قیمت ورق Ck45

قیمت ورق Ck45

قیمت ورق Ck45، به دلیل وارداتی بودن آن، تاثیر زیادی از تغییرات نرخ ارز می‌گیرد. این نوع ورق، از جمله محصولات فولادی است که سهم کوچکی از تولیدات داخل را دارد و ابعاد محدودی را شامل می‌شود.
C
7 8 9 ÷ 4 5 6 x 1 2 3 - 0 . = +

قیمت روز ورق CK45

فیلتر براساس:
نام کالا برند ابعاد ضخامت وضعیت انبار واحد فروش تاریخ قیمت (تومان) نمودار
ورق آلیاژی CK45 ضخامت ۸ میلیمتر ابعاد ۶۰۰۰*۲۰۰۰ شیت فابریک انبار تهران اکسین اهواز 2000*6000 8 شیت فابریک تهران كيلوگرم ۱۴۰۱/۰۴/۱۱ تماس
ورق آلیاژی CK45 ضخامت ۱۰ میلیمتر ابعاد ۶۰۰۰*۲۰۰۰ شیت فابریک انبار تهران اکسین اهواز 2000*6000 10 شیت فابریک تهران كيلوگرم ۱۴۰۱/۰۴/۱۱ تماس
ورق آلیاژی CK45 ضخامت ۱۲ میلیمتر ابعاد ۶۰۰۰*۲۰۰۰ شیت فابریک انبار تهران اکسین اهواز 2000*6000 12 شیت فابریک تهران كيلوگرم ۱۴۰۱/۰۴/۱۱ تماس
ورق آلیاژی CK45 ضخامت ۱۵ میلیمتر ابعاد ۶۰۰۰*۲۰۰۰ شیت فابریک انبار تهران اکسین اهواز 2000*6000 15 شیت فابریک تهران كيلوگرم ۱۴۰۱/۰۴/۱۱ تماس
ورق آلیاژی CK45 ضخامت ۲۰ میلیمتر ابعاد ۶۰۰۰*۲۰۰۰ شیت فابریک انبار تهران اکسین اهواز 2000*6000 20 شیت فابریک تهران كيلوگرم ۱۴۰۱/۰۴/۱۱ تماس
ورق آلیاژی CK45 ضخامت ۲۵ میلیمتر ابعاد ۶۰۰۰*۲۰۰۰ شیت فابریک انبار تهران اکسین اهواز 2000*6000 25 شیت فابریک تهران كيلوگرم ۱۴۰۱/۰۴/۱۱ تماس
ورق آلیاژی CK45 ضخامت ۳۰ میلیمتر ابعاد ۶۰۰۰*۲۰۰۰ شیت فابریک انبار تهران اکسین اهواز 2000*6000 30 شیت فابریک تهران كيلوگرم ۱۴۰۱/۰۴/۱۱ تماس
ورق آلیاژی CK45 ضخامت ۳۵ میلیمتر ابعاد ۶۰۰۰*۲۰۰۰ شیت فابریک انبار تهران اکسین اهواز 2000*6000 35 شیت فابریک تهران كيلوگرم ۱۴۰۱/۰۴/۱۱ تماس

مراحل ثبت سفارش

مرحله اول درخواست خرید ۱
مرحله دوم پیش فاکتور ۲
مرحله سوم نحوه تسویه حساب ۳
مرحله پنجم تسویه نهایی ۴
مرحله چهارم ارسال و تحویل بار ۵

