قیمت روز تیرآهن 18

فیلتر براساس:
نام کالا واحد فروش سایز طول استاندارد وزن تقریبی برند محل بارگیری تاریخ قیمت (تومان) قیمت با احتساب 9% مالیات نمودار
تیرآهن 18 ذوب آهن  ۱۲ متری   IPE اصفهان کارخانه قیمت تیرآهن كيلوگرم 18 12 IPE 226 ذوب آهن اصفهان کارخانه ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ 23027 25099
تیرآهن 18 فایکو  ۱۲ متری   IPE تهران انبار قیمت تیرآهن شاخه 18 12 IPE 210 فایکو انبار تهران ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ 4908000 5349720
تیرآهن 18 فایکو  ۱۲ متری   IPE کارخانه قیمت تیرآهن شاخه 18 12 IPE 210 فایکو کارخانه ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ 4908000 5349720
تیرآهن 18 ذوب آهن  ۱۲ متری   IPE اصفهان انبار قیمت تیرآهن شاخه 18 12 IPE 226 ذوب آهن اصفهان انبار اصفهان ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ 5229357 5699999
تیرآهن ۱8 ذوب آهن  ۱۲ متری   IPE تهران انبار قیمت تیرآهن شاخه 18 12 IPE 226 ذوب آهن اصفهان انبار تهران ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ 5229357 5699999
تیرآهن 18 یزد 12 متری انبار تهران قیمت تیرآهن شاخه 18 12 IPE فولاد یزد انبار تهران ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ تماس تماس
تیرآهن 18 اهواز 12 متری IPE تهران انبار قیمت تیرآهن شاخه 18 12 IPE گروه ملی اهواز انبار تهران ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ تماس تماس
تیرآهن 18 آرین ۱۲ متری IPE انبار تهران قیمت تیرآهن شاخه 18 12 IPE 135 آرین کارخانه ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ تماس تماس
تیرآهن i7 ذوب آهن شاخه۱۲ متری سایز 18 انبار تهران قیمت تیرآهن نیمه سبک شاخه 18 12 i7 ذوب آهن اصفهان انبار تهران ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ تماس تماس

مراحل ثبت سفارش

درخواست خرید

با کارشناسان حرفه ای ما، فرآیند خرید را در کمترین زمان ممکن انجام دهید

پیش فاکتور

ارائه پیش فاکتور برای سازمان ها و مراکز دولتی و خصوصی

تسویه حساب نهایی

تسویه مبلغ خرید به صورت نقدی و یا چک مدت دار

ارسال و تحویل بار

ارسال و تحویل بار سفارشی شما در کمتر از 24 ساعت

تیرآهن ۱۸ در ساختمان سازی و پروژه‌های عمرانی به صورت گسترده استفاده می‌شود. شما می‌توانید قیمت تیرآهن ۱۸ را در همین صفحه از وبسایت آیرومارت مشاهده کرده و به صورت آنلاین یا تلفنی اقدام به ثبت سفارش کنید.
قیمت تیر آهن ۱۸ امروز بستگی به برند، کیفیت، طول و محل خرید دارد. طی یک ماه گذشته، قیمت تیرآهن ۱۸ اصفهان در شهر تهران برای هر شاخه ۱۲ متری حدود ۵ تا ۶ میلیون تومان بوده است که با بررسی نمودار قیمت در لیست زیر نیز می‌توانید این تغییرات را بررسی نمایید.

مشخصات تیرآهن ۱۸

این تیرآهن با طول جان ۱۸۰ میلی‌متر، دارای طول بال ۹۱ میلی‌متر است و هر متر آن ۸.۱۸ کیلوگرم وزن دارد. تیرآهن ۱۸ از استحکام و دوام بالا در برابر خوردگی و ساییدگی برخوردار است.

مقاومت خمشی این تیرآهن باعث شده است که این محصول در سازه‌های ساختمانی به صورت گسترده استفاده شود. تیرآهن 18 را کارخانجات مختلفی نظیر ذوب آهن اصفهان و فولاد ایرانیان (فایکو) می‌سازند.

