فروش ویژه میلگرد 12 ذوب آهن اصفهان | انبار تهران و اصفهان | تلفن:02145306 

قیمت ورق Ck45

قیمت ورق Ck45

ورق Ck45 یکی از انواع مختلف ورق ضد سایش محسوب می‌شود، که در سه دسته مختلف تولید شده و به بازار عرضه خواهد شد. ورق سیکا 45 در داخل کشور توسط فولاد مبارکه اصفهان، یزد و اسفراین تولید می‌شود. قیمت ورق ck45 نیز با‌توجه‌به ضخامت آن متفاوت است. برای خرید ورق ck45، می‌توان از سایت آیرومارت اقدام کرده و این محصول را با قیمت مناسب و کیفیتی مطلوب خریداری کرد.
C
7 8 9 ÷ 4 5 6 x 1 2 3 - 0 . = +

قیمت روز ورق CK45

فیلتر براساس:
نام کالا برند ابعاد ضخامت وضعیت انبار واحد فروش تاریخ قیمت (تومان) قیمت با احتساب 9% مالیات نمودار
ورق آلیاژی CK45 ضخامت ۸ میلیمتر ابعاد ۶۰۰۰*۲۰۰۰ شیت فابریک انبار تهران قیمت روز ورق CK45 اکسین اهواز 6000×2000 8 شیت فابریک تهران كيلوگرم ۱۴۰۲/۰۷/۰۸
۵۳,۳۵۰
۵۸,۱۵۲
ورق آلیاژی CK45 ضخامت ۱۰ میلیمتر ابعاد ۶۰۰۰*۲۰۰۰ شیت فابریک انبار تهران قیمت روز ورق CK45 اکسین اهواز 6000×2000 10 شیت فابریک تهران كيلوگرم ۱۴۰۲/۰۷/۰۸
۵۳,۳۳۰
۵۸,۱۳۰
ورق آلیاژی CK45 ضخامت ۱۲ میلیمتر ابعاد ۶۰۰۰*۲۰۰۰ شیت فابریک انبار تهران قیمت روز ورق CK45 اکسین اهواز 6000×2000 12 شیت فابریک تهران كيلوگرم ۱۴۰۲/۰۷/۰۸
۵۳,۳۳۰
۵۸,۱۳۰
ورق آلیاژی CK45 ضخامت ۱۵ میلیمتر ابعاد ۶۰۰۰*۲۰۰۰ شیت فابریک انبار تهران قیمت روز ورق CK45 اکسین اهواز 6000×2000 15 شیت فابریک تهران كيلوگرم ۱۴۰۲/۰۷/۰۸
۵۱,۴۶۰
۵۶,۰۹۱
ورق آلیاژی CK45 ضخامت ۲۰ میلیمتر ابعاد ۶۰۰۰*۲۰۰۰ شیت فابریک انبار تهران قیمت روز ورق CK45 اکسین اهواز 6000×2000 20 شیت فابریک تهران كيلوگرم ۱۴۰۲/۰۷/۰۸
۵۵,۱۰۰
۶۰,۰۵۹
ورق آلیاژی CK45 ضخامت ۲۵ میلیمتر ابعاد ۶۰۰۰*۲۰۰۰ شیت فابریک انبار تهران قیمت روز ورق CK45 اکسین اهواز 6000×2000 25 شیت فابریک تهران كيلوگرم ۱۴۰۲/۰۷/۰۸
۵۱,۴۶۰
۵۶,۰۹۱
ورق آلیاژی CK45 ضخامت ۳۰ میلیمتر ابعاد ۶۰۰۰*۲۰۰۰ شیت فابریک انبار تهران قیمت روز ورق CK45 اکسین اهواز 6000×2000 30 شیت فابریک تهران كيلوگرم ۱۴۰۲/۰۷/۰۸
۵۱,۴۶۰
۵۶,۰۹۱
مراحل ثبت سفارش
مرحله اول درخواست خرید ۱
مرحله دوم پیش فاکتور ۲
مرحله سوم نحوه تسویه حساب ۳
مرحله چهارم تسویه نهایی ۴
مرحله پنجم ارسال و تحویل بار ۵

ورق Ck45 چیست؟ یک ورق ضد سایش و آلیاژی

ورق Ck45 از جنس فولاد کربن متوسط ck45 است. این ورق در بازار با نام‌های ورق‌ آلیاژی و ورق ضدسایش نیز شناخته می‌شود. ورق سیکا 45، کاربرد بسیاری در صنایع مختلف، خصوصاً خودروسازی دارد. ورق Ck45 موجود در بازار ایران، اغلب تحت فرآیند سخت‌کاری سطحی با کربن (کربوراسیون) قرار گرفته و سطح آن سخت شده است.

