فروش ویژه میلگرد 12 ذوب آهن اصفهان | انبار تهران و اصفهان | تلفن:02145306 

قیمت سیم بکسل

قیمت سیم بکسل

سیم بکسل یکی از ابزارهای بسیار مهم در کشیدن و بالابردن اجسام سنگین است که در انواع مختلفی تولید می‌شود. لیست قیمت سیم بکسل در انواع و سایزهای مختلف در این صفحه آورده شده است. هنگام خرید سیم بکسل، قیمت آن اهمیت بسیاری می‌یابد.
C
7 8 9 ÷ 4 5 6 x 1 2 3 - 0 . = +

قیمت سیم بکسل آسانسور

فیلتر براساس:
نام کالا واحد فروش قطر تاریخ قیمت (تومان) قیمت با احتساب 9% مالیات نمودار
سیم بکسل فولادی ۳۷*۶ سایز ۱۰ سیم بکسل فولادی 37*6 سایز 10 متر 10 ۱۴۰۲/۰۷/۰۱
۵۳,۰۰۰
۵۷,۷۷۰
سیم بکسل آسانسوری مغزی فولادی سایز ۱۰ سیم بکسل آسانسوری مغزی فولادی سایز 10 متر 10 ۱۴۰۲/۰۷/۰۱
۶۰,۴۲۰
۶۵,۸۵۸
سیم بکسل آسانسوری مغز کنفی سایز ۱۰ سیم بکسل آسانسوری مغز کنفی سایز 10 متر 10 ۱۴۰۲/۰۷/۰۱
۴۴,۵۲۰
۴۸,۵۲۷
سیم بکسل فولادی ۳۷*۶ سایز ۱۲ سیم بکسل فولادی 37*6 سایز 12 متر 12 ۱۴۰۲/۰۷/۰۱
۶۵,۷۲۰
۷۱,۶۳۵
سیم بکسل فولادی ۳۷*۶ سایز ۱۴ سیم بکسل فولادی 37*6 سایز 14 متر 14 ۱۴۰۲/۰۷/۰۱
۸۴,۸۰۰
۹۲,۴۳۲
سیم بکسل فولادی ۳۷*۶ سایز ۱۶ سیم بکسل فولادی 37*6 قطر 16 متر 16 ۱۴۰۲/۰۷/۰۱
۱۰۶,۰۰۰
۱۱۵,۵۴۰
سیم بکسل فولادی ۳۷*۶ سایز ۱۸ سیم بکسل فولادی 37*6 سایز 18 متر 18 ۱۴۰۲/۰۷/۰۱
۱۱۹,۷۸۰
۱۳۰,۵۶۰
سیم بکسل آسانسوری مغز کنفی سایز ۸ سیم بکسل آسانسوری مغز کنفی سایز 8 متر 8 ۱۴۰۲/۰۷/۰۱
۲۹,۹۴۵
۳۲,۶۴۰
سیم بکسل فولادی ۳۷*۶ سایز ۸ سیم بکسل فولادی 37*6 سایز 8 متر 8 ۱۴۰۲/۰۷/۰۱
۴۲,۴۰۰
۴۶,۲۱۶
سیم بکسل آسانسوری مغزی فولادی سایز ۸ سیم بکسل آسانسوری مغزی فولادی سایز 8 متر 8 ۱۴۰۲/۰۷/۰۱
۴۲,۴۰۰
۴۶,۲۱۶