راهنمای خرید ورق ck45

برای خرید ورق CK45 از بازرگانی فولاد آیرومارت، از چند روش می‌توانید سفارش خود را ثبت کنید. این ثبت سفارش می‌تواند به صورت آنلاین و در سایت، تلفنی و حضوری انجام شود.
برای ثبت سفارش خود در وبسایت آیرومارت، پس از ورود به صفحه قیمت ورق CK45، می‌توانید فیلترهای مورد نظر خود را در ضخامت، ابعاد، برند و وضعیت آن مشخص کنید و در نهایت گزینه اعمال فیلتر را بزنید. با این کار، می‌توانید آن کالا را با مشخصات کامل ببینید.
در انتهای ستون سمت راست، یک محاسبه گر وزن ورق قرار داده شده است که شما با وارد کردن ابعاد و تعداد سفارش خود، در سریع‌ترین زمان ممکن به وزن سفارشتان دست می‌یابید.
درنهایت، با کلیک بر روی گزینه خرید، آن کالا را می‌توانید به سبد خریدتان اضافه کنید. حال، سفارش شما ثبت شده است و در اسرع وقت، کارشناسان آیرومارت با شما تماس خواهند گرفت تا جزئیات سفارش شما را مورد بررسی قرار دهند.
یک راه دیگر برای ثبت سفارش ورق CK45 در بازرگانی آیرومارت این است که می‌توانید با شماره 45306-021 تماس گرفته و با کارشناس مربوط به بخش مورد نظرتان گفتگو نمایید.
همه مراحل ثبت سفارش آهن آلات، می‌تواند به صورت حضوری و با حضور در محل دفتر بازرگانی نیز انجام شود.

مشخصات ورق Ck45 موجود در بازار ایران

ورق Ck45 موجود در بازار ایران در ضخامت های متنوعی از 0.5 میلی‌متر تا 80 میلی‌متر موجود است. این ورق‌ها به دو صورت شیت و رول به بازار عرضه می‌شوند. حالت شیت یا همان حالت فابریک، درواقع به ورق با ابعاد تولید شده در کارخانه اشاره دارد.
ابعاد ورق آلیاژی CK45 از فاکتورهای تعیین‌کننده وزن و درنتیجه قیمت انواع ورق CK45 محسوب می‌شود و از اهمیت بسیار بالایی در خرید این کالا، برخوردار است.

کارخانه های تولیدکننده ورق CK45

ورق Ck45 از انواع محصولات فولادی است که در داخل کشور، تولیدات بسیار کمی دارد. تنها تولیدکننده ورق Ck45 در ایران، کارخانه فولاد اکسین اهواز است. بدیهی است که پاسخگویی به نیاز داخل، باید از طریق واردات این کالا صورت گیرد و این کار هم انجام می‌شود.
از برندهای وارداتی ورق CK45 که معمولا در بازار به چشم می‌خورند، می‌توان به ورق Ck45 روس، کره جنوبی، اکراین و چین اشاره کرد که اغلب در ضخامت‌هایی بین 3 تا 5 میلی‌متر به بازار عرضه می‌شوند. کیفیت و قیمت ورق آهن CK45 در هرکدام از این برندها متفاوت است.

ورق Ck45 چیست؟

ورق Ck45 از جنس فولاد کربن متوسط Ck45 است که در بازار با نام‌های ورق‌ آلیاژی و ورق ضدسایش نیز شناخته می‌شود. این ورق، کاربرد بسیاری در صنایع مختلف، خصوصا خودروسازی دارد.
ورق Ck45 موجود در بازار ایران، اغلب تحت فرایند سختکاری سطحی با کربن (کربوراسیون) قرار گرفته و سطح آن سخت شده است. به همین خاطر در مواردی که به سختی سطحی بالایی نیاز باشد، مورد استفاده قرار می‌گیرد. به کاربردن نام ورق ضدسایش برای آن نیز تا حد زیادی از این ویژگی نشات گرفته است. اما درواقع، سختی ورق CK45 در مقایسه با فولادهای مقاوم به سایش، کمتر است.

ترکیب شیمیایی ورق ck45

فولاد CK45 یکی از انواع فولادهای کربنی عملیات حرارتی شونده و سختی پذیر است که در استاندارد AISI با نام فولاد 1045 نیز شناخته می‌شود. عناصر موجود در ترکیب شیمیایی فولاد Ck45، خواص نهایی و درنتیجه نوع کاربرد آن را رقم می‌زند. عناصر موجود در ترکیب شیمیایی ورق Ck45 عبارتند از:

کربن (C): 42/0 – 5/0
سیلیسیم (Si): 4/0
منگنز (Mn): 5/0-8/0
کروم (Cr): 4/0
نیکل (Ni): 4/0
مولیبدن (Mo): 1/0
فسفر (P): 035/0
گوگرد (S): 03/0

یکی از نکاتی که در راهنمای خرید ورق Ck45 بر روی آن تاکید می‌شود، آشنایی با ترکیب شیمیایی این فولاد است. درواقع اطلاع از عناصر موجود در یک فولاد، کمک می‌کند تا از صحت بار خود مطمئن شده و بار مغایر خریداری نکنید.