به همین خاطر در مواردی که به‌سختی سطحی بالایی نیاز باشد، از این ورق استفاده می‌شود. از این رو این محصول را نوعی ورق ضد سایش نیز می‌شناسند. اما درواقع، سختی ورق CK45 در مقایسه با فولادهای مقاوم به سایش، کمتر است.

مشخصات ورق Ck45 موجود در بازار ایران

ورق Ck45 موجود در بازار ایران در ضخامت‌های متنوعی از 0.5 میلی‌متر تا 80 میلی‌متر موجود است. این ورق‌ها به دو صورت شیت و رول در بازار عرضه می‌شوند.

حالت شیت یا همان حالت فابریک، در واقع به ورقی گفته می‌شود که با ابعاد متفاوتی توسط کارخانه تولید می‌شود. ابعاد ورق آلیاژی CK45 از فاکتورهای تعیین‌کننده وزن و درنتیجه قیمت ورق CK45 محسوب می‌شود. از این رو اهمیت بسیار بالایی در خرید این محصول دارد.

آشنایی با مشخصات مکانیکی ورق سیکا 45

مشخصات مکانیکی یک ماده، در واقع تعیین‌کننده نهایی کاربرد آن محصول است. برخی از فاکتورهای مشخصات فولاد Ck45 شامل موارد زیر می‌شود:

 • مدول الاستیک: 217 گیگاپاسکال تا دمای 100 درجه سانتی‌گراد
 • الانگیشن (میزان ازدیاد طول): 4-8% در دمای 20 درجه سانتی‌گراد
 • استحکام کششی: 580-770 مگاپاسکال در دمای 20 درجه سانتی‌گراد
 • استحکام تسلیم: 330-640 مگاپاسکال

با‌توجه‌به موارد فوق می‌توان ورق سیکا 45 در را در کاربری‌های گوناگون مورد استفاده قرار داد.

بررسی ترکیب شیمیایی و عناصر موجود در ورق ck45

یکی از نکاتی که در راهنمای خرید ورق Ck45 روی آن تأکید می‌شود، آشنایی با ترکیب شیمیایی این فولاد است. در واقع اطلاع از عناصر موجود در یک فولاد، کمک می‌کند تا از صحت بار خود مطمئن شده و بار مغایر خریداری نکنید.

فولاد CK45 یکی از انواع فولادهای کربنی عملیات حرارتی شونده و سختی‌پذیر است. این نوع فولاد در استاندارد AISI با نام فولاد 1045 نیز شناخته می‌شود. عناصر موجود در ترکیب شیمیایی فولاد Ck45، خواص نهایی و در نتیجه نوع کاربرد آن را تعیین می‌کنند.

عناصر موجود در ترکیب شیمیایی ورق Ck45 عبارتند از:

 • کربن: 0/42-0/5
 • سیلیسیم: 0/4
 • منگنز: 0/5-0/8
 • کروم: 0/4
 • نیکل: 0/4
 • مولیبدن: 0/1
 • فسفر: 0/035
 • گوگرد: 0/03

شاید تصور شود که وجود عناصری مانند کروم و نیکل در ترکیب شیمیایی ورق Ck45، باید مقاومت به خوردگی بالایی را برای این محصول ایجاد کند. درحالی‌که این‌طور نیست؛ زیرا درصد این عناصر در ترکیب شیمیایی ورق سیکا 45 بسیار پایین است.

