فروش ویژه میلگرد 12 ذوب آهن اصفهان | انبار تهران و اصفهان | تلفن:02145306 

فروش اعتباری آهن آلات به روش چکی، اعتبار اسنادی (LC) و ضمانت نامه بانکی در آیرومارت

چنانچه درخواست خرید اعتباری آهن‌آلات را دارید، برای ارتباط با کارشناسان بر روی دکمه زیر کلیک کنید:

در غیر این صورت فرم زیر را پر کنید:

 

در شرایط اقتصادی کنونی و نبود نقدینگی در بازار، خرید نقدی آهن آلات ممکن است برای برخی افراد سخت و حتی در زمان‌هایی خاص، غیرممکن باشد. درچنین شرایطی یافتن تامین‌کننده‎‌ای که امکان فروش اقساطی آهن را فراهم می‌کند مزیتی بزرگ محسوب می‌شود، به ویژه برای فعالان صنعت ساخت و ساز، به منظور خرید اقساطی میلگرد.

بازرگانی فولاد آیرومارت، در راستای رفاه مشتریان خود، امکان خرید مدت دار آهن آلات را به دو صورت اعتبار اسنادی و خرید چکی، فراهم نموده است. در ادامه این مطلب قصد داریم تا درباره شرایط خرید اعتباری آیرومارت، اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم.

خرید چکی میلگرد

خرید چکی میلگرد و سایر آهن آلات در آیرومارت

در بازرگانی فولاد آیرومارت، امکان خرید آهن بدون هیچ گونه محدودیتی و با شرایط عالی، هم به صورت نقد و هم به صورت اعتباری با چک و اعتبارات اسنادی فراهم شده است.
خرید به صورت چک درمقایسه با خرید با اعتبارات اسنادی، در مدت زمان کمتر و طی کردن مراحل اداری کمتر انجام می‌‍شود و راحت‌‍تر است. اما درمقابل، این نوع خرید دارای الزاماتی است که باید حتما رعایت گردد تا بتوان خریدی مطمئن را تجربه نمود. این موارد عبارتند از:

 1. اعتبارسنجی مشتری توسط شرکت
 2. چک می‌بایسیت صیاد باشد.
 3. چک باید در سامانه صیاد با مشخصات صحیح ثبت گردد.
 4. سررسید چک باتوجه به توافق طرفین از یک ماه تا ۴۵ روز قابل قبول است.
 5. چک باید مربوط به طرف معامله‌کننده باشد و چک دیگران قابل قبول نیست.
 6. علاوه بر چک فوق، یک فقره چک تضمین معادل ۲۰% مبلغ معامله نیز دریافت می‌گردد که پس از تسویه، چک تضمین عودت داده می‌شود.

خرید اعتباری ال سی آهن

خرید آهن از طریق اعتبار اسنادی (ال سی)

در بازار معاملات، یکی از مواردی که باعث ایجاد نگرانی برای خریدار می‌گردد، عدم اطمینان نسبت به مقدار، کمیت و استاندارد کالاهای درخواستی و صحت معامله است. از سوی دیگر، برای فروشنده عدم اطمینان نسبت به دریافت وجه در زمان مورد نظر، نگرانی‌هایی را در پی دارد. بازرگانی فولاد آیرومارت با توانایی فروش در قالب اعتبار اسنادی، این ریسک‌ها را برای خریدار از بین برده است و در این زمینه بهترین خدمات را ارائه می‌دهد.

در ادامه درباره این نوع خرید اعتباری آهن آلات بیشتر صحبت خواهیم کرد.

اعتبار اسنادی چیست؟

اعتبار اسنادی، تعهدی از بانک است که به خریدار و فروشنده داده می‌شود. مطابق با این اسناد، بانک متعهد می‌شود که خریدار کالای مورد نظر خود را مطابق با شرایط پیش فاکتور دریافت خواهد کرد.

مزایای استفاده از اعتبار اسنادی

از مزایای خرید اعتباری ال سی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. از بین رفتن هرگونه ریسک و خطر برای خریدار و فروشنده به دلیل تعهد بانک
 2. امکان کنترل مدارک و اطمینان از صحت آن‌ها
 3. کنترل اسناد و مدارک درخصوص کیفیت، مقدار و مشخصات فنی کالا با درخواست خریدار توسط بانک عامل
 4. امکان کنترل تاریخ حمل و تحویل نهایی کالا
 5. بازرسی کالا ازنظر کمیت و کیفیت طبق پیش فاکتور توسط شرکت مورد تایید بانک مرکزی

فروش اعتباری میلگرد

مراحل خرید اعتباری LC

 1. ارائه پیش فاکتور به خریدار و تایید آن
 2. ارائه پیش فاکتور توسط خریدار به بانک
 3. گشایش اعتبار
 4. ارسال متن گشایش توسط بانک عامل خریدار به فروشنده
 5. بازرسی کالا توسط شرکت مورد تایید بانک مرکزی
 6. ارسال بار
 7. ارسال مدارک توسط بانک فروشنده به بانک خریدار

خرید آهن با ضمانت نامه بانکی از آیرومارت

خرید با ضمانت نامه بانکی آهن آلات نیز مشابه با خرید ال سی است. همچون اعتبار اسنادی آهن، مراحل صدور پیش فاکتور و ارائه آن به بانک، مهر و امضا و تایید آن باید انجام شود. بانک موظف است ضمانتنامه تعهد پرداخت را از خریدار دریافت کرده و مراحل خرید با ضمانتنامه بانکی آهن را به انتها برساند. ضمانتنامه تعهد پرداخت، در اختیار ما در آیرومارت قرار می‌گیرد و در موعد توافق شده با مشتری، قابل نقد شدن است.

خرید میلگرد با ضمانت نامه بانکی

شما می‌توانید انواع مقاطع فولادی را از طریق ضمانتامه بانکی از آیرومارت خریداری نمایید. یکی از این مقاطع، میلگرد است. امکان خرید میلگرد با ضمانت نامه بانکی برای همه مشتریان فراهم شده‌است.

آیرومارت، منبعی معتبر برای خرید اقساطی آهن آلات

در این مطلب سعی کردیم تا درباره شرایط فروش اقساطی میلگرد و سایر آهن آلات در آیرومارت صحبت کنیم. گفته شد که آیرومارت در این رابطه دو رویکرد کلی فروش اعتبار اسنادی یا LC و فروش چکی آهن را در پیش گرفته است. در مواردی که پرداخت مبلغ قرارداد می‌تواند، حداکثر در ۳۰ تا ۴۵ روز توسط مشتری پرداخت شود، پیشنهاد ما برای خرید مصالح مورد نیاز ساختمان یا صنعت، خرید چکی است. در مواردی هم که مشتری به مدت زمان بیشتری برای پرداخت مبلغ معامله نیاز دارد، بهتر است از ال سی استفاده کند.

در هر دو روشی که توضیح دادیم، آیرومارت همواره کنار شماست. کارشناسان ما با تجربه چندین ساله فعالیت در بازار آهن تهران، راهنمایی بسیار خوب برای شما در مسیر خریدتان خواهند بود. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خرید اعتباری آهن از آیرومارت، تنها کافیست از طریق چت آنلاین سایت اقدام کنید و یا اینکه با شماره ۰۲۱۴۵۳۰۶ تماس بگیرید و با کارشناسان فروش مقطع فولادی و استیل مورد نظرتان گفتگو نمایید.