مقاومت به خوردگی ورق Ck45

شاید تصور شود که حضور عناصری مانند کروم و نیکل در ترکیب شیمیایی ورق Ck45، باید مقاومت به خوردگی بالایی را برای آن ایجاد کند. درحالیکه اینطور نیست و دلیل آن هم مقدار پایین این عناصر است.

جوشکاری ورق Ck45

در ورق ضدسایش Ck45 نیز مانند دیگر ورق‌های فولادی موجود در بازار، امکان برقراری اتصال از طریق فرایند جوشکاری وجود دارد. اما باید توجه داشت که این نوع فولاد، حاوی مقدار نسبتا بالایی از کربن و منگنز است و به همین خاطر، احتمال ترک خوردگی آن در طی فرایند جوشکاری وجود دارد.
برخی از نکاتی که باید در جوشکاری ورق Ck45 درنظر داشته باشید، شامل موارد زیر می‌شود:

  • برای جوش دادن ورق Ck45، باید درنظر داشته باشید که عملیات سختکاری بر روی آن انجام نشده باشد.
  • قبل از جوشکاری ورق، آن را تا دمای 100 تا 300 درجه سانتیگراد، پیشگرم کنید. (این دما با توجه به میزان ضخامت ورق، متفاوت است و با افزایش ضخامت، دمای پیشگرم نیز افزایش می‌یابد.)
  • بهتر است که پس از انجام جوشکاری، عملیات تنش زدایی بر روی آن انجام گیرد.

عملیات حرارتی ورق Ck45

عملیات حرارتی شامل فرایندهایی است که با گرم کردن نمونه در دما و زمان مشخص و سپس سرد کردن آن تحت شرایط خاص، انجام می‌شود. هرکدام از فاکتورهای دما، زمان و نحوه خنک کردن، ممکن است در انواع فرایندهای عملیات حرارتی، متفاوت باشد.
فولاد Ck45 نیز در دسته فولادهای عملیات حرارتی پذیر قرار می‌گیرد. از مهم‌ترین انواع عملیات حرارتی که می‌توان با استفاده از آن‌ها، خواص این نوع ورق فولادی را بهبود بخشید، شامل موارد زیر می‌شود:

  • نرماله کردن: گرم کردن نمونه تا محدوده دمایی 880-840 درجه سانتیگراد و سپس خنک کردن در هوا
  • آنیل: گرمایش تا دمای 680- 710 درجه سانتیگراد و سرد کردن در کوره
  • سخت کاری: گرم کردن تا محدوده دمایی 820-860 درجه سانتیگراد و سرد کردن در آب

هدف از انجام هرکدام از این فرایندها بر روی فولاد Ck45، تغییر و بهبود خواص آن مانند افزایش استحکام، سختی و انعطاف‌پذیری است. بدیهی است که این تغییر در خواص، تغییر در قیمت ورق ضد سایش Ck45 را نیز به همراه خواهد داشت.

مشخصات مکانیکی ورق Ck45

مشخصات مکانیکی یک ماده، درواقع تعیین کننده نهایی نوع کاربرد آن است. برخی از فاکتورهای خواص مکانیکی فولاد Ck45 شامل موارد زیر می‌شود:

  • مدول الاستیک: 217 گیگاپاسکال تا دمای 100 درجه سانتیگراد
  • الانگیشن (میزان ازدیاد طول) : 4-8% در دمای 20 درجه سانتیگراد
  • استحکام کششی: 580-770 مگاپاسکال در دمای 20 درجه سانیتگراد
  • استحکام تسلیم: 330-640 مگاپاسکال