عملیات حرارتی ورق Ck45؛ از نرماله کردن تا سخت‌کاری

عملیات حرارتی شامل فرآیندهایی است که با گرم‌کردن نمونه در دما و زمان مشخص و سپس سرد کردن آن تحت شرایط خاص، انجام می‌شود. هر کدام از فاکتورهای دما، زمان و نحوه خنک‌کردن، ممکن است در انواع فرایندهای عملیات حرارتی، متفاوت باشد.

فولاد Ck45 نیز در دسته فولادهای عملیات حرارتی‌پذیر قرار می‌گیرد. از مهم‌ترین انواع عملیات حرارتی که می‌توان با آن‌ها، خواص این نوع ورق فولادی را بهبود بخشید، شامل موارد زیر می‌شود:

 • نرماله کردن: گرم‌کردن نمونه تا محدوده دمایی 880-840 درجه سانتی‌گراد و سپس خنک‌کردن در هوا
 • آنیل: گرمایش تا دمای 680- 710 درجه سانتی‌گراد و سرد کردن در کوره
 • سخت‌کاری: گرم‌کردن تا محدوده دمایی 820-860 درجه سانتی‌گراد و سرد کردن در آب

هدف از انجام هر کدام از این فرایندها روی فولاد Ck45، تغییر و بهبود خواص محصول است. این تغییر شامل افزایش استحکام، سختی و انعطاف‌پذیری ورق Ck45 می‌شود. قطعا این تغییر خواص، تغییر در قیمت ورق ضد سایش Ck45 را نیز به همراه خواهد داشت.

کاربرد ورق CK45؛ از خودروسازی تا تولید ورق تسمه

ورق Ck45، معمولاً به‌صورت سخت‌کاری سطحی شده، در بازار موجود است. این بدین معناست که سطح آن سخت و مرکز آن نرم و انعطاف‌پذیر خواهد بود. همین ویژگی سبب شده تا این ورق در مواردی که به‌سختی سطحی و چقرمگی بالا نیاز است، کاربردهای فراوانی داشته باشد. موارد زیر را می‌توان به‌عنوان کاربرد ورق CK45 معرفی کرد:

 • میل‌لنگ و چرخ‌دنده در خودروسازی
 • چکش و چاقو
 • تولید انواع غلتک
 • ساخت ابزارهایی مانند میکسر بتن
 • انواع پیچ و پین
 • محورهای اتصال
 • تولید ورق تسمه CK45

با استفاده از ورق سیکا 45 در صنایع و کاربردهای فوق می‌توان تاثیر بسیاری در چرخه صنعتی داشت و باعث رشد و توسعه صنعت شد. به‌خصوص اگر ورق مورد استفاده تولید داخلی کشور باشد.

معرفی کارخانه تولیدکننده ورق ck45 در ایران و خارج

کارخانه فولاد اکسین اهواز به‌عنوان تولیدکننده ورق ck45 مطرح در ایران به‌شمار می‌رود. هم‌چنین ورق ck45 مشهد نیز از فروش خوبی در بازار ایران برخوردار است. اما ورق Ck45 از انواع محصولات فولادی است که در داخل کشور، تولیدات بسیار کمی دارد. از این رو پاسخ‌گویی به نیاز داخل، باید از طریق واردات این محصول صورت گیرد که اکنون نیز، ورق CK45 از آمار واردات خوبی برخوردار است.

از برندهای وارداتی ورق CK45، می‌توان به ورق Ck45 روس، کره جنوبی، اکراین و چین اشاره کرد. این ورق‌ها اغلب در ضخامت‌هایی بین 3 تا 5 میلی‌متر در بازار عرضه می‌شوند. کیفیت و قیمت ورق آهن CK45 در هر کدام از این برندها متفاوت است.

