قیمت سیم بکسل

قیمت سیم بکسل آسانسور

فیلتر براساس:
نام کالا واحد فروش قطر تاریخ قیمت (تومان) قیمت با احتساب 9% مالیات نمودار
سیم بکسل آسانسوری مغز کنفی سایز 8 سیم بکسل آسانسوری مغز کنفی سایز 8 متر 8 ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ 29945 32940
سیم بکسل فولادی 37*6 سایز 8 سیم بکسل فولادی 37*6 سایز 8 متر 8 ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ 42400 46640
سیم بکسل آسانسوری مغزی فولادی سایز 8 سیم بکسل آسانسوری مغزی فولادی سایز 8 متر 8 ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ 42400 46640
سیم بکسل آسانسوری مغز کنفی سایز 10 سیم بکسل آسانسوری مغز کنفی سایز 10 متر 10 ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ 44520 48972
سیم بکسل فولادی 37*6 سایز 10 سیم بکسل فولادی 37*6 سایز 10 متر 10 ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ 53000 58300
سیم بکسل آسانسوری مغزی فولادی سایز 10 سیم بکسل آسانسوری مغزی فولادی سایز 10 متر 10 ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ 60420 66462
سیم بکسل فولادی 37*6 سایز 12 سیم بکسل فولادی 37*6 سایز 12 متر 12 ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ 65720 72292
سیم بکسل فولادی 37*6 سایز 14 سیم بکسل فولادی 37*6 سایز 14 متر 14 ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ 84800 93280
سیم بکسل فولادی 37*6 سایز 16 سیم بکسل فولادی 37*6 قطر 16 متر 16 ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ 106000 116600
سیم بکسل فولادی 37*6 سایز 18 سیم بکسل فولادی 37*6 سایز 18 متر 18 ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ 119780 131758

قیمت سیم بکسل نتاب

فیلتر براساس:
نام کالا واحد فروش قطر تاریخ قیمت (تومان) قیمت با احتساب 9% مالیات نمودار
سیم بکسل نتاب سایز 8 سیم بکسل نتاب سایز 8 متر 8 ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ 49820 54802
سیم بکسل نتاب سایز 10 سیم بکسل نتاب سایز 10 متر 10 ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ 55120 60632
سیم بکسل نتاب سایز 12 سیم بکسل نتاب سایز 12 متر 12 ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ 63600 69960
سیم بکسل نتاب سایز 16 سیم بکسل نتاب سایز 16 متر 16 ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ 106000 116600

مراحل ثبت سفارش

درخواست خرید

با کارشناسان حرفه ای ما، فرآیند خرید را در کمترین زمان ممکن انجام دهید

پیش فاکتور

ارائه پیش فاکتور برای سازمان ها و مراکز دولتی و خصوصی

تسویه حساب نهایی

تسویه مبلغ خرید به صورت نقدی و یا چک مدت دار

ارسال و تحویل بار

ارسال و تحویل بار سفارشی شما در کمتر از 24 ساعت

راهنمای خرید سیم بکسل

قیمت سیم بکسل با توجه به نمره و برند آن متفاوت است. هنگام خرید سیم بکسل می‌بایست نکات مختلفی را در نظر داشته باشید تا بهترین محصول را با بهترین قیمت تهیه کنید.

آیرومارت قیمت سیم بکسل آسانسور و سیم بکسل نتاب را روزانه آپدیت می‌کند. برای خرید سیم بکسل نتاب به صفحه این محصول مراجعه فرمایید. از این سیم بکسل برای تاور کرین و برخی کاربردهای مشابه استفاده می‌شود.

در این مطلب ضمن تعریف سیم بکسل فولادی و بررسی کاربردهای آن، به عوامل موثر بر قیمت این ابزار و ارائه راهنمایی‌های لازم جهت خرید سیم بکسل ‌می‌پردازیم؛ با وبلاگ آیرومارت تا انتها همراه باشید.