کاربردهای ورق آلیاژی CK45

ورق Ck45، همانطور که پیش از این نیز گفته شد، معمولا به صورت سختکاری سطحی شده، در بازار موجود است. این بدین معناست که سطح آن سخت و مرکز آن نرم و انعطاف‌پذیر است. همین ویژگی سبب شده تا از این ورق در مواردی که به سختی سطحی به همراه چقرمگی نیاز باشد، مورد استفاده قرار گیرد. برخی از مهم‌ترین کاربردهای ورق CK45، مربوط به ساخت موارد زیر می‌شود:

  • میل لنگ و چرخ دنده در خودروسازی
  • چکش و چاقو
  • تولید انواع غلتک
  • ساخت ابزارهایی مانند میکسر بتن
  • انواع پیچ و پین
  • محورهای اتصال
  • تولید ورق تسمه CK45

استعلام قیمت ورق ck45

قیمت ورق سیکا 45 باتوجه به ابعاد، ضخامت و کیفیت آن متفاوت بوده و معمولا از قیمت ورق آهن بالاتر است. همانطور که پیش از این نیز اشاره کردیم، بخشی از نیاز کشور به ورق Ck45 از طریق واردات فراهم می‌شود. بنابراین، تاثیر نرخ ارز بر قیمت ورق فولاد CK45 را نیز نمی‌توان نادیده گرفت.
تغییرات روزانه و حتی لحظه‌ای نرخ ارز در کشور ما موجب شده تا استعلام قیمت روز ورق Ck45 در دستور کار بسیاری از صنایع وابسته به آن قرار گیرد. البته باید گفت که این قاعده برای تمامی آهن آلات، خصوصا کالاهای استیل، نیز صدق می‌کند.

خرید ورق ck45 از آیرومارت

ورق فولادی از کالاهای استراتژیک در صنعت محسوب می‌شود. این محصول فولادی، علاوه براینکه به صورت مستقیم، به کار گرفته می‌شود، به عنوان ماده اولیه در تولید بسیاری از ابزارها، قطعات و حتی مقاطع فولادی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همین موضوع، اهمیت آن را در بازار آهن آلات، دوچندان می‌کند.
آنچه که بیش از همه در خرید ورق Ck45 اهمیت می‌یابد، کیفیت، برند تولیدکننده، ابعاد و قیمت آن است. در تعیین همه این خصوصیات، باید کاربرد و خواصی که از این کالا انتظار داریم را مدنظر قرار دهیم. این کار کمک می‌کند تا خریدی مقرون‌به‌صرفه را متناسب با نیازمان داشته باشیم.‌
باید گفت تشخیص اینکه کدام محصول برای پروژه ما مناسب است، کارچندان آسانی نیست. در این راستا، کارشناسان بازرگانی فولاد آیرومارت، با تکیه بر تجربه چندین ساله خود در فروش ورق سیکا 45، می‌توانند بهترین راهنما برای شما در تمامی مسیر خریدتان باشند.
برای دریافت مشاوه فنی و تخصصی پیش از خرید، فقط کافیست با شماره 45306-021 تماس بگیرید و راهنمایی‌های لازم را از کارشناس مربوطه دریافت نمایید.

ورق‌ های CK45 از ضخامت 0.5 تا 80 میلیمتر تولید شده و از آیرومارت قابل تهیه است.

پس از مشاهده لیست قیمت روز ورق CK45 در این صفحه، می‌توانید سفارش خود را به صورت آنلاین ثبت کنید. همچنین امکان تهیه آهن آلات به صورت تلفنی و حضوری نیز از این مجموعه وجود دارد. تلفن 02145306

در لیست ورق CK45 که در این صفحه قرار گرفته، علاوه بر قیمت روز، تغییرات قیمت در روزهای گذشته را نیز می‌توانید مشاهده کنید.

بله آیرومارت با ارائه خدمات برشکاری، تمام انواع ورق فولادی را متناسب با نیاز مشتری برش می‌دهد. تلفن 02145306

مشاوره خرید
ارسال در واتس اپ