قیمت سیم بکسل نتاب

فیلتر براساس:
نام کالا واحد فروش قطر تاریخ قیمت (تومان) قیمت با احتساب 9% مالیات نمودار
سیم بکسل نتاب سایز ۸ سیم بکسل نتاب سایز 8 متر 8 ۱۴۰۲/۰۷/۰۱
۴۹,۸۲۰
۵۴,۳۰۴
سیم بکسل نتاب سایز ۱۰ سیم بکسل نتاب سایز 10 متر 10 ۱۴۰۲/۰۷/۰۱
۵۵,۱۲۰
۶۰,۰۸۱
سیم بکسل نتاب سایز ۱۲ سیم بکسل نتاب سایز 12 متر 12 ۱۴۰۲/۰۷/۰۱
۶۳,۶۰۰
۶۹,۳۲۴
سیم بکسل نتاب سایز ۱۶ سیم بکسل نتاب سایز 16 متر 16 ۱۴۰۲/۰۷/۰۱
۱۰۶,۰۰۰
۱۱۵,۵۴۰
مراحل ثبت سفارش
مرحله اول درخواست خرید ۱
مرحله دوم پیش فاکتور ۲
مرحله سوم نحوه تسویه حساب ۳
مرحله چهارم تسویه نهایی ۴
مرحله پنجم ارسال و تحویل بار ۵

راهنمای خرید سیم بکسل

قیمت سیم بکسل یکی از مواردی است که هنگام خرید باید حتما به آن دقت کنید. زیرا به طور طبیعی قیمت بر روی کیفیت محصول تاثیرگذار است. از طرفی گاهی شاید شما سیم بکسل را در مکانی استفاده کنید که ایمنی اهمیت چندانی نداشته باشد. بنابراین در این زمان بهتر است قیمت سیم بکسل ارزان را سرچ کنید و با توجه به نیاز خود، هزینه‌ای معقولانه بپردازید.
در این مطلب قصد داریم ابتدا به شما بگوییم کاربرد سیم بکسل چیست و سپس به عوامل موثر بر قیمت سیم بکسل بپردازیم. در ادامه همراه وبلاگ آیرومارت باشید.

سیم بکسل چیست؟

سیم بکسل مجموعه‌ای از رشته‌های فلزی است که به منظور حمایت و بلند کردن بارهای سنگین و انجام کارهایی که برای سیم‌های معمولی بسیار سخت است، به کار می‌رود. در اسکله‌های حمل و نقل، تجهیزات حمل و نقل و باربری، سیم بکسل به چرخ گردان‌ها یا قلاب‌ها متصل می‌شود تا بار را به شیوه‌ای کنترل شده، یکنواخت و کارآمد بلند کند. طراحی سیم بکسل، با رشته‌های متعدد آن که در اطراف یک هسته پایدار پیچیده شده است، استحکام، انعطاف‌پذیری و سهولت استفاده را فراهم می‌کند.

فلزات مورد استفاده در ساخت سیم بکسل

از انواع این فلزات می‌توان به فولاد زنگ نزن، فولاد بدون روکش و فولاد گالوانیزه اشاره کرد. اگرچه اکثر تولیدکنندگان سیم بکسل از این سه فلز استفاده می‌کنند، فلزات دیگری مانند مس، آلومینیوم و برنز نیز به صورت محدود کاربرد دارند.
مهمترین جنبه سیم بکسل به فلزی که در آن به کار رفته است، باز می‌گردد. استحکام و قابلیت ارتجاعی سیم به شدت به کیفیت فلزی که در ساخت آن استفاده می‌شود بستگی دارد و این‌ها فاکتورهای ضروری به شمار می‌روند و هنگام خرید آن باید در نظر گرفته شوند. مهمترین فلزات مورد استفاده عبارتند از:

1. فولاد بدون روکش

به طور معمول، از فولاد بدون پوشش که در برابر چرخش هنگام بلند کردن بار مقاوم است، برای ساخت سیم بکسل استفاده می‌شود. تولید، با کشش میله‌های نورد گرم انجام می‌گردد. از این نوع سیم بکسل در محیط‌های با رطوبت کم و محیط‌هایی که خوردگی بالا نیست، استفاده می‌شود.