برند در تعیین قیمت بسیار موثر است. به عنوان مثال قیمت تیرآهن ۱۸ اصفهان با قیمت تیرآهن ۱۸ فایکو متفاوت است؛ از این رو هنگام خرید تیرآهن ۱۸ باید به برند محصول و قیمت روز آن توجه داشته باشید.

کاربردهای تیرآهن ۱۸ در صنعت

تیرآهن ۱۸ کاربرد‌های متنوعی در صنعت ساختمان‌سازی دارد. این نوع تیرآهن به علت مقاومت و استحکام مناسب، دوام و طول عمر سازه را افزایش می‌دهد. تیرآهن ۱۸ علاوه‌بر پروژه‌های ساختمان‌سازی، در سیستم‌ها و شبکه‌های گوناگونی به‌کار برده می‌شود و استفاده از این محصول بسیار سودمند و به‌صرفه است.

برخی از کاربردهای تیرآهن ۱۸ علاوه بر ساختمان سازی عبارتند از ساخت سقف‌های صنعتی، سازه‌های فلزی و پل‌های راه آهن. با خرید تیرآهن ۱۸ از بازرگانی فولاد آیرومارت، در فرآیند راه‌اندازی پروژه‌های خود، بهینه و سودمند حرکت کنید. قیمت تیر آهن ۱۸ برای بررسی هزینه‌های ساخت و ساز را می‌توانید از لیست قیمت بالا استعلام بگیرید.

استانداردها و مشخصات تیرآهن ۱۸

تیرآهن ۱۸ بر اساس اندازه، ابعاد، شکل و وزنی که دارد، در شکل‌‌ها و استانداردهای گوناگونی تولید می‌شود. معمولا کارخانجات مختلف، از استانداردهای متفاوتی برای تولید این تیرآهن بهره می‌گیرند. انواع استاندارد تیرآهن 18 عبارتند از:

تیرآهن IPE 18 بر اساس استاندارد اروپا و ایران

تیرآهن IPE در سازه‌های بلند که در ساخت آن‌ها مصالحی با استحکام بالا نیاز است، به کار می‌رود. تیر آهن 18 با استاندارد IPE، شکلی شبیه حرف I دارد و کشش واردشده به سازه را از یک جهت تحمل می‌کند. در این نوع تیرآهن‌، اندازه‌‌ بال‌های دو طرف کاملا یکسان است و قابلیت کنترل فشار و تنش‌ها را دارد.

قیمت تیرآهن ۱۸ در استاندارد IPE ممکن است بسته به نوع برند متفاوت باشد، چرا که تیرآهن‌های IPE بازار یا از کارخانه‌های داخل تامین شده‌اند یا به برندهای چینی تعلق دارند. در نتیجه می‌توان گفت قیمت تیرآهن اصفهان امروز 18 با قیمت تیر آهن ۱۸ چینی متفاوت است.

تیرآهن 18 INP بر اساس استاندارد چین و روسیه

تیرآهن I شکل که ضخامت بال‌ آن‌ها متغیر است و در طول تیرآهن تغییر می‌کند، در گروه استاندارد INP قرار می‌گیرد. قیمت آهن ۱۸ در این استاندارد همچون قیمت تیرآهن ۱۶ در استاندارد INP به دلیل وارداتی بودن و تغییر نرخ ارز نوسانات بسیاری دارد.

تیر آهن 18 INP در ایران معمولا از کشورهای لهستان، کره، اسپانیا، آلمان، چین و روسیه تامین می‌شود. مصرف این نوع تیرآهن در کشور ما بسیار محدود است و در سازه‌های کمی مورد ‌استفاده قرار می‌گیرد.

تیرآهن IPB 18 معروف به استاندارد هاش و بال پهن

در استاندارد IPB تیرآهن ۱۸، سطح مقطع محصول به شکل حرف H است. این تیرآهن‌ها با شکل ساده اما کاربردی که دارند، در صنعت ساختمان‌سازی ایران بسیار پر‌استفاده هستند. از تیر آهن ۱۸ در بخش‌های گوناگون سازه استفاده می‌شود.

