فروش ویژه میلگرد 12 ذوب آهن اصفهان | انبار تهران و اصفهان | تلفن:02145306 

۱۸ بهمن ۱۴۰۱ رویا سبزعلی ۲
به اشتراک‌ گذاری

پیش بینی قیمت میلگرد در سال ۱۴۰۲

۴.۶/۵ - (۱۰ امتیاز)

پیش بینی قیمت میلگرد در روزهای آینده، به دلیل حجم بالای مصرف این مقطع در حوزه‌های مختلفی چون ساخت و ساز، بسیار حائز اهمیت است.

در واقع از آنجا که میلگرد به عنوان یک ماده اولیه کارآمد در صنایع کوچک و بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرد، نقش کلیدی در به سرانجام رسیدن بسیاری از پروژه‌های صنعتی دارد.

بنابراین پیش بینی کردن قیمت میلگرد در سال ۱۴۰۲ به متقاضیان این کالا کمک می‌کند تا در برنامه‌ریزی‌های خود بهترین تصمیم را بگیرند. برای آنکه دید بهتری نسبت به بازار میلگرد ۱۴۰۲ داشته باشید، آیرومارت پیشنهاد می‌کند که مطالعه ادامه این مطلب را از دست ندهید. چرا که پیش بینی قیمت میلگرد، به پیش بینی قیمت مسکن در سال ۱۴۰۲ کمک می‌کند.

آیا قیمت میلگرد قابل پیش بینی کردن است؟

آهن آلات،‌ بازار بسیار بزرگ و گسترده‌ای دارند. گرچه بخش عمده‌ای از این بازار به فولاد اختصاص پیدا می‌کند، ولی رد پای مقاطع فلزی دیگری چون آلومینیوم نیز را می‌توان یافت.

قیمت تمام مقاطع مورد معامله فولادی، به ویژه میلگرد، متاثر از عوامل مختلفی است. به همین دلیل همواره در پیش بینی قیمت میلگرد ۱۴۰۲ نمی‎‌توان تنها یک عامل را موثر دانست.

در قیمت گذاری میلگرد،‌ عوامل زیر دخالت دارند:

 • قیمت ماده اولیه
 • هزینه تولید

بسیار بدیهی است که هر چه به دنبال تهیه میلگرد باکیفیت‌تر باشید، باید هزینه بیشتری بپردازید. چرا که کیفیت بالا منوط به نظارت دقیق‌تر بر تولید و استفاده از مواد با کیفیت است.

چنین شرایطی موجب افزایش هزینه تمام شده تولید و در نهایت قیمت میلگرد خواهد شد. اما دقت کنید که افزایش قیمت میلگرد با بهبود کیفیت تا حدی قابل توجیه و مورد پذیرش خریدار خواهد بود.

بخش اصلی قیمت میلگرد را باید گردن قیمت ماده اولیه انداخت. چرا که شمش فولادی مورد نیاز برای تولید میلگرد بر پایه نرخ روز دلار تغییر می‌کند. به این ترتیب تغییر روند قیمت دلار بر هزینه تمام شده تولید میلگرد تاثیر مستقیمی خواهد داشت. معمولا تاثیر افزایش قیمت دلار بیشتر از کاهش آن باعث تغییر قیمت‌ها می‌شود. برای درک بهتر اثر دلار، نمودار قیمت دلار در ۱۰ سال گذشته را مطالعه فرمایید.

پس از قیمت گذاری توسط تولیدکننده، محصولی که