2. فولاد گالوانیزه

فولاد گالوانیزه دارای روکش فلز “روی” برای مقاومت در برابر خوردگی است و استحکام و دوام مشابه‌ای با فولاد بدون روکش دارد. شرایط محیطی عامل تعیین کننده‌ی استفاده از فولاد گالوانیزه است. در شرایط کمی سخت، سیم فولادی گالوانیزه یک جایگزین اقتصادی برای فولاد زنگ نزن است. در فرآیند تولید این سیم بکسل، سیم فرآیند گالوانیزه شدن را طی می‌کند. این روشی برای پوشش دادن سیم فولادی با فلز محافظ و مقاوم در برابر زنگ‌زدگی محسوب می‌شود. سیم بکسل گالوانیزه، فوق‌العاده قوی است و در برابر زنگ‌زدگی مقاومت و انعطاف‌پذیری دارد تا نیازهای کاربردهای مختلف را برآورده کند.

3. فولاد زنگ نزن (استنلس استیل)

فولاد ضد زنگ استحکام و استقامتی مشابه فولاد گالوانیزه ندارد، اما از مزایای آن می‌توان به مانند مقاومت در برابر لکه، سایش، زنگ‌زدگی و خوردگی اشاره کرد. قیمت سیم بکسل فولادی زنگ نزن، نسبت به قیمت سیم بکسل گالوانیزه بالاتر است. البته این نوع سیم بکسل، عملکردی استثنایی از خود نشان می‌دهد و ماندگاری بیشتری هم دارد.

4. فلز مس

سیم بکسل ساخته شده از مس به دلیل ویژگی‌های الکتریکی استثنایی آن، بیشتر برای مصارف الکتریکی استفاده می‌شود. دوام و انعطاف‌پذیری بالا از جمله مهم‌ترین مزایای این سیم بکسل به حساب می‌آیند.

انواع بافت سیم بکسل

از لحاظ بافت سیم بکسل، می‌توان آن‌ها را در چند دسته مختلف جای داد:

سیم بکسل بدون مرکز

در این نوع بافت، تمام سیم‌های یک رشته با اندازه برابر و بدون داشتن مرکز به هم پیچیده می‌شوند و ظاهری مارپیچ ایجاد می‌کنند.

بافت تک لایه

در این نوع، سیم‌ها به دور یک هسته پیچیده می‌شوند. سیم‌ها، قطر یکسانی دارند. معمول‌ترین نوع آن این است که یک رشته 7 سیمه با یک سیم در مرکز است. به طوری‌که 6 سیم با قطر یکسان حول آن قرار می‌گیرد.

بافت چند لایه

در بافت چند لایه، لایه‌های سیم به طور متوالی، یکنواخت و منظیم به دور مغزی پیچیده می‌شوند.

بافت سیل (seale)

در بافت سیل، دو لایه سیم اطراف مغزی قرار دارد که قطر سیم‌های داخلی از سیم‌های خارجی بیشتر است. این نوع بافت موجب می‌شود مقاومت سایشی سیم بکسل افزایش یابد.

بافت وارینگتون (Warrington)

در بافت وارینگتون، حول مرکز سیم بکسل دو لایه مفتول قرار می‌گیرد. سیم‌های لایه درونی قطر یکسان دارند. در حالیکه در قطر بیرونی سیم‌ها به صورت یک در میان کوچک و بزرگ چیده می‌شوند. این نوع چینش باعث می‌شود این بافت نسبت به بافت سیل انعطاف بیشتری داشته باشد.

بافت فیلر (Filler)

در بافت فیلر یا بافت پر کننده، فاصله میان سیم‌ها در هر ردیف با سیمی نازک پر می‌شود. این نوع بافت موجب افزایش انعطاف و مقاومت سیم بکسل در برابر فرسودگی می‌شود.

سیم بکسل ترکیبی

همان‌طور که از نام سیم بکسل ترکیبی مشخص است، از ترکیب یا یا چند الگوی بالا این نوع سیم بکسل ساخته می‌شود.

بافت سیم بکسل می‌تواند در قیمت آن تاثیرگذار باشد. مثلا قیمت سیم بکسل نتاب با بافت ماری شکل آن می‌تواند با بافت ساده سیم بکسل دیگر متفاوت باشد.

