قیمت میلگرد ساده

قیمت میلگرد ساده

برای اطلاع از قیمت میلگرد ساده روز باید از طریق شرکت‌های بازرگانی اقدام کرد. استعلام قیمت پیش از خرید میلگرد الزامی است چرا که این نرخ این مقطع فولادی پرکاربرد تحت تاثیر عوامل مختلف تغییر می‌کند. عرضه و تقاضا از جمله عوامل مهم در تعیین قیمت میلگرد ساده است. از آن‌جایی که میلگرد نوع A1 (ساده) در ساختمان سازی کاربرد دارد، با فرارسیدن فصل گرم و شروع ساخت و ساز‌ها، تقاضا برای این مقاطع فولادی افزایش یافته و با برهم خوردن تعادل میان عرضه و تقاضا، قیمت روز میلگرد بدون آج نیز بالا خواهد رفت. برعکس این اتفاق، در پاییز و زمستان و کاهش ساخت و ساز رخ خواهد داد.


ارزانترین قیمت میلگرد ساده

میلگرد ساده ۱۶ فولاد افق خلیج فارس شاخه ۶ متری بنگاه تهران
۱۶,۰۱۳ تومان
خلیج فارس
میلگرد ساده ۱۸ فولاد افق خلیج فارس شاخه ۶ متری بنگاه تهران
۱۶,۰۱۳ تومان
خلیج فارس
میلگرد ساده ۱۴ فولاد افق خلیج فارس شاخه ۶ متری بنگاه تهران
۱۶,۰۱۳ تومان
خلیج فارس
میلگرد ساده ۱۰  فولاد متین  ۲ تا ۴ متر  A1  بنگاه تهران
۱۵,۴۶۷ تومان
فولاد متین
میلگرد ساده ۵٫۵
۱۶,۰۱۳ تومان
کاشان
C
7 8 9 ÷ 4 5 6 x 1 2 3 - 0 . = +

قیمت روز میلگرد ساده

فیلتر براساس:
نام کالا واحد فروش سایز حالت استاندارد محل بارگیری برند تاریخ قیمت نمودار
میلگرد ساده ۱۶ فولاد افق خلیج فارس شاخه ۶ متری بنگاه تهران كيلوگرم 16 شاخه 6 متری A1 بنگاه تهران خلیج فارس ۱۴۰۰/۱۰/۲۶
۱۶,۰۱۳تومان
میلگرد ساده ۱۸ فولاد افق خلیج فارس شاخه ۶ متری بنگاه تهران كيلوگرم 18 شاخه 6 متری A1 بنگاه تهران خلیج فارس ۱۴۰۰/۱۰/۲۶
۱۶,۰۱۳تومان
میلگرد ساده ۱۴ فولاد افق خلیج فارس شاخه ۶ متری بنگاه تهران كيلوگرم 14 شاخه 6 متری A1 بنگاه تهران خلیج فارس ۱۴۰۰/۱۰/۲۶
۱۶,۰۱۳تومان
میلگرد ساده ۵٫۵  ذوب آهن  کلاف    انبار اصفهان كيلوگرم 5.5 کلاف A1 انبار اصفهان ذوب آهن اصفهان ۱۴۰۰/۱۰/۲۶
۱۶,۰۱۳تومان
میلگرد ساده ۱۰  فولاد متین  ۲ تا ۴ متر  A1  بنگاه تهران كيلوگرم 10 - A1 بنگاه تهران فولاد متین ۱۴۰۰/۱۰/۲۶
۱۵,۴۶۷تومان
میلگرد ساده ۱۲ فولاد متین شاخه ۶ متری بنگاه تهران كيلوگرم 12 شاخه 6 متری A1 بنگاه تهران فولاد متین ۱۴۰۰/۱۰/۲۶
۱۶,۰۱۳تومان
میلگرد ساده ۲۰ فولاد متین شاخه ۶ متری بنگاه تهران كيلوگرم 20 شاخه 6 متری A1 بنگاه تهران فولاد متین ۱۴۰۰/۱۰/۲۶
۱۶,۰۱۳تومان
میلگرد ساده ۲۲  فولاد متین  شاخه    بنگاه تهران كيلوگرم 22 شاخه 6 متری A1 بنگاه تهران فولاد متین ۱۴۰۰/۱۰/۲۶
۱۶,۰۱۳تومان
میلگرد ساده ۲۵  فولاد متین  شاخه ۶ متری    بنگاه تهران كيلوگرم 25 شاخه 6 متری A1 بنگاه تهران فولاد متین ۱۴۰۰/۱۰/۲۶
۱۶,۰۱۳تومان
میلگرد ساده ۵٫۵ كيلوگرم 5.5 کلاف A1 کارخانه کاشان ۱۴۰۰/۱۰/۲۶
۱۶,۰۱۳تومان

مراحل ثبت سفارش

مرحله اول درخواست خرید ۱
مرحله دوم پیش فاکتور ۲
مرحله سوم نحوه تسویه حساب ۳
مرحله پنجم تسویه نهایی ۴
مرحله چهارم ارسال و تحویل بار ۵