تاریخچه سیم بکسل

بلند کردن بارهای سنگین برای قرن‌ها مستلزم استفاده از طناب کنفی یا زنجیر بود که هیچ یک از این آن‌ها روش تضمین‌شده‌ای نبودند. در اوایل قرن هجدهم، بین سال‌های ۱۸۲۴ تا ۱۸۳۸ یک مهندس معدن آلمانی به نام ویلهلم آلبرت، پیچش کنف و استحکام زنجیره‌ها را با هم ترکیب کرد و بدین ترتیب سیم بکسل امروزی ایجاد شد. این سیم از زمان ابداع، دستخوش تغییرات زیادی شده است و در کاربری‌های مختلفی استفاده می‌شود.

سیم بکسل چیست؟

سیم بکسل یا «Wire Rope» یک نوع سیم فولادی است که عموما از چندین رشته سیم کشیده‌شده تشکیل می‌شود و به کمک یک روانکاری محافظتی مانند پوششی از پلیمر، ژاکار، نيلون و یا فیبرهای دیگر پوشانده شده است.

سیم بکسل به دلیل خصوصیاتی که دارد، در بسیاری از صنایع و کاربردهای مختلف استفاده می‌شود. این ابزار ضمن اینکه از استحکام خوبی برخوردار است، انعطاف‌پذیر بوده و در برابر عواملی چون خرد شدن، سایش و خوردگی مقاومت مناسبی دارد.

فلزات مورد استفاده در ساخت سیم بکسل

از انواع این فلزات می‌توان به فولاد زنگ نزن، فولاد بدون روکش و فولاد گالوانیزه اشاره کرد. اگرچه اکثر تولیدکنندگان سیم بکسل از این سه فلز استفاده می‌کنند، فلزات دیگری مانند مس، آلومینیوم و برنز نیز به صورت محدود در ساخت سیم بکسل کاربرد دارند.

میزان استحکام و انعطاف‌پذیری سیم بکسل بیش از هر چیزی به نوع فلزی مربوط می‌شود که سیم از آن ساخته شده است. از همین رو مهمترین عامل در تعیین قیمت سیم بکسل نوع فلز آن است. انواع فلزات مورد استفاده در سیم بکسل عبارتند از:

فولاد بدون روکش

از فولاد بدون روکش که هنگام بلند کردن در برابر چرخش بار مقاوم است، معمولا برای ساخت سیم بکسل استفاده می‌شود. تولید این نوع سیم بکسل از طریق کشش میله‌های نورد گرم انجام شده و از آن در محیط‌های با رطوبت کم و محیط‌هایی با میزان خوردگی پایین بهره می‌برند.

فولاد گالوانیزه

فولاد گالوانیزه دارای روکش فلز روی برای مقاومت در برابر خوردگی بوده و استحکام و دوام آن مشابه با فولاد بدون روکش است. سیم بکسل فولادی گالوانیزه در شرایط کمی سخت به عنوان یک جایگزین اقتصادی برای فولاد زنگ نزن محسوب می‌شود.

در فرآیند تولید این سیم بکسل، فرآیند گالوانیزه شدن انجام می‌گیرد تا سیم فولادی با فلز محافظ و مقاوم در برابر زنگ‌زدگی یک پوشش داشته باشد. سیم بکسل گالوانیزه ضمن استحکام بالا، در برابر زنگ‌زدگی از مقاومت مناسبی برخوردار است.

گفتنی است آیرومارت علاوه بر عرضه ورق‌های گالوانیزه، خدمات گالوانیزه کردن را نیز ارائه می‌دهد. برای استعلام قیمت ورق گالوانیزه و خرید آنلاین یا تلفنی، به صفحه این محصول مراجعه کنید.

فولاد زنگ نزن (استنلس استیل)

استحکام فولاد زنگ نزن به اندازه فولاد گالوانیزه نیست، اما از مزایای سیم بکسل ساخته‌شده از این فلز می‌توان به مقاومت در برابر لکه، سایش، زنگ‌زدگی و خوردگی اشاره کرد. قیمت سیم بکسل فولادی زنگ نزن نسبت به قیمت سیم بکسل گالوانیزه گران‌تر است.
قیمت ورق استیل که در کنار سیم بکسل در ساخت آسانسور کاربرد دارد را می‌توانید از آیرومارت استعلام بگیرید.