کاربردهای سیم بکسل

سیم بکسل به طور گسترده در ماشین‌آلات، سازه‌ها و کاربردهای مختلف بالابر استفاده می‌شود. نوع، اندازه و الزامات آن بر اساس نحوه استفاده تعیین می‌شود. سیم بکسل صرف نظر از کاربرد آن، استحکام فوق العاده‌ای را تضمین می‌کند و کیفیت بالا و عملکرد عالی را ارائه می‌دهد.

بلند کردن بارهای سنگین برای قرن‌ها مستلزم استفاده از طناب کنفی یا زنجیر بود که هیچ یک از این دو، روش تضمین شده‌ای نبودند. در اوایل قرن هجدهم، بین سال‌های 1824 تا 1838، ویلهلم آلبرت که مهندس معدن آلمانی بود، پیچش کنف و استحکام زنجیره‌ها را با هم ترکیب کرد تا سیم بکسل امروزی را ایجاد کند. این سیم از زمان آغاز خود دستخوش تغییرات خارق العاده‌ای شده است و در کاربری‌های مختلفی استفاده می‌شود. به طوری که امروزه شما می‌توانید با خرید آنلاین سیم بکسل به طیف متنوعی از این محصول دسترسی داشته باشید. برخی از مهمترین کاربردهای سیم بکسل عبارتند از:

1. بالابری

رایج‌ترین استفاده از سیم بکسل به عنوان بخشی از بالابر جرثقیل است که در آن به قلاب بالابر متصل شده و دور یک بخش شیاردار پیچیده می‌شود. استحکام کششی و دوام سیم بکسل ابزاری ایده‌آل برای بلند کردن و ایمن نگه داشتن بارها است. اگرچه با اینکه سیم بکسل در صنایع مختلفی به کار می‌رود، اما برای محیط‌های تولیدی که در آن تجهیزات باید به سرعت و کارآمد بلند شوند، بسیار محبوب است. مهمترین کاربرد بالابردن این محصول را می‌توان در آسانسور مشاهده کرد. در این بخش باید از بهترین و باکیفیت‌ترین سیم استفاده کرد تا ایمنی افراد تضمین شود. ما پیش‌تر درباره قیمت سیم بکسل آسانسور به طور مفصل صحبت کرده‌ایم و پیشنهاد می‌کنیم برای اطلاع از قیمت‌ها این مطلب را مطالعه کنید.

2. هوافضا

استحکام و پایداری سیم بکسل علاوه بر کاربردهای بالابری، باعث شده در هوافضا نیز استفاده شود. پدال‌ها، اهرم‌ها و کانکتورها در کابین هواپیما با این سیم به هم متصل می‌شوند. سیم‌ها انتقال نیرو بین سیستم‌ها و مکانیسم‌ها را فراهم می‌کنند. این امکان منجر به کنترل هواپیما می‌شود. این سیم جهت کنترل گام پروانه و دریچه گاز به کار می‌رود. همچنین به کاهش و به حداقل رساندن ارتعاشات کمک می‌کند.

3. خودرو سازی

لاستیک‌ها با سیم بکسل تقویت می‌شوند تا دوام و استحکام آنها افزایش یابد. در ضمن در تمام مراحل ساخت خودرو از سیم بکسل برای تامین مواد، جابجایی بارهای سنگین و تجهیزات استفاده می‌کنند. سیم بکسل را می‌توان در ساخت فرمان، کابل، اگزوز، فنر، سانروف، درها و اجزای صندلی به کار برد.

4. مصارف خانگی

ممکن است تعجب آور به نظر برسد، اما مکانی که سیم بکسل بیشترین استفاده را دارد، در خانه است. در واقع جایی که استحکام، عمر طولانی، استقامت و انعطاف‌پذیری آن، محافظت و عملکرد تضمین شده‌ای را فراهم می‌کند. وجود سیم بکسل قیمت مناسب، دلیل اصلی محبوبیت آن برای مصارف خانگی است.
زیرا اگر نگاهی به لیست قیمت سیم بکسل ها بیاندازید، متوجه خواهید شد که برخی از آن‌ها قیمت مناسبی دارند؛ همچنین نصب و نگهداری آن‌ها آسان است که همین باعث می‌شود برای تعمیرات خانه و پشتیبانی از سازه مناسب باشند. در راه پله‌ها، نرده‌ها و آویز گیاهان از سیم بکسل استفاده می‌کنند.