مسائل سیاسی، تحریم‌های اقتصادی، نرخ ارز، قیمت فلزات پایه به ویژه سنگ آهن، از جمله موارد مهم موثر بر قیمت میلگرد ساده صنعتی است. میلگرد A1، به عنوان یکی از مقاطع فولادی عرضه شده در بورس کالا، به صورت نظارت شده قیمت‌گذاری می‌شود. تغییرات قیمت میلگرد ساده بورسی بر قیمت میلگرد در بازار آزاد نیز اثر خواهد گذاشت. میلگرد ذوب آهن اصفهان، میلگرد میانه، میلگرد زاگرس، میلگرد نیشابور و … از برترین تولیدکنندگان میلگرد در ایران به شمار می‌روند. باکیفیت‌ترین برند میلگرد در حال حاضر، میلگرد ساده ذوب آهن است.

فرق میلگرد ساده و میلگرد کلاف (حرارتی)

استفاده از میلگرد ساده A1 به جای میلگرد حرارتی، یکی از اشتباهات رایج در پروژه‌های عمرانی است. علت این امر، شباهت ظاهری میلگرد A1 با میلگرد حرارتی است. میلگرد ساده حرارتی (کلاف) نوعی میلگرد با ضریب انبساط گرمایی بسیار کم است که در ساخت سقف‌ها و در پروژه‌های ساخت و ساز، مورد استفاده قرار می‌گیرد. میلگرد حرارتی در جریان تغییرات دمایی، انبساط و انقباض بسیار پایینی دارد. میلگردهای حرارتی در بتن استفاده می‌شوند تا در صورت مواجه شدن با تغییرات دمایی به بتن آسیب نزنند. در صورتی که میلگرد A1 به اشتباه در بتن مورد استفاده قرار گیرد، با تغییر دما بتن سقف ترک خورده و حوادثی ناگوار به دنبال خواهد داشت.
واضح است، تفاوت ویژگی‌های این دو مقطع فولادی موجب شده قیمت میلگرد ساده بدون آج با قیمت میلگرد حرارتی متفاوت باشد. هنگام خرید باید این نکته را مورد توجه قرار داد.

روش تولید میلگرد ساده

میلگرد ساده مانند میلگرد آجدار، از فرایند نورد گرم تولید می‌شود. برای تولید انواع میلگرد، از بیلت و بلوم فولادی استفاده می‌شود. برای شروع تولید، باید بیلت و بلوم فولادی را پیش گرم کرد. این شمش‌ها تا دمای 1100 درجه گرم شده و پس از قرارگیری در داخل کوره و در معرض جریان‌های گردابی، نورد آن‌ها ممکن می‌شود. شمش‌های فولادی آماده شده برای نورد، به گام بعدی تولید میلگرد منتقل می‌گردند.

تولید میلگرد ساده بدون آج، با رافینگ بلوم های فولادی حرارت دیده، در سه مرحله انجام می‌شود. در فرایند رافینگ، قطر شمش‌ها کاهش یافته و طول آن‌ها افزایش می‌یابد. در حقیقت مطابق با با استاندارد، اندازه و طول میلگردهای ساده کنترل می‌شوند. در نهایت، میلگردهای تولید شده، برای بسته‌بندی و ارسال برش داده می‌شوند. طول معمول برای میلگرد 6 یا 12 متر است.
تفاوت میلگرد ساده و آجدار، در فرایندهای تولید است. انواع میلگرد آجدار، به مراحل دیگری نیز برای ایجاد آج نیاز دارند. این مراحل منجر شده تا قیمت میلگرد ساده A1، از قیمت میلگرد آجدار کمتر باشد.

انواع میلگرد ساده فولادی

میلگرد ساده صنعتی با توجه به استاندارد مورد استفاده در تولید و ترکیب شیمیایی اولیه، انواع مختلفی دارد. میلگرد ساده عموما به نام میلگرد A1 شناخته شده و مطابق با این استاندارد تولید می‌شود. میلگردهایی با ترکیب شیمیایی مختلف، میلگرد آلیاژی نام دارند و خواص، قیمت و کاربرد آن‌ها نیز متفاوت است. انواع میلگرد بدون آج، به دو دسته مدل میلگرد ساده شاخه ای و کلافی تقسیم می‌شوند. سایز میلگرد ساده با توجه به قطر سطح مقطع آن تعیین می‌گردد. بر اساس این نوع اندازه‌گذاری، سایزهای میلگرد ساده در بازار، از 5.5 میلی‌متر تا 25 میلی‌متر است.

برترین تولیدکنندگان میلگرد ایران

کارخانه‌های تولید کننده میلگرد در ایران، انواع میلگرد را در دو دسته ساده و آجدار تولید کرده و به بازار عرضه می‌کنند. هر دو نوع میلگرد از روش نورد گرم تولید می‌شوند. همان‌طور که انتظار می‌رود، کارخانه‌های میلگرد از انواع بلوم و بیلت فولادی برای تولید میلگرد استفاده می‌کنند. کارخانه ذوب آهن اصفهان، یکی از اولین تولید کنندگان میلگرد در ایران، انواع میلگرد ساده صنعتی را با بالاترین کیفیت تولید می‌کند و ضمن عرضه به بازار داخلی، بخشی از آن‌ها را صادر می‌کند.