فلز مس

سیم بکسل ساخته‌شده از مس به دلیل ویژگی‌های الکتریکی خاص آن، بیشتر برای مصارف الکتریکی استفاده می‌شود. دوام مناسب و انعطاف‌پذیری بالا از جمله مهم‌ترین مزایای این نوع سیم بکسل به حساب می‌آیند.

انواع بافت سیم بکسل

قیمت سیم بکسل فقط به جنس آن وابسته نیست و به بافت آن نیز بستگی دارد. این نوع سیم‌ها را از لحاظ بافت می‌توان در دسته‌های زیر تقسیم‌بندی کرد:

سیم بکسل بدون مرکز

در این نوع بافت، تمام سیم‌های یک رشته با اندازه برابر و بدون داشتن مرکز به هم پیچیده می‌شوند و ظاهری مارپیچ ایجاد می‌کنند.

بافت تک لایه

در این نوع سیم بکسل رشته سیم‌ها به دور یک هسته پیچیده می‌شوند. معمول‌ترین نوع بافت تک لایه، یک رشته ۷ سیمه با یک سیم در مرکز است، به طوری‌که ۶ سیم با قطر یکسان حول آن قرار می‌گیرند.

بافت چند لایه

در بافت چند لایه، لایه‌های سیم را به طور متوالی، یکنواخت و منظم به دور مغزی می‌پیچند.

بافت سیل

در بافت سیل (seale)، دو لایه سیم اطراف مغزی قرار دارد و قطر سیم‌های داخلی از سیم‌های خارجی بیشتر است. این نوع بافت موجب می‌شود مقاومت سایشی سیم بکسل افزایش یابد.

بافت وارینگتون

در بافت وارینگتون (Warrington)، حول مرکز سیم بکسل دو لایه مفتول قرار می‌گیرد. سیم‌های لایه درونی قطر یکسان دارند، اما در لایه بیرونی، سیم‌ها به صورت یک در میان با قطرهای کوچک و بزرگ چیده می‌شوند. این نوع چینش باعث می‌شود چنین بافتی نسبت به بافت سیل انعطاف بیشتری داشته باشد.

بافت فیلر

در بافت فیلر (Filler) یا بافت پرکننده، فاصله میان سیم‌ها را در هر ردیف با سیمی نازک پر می‌کنند. این نوع بافت موجب افزایش انعطاف و مقاومت سیم بکسل در برابر فرسودگی می‌شود.

سیم بکسل ترکیبی

همان‌طور که از نام سیم بکسل ترکیبی مشخص است، این نوع سیم بکسل را از ترکیب دو یا چند الگوی بالا می‌سازند.

کاربردهای سیم بکسل

قیمت سیم بکسل فولادی بر اساس نوع و اندازه آن تعیین می‌شود و انواع سیم بکسل نیز استفاده‌های متفاوتی دارند، از این رو می‌بایست ابتدا کاربرد سیم بکسل را در نظر گرفته و سپس اقدام به خرید آن کنیم. این ابزار در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

بالابری

رایج‌ترین استفاده از سیم بکسل به عنوان بخشی از انواع بالابرها در صنایع مختلفی مانند ساختمان سازی است که در آن سیم بکسل به قلاب بالابر متصل شده و دور یک بخش شیاردار پیچیده می‌شود. در صنعت ساختمان و ساخت سازه‌های بزرگ مانند جرثقیل‌ها، برج‌های بلند، پل‌ها و المان‌های بتن آرمه، از سیم بکسل به عنوان یکی از تجهیزات مهم و اصلی بهره می‌گیرند.

سیم بکسل همچنین جزء جدایی‌ناپذیر آسانسور به شمار می‌رود؛ برای بررسی قیمت سیم بکسل آسانسور به صفحه این محصول مراجعه کنید. در این بخش باید از بهترین و باکیفیت‌ترین سیم استفاده کرد تا ایمنی افراد تضمین شود.

هوافضا

استحکام و پایداری سیم بکسل علاوه بر کاربردهای بالابری، باعث شده در هوافضا نیز استفاده شود. پدال‌ها، اهرم‌ها و کانکتورها در کابین هواپیما با این سیم به هم متصل می‌شوند.

