رول فرمینگ چیست

خدمات رول فرمینگ ورق

خدمات رول فرمینگ ورق یا شکل‌دهی ورق‌های فولادی یکی از پرکاربردترین فرآیندها در صنعت محسوب می‌شود. این فرآیند امروزه مورد استقبال کارخانجات گوناگونی قرار گرفته است و جایگزین مناسبی برای فرآیندهای قدیمی نظیر پرسکاری به‌شمار می‌رود. رول فرمینگ ورق در مجموعه آیرومارت با قالب‌های شیروانی، سینوسی، ذوزنقه و سایر انواع قالب روی ورق فولادی روغنی، رنگی و گالوانیزه انجام می‌شود. اکنون نیز این خدمات با کیفیتی بی‌نظیر، برای مشتریان آیرومارت در دسترس است.

پرداخت اعتباری

تحویل فوری

تضمین کیفیت

انبارداری مطمئن

رول فرمینگ چیست؟ فرآیند جدید شکل‌دهی ورق‌های فولادی

فرمینگ ورق، روشی نوین و انعطاف‌پذیر برای تغییر شکل ورق‌های فولادی است. این روش شکل‌دهی ورق‌ها به کمک قالب‌ها و غلطک‌های فرم‌دهی و دستگاه‌های مخصوص مورد استفاده قرار می‌گیرد. در طی این عملیات ورق‌های فلزی روی شافت‌های دستگاه که با یاتاقان مهار شده‌‌اند جایگذاری شده و سپس با‌توجه‌به نوع قالب و روش مورد‌نظر، ورق‌ها به فرم دلخواه تولید خواهند شد.

خدمات رول فرمینگ ورق، روشی بسیار حرفه‌ای و با سرعت بالا محسوب می‌شود که تولید هر طرحی روی ورق‌های فلزی را امکان‌پذیر کرده است. از رول فرمینگ برای فرم‌دهی به انواع ورق روغنی، ورق گرم، ورق گالوانیزه و ورق رنگی استفاده می‌شود.

معرفی انواع قالب فرمینگ ورق و طرح‌های قابل اجرا با دستگاه فرمینگ

رول فرمینگ به‌دلیل کیفیت و ظرافت بالا، تولید سریع، دقت ابعادی و هزینه پایین، به اولین انتخاب در تولید محصولات مرتبط با فلز تبدیل شده است. دستگاه رول فرمینگ ورق در قالب‌های مختلفی وجود دارد. به‌عبارتی دستگاه رول فرمینگ با قالب‌های مخصوص و متفاوت امکان شکل‌دهی به ورق‌ها را ایجاد می‌کند. هر یک از این قالب‌ها، طرح خاصی را روی ورق فولادی اعمال می‌کنند. انواع قالب رول فرمینگ عبارتند از:

قالب ورق شیروانی؛ ورق‌های فولادی با طرح‌های کرکره‌ای و شادولاین

قالب ورق شیروانی با طرح‌های کرکره‌ای، شادولاین و ذوزنقه، برای تولید انواع ورق شیروانی کاربرد دارد. این ورق‌ها اغلب در ساخت سقف ساختمان و سوله مورد استفاده قرار می‌گیرند. با استفاده از قالب هر یک از این طرح‌ها، می‌توان خدمات رول فرمینگ ورق شیروانی را انجام داده و آن‌ها را در طرح‌های متنوع تولید کرد. طرح ذوزنقه ورق شیروانی، به طرح رول فرمینگ عرشه فولادی هم معروف است. هر کدام از این ورق‌های شیروانی در مجموعه آیرومارت با کیفیت فوق‌العاده به‌فروش می‌رسند؛ در‌صورتی‌که قصد خرید ورق شیروانی داشتید، فقط کافی است به صفحه این محصول در سایت آیرومارت مراجعه کنید و پس از بررسی قیمت آن، این ورق را در ابعاد مورد‌نیاز سفارش دهید.

قالب طرح سفال پالرمو؛ ورق‌هایی فلزی معروف به طرح ژاپنی

ورق طرح سفال پالرمو به ورق طرح ژاپنی یا سوئدی نیز معروف است. خدمات رول فرمینگ این ورق روی ورق‌هایی با ضخامت 0.5 میلی‌متر انجام می‌شود.طرح ورق پالرمو به‌گونه‌ای است که قسمت‌های خمشی آن به‌اندازه 25 سانتی‌متر از یکدیگر فاصله دارند.

قالب ورق طرح فرانسه؛ مناسب ساخت سقف ویلا

قالب ورق فرانسوی یکی از ورق‌های فولادی طرح سفال ژنوا است که در ساخت سقف شیروانی ویلا و آلاچیق‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. ورق‌های فولادی با طرح فرانسه یک خمیدگی بزرگ، دو خمیدگی کوچک و مجدداً یک خمیدگی بزرگ دارند.

قالب طرح پروفیل؛ محصولات فولادی مناسب درب و پنجره

با استفاده از قالب پروفیل و فرمینگ آن روی نوارهای فولادی سرد یا گرم می‌توان انواع پروفیل درب و پنجره، پروفیل گلخانه و پروفیل آلاچیق را تولید کرد. رول فرمینگ پروفیل لوله نیز همانند پروفیل‌های ساختمانی برای شکل‌دهی لوله، با استفاده دستگاه رول فرمینگ و قالب مخصوص انجام می‌شود. در‌صورتی‌که قصد خرید پروفیل ساختمانی در شکل‌ها و فرم‌های مختلف را دارید، آیرومارت با عرضه متنوع‌ترین محصولات با بهترین قیمت در بازار، انتخابی مطمئن برای شما خواهد بود.