صنایع فولاد کاوه یکی دیگر از کارخانه‌های تولید کننده میلگرد ساده بدون آج با بالاترین کیفیت است. فولاد سیرجان نیز کارخانه شناخته شده دیگری است که در حوزه تولید انواع میلگرد ساده نوردی و آلیاژی فعالیت دارد. از دیگر تولیدکنندگان میلگرد ساده می‌توان به کارخانه‌های زیر اشاره کرد:

• مجتمع فولاد خراسان (میلگرد نیشابور)
• کارخانه میانه
• صنایع فولاد روهینا
• مجتمع فولاد کاوه تیکمه داش
• فولاد سیرجان
• کارخانه نورد کوثر اهواز
• فولاد کویر کاشان
• فولاد آذربایجان میانه
• کاربرد میلگرد ساده در صنعت

سال‌های بسیاری است که از انواع میلگرد ساده فولادی در ساختمان سازی استفاده می‌شود. این میلگردها، در صنعت و ساختمان سازی کاربرد گسترده‌ای دارند. میلگرد نوع A1 با هدف رفع ضعف‌های بتن در آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. بتن مقاومت کششی پایینی دارد و از این رو در برابر نیروهای کششی ضعیف است. فولاد با داشتن مقاومت کششی بالا، این عیب را برطرف می‌کند. البته در بتن آرمه، بیشتر از میلگردهای آجدار استفاده می‌شود.

میلگرد ساده همچنین در ساختمان سازی برای ساخت خاموت به کار می‌رود. به طور کلی، کاربرد میلگرد ساده در صنایع مختلف بیشتر از کاربرد آن در ساختمان سازی است. در صنایع ساخت پیچ و مهره، میخ و اتصالات مختلف، انواع میلگرد ساده استفاده می‌شوند. میلگرد ساده صنعتی همچنین در ساخت مفتول مورد استفاده قرار می‌گیرند.

یکی دیگر از مواد به‌کارگیری میلگرد A1، صنعت رابیتس کاری ساختمان و تولید حفاظ است. در این صنایع از میلگرد ساده 10 استفاده می‌شود.

خرید میلگرد ساده صنعتی به قیمت روز از آیرومارت

همان‌طور که پیش از این گفته شد، میلگرد ساده کاربردهای فراوانی در صنعت و ساختمان سازی دارد. از این‌رو فروش میلگرد ساده در مراکز مختلف بازرگانی فولاد انجام می‌شود. مصرف‌کنندگان و مشتریان خرید میلگرد ساده می‌توانند با مراجعه به هر یک از این مراکز، مقاطع مورد نیاز خود را تهیه فرمایند.

پیش از خرید، استعلام قیمت میلگرد ساده صنعتی و خرید از مرکزی با بهترین نرخ پیشنهادی اهمیت دارد. پیشرو صنعت نفت آسیا (آیرومارت) ضمن این‌که قیمت روز میلگرد ساده را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد، امکان دریافت مشاوره‌های تخصصی خرید برای انتخاب بهترین سایز میلگرد بدون آج، حجمی متناسب با نیاز شما و همچنین بهترین زمان خرید میلگرد ساده را فراهم آورده است. کارشناسان این مجموعه، با تحلیل بازار به مصرف‌کنندگان کمک می‌کند تا زمانی را برای خرید انتخاب کنند که قیمت میلگرد در شرایط مناسبی قرار داشته باشد.

میلگرد ساده، سطحی صاف و بدون آج دارد در حالی که میلگرد آجدار دارای آج‌هایی خاص مطابق با استاندارد است.

کارخانه ذوب آهن اصفهان، فولاد صنعت بناب، کویر کاشان، صنایع فولاد نطنز، فولاد روهینا جنوب، فولاد آذربایجان، مجتمع فولاد خراسان و گروه ملی صنعتی فولاد ایران از جمله کارخانه‌های تولیدکننده میلگرد ساده به شمار می‌روند.

جهت استعلام قیمت روز میلگرد ساده می‌توانید به وبسایت آیرومارت مراجعه نمایید.

آیرومارت به دو شکل حضوری و غیرحضوری خدمات فروش خود را ارائه می‌دهد. شما می‌توانید با مراجعه به وبسایت آیرومارت کالای مورد نظر خود را انتخاب و سبد خرید را تکمیل کنید تا کارشناسان پیش فاکتور را در اسرع وقت برای شما ارسال کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر با 02145306 تماس بگیرید.

هزینه حمل بار به تناژ آن، تعداد ماشین و محل بارگیری و تخلیه بستگی دارد. معمولا هر تریلر برای جابه‌جایی بار از انباری به انبار مجاور، 300 هزارتومان هزینه دارد.

میلگردهای ساده عموما در طول‌های 6 و 12 متری به فروش می‌رسند.

بله، آیرومارت به تمام شهرهای کشور خدمات فروش و ارسال بار را ارائه می‌دهد.

آیرومارت میلگردهای ساده را تحت برشکاری، خمکاری و جوشکاری قرار می‌دهد.