سیم‌ها، انتقال نیرو بین سیستم‌ها و مکانیسم‌ها را فراهم می‌کنند تا بدین ترتیب هدایت هواپیما میسر شود. این سیم جهت کنترل گام پروانه و دریچه گاز به کار می‌رود؛ همچنین به کاهش و کمینه کردن ارتعاشات کمک می‌کند.

خودروسازی

لاستیک‌ها با سیم بکسل تقویت می‌شوند تا دوام و استحکام آن‌ها افزایش یابد. در ضمن در تمام مراحل ساخت خودرو از سیم بکسل برای تامین مواد، جابجایی بارهای سنگین و تجهیزات استفاده می‌کنند. سیم بکسل را می‌توان در ساخت فرمان، کابل، اگزوز، فنر، سانروف، درها و اجزای صندلی نیز به کار برد. بنابراین قیمت سیم بکسل حتی در خودروسازی هم اهمیت دارد.

نفت

در صنعت نفت هنگامی که تجهیزات و ابزارآلات باید به اعماق زمین و دریا بروند، سیم بکسل به کمک این صنعت می‌آید. بسیاری از عملیات‌های تولید نفت نیازمند ابزارهایی است که باید توانایی تحمل شرایط سخت را داشته باشند. سیم بکسل در چنین فعالیت‌هایی می‌بایست فشار بسیار زیاد، تنش‌های بالا و دمای بالا را تحمل کند.

معدن

در صنعت معدن و استخراج مواد معدنی از سیم بکسل به عنوان سیستم بالابری و حمل و نقل مواد معدنی استفاده می‌کنند. در چنین صنعتی سیم بکسل به‌کاررفته می‌بایست تحمل بارهای سنگین و شرایط سخت معدنی را داشته باشد.

کشتی‌سازی

در صنعت کشتی‌سازی و حمل و نقل دریایی، سیم بکسل برای کابل‌کشی، کشیدن قایق‌ها و حمل بارهای سنگین استفاده می‌شود. از این سیم همچنین در جرثقیل‌های دریایی و برخی موارد دیگر بهره می‌برند. قیمت سیم بکسل در این صنعت نیز اهمیت دارد.

تله کابین

یکی از کاربردهایی که سیم بکسل و کیفیتش در آن اهمیت زیادی دارد، تله کابین است. برای نصب این وسیله و وسایل مشابه، از تله کابین‌های معمولی گرفته تا صندلی‌های بالابر برای استراحتگاه‌های اسکی، از سیم بکسل استفاده می‌کنند. این سیم بکسل باید مقاومت بالایی داشته باشد، زیرا مانند آسانسور با جان انسان‌ها در ارتباط است.

تولید مواد غذایی و آشامیدنی

کاربرد عمده سیم بکسل در صنایع غذایی و آشامیدنی برای بلند کردن و جابجایی بارهای سنگین است. ظروف پر از مواد را با استفاده از جرثقیل و سیم بکسل بلند کرده و جابجا می‌کنند. این ابزار همچنین در کارخانه‌ها محصولات را از یک ایستگاه به ایستگاه دیگر انتقال می‌دهند.

شهربازی

از آغاز افتتاح اولین شهربازی‌ها تا به امروز، سیم بکسل جزء ضروری ساخت و سازها بوده است. این ابزار ماشین‌ها را روی ترن هوایی می‌کشند، کابین‌ها را نگه می‌دارند و کالسکه‌ها را جابه‌جا می‌کنند.

دغدغه اصلی شهربازی‌ها، ایمنی است. استحکام، پایداری و عملکرد مناسب سیم بکسل تضمین می‌کند افرادی که در شهربازی‌ها حضور می‌یابند، اوقات خوبی را سپری می‌کنند و ایمن بمانند. در نتیجه قیمت سیم بکسل در اینجا اهمیت زیادی دارد و نباید از اجناس ارزان و بی‌کیفیت استفاده کرد. به دلیل قیمت سیم بکسل پایین‌تر، نباید محصولی نامرغوب خریداری کرد.