5. صنعت نفت

هنگامی که تجهیزات، ماشین آلات و ابزار باید به اعماق زمین و دریا بروند، سیم بکسل به کمک این صنعت می‌آید و صنعت نفت برای انجام این کار به آن متکی است. بسیاری از وظایف تولید نفت نیازمند ابزارهایی است که باید توانایی تحمل شرایط سخت را داشته باشند. سیم بکسل باید فشار بسیار زیاد، تنش‌های بالا و طیف وسیعی از دما را تحمل کنند. استفاده از سیم بکسل شامل حفظ پایداری سکوی نفتی و لنگر برای سکوهای دریایی است.

6. تله کابین

در یکی از صنایعی که قیمت سیم بکسل و کیفیت آن اهمیت زیادی دارند، تله کابین است. از تله کابین‌های معمولی‌تر گرفته تا صندلی‌های بالابر برای استراحتگاه‌های اسکی، از سیم بکسل استفاده می‌کنند. این سیم بکسل باید مقامت بالایی داشته باشد، زیرا با جان انسان‌ها در ارتباط است و این امر حساسیت را بالاتر می‌برد.

7. تولید مواد غذایی و آشامیدنی

کاربرد عمده سیم بکسل در صنایع غذایی و آشامیدنی به عنوان وسیله‌ای برای بلند کردن و جابجایی بارهای سنگین است. ظروف پر از مواد، با استفاده از جرثقیل و سیم بکسل بلند شده و در جای درست خود قرار می‌گیرند. همچنین آن‌ها در کارخانه‌ها محصولات را از یک ایستگاه به ایستگاه دیگر منتقل می‌کنند.

8. شهربازی

از آغاز افتتاح اولین شهربازی‌ها تا به امروز، سیم بکسل جز ضروری ساخت و سازها بوده است. آن‌ها ماشین‌ها را روی ترن هوایی می‌کشند، کابین‌ها را نگه می‌دارند و کالسکه‌ها را جابه‌جا می‌کنند. دغدغه اصلی شهربازی‌ها، ایمنی است. استحکام، پایداری و عملکرد مناسب سیم بکسل تضمین می‌کند که افرادی که در شهربازی‌ها حضور می‌یابند اوقات خوبی را سپری می‌کنند و ایمن می‌مانند. در نتیجه قیمت سیم بکسل در اینجا اهمیت زیادی دارد و نباید از اجناس ارزان و بی‌کیفیت استفاده کرد.

9. تئاتر زنده

جالب است بدانید که در تئاتر زنده از سیم بکسل برای بالا و پایین بردن پرده‌ها، پشتیبانی از دکل‌های بالای سر، نگه داشتن پس زمینه‌ها و قطعات مناظر استفاده می‌کنند. در حین تولید، حرکت سریع و کارآمد یک ضرورت است که با استفاده از سیم بکسل تسهیل می‌شود.

عوامل تعیین کننده قیمت سیم بکسل

1. برند و کشور سازنده: برای مثال هنگام مقایسه قیمت سیم بکسل نمره 4، شما باید به کشور سازنده این نمره دقت کنید. برندهای اروپایی و آمریکایی به ویژه برندهای با شهرت جهانی مانند گوستاولف، کاسار و …، اولویت اول را در تعیین قیمت دارند. به گونه‌ای که در برخی موارد به دلیل حساسیت بالای سیم بکسل، قیمت این برندها 5 برابر محصولات متفرقه است.

2. مواد و طراحی: بدون شک مواد اولیه یکی از مهم‌ترین عوامل موثر بر قیمت روز سیم بکسل است. قیمت جهانی فولاد زنگ نزن بسیار بالاتر از فولاد معمولی و گالوانیزه است و از این رو قیمت سیم بکسل استیل بیشتر می‌شود. در ضمن از آنجایی که برخی از تجهیزات استیل، وارداتی به شمار می‌روند، در نتیجه قیمت سیم بکسل نیز می‌تواند به طور روزانه در کشور تغییر کند.

