قیمت آهن ۱۴ امروز

فیلتر براساس:
نام کالا واحد فروش سایز طول استاندارد وزن تقریبی برند محل بارگیری تاریخ قیمت (تومان) قیمت با احتساب 9% مالیات نمودار
تیرآهن 14 ذوب آهن  ۱۲ متری   IPE اصفهان کارخانه قیمت تیرآهن كيلوگرم 14 12 IPE 1 ذوب آهن اصفهان کارخانه ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ 24311 26499
تیرآهن 14 فایکو  ۱۲ متری   IPE تهران انبار قیمت تیرآهن شاخه 14 12 IPE 135 فایکو انبار تهران ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ 3211000 3499990
تیرآهن 14 فایکو  ۱۲ متری   IPE کارخانه قیمت تیرآهن شاخه 14 12 IPE 130 فایکو کارخانه ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ 3211000 3499990
تیرآهن 14 یزد 12 متری انبار تهران قیمت تیرآهن شاخه 14 12 IPE فولاد یزد انبار تهران ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ 3211000 3499990
تیرآهن i7 ذوب آهن شاخه۱۲ متری سایز 14 انبار تهران قیمت تیرآهن نیمه سبک شاخه 14 12 i7 ذوب آهن اصفهان انبار تهران ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ 3669000 3999210
تیرآهن ۱4 ذوب آهن  ۱۲ متری   IPE اصفهان انبار قیمت تیرآهن شاخه 14 12 IPE 155 ذوب آهن اصفهان انبار اصفهان ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ 3779816 4119999
تیرآهن ۱4 ذوب آهن  ۱۲ متری   IPE تهران انبار قیمت تیرآهن شاخه 14 12 IPE 155 ذوب آهن اصفهان انبار تهران ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ 3779816 4119999
تیرآهن 14 کرمانشاه  ۱۲ متری   IPE تهران انبار قیمت تیرآهن شاخه 14 12 IPE 120 کرمانشاه انبار تهران ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ تماس تماس
تیرآهن 14 ماهان ۱۲ متری   IPE تهران انبار قیمت تیرآهن شاخه 14 12 IPE 115 ماهان انبار تهران ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ تماس تماس
تیرآهن 14 اهواز 12 متری IPE تهران انبار قیمت تیرآهن شاخه 14 12 IPE گروه ملی اهواز انبار تهران ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ تماس تماس

مراحل ثبت سفارش

درخواست خرید

با کارشناسان حرفه ای ما، فرآیند خرید را در کمترین زمان ممکن انجام دهید

پیش فاکتور

ارائه پیش فاکتور برای سازمان ها و مراکز دولتی و خصوصی

تسویه حساب نهایی

تسویه مبلغ خرید به صورت نقدی و یا چک مدت دار

ارسال و تحویل بار

ارسال و تحویل بار سفارشی شما در کمتر از 24 ساعت

تیرآهن ۱۴؛ انتخابی هوشمندانه برای پروژه‌های ساختمانی

تیرآهن ۱۴، یکی از سایزهای پرکاربرد تیر است که به عنوان تیر اصلی، تیر فرعی و تیر کلاف برای ساختمان سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این تیرآهن، نسبت به سایزهای بالاتر وزن کمتری داشته و استفاده از آن وزن کلی سازه را پایین خواهد آورد. از هر شاخه آهن ۱۴ در ساخت ستون، خرپا، نعل، تیر و پوشش سقف‌ها و پل‌های لانه زنبوری استفاده می‌شود.
قیمت تیرآهن ۱۴ اصفهان، فایکو، ماهان، اهواز و کرمانشاه با‌توجه‌به کاربردهایی که این محصول دارد، نوسانات بسیاری را تجربه می‌کند. وزن این کالا نسبت به سایز 16 کمتر است و گرچه قیمت این نوع تیر، به اندازه قیمت تیرآهن ۱۶ نیست؛ اما به همان اندازه نیز، نوسانات بسیاری دارد.