تئاتر زنده

جالب است بدانید که در تئاتر زنده از سیم بکسل برای بالا و پایین بردن پرده‌ها، پشتیبانی از دکل‌های بالای سر، نگه داشتن پس زمینه‌ها و قطعات مناظر استفاده می‌کنند. در حین اجرای تئاتر، حرکت سریع و کارآمد، یک ضرورت است که با استفاده از سیم بکسل تسهیل می‌شود.

عوامل موثر بر قیمت سیم بکسل

در اینجا عواملی را که بر قیمت میلگرد اثرگذارند، بیان می‌کنیم. جدول قیمت سیم بکسل را نیز در همین صفحه مشاهده می‌کنید.

برند و کشور سازنده

برند سازنده سیم بکسل عامل مهمی در تعیین قیمت این ابزار است. برندهای اروپایی و آمریکایی به ویژه برندهای با شهرت جهانی مانند برایدون انگلستان، گوستاولف آلمان، فون باومن آلمان و اشتون مارتین جزو سازندگان مطرح سیم بکسل به شمار می‌روند.

مواد و طراحی

مواد اولیه یکی از مهم‌ترین عوامل موثر بر قیمت روز سیم بکسل است. قیمت جهانی فولاد زنگ نزن بسیار بالاتر از فولاد معمولی و گالوانیزه است و از این رو قیمت سیم بکسل استیل بیشتر است. از آنجایی که تجهیزات استیل جزو کالاهای وارداتی به شمار می‌روند، در نتیجه قیمت سیم بکسل می‌تواند به طور روزانه در کشور تغییر کند.

نمره و سایز

اندازه و قطر سیم بکسل رابطه مستقیمی با وزن هر متر و مقدار مواد مصرفی در ساخت سیم دارد. وزن سیم بکسل با افزایش قطر بر متر، به صورت لگاریتمی افزایش می‌یابد. به عنوان مثال تفاوت قیمت سیم بکسل 20 به 22 بسیار بیشتر از تفاوت قیمت سیم بکسل 10 به 12 است. همچنین قیمت سیم بکسل نازک با نوع قطورتر آن تفاوت دارد.

مغزی و بافت

مغزی فولادی و استیل در وزن و قیمت سیم بکسل تاثیر دارد؛ بدین صورت که قیمت مغزی کنفی پایین‌تر از موارد دیگر است. در ضمن بافت‌های پیچیده‌تر به فناوری‌های پیشرفته‌تری نیاز دارند. بنابراین قیمت سیم بکسل با بافت خاص، بالاتر است.

نوع پوشش سطح

سیم بکسل فولادی مقاومت زیادی در برابر رطوبت ندارند و معمولا به صورت روکش روغنی یا گالوانیزه عرضه می‌شوند. نوع آبکاری سیم بکسل عاملی است که در هزینه آن موثر است.

گواهینامه و گزارش تست

این که سیم توسط شرکت‌های معتبر تست و گزارش شده باشد، یکی از عوامل تعیین‌کننده قیمت سیم بکسل محسوب می‌شود.

قیمت انواع سیم بکسل فولادی

سیم بکسل در سایزهای مختلفی تولید می‌شود که قیمت‌های متفاوتی دارند.

قیمت سیم بکسل نمره 6

سیم بکسل نمره ۶ را می‌توان ظریف‌ترین نوع موجود در بازار دانست. قیمت سیم بکسل نمره 6 کمتر از سایر سایزها است و عمدتا جهت تحمل محموله‌ها و بارهای سبک و نیمه سنگین استفاده می‌شود. این سیم بکسل را برای آسانسورهای کوچک نیز به کار می‌برند، اما با توجه به کاربری حساس آسانسور، پیش از خرید حتما با افراد متخصص مشورت کنید.

قیمت سیم بکسل نمره 8

قیمت سیم بکسل نمره ۸ بیشتر از سیم بکسل نمره 6 بوده و از آن اغلب به منظور تحمل بارهای سنگین و یا در نصب آسانسور بهره می‌برند. سیم بکسل نمره 8 قدرت کششی بالاتری نسبت به سایز 6 دارد و در وضعیت فشار و تنش، بهتر عمل می‌کند.