نکات مهم در فرآیند جوشکاری ورق Ck45

در ورق ضدسایش Ck45 نیز مانند سایر ورق‌های فولادی موجود در بازار، امکان انجام اتصال جوشکاری وجود دارد. برخی از نکاتی که باید در جوشکاری ورق Ck45 در نظر داشته باشید، شامل موارد زیر می‌شود:

 • برای جوش دادن ورق Ck45، باید در نظر داشته باشید که عملیات سخت‌کاری روی آن انجام نشده باشد.
 • قبل از جوشکاری ورق، آن را تا دمای 100 تا 300 درجه سانتی‌گراد، پیش گرم کنید. (این دما باتوجه ‌به میزان ضخامت ورق، متفاوت است و با افزایش ضخامت، دمای پیش گرم نیز افزایش می‌یابد.)
 • بهتر است پس از انجام جوشکاری، عملیات تنش‌زدایی روی محصول انجام گیرد.
  البته باید توجه داشت که این نوع فولاد، حاوی مقدار نسبتاً بالایی از کربن و منگنز است. به همین دلیل، احتمال ترک‌خوردگی آن در طی فرآیند جوشکاری نیز وجود دارد.

استعلام قیمت ورق از ck45 از آیرومارت؛ بررسی قیمت هر کیلو ck45

قیمت ورق سیکا 45 باتوجه‌به ابعاد، ضخامت و کیفیت آن متفاوت بوده و معمولاً از قیمت ورق آهن بالاتر است. با‌توجه‌ به وارداتی بودن درصد بالایی از ورق Ck45 در کشور، تأثیر نرخ ارز بر قیمت ورق فولاد CK45 را نیز نمی‌توان نادیده گرفت. تغییرات روزانه و حتی لحظه‌ای نرخ ارز در کشور ما موجب شده تا استعلام قیمت روز ورق Ck45 در دستور کار بسیاری از صنایع وابسته به آن قرار گیرد.

البته باید گفت که این قاعده برای همه محصولات آهنی، خصوصاً کالاهای استیل نیز صدق می‌کند. قیمت هر کیلو ck45 نیز بر همین اساس محاسبه می‌شود. با در دست داشتن قیمت هر کیلو از این نوع ورق و وزن کل بار، قیمت روز ورق ck45 قابل محاسبه خواهد بود.

خرید مطمئن ورق ck45 با استعلام قیمت روز از بازرگانی آیرومارت

آنچه که بیش از همه در خرید ورق Ck45 اهمیت دارد، کیفیت، برند تولیدکننده، ابعاد و قیمت فولاد CK45 است. در تعیین همه این خصوصیات، باید کاربرد و خواصی که از این کالا انتظار داریم را نیز مدنظر قرار دهیم. این کار کمک می‌کند تا خریدی مقرون‌به‌صرفه را متناسب با نیازمان داشته باشیم.‌ تشخیص اینکه کدام محصول برای پروژه مورد‌نظر مناسب است، کار چندان آسانی نیست.

از این رو، کارشناسان بازرگانی فولاد آیرومارت، باتکیه‌بر تجربه چندین ساله خود در فروش ورق سیکا 45، بهترین راهنما برای شما در فرآیند خریدتان خواهند بود. برای دریافت مشاوره فنی و تخصصی پیش از خرید از آیرومارت، فقط کافی است با شماره 02145306 تماس بگیرید و از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره‌مند شوید.

 

بله؛ علاوه‌بر اینکه امکان خرید ورق Ck45 به‌صورت شیت فراهم است، شما می‌توانید برای خرید رول این محصول در ابعاد سفارشی نیز اقدام کنید.

قیمت ورق Ck45 وابسته به ضخامت آن است. در واقع شما برای استعلام قیمت روز ورق سیکا 45 باید ابتدا ضخامت موردنظرتان را مشخص کنید. هرچه ضخامت محصول بیشتر باشد، قیمت آن نیز بالاتر است.

از آن‌جا که ورق ck45 در ترکیب شیمیایی خود از عنصر کروم کمتری برخوردار است، در مقایسه با سایر ورق‌های ضد سایش، مقاومت کمتری در برابر زنگ زدگی دارد.

نظرات کاربران

  1. فاطمه ۰۳ آبان ۱۴۰۱

   باتوجه به اینکه الان تحریم هستیم ورق کدوم کشورا تو بازار وجود داره؟

   • آیرومارت ۰۴ آبان ۱۴۰۱

    سلام. علاوه بر تهیه معتبرترین برندهای ورق ایرانی، محصولات کشورهای چینی، روسی و … را می‌توانید از بازار آهن خریداری کنید.