ویژگی‌های تیرآهن ۱۴

 1. مقاومت بالا: تیرآهن ۱۴ به دلیل ترکیبات مختلف فلزی که دارد، دارای مقاومت بالا در برابر فشار، کشش، و خمش است. این ویژگی اهمیت زیادی در ساخت سازه‌های پایدار دارد.
 2. انعطاف‌پذیری: علاوه بر مقاومت، تیرآهن ۱۴ دارای انعطاف‌پذیری مناسبی است که امکان تغییر شکل به صورت مطلوب در ساختمان‌ها را فراهم می‌کند.
 3. قابلیت اتصال آسان: تیرآهن 14 با طراحی‌های مناسب برای اتصال به سایر عناصر سازه‌ای مانند بتن، به راحتی قابل نصب است.
 4. قیمت مناسب: تیرآهن ۱۴ به عنوان یک گزینه با قیمت مناسب در بازار عرضه می‌شود که به مهندسین و سازندگان امکان می‌دهد تا پروژه‌های خود را با کیفیت بالا و در محدودیت بودجه انجام دهند. استعلام قیمت آهن ۱۴ امروز قابل استعلام از آیرومارت است.

استفاده از تیرآهن ۱۴ به عنوان مصالح ساختمانی می‌تواند به بهبود عملکرد سازه‌ها، ایمنی ساختمان‌ها و کاهش هزینه‌های نگهداری و تعمیرات کمک کند. همچنین، توجه به مشخصات فنی و استانداردهای مرتبط با این نوع تیرآهن در انتخاب و استفاده از آن بسیار حیاتی است.

در نهایت، انتخاب تیرآهن ۱۴ به عنوان یکی از مصالح ساختمانی می‌تواند به بهره‌وری و کیفیت پروژه‌های ساختمانی شما کمک کند و از مزایای این محصول در طراحی و اجرای سازه‌ها بهره‌برداری بهتری داشته باشید. قیمت تیرآهن ۱۴، عاملی است که در تعیین هزینه‌های ساخت و ساز مهم است.

وزن تیرآهن ۱۴

یکی از مهم‌ترین مشخصات تیرآهن 14 که اهمیت بسیار بالایی در خرید آن دارد، وزن این محصول است. وزن این نوع تیر تاثیر مستقیمی بر قیمت اهن ۱۴ دارد.

برای محاسبه قیمت آهن ۱۴ و وزن تیرآهن باید از جدول اشتال کمک گرفت. البته باید این نکته را هم مدنظر داشته باشید که وزن تیر اهن ۱۴ تولیدی در کارخانه‌های مختلف سراسر کشور، یکسان نیست و ممکن است تفاوت‌هایی نیز با استاندارد اشتال داشته باشد. با بررسی جدول استاندارد وزن تیرآهن که وزن این مقطع را 154.8 کیلوگرم برای هر شاخه اعلام کرده و مقایسه با وزن انواع برندها، متوجه تفاوت وزن‌ها خواهید شد. در جدول زیر می‌توانید وزن این کالا برای برندهای مختلف را مشاهده نمایید:

جدول وزن تیرآهن تیرآهن 14 برندهای مختلف
کارخانه وزن (کیلوگرم)
آرین (قزوین) 135
ظفر بناب 130
ذوب آهن اصفهان 155
فایکو 128
یزد 150
اهواز 150
ماهان 115
کرمانشاه 155

قیمت تیرآهن ۱۴ انواع برندها از جدول بالا استعلام بگیرید.

ابعاد تیرآهن ۱۴؛ بررسی طول و ضخامت جان و بال تیرآهن

برای بررسی ابعاد تیر آهن ۱۴، ابتدا باید کمی هندسه آن را بشناسید. سطح مقطع این تیرآهن به‌صورت حرف I انگلیسی است. به بخش‌هایی از آن که به‌صورت موازی قرار دارند، بال و به ضلعی که این دو بال را به هم متصل می‌کند، جان تیرآهن گفته می‌شود.

منظور از سایز ۱۴ در تیرآهن، فاصله بین دو بال یا به عبارتی طول جان تیر آهن است. متداول‌ترین طول اهن ۱۴ موجود در بازار، 12 متر است. البته برخی کارخانه‌ها طول 6 و 9 متر را نیز تولید می‌کنند. قیمت تیرآهن 14 شاخه ای، باتوجه به طول آن متفاوت خواهد بود.