قیمت سیم بکسل نمره 10

قیمت سیم بکسل ۱۰ امروز را نیز مانند سایر سایزها در جدول این صفحه مشاهده می‌کنید. از این سیم بکسل در کاربری‌های مختلف مانند نصب آسانسور استفاده می‌کنند.

قیمت سیم بکسل 12

استعلام قیمت سیم بکسل 12 و خرید آنلاین یا تلفنی آن مانند سایر سایزها از طریق وبسایت آیرومارت و جدول همین صفحه امکان‌پذیر است. برای بررسی قیمت سیم بکسل 14 و قیمت سیم بکسل 16 نیز به جدول مذکور مراجعه کنید.

خرید سیم بکسل در آیرومارت

برای خرید سیم بکسل ابتدا باید کاربرد مورد نظر را مشخص کرده، سپس از میان انواع آن بهترین گزینه را انتخاب کنید؛ بدین ترتیب هزینه‌های خود را نیز مدیریت کرده‌اید. به علاوه، به منظور تهیه این ابزار با بهترین قیمت و کیفیت لازم است به مراکز معتبر فروش مراجعه کنید. شرکت پیشرو صنعت نفت آسیا با برند تجاری آیرومارت با سابقه‌ای طولانی در بازار آهن، آماده عرضه انواع محصولات فولادی از جمله سیم بکسل به سراسر کشور است.

آیرومارت قیمت سیم بکسل فولادی در انواع مختلف را به صورت رقابتی ارائه داده و امکان مشاوره آنلاین یا تلفنی را نیز پیش از خرید برای شما عزیزان مصرف‌کننده فراهم کرده است.

شما می‌توانید در وبسایت ما ضمن مشاهده قیمت سیم بکسل و سایر کالاهای فولادی پرکاربرد در ساختمان سازی از جمله قیمت روز تیرآهن ۱۸ و قیمت میلگرد ۱۶ امروز، به صورت آنلاین و یا از طریق تماس با شماره تلفن ۰۲۱۴۵۳۰۶ سفارش خود را به ثبت برسانید و محصول مورد نظر را در سریع‌ترین زمان تحویل بگیرید.

د.

بیشتر بخوانید

نظر کاربران

به این مقاله امتیاز دهید
امتیاز بدهید page

 1. آرمان سدیوار
  دی ۲۱, ۱۴۰۱ ۱۸:۲۴
  سلام قیمت سیم بکسل دسته دوم چقدره؟ موجود دارین؟
  1. آیرومارت
   دی ۲۲, ۱۴۰۱ ۱۳:۰۱
   سلام. برای استعلام قیمت سیم بکسل دست دوم با شماره ۰۲۱۴۵۳۰۶ تماس بگیرید.
1 هنگام خرید سیم بکسل به چه مواردی دقت کنیم؟

شما باید بر اساس کاربرد مورد نظر خود سیم بکسل را انتخاب کنید. ولی به طور کلی، هنگام خرید، استحکام، قدرت، انعطاف‌پذیری، مقاومت در برابر سایش و مقاومت در برابر خرد شدن را مد نظر قرار دهید.

2 معروفترین برندهای سیم بکسل کدامند؟

گوستاولف آلمان، برایدون انگلستان، فون باومن آلمان و اشتون مارتین جزو معروفترین برندهای سیم بکسل به حساب می‌روند.

3 آیا قیمت اتصالات سیم بکسل نیز اهمیت دارد؟

بست سیم بکسل، شکل، قلاب، سوکت، گوشواره و حلقه برخی از اتصالاتی محسوب می‌شوند که برای وصل کردن سیم به کار می‌روند. این اتصالات بر اساس سایز و کاربردشان دسته‌بندی می‌شوند و شما باید به کیفیت و قیمت آن‌ها توجه کنید، زیرا در برخی از موارد مرغوب بودن اتصالات نیز اهمیت زیادی دارد.

021-45306

با شما تماس میگیریم

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی

بازه زمانی مورد نظر جهت تماس
مشاوره در ساعات کاری 021-45306
محصولات وارد شوید! لیست سفارشات 021-45306فروش و بازرگانی

درخواست سفارش

کیلوگرم
معادلتن

قیمت نهایی بعد از تماس و اعلام کارشناس مشخص می شود.