تیرآهن IPB بال پهن سایز ۱۸ که به هاش شهرت دارد، در برابر فشار و تنش‌های وارده به سازه بسیار مقاوم است. همچنین استفاده از این محصول به بهینه شدن ساخت سازه، صرفه‌جویی در زمان و هزینه کمک می‌کند. توجه داشته باشید تیر آهن ۱۸ در استاندارد IPB در مقایسه با دو استاندارد دیگر وزن بیشتری دارد، به همین دلیل، گران بودن قیمت تیرآهن هاش ۱۸ کاملا توجیه‌پذیر است.

وزن تیر آهن ۱۸ مطابق با جدول رسمی اشتال

هر شاخه تیرآهن ۱۸ حدودا ۲۲۶ کیلوگرم است. از این نوع تیرآهن به دلیل ساختار و وزن بالا برای سازه‌های بزرگ استفاده می‌شود؛ زیرا قابلیت تحمل تنش‌ها و خم‌شدگی‌های سازه را دارد.

از آنجا‌یی که تیر آهن 18 نسبت به تیرآهن‌های دیگر سنگین‌تر و قدرتمندتر بوده و وزن بالایی دارد، باید پیش از سفارش کالا، از کاربردی بودن آن برای سازه خود اطمینان یابید، زیرا ممکن است متحمل پرداخت هزینه بالایی بشوید.

البته باید گفت که این نوع تیرآهن نسبت به تیرآهن 20 وزن کمتری دارد؛ بنابراین قیمت تیرآهن ۲۰ بیشتر از قیمت آهن ۱۸ خواهد بود. در جدول وزن تیرآهن ۱۸ می‌توانید جزئیات ابعادی و قیمت این مقطع را مشاهده کنید.

جدول وزن تیرآهن بر اساس برند

آیا وزن تیرآهن ۱۸ انواع برندهای مختلف بر اساس جدول اشتال است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت خیر. به عنوان مثال وزن تیرآهن ۱۸ اصفهان بر اساس جدول اشتال و برابر با 225 کیلوگرم است. البته ذوب آهن اصفهان این تیرآهن را در نوع نیمه سبک یا I7 نیز تولید می‌کند که 215 کیلوگرم وزن دارد. این در حالیست که فایکو این تیرآهن را در نوع سبک و با وزن 200 کیلوگرم تولید می‌کند. در جدول زیر می‌توانید وزن تیرآهن ۱۸ انواع برندها را بررسی نمایید:

وزن تیرآهن ۱۸ انواع برندهای مختلف
برند وزن
ذوب آهن (نوع سنگین) 225
ذوب آهن (نیمه سبک یا I7) 215
اهواز 215
یزد 205
فایکو 200
ماهان 200

وزن و برند، از عوامل موثر بر قیمت تیرآهن ۱۸ به شمار می‌روند. قیمت تیرآهن ۱۸ اصفهان و فایکو را می‌توانید از لیست قیمت بالا استعلام گرفته و با هم مقایسه نمایید.

تولیدکنندگان و برندهای مطرح تیر آهن ۱۸

تیراهن 18 در کارخانجات مختلفی در ایران و خارج از کشور تولید می‌شود و استاندارد تولید هر کارخانه با دیگری متفاوت است. به‌عنوان مثال در حال حاضر تیرآهن 18 هاش فقط در کارخانه ذوب آهن اصفهان تولید می‌شود. تیرآهن 18 را در استانداردهای دیگر می‌توانید از کارخانه‌های ذوب آهن اصفهان، فایکو و آرین تهیه کنید.

علاوه‌بر برندهای داخلی، تیرآهن‌های 18 وارداتی نیز از بازار آهن ایران قابل تهیه هستند. بین همه تیرآهن‌های سایز 18، قیمت تیرآهن ۱۸ اصفهان امروز به دلیل تقاضای بالاتر بیشتر مورد توجه است.

در مقایسه قیمت تیرآهن فایکو ۱۸ و قیمت تیرآهن ۱۸ اصفهان یا کارخانجات دیگر حتما کیفیت را ملاک انتخاب قرار دهید. استفاده از کالای بی‌کیفیت ممکن است خسارات جبران‌ناپذیری را در پی داشته باشد.