قالب ورق دامپا و نما؛ ورق‌هایی مناسب برای ساخت کانکس

در سقف‌های داخلی، دیواره کانکس و ساخت سقف کاذب از ورق شیروانی دامپا استفاده می‌شود. قالب طرح دامپا در رول فرمینگ برای دو نوع ورق گالوانیزه و رنگی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در طرح دامپا بخش‌های خمیده شده به ‌صورت نیم‌دایره و در طرح نما بخش‌های خمشی گوشه‌دار هستند. ورق طرح نما برای سطوح شیبدار و خارجی کاربرد‌های گسترده‌ای دارد.

رول فرمینگ ورق گالوانیزه؛ ورق‌هایی مقاوم در برابر رطوبت

ورق گالوانیزه یکی از پرکاربردترین ورق‌های فولادی در صنایع گوناگون است. این ورق پوششی از جنس گالوانیزه و مقاوم در برابر رطوبت و خوردگی دارد. ورق گالوانیزه را با کمک رنگ‌های اسپری یا کوره‌ای به ورق رنگی تبدیل می‌کنند. قیمت ورق گالوانیزه نسبت به ورق رنگی کمتر است.

رول فرمینگ ورق گالوانیزه یا ورق رنگی، مطابق با کاربرد و با یکی از قالب‌های مخصوص انجام می‌شود. برای شکل‌دهی یا فرمینگ این ورق‌ها، از ورق‌هایی با ضخامت 1.8 تا 6 میلی‌متر استفاده می‌شود. به‌دلیل مقاومت بالای ورق‌های گالوانیزه، معمولا هیچ‌گونه شکنندگی یا دفرمگی در فرآیند فرمینگ آن‌ها رخ نمی‌هد.

مزایای رول فرمینگ ورق؛ تولید محصولی با کیفیت با کم‌ترین درصد خطا

فرآیند رول فرمینگ ورق، در طول نیم‌قرن اخیر به‌عنوان پربازده‌ترین تکنولوژی شکل‌دهی فلزات رشد کرده است. از مزایایی که باعث افزایش کاربرد این خدمات شده است، به موارد زیر می‌توان اشاره کرد:

  • امکان شکل‌دهی به انواع ورق فلزی؛ رول فرمینگ آلومینیوم، فولاد
  • کیفیت فرم‌دهی بالا
  • قیمت مناسب
  • شکل‌دهی به ورق در فرایندی تکرار‌پذیر
  • سرعت بالای فرم‌دهی
  • عدم نیاز به اپراتور مستقیم
  • کاهش تنش وارده بر قطعات

حدود ۳۵ تا ۴۵ درصد از کلیه فولادهای تولید‌شده توسط کارخانه‌های آمریکا، از طریق فرآیند رول فرمینگ تولید شده‌اند که بیشتر این مقدار از فولاد مورد‌استفاده در صنعت خودروسازی است. از این رو می‌توان به کاربردهای گسترده این روش شکل‌دهی فلزات بیشتر پی برد.

خدمات رول فرمینگ ورق با کیفیت درجه یک در مجموعه آیرومارت

شرکت بازرگانی آیرومارت از معتبرترین مراکزی است که در آن خدمات رول فرمینگ، به بهترین شکل با به‌روزترین دستگاه‌ها انجام می‌شود. رول فرمینگ ورق گالوانیزه، ورق رنگی، ورق سرد و سایر انواع ورق فلزی از جمله خدماتی است که از سوی آیرومارت عرضه خواهد شد. اگر می‌خواهید خدمات رول فرمینگ در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با قیمت مناسب انجام شود؛ آن را به متخصصان و کارشناسان آیرومارت بسپارید. شما می‌توانید بار ورق خود را به آیرومارت تحویل داده و پس از فرم‌دهی تحویل بگیرید یا سفارش ورق فرم‌دهی شده را در آیرومارت به ثبت برسانید.

چنانچه نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در مورد فرآیند فرمینگ ورق در آیرومارت را دارید، از طریق شماره‌تماس 02145306 با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

بیشتر بخوانید
1 خدمات رول فرمینگ ورق به چند روش انجام می‌شود؟

روش رول فرمینگ ورق‌ها به دو روش گرم (ورق‌های ضخیم) و سرد (ورق‌های با ضخامت کم) صورت می‌گیرد.

2 رول فرمینگ ورق به تولید چه مقاطعی می‌انجامد؟

از رول فرمینگ ورق برای شکل‌دهی و تولید پروفیل، لوله، ورق شیروانی، ورق پالرمو، ورق سفال فرانسه و ورق دامپا و نما استفاده می‌شود.

3 رول فرمینگ ورق برای جنس استیل و آلومینیومی نیز قابل استفاده است؟

رول فرمینگ یکی از متداول‌ترین روش‌های نوین شکل‌دهی ورق‌های فولادی که است که برای انواع ورق‌های آلومینیومی، استیل، گالوانیزه و آهنی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

021-45306
محصولات وارد شوید! لیست سفارشات 021-45306فروش و بازرگانی

درخواست سفارش

کیلوگرم
معادلتن

قیمت نهایی بعد از تماس و اعلام کارشناس مشخص می شود.