3. نمره و سایز: اندازه و قطر سیم بکسل رابطه مستقیمی با وزن هر متر و مقدار مواد مصرفی در ساخت سیم دارد. وزن سیم بکسل با افزایش قطر بر متر، به صورت لگاریتمی افزایش می‌یابد. به عنوان مثال تفاوت قیمت سیم بکسل 20 به 22 بسیار بیشتر از تفاوت قیمت سیم بکسل 10 به 12 است. همچنین قیمت سیم بکسل نازک با نوع قطورتر آن تفاوت دارد.

4. مغزی و بافت: مغزی فولادی و استیل در وزن و قیمت سیم بکسل تاثیر دارد. بدین صورت که قیمت مغزی کنفی پایین‌تر از موارد دیگر است. در ضمن بافت‌های پیچیده‌تر به تکنولوژی‌های پیشرفته‌تری نیاز دارند. بنابراین قیمت سیم بکسل هایی با بافت خاص، بالاتر است.

5. نوع پوشش سطح: سیم بکسل های فولادی مقاومت زیادی در برابر رطوبت ندارند و معمولا به صورت روکش روغنی یا گالوانیزه عرضه می‌شوند. نوع آبکاری سیم بکسل عاملی است که هزینه آن را تعیین می‌کند.

6. گواهینامه و گزارش تست: این که سیم توسط شرکت‌های معتبری مانند بی وی، تست و گزارش شده باشد، نیز یکی از عوامل تعیین کننده قیمت سیم بکسل محسوب می‌شود.

خرید سیم بکسل در آیرومارت

همانطور که مطالعه کردید، قیمت خرید سیم بکسل با توجه به نوع، کاربرد آن و عوامل دیگر تعیین می‌شود. بنابراین نمی‌توان قیمت واحدی را در نظر گرفت. همچنین به دلیل نوساناتی که در بازار وجود دارد، قیمت‌ها دچار تغییرات زیادی می‌شوند. ما در آیرومارت انواع مختلفی از سیم بکسل را به فروش می‌رسانیم و شرایطی را فراهم کرده‌ایم که شما بتوانید به صورت اینترنتی محصول مورد نظر خود را از شرکت سفارش دهید. شما می‌توانید در سایت ما قیمت سیم بکسل امروز بازار را مشاهده کنید. همچنین شما می‌توانید با شماره 02145306 تماس بگیرید و سوالات خود را بپرسید و محصول را خریداری کنید.

شما باید بر اساس کاربرد مورد نظر خود سیم بکسل را انتخاب کنید. ولی به طور کلی، هنگام خرید، استحکام، قدرت، انعطاف‌پذیری، مقاومت در برابر سایش و مقاومت در برابر خرد شدن را مد نظر قرار دهید.

گوستاولف آلمان، برایدون انگلستان، فون باومن آلمان و اشتون مارتین جزو معروفترین برندهای سیم بکسل به حساب می‌روند.

بست سیم بکسل، شکل، قلاب، سوکت، گوشواره و حلقه برخی از اتصالاتی محسوب می‌شوند که برای وصل کردن سیم به کار می‌روند. این اتصالات بر اساس سایز و کاربردشان دسته‌بندی می‌شوند و شما باید به کیفیت و قیمت آن‌ها توجه کنید، زیرا در برخی از موارد مرغوب بودن اتصالات نیز اهمیت زیادی دارد.

نظرات کاربران

  1. آرمان سدیوار ۲۱ دی ۱۴۰۱

   سلام قیمت سیم بکسل دسته دوم چقدره؟ موجود دارین؟

   • آیرومارت ۲۲ دی ۱۴۰۱

    سلام. برای استعلام قیمت سیم بکسل دست دوم با شماره ۰۲۱۴۵۳۰۶ تماس بگیرید.