فروش ویژه ورق استیل براق تلفن:02145306 

قیمت ناودانی استیل

قیمت ناودانی استیل

قیمت ناودانی استیل 304 و دیگر آلیاژها به عنوان یکی از کالاهای وارداتی تحت تاثیر نرخ دلار نوسانات بالایی دارد. در جدول زیر، لیست قیمت روز ناودانی استیل را مشاهده خواهید کرد. ثبت سفارش به صورت اینترنتی و یا تماس با کارشناسان فروش آیرومارت امکان پذیر است.
C
7 8 9 ÷ 4 5 6 x 1 2 3 - 0 . = +

قیمت روز ناودانی استیل

فیلتر براساس:
نام کالا واحد فروش سایز طول ضخامت آلیاژ انبار تاریخ قیمت (تومان) قیمت با احتساب 9% مالیات نمودار
ناودانی استنلس استیل ۳۰۴ سایز ۱۰ ضخامت ۶ میلی متر قیمت روز ناودانی استیل كيلوگرم 10 6 6 304 تهران ۱۴۰۱/۱۱/۱۱
۲۰۱,۰۰۰
۲۱۹,۰۹۰
ناودانی استنلس استیل ۳۰۴ سایز ۱۲ ضخامت ۶ میلی متر قیمت روز ناودانی استیل كيلوگرم 12 6 6 304 تهران ۱۴۰۱/۱۱/۱۱
۲۰۱,۰۰۰
۲۱۹,۰۹۰
ناودانی استنلس استیل ۳۰۴ سایز ۴ ضخامت ۴ میلی متر قیمت روز ناودانی استیل كيلوگرم 4 6 4 304 تهران ۱۴۰۱/۱۱/۱۱
۲۰۱,۰۰۰
۲۱۹,۰۹۰
ناودانی استنلس استیل ۳۰۴ سایز ۵ ضخامت ۵ میلی متر قیمت روز ناودانی استیل كيلوگرم 5 6 5 304 تهران ۱۴۰۱/۱۱/۱۱
۲۰۱,۰۰۰
۲۱۹,۰۹۰
ناودانی استنلس استیل ۳۰۴ سایز ۶ ضخامت ۵ میلی متر قیمت روز ناودانی استیل كيلوگرم 6 6 5 304 تهران ۱۴۰۱/۱۱/۱۱
۲۰۱,۰۰۰
۲۱۹,۰۹۰
ناودانی استنلس استیل ۳۰۴ سایز ۸ ضخامت ۵ میلی متر قیمت روز ناودانی استیل كيلوگرم 8 6 5 304 تهران ۱۴۰۱/۱۱/۱۱
۲۰۱,۰۰۰
۲۱۹,۰۹۰
مراحل ثبت سفارش
مرحله اول درخواست خرید ۱
مرحله دوم پیش فاکتور ۲
مرحله سوم نحوه تسویه حساب ۳
مرحله چهارم تسویه نهایی ۴
مرحله پنجم ارسال و تحویل بار ۵

در این مقاله هدف ما بررسی کالای ” ناودانی استیل” با استفاده از تحلیل مفاهیمی همچون انواع ناودانی، نحوه‌ی تولید استیل، ناودانی استیل و بررسی قیمت  و ارائه ی نکاتی جهت خرید ناودانی استیل می باشد.

پروفیل های باز U شکل در صنعت با نام ناودانی شناخته می شوند و دارای انواع ساده و مشبک می‌باشد که پیشتر به آن می پردازیم. ناودانی از جنس فولاد ساده کربنی و در دو نوع فابریک یا پرسی تولید می‌شود. ناودانی فابریک به کمک نورد گرم تولید می‌شود. برای آشنایی بیشتر با نحوه تولید و انواع ناودانی فولادی روی لینک قیمت ناودانی کلیک کنید.

می‌توان ناودانی را از لحاظ هندسی واز منظر نوع چینش غلتک‌های نورد، به دو نوع بال موازی و بال شیب‌ دار تقسیم کرد. بال موازی به ناودانی U شکل و نوع بال شیبدارآن به ناودانی C شکل معروف است.

برای ساخت ناودانی پرسی نیز از پرس تسمه‌های فولادی کمک گرفته می شود.

