری 021-45306
محصولات وارد شوید! لیست سفارشات 021-45306فروش و بازرگانی

درخواست سفارش

کیلوگرم
معادلتن

قیمت نهایی بعد از تماس و اعلام کارشناس مشخص می شود.