قیمت تیرآهن ۱۸ اصفهان و فایکو

برند، عامل مهمی در تعیین قیمت به شمار می‌روند. کیفیت در برندهای مختلف با هم متفاوت است و همین عامل، موجب می‌شود قیمت تیرآهن ۱۸ اصفهان، فایکو و انواع برندها با یکدیگر تفاوت داشته باشد. از سویی، وزن هر شاخه نیز بر قیمت آن اثر می‌گذارد.

استعلام قیمت تیرآهن ۱۸ از آیرومارت

قیمت تیرآهن ۱۸، همچون دیگر محصولات فولادی تحت تاثیر عوامل مختلفی همچون قیمت آهن و دیگر مواد اولیه، عرضه و تقاضا و قیمت دلار به عنوان عاملی بسیار مهم و موثر، تغییر می‌کند. همین مساله، موجب می‌شود که استعلام قیمت روز پیش از خرید اهمیت بسیاری داشته باشد. آیرومارت، به عنوان مرجعی که قیمت روز تیرآهن ۱۸ را روزانه آپدیت می‌کند، لیست نرخ این کالا را در اختیارتان قرار می‌دهد تا با آگاهی کامل و بررسی نمودار قیمت تیر آهن ۱۸ و بررسی تغییرات آن، خرید خود را انجام دهید. البته، علاوه بر اینکه استعلام این نرخ از وبسایت ما و از جدول بالا امکان‌پذیر است، می‌توانید قیمت تیرآهن ۱۸ را از طریق تماس با کارشناسان ما و با شماره تلفن 02145306 نیز انجام دهید.

خرید تیرآهن ۱۸ همراه با فاکتور رسمی و تحویل در محل

شرکت پیشرو صنعت نفت آسیا با برند تجاری آیرومارت، به‌عنوان تامین‌کننده مطرح انواع تیرآهن در سایزها و استانداردهای مختلف شناخته می‌شود. آیرومارت برای آسودگی خریداران، لیست قیمت روز تیرآهن ۱۸ را در برندهای مختلف ارائه داده است.

پس از مشاهده قیمت‌ها می‌توانید به‌صورت تلفنی یا آنلاین سفارش خود را ثبت کنید. پس از ثبت سفارش تیم حمل‌ونقل و لجستیک بازرگانی آیرومارت کالای شما را همراه با فاکتور رسمی و در سریع‌ترین زمان به محل مورد نظرتان ارسال می‌کند.

شرکت پیشرو صنعت نفت آسیا بیش از ۳۵ سال سابقه فعالیت در بازار آهن دارد و آماده است تا ضمن ارائه خدمات مختلف، مشاوره‌ها لازم را نیز به مشتریان ارائه دهد. شما عزیزان می‌توانید از طریق شماره ۰۲۱۴۵۳۰۶ با کارشناسان مجرب آیرومارت تماس بگیرید و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید.

بیشتر بخوانید
1 تیرآهن 18 کدام برندها را می‌توان از آیرومارت تهیه کرد؟

تیرآهن ۱۸ معتبرترین برندهای بازار همچون ذوب آهن اصفهان، اهواز، فایکو و آرین توسط بازرگانی آیرومارت قابل تامین است.

2 وزن هر شاخه تیرآهن ۱۸ چقدر است؟

براساس جدول اشتال، هر شاخه 12 متری تیرآهن 18 حدود 225.6 کیلوگرم وزن دارد.

3 قیمت یک شاخه تیرآهن 18 به چه عواملی وابسته است؟

عواملی مانند قیمت ارز، برند، وزن هر شاخه آهن ۱۸، استاندارد، میزان عرضه و تقاضا و هزینه‌های حمل‌و‌نقل بر قیمت تیرآهن ۱۸ موثرند.

021-45306

با شما تماس میگیریم

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی

بازه زمانی مورد نظر جهت تماس
مشاوره در ساعات کاری 021-45306
محصولات وارد شوید! لیست سفارشات 021-45306فروش و بازرگانی

درخواست سفارش

کیلوگرم
معادلتن

قیمت نهایی بعد از تماس و اعلام کارشناس مشخص می شود.