وبرای مدل فابریک ناودانی که با روش نورد گرم تولید می‌شود، بیلت فولادی با جنس مورد نظر پیش گرم و تحت نورد قرار می‌گیرد. طی چند مرحله نورد، بیلت فولادی حالت یو شکل به خود می‌گیرد و به این ترتیب ناودانی فابریک تولید می‌شود. از این رو قیمت ناودانی پرسی ارزانتر از ناودانی فابریک می‌باشد و باید حین خرید به تفاوت ظاهری این دو نوع ناودانی آشنا بود.

ماده ی اولیه ناودانی فابریک بیلت است و به همین علت قیمت آن بر پایه قیمت بیلت و تقاضای بازار تعیین می‌شود.

وزن ناودانی استیل

ناودانی فولادی هم مثل بقیه ی مقاطع فولادی باید برحسب استانداردهای ابعادی جدول اشتال ناودانی UNP و محاسبه وزن این مقطع ساخته شود. بنابراین هر شاخه از این محصولات باید وزن مشخصی داشته باشد. در بازار ایران این محصولات تفاوت اندکی با استاندارد جدول اشتال دارد و به همین علت به ناودانی سبک معروف است. با این وجود محصولات وارداتی این مقاطع نیز در بازار موجود می‌باشد که به دلیل تطابق با جدول اشتال به ناودانی یا نبشی سنگین شناخته می‌شوند. بنابراین قیمت  ناودانی وارداتی گران‌تر از محصولات تولید داخل می‌باشد.

نحوه‌ی تولید استیل

فولاد زنگ نزن یا استنلس استیل که به اختصار استیل نامیده می‌شود گروهی از آلیاژ فولاد است که در مقابل خوردگی و اکسایش مقاومت خوبی از خود بروز می‌دهند. نکته مشترک بین تمامی فولادهای زنگ نزن مقادیر بالای نیکل و کروم می‌باشد. حضور این دو عنصر آلیاژی در ترکیب شیمیایی فولاد ایجاد خاصیت مقاومت به خوردگی می‌کند. ورق استیل به عنوان یکی از پرکاربردترین مقاطع زنگ نزن در آلیاژهای مختلفی تولید می‌شود. آلیاژ استفاده شده برای تولید این محصول یکی از عوامل اصلی تعیین کننده قیمت ورق استیل می‌باشد. آلیاژهای 304، 316، 316Ti، 309، 310، 321، 410، 420 و 430 از جمله انواع آلیاژهایی هستند که برای ساخت ورق استیل مورد استفاده قرار می‌گیرند.

مقاطع مختلف محصولات استنلس استیل در صنایع مختلفی چون صنایع پتروشیمی، بویلر ها، لوله‌های صنعتی، استراکچرها، لوازم خانگی و همچنین کشتی سازی کاربرد دارند. در ایران باتوجه به چالش‌ها و سختی های تولید این آلیاژ خاص محصولات موجود در بازار از منابع خارج از کشور تأمین می‌گردد. مقاطع استنلس استیل از کشورهایی چون ایتالیا، تایوان، کره، چین، هند وارد می‌شوند. برای اطلاعات بیشتر به مقاله برترین تولیدکنندگان استنلس استیل در دنیا رجوع کنید.

فرایند اصلی برای تولید استیل (فولاد زنگ نزن) کربن زدایی است. کربن به صورت گاز مونوکسید کربن از کوره خارج می‌شود. سپس مذاب فولاد زنگ نزن با ترکیب شمیایی مورد نظر، به کمک ریخته گری پیوسته به یکی از مقاطع تختال، بیلت و بلوم تولید می‌شود. از تختال (اسلب) برای تولید ورق استیل استفاده می‌شود.

برای اطلاع دقیق و بیشتر از نحوه ی تولید استیل به مقاله ی انواع فولاد زنگ نزن مراجعه کنید.

در حالت کلی تفاوت محسوسی میان ناودانی استیل و انواع فولادی آن وجود دارد. با این تفاوت که محصولات استنلس استیل بیشتر برای پایه های استراکچرهای ساخته شده در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، صنایع غذایی و در مجاورت رطوبت و مواد اسیدی به کار می رود.از میان دیگر مواد فولادی , ناودانی استیل به علت آلیاژی بودن دارای بیشترین طول عمر می باشد. ناودانی استیل پروفیلی با مقطع باز و U شکل دارای کاربردهای زیادی مثل ایجاد قاب و پایه های ساختمانی می باشد وبر حسب شکل ظاهری به دو دسته ناودانی UPE و UPN تقسیم بندی می شود.