بررسی استانداردهای تیرآهن 14 در بازارهای جهانی

انواع تیر از جمله تیرآهن ۱۴، مستقل از سایز آن تحت استانداردهای مشخصی تولید می‌شود. سه استاندارد کلی در سطح جهان برای تولید تیر ارائه شده که شامل IPE، IPB و INP است. برخی از این استانداردها در ایران تولید و مصرف بیشتری دارند. در ادامه این موارد را بررسی خواهیم کرد.

تیرآهن ۱۴ تحت استاندارد IPE؛ معروف به تیرآهن معمولی

استاندارد IPE، مخفف نام i-beam profile europinne است. تیر تولیدی تحت این استاندارد، با نام تیر معمولی و ساده نیز شناخته می‌شود و شکلی شبیه حرف I انگلیسی دارد.

تیر IPE سایز 14، پرمصرف‌ترین تیرآهن در ایران است. این محصول توسط کارخانجات فایکو و ذوب آهن اصفهان تولید می‌شود. قیمت آهن ۱۴ اصفهان ممکن است با قیمت تیرآهن فایکو 14 متفاوت باشد.

تیر آهن 14 تحت استاندارد IPB با بال‌های پهن

استاندارد IPB، از سایر استاندارد‌های اروپایی برای تولید تیرآهن است. تیرهای تولیدی تحت این استاندارد، تیرآهن بال پهن موازی نیز نام می‌گیرند. تفاوت استاندارد IPB با استاندارد IPE، در ضخامت و عرض بال‌هاست.

عریض و ضخیم‌ بودن بال‌های این نوع تیرآهن، به آن شکلی مشابه حرف H انگلیسی می‌دهد. به همین علت، آن را بیشتر با نام هاش می‌شناسند. معمولا قیمت تیرآهن هاش بیشتر از IPE است؛ زیرا در طول یکسان، تیرآهن هاش وزن بیشتری نسبت به تیر IPE دارد. قیمت تیرآهن ۱۴ در انواع استاندارد قابل استعلام است.

تیرآهن ۱۴ تحت استاندارد INP؛ محصولی وارداتی

استاندارد INP، اغلب در کشورهایی هم‌چون روسیه و چین مورد‌استفاده قرار می‌گیرد. به همین دلیل تیراهن INP سایز 14 در کشور ما، تولید و تقاضای چندانی ندارد.

تیرهای تولیدی در این استاندارد، با نام بال پهن شیبدار نیز شناخته می‌شوند. تفاوت این نوع تیرآهن با دو مورد قبل در این است که ضخامت بال آن با فاصله گرفتن از جان، کاهش می‌یابد.

برندهای مطرح تولید‌کننده تیرآهن ۱۴ در ایران

کارخانه‌های متعددی در داخل کشور به تولید مقاطع فولادی می‌پردازند. در سراسر کشور، کارخانجات متعددی مشغول به فعالیت در زمینه تولید تیرآهن ۱۴ هستند. از جمله کارخانه‌های تولید تیرآهن 14 در ایران می‌توان به برندهای زیر اشاره کرد:

 • ذوب آهن اصفهان
 • فولاد البرز ایرانیان (فایکو)
 • مجتمع جهان فولاد غرب
 • نورد آریان فولاد
 • فولاد ناب تبریز

تیرآهن‌های تولیدی در این کارخانه‌ها در وزن، استاندارد اشتال، کیفیت و قیمت محصول با یکدیگر متفاوتند. در بین برندهای گفته شده، تیرآهن ۱۴ اصفهان و فایکو، جایگاه بسیار خوبی را در بازار ایران دارند. به همین دلیل ممکن است قیمت اهن اصفهان در سایز 14 از قیمت تیرآهن کرمانشاه در همین سایز بیشتر باشد.

عوامل موثر بر قیمت آهن ۱۴ امروز

قیمت تیرآهن ۱۴ وابسته به عوامل متعددی است و ممکن است تحت تأثیر عوامل مختلف قرار گیرد. برخی از عوامل مهمی که می‌توانند تأثیرگذار بر قیمت تیرآهن باشند عبارتند از:

 1. قیمت مواد اولیه: برای تولید تیرآهن، مواد اولیه مانند زغال سنگ، سنگ آهن و … لازم است. هر تغییر در قیمت این مواد می‌تواند به تغییر قیمت تیرآهن ۱۴ منجر شود.
 2. تقاضا و عرضه: تقاضا برای تیرآهن ۱۴ در بازار و تعداد واحدهای تولیدی موجود در بازار نیز تأثیرگذار است. اگر تقاضا افزایش یابد و عرضه کاهش پیدا کند، قیمت آهن ۱۴ امروز معمولاً افزایش می‌یابد و برعکس.
 3. نرخ ارز: آهن ۱۴ تحت تاثیر نرخ دلار نوسان قیمت خواهد داشت. دلار به صورت مستقیم و غیر مستقیم اثر خود را بر قیمت این کالا خواهد گذاشت.
 4. هزینه‌های تولید و حمل و نقل: تغییرات در هزینه‌های تولید تیرآهن مذکور، مانند هزینه‌های نیروی کار و انرژی، و هزینه‌های حمل و نقل نیز می‌تواند قیمت را تحت تأثیر قرار دهد.
 5. عوامل جغرافیایی: موقعیت جغرافیایی تولید کنندگان تیرآهن و بازارهای مصرفی نیز می‌تواند تأثیرگذار باشد.

برای پیش‌بینی تغییرات قیمت آهن ۱۴ امروز، نیاز به مطالعه دقیق این عوامل و تحلیل بازار دارید. اطلاعات روزمره در مورد این عوامل و مانیتورینگ بازار می‌تواند به شما کمک کند تا بهترین پیش‌بینی‌ها را داشته باشید. بدین منظور می‌توانید با کارشناسان آیرومارت از طریق شماره تلفن 02145306 در تماس باشید.

خدمات جانبی آیرومارت برای خرید تیرآهن ۱۴

بازرگانی فولاد آیرومارت، علاوه‌بر تامین انواع تیرآهن 14 در سبدی بسیار متنوع از برترین برندهای داخلی و خارجی، کلیه خدماتی که در رابطه با تیرآهن ممکن است نیاز داشته باشید را نیز انجام می‌دهد.

این خدمات شامل شبکه کردن (تولید تیرآهن لانه زنبوری) و برشکاری با بهترین کیفیت و قیمت است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این خدمات، دریافت مشاوره فنی و تخصصی پیش از خرید و استعلام قیمت تیرآهن ۱۴ هر شاخه، فقط کافی است با شماره 02145306 تماس بگیرید و با کارشناسان ما گفتگو کنید.

بیشتر بخوانید
1 تیرآهن 14 در چه طول‌هایی تولید می‌شود؟

معمولا هر شاخه تیرآهن ۱۴ به طول 12 متر تولید می‌شود؛ اما برخی از برندهای ترک، روسی و چینی، این تیرآهن را در طول‌های 6 و 9 نیز به بازار عرضه می‌کنند.

2 تیرآهن 14 در چه برندهایی در آیرومارت عرضه می‌شود؟

تیرآهن 14 عرضه شده در بازرگانی آیرومارت محصول کارخانجات ذوب آهن اصفهان، فایکو، ترک، کرمانشاه و ماهان است.

3 قیمت اهن۱۴ امروز در نوع ipb بیشتر است یا ipe؟

به دلیل ضخامت و وزن بیشتر در تیرآهن‌های 14 با استاندارد ipb، قیمت آهن شاخه۱۴ بال پهن بیشتر از نوع ipe خواهد بود.

4 بهترین برند تیرآهن 14 موجود در بازار کدام است؟

بهترین برند تیرآهن 14 موجود در بازار ایران، ذوب آهن اصفهان است. در واقع افرادی که به دنبال خرید تیرآهن 14 استاندارد هستند، معمولا تیرآهن اصفهان را خریداری می‌کنند.

021-45306
محصولات وارد شوید! لیست سفارشات 021-45306فروش و بازرگانی

درخواست سفارش

کیلوگرم
معادلتن

قیمت نهایی بعد از تماس و اعلام کارشناس مشخص می شود.