تفاوت استاندارد UPE و UPN

استاندارد UPE دارای بال های موازی و برای ناودانی C اختصاص می یابد ولی استاندارد UPN دارای بال های گرد ترو برای ناودانی U مورد استفاده قرار می گیرد. ناودانی های استیل به دلیل مقاومت بالا و خواص ضد خوردگی در فضاهای باز، قفسه های فولادی، پایه های سازه ها در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، صنایع غذایی و در مجاورت اسید و رطوبت استفاده می شود.

ناودانی استیل

ناودانی استیل در محیط های باز و مکان هایی که در معرض خوردگی و رطوبت می باشند گزینه بسیار مناسبی است، همچنین این محصول دارای طول عمر بالا و قیمت مناسبی می باشد. با مراجعه به مقاله ی قیمت ناودانی میتوانید از جدید ترین قیمت های ناودانی استعلام بگیرید.

خرید ناودانی استیل

نکات قابل توجه ناودانی های استیل در هنگام خرید:

 1. به هنگام خرید توجه کنید که ناودانی ها دارای خوردگی و خشیدگی نباشد زیرا طول عمر آنها را پایین می آورد .همچنین به رنگ ظاهریشان نیز توجه کنید زیرا نباید تغییر کرده باشد .
 2. برای به صرفه بودن از نظر هزینه , توجه به نوع استیل با گرید مورد نظر خود داشته باشید و با توجه به نوع کارتان و کاربرد استیل مورد نیاز سفارش دهید بنا به درخواست و توقعی که از ناودانی ها دارید آنها را انتخاب کنید تا از نظر هزینه برای شما مقرون به صرفه باشد.

همچنین جهت خرید ناودانی معمولی میتوانید روی لینک راهنمای خرید ناودانی کلیک کنید.

قیمت ناودانی استیل

ناودانی استیل بسته به نیازهای مختلف در سایزهای متفاوتی تولید شده است. قیمت ناودانی استیل در سایز و  با آلیاژ 304 وجود دارد. همچنین  در ضخامت‌های مختلف بر حسب سفارش مشتری به صورت 6 متری عرضه می‌شود. معمولا ناودانی استیل تولید کشورهای هند و چین به بازار عرضه می‌شود. قیمت کلی ناودانی استیل به دلیل نوسانات ارز و دلار متغییر است. در صورتی که قصد خرید ناودانی استیل را دارید بهتر است در مورد قیمت و کاربردهای آن‌ اطلاعات جامع ای کسب نموده و با افراد متخصص در این راستا مشورت کنید تا بتوانید خریدتان را با کیفیت بالاتر و قیمت مناسب‌تری خریداری کنید و در نهایت رضایت کافی را از خرید خود داشته باشید. در این راستا شما میتوانید با کارشناسان بازرگانی ما تماس حاصل فرمائید.

به پروفیل با شکل مقطع U و یا C که با استفاده از آلیاژ استنلس استیل ساخته شده، ناودانی استیل گفته می‌شود. ناودانی استیل 304 از نوع فولاد آستنیتی نگیر بوده و توسط آهنربا جذب نمی‌گردد.

استاندارد UPE دارای بال‌های موازی و برای ناودانی C اختصاص می‌یابد ولی استاندارد UPN دارای بال‌های گردتر و برای ناودانی U مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ضخامت، سایز و گرید آلیاژ استیل در تعیین قیمت این کالا دخالت دارد. علاوه بر این به دلیل وارداتی بودن مقاطع استیلی نوسانات دلار بر قیمت ناودانی استیل تاثیر می‌گذارد.

نظرات کاربران

  1. bahram rahoo
   ۱۲ دی ۱۴۰۱

   قیمت نبشی استیل طلایی و میخواستم بدونم با شماره کارشناسا تماس بگیرم یا تو سایت دارین؟

   • آیرومارت
    ۱۳ دی ۱۴۰۱

    سلام. وقت شما بخیر. نبشی استیل طلایی در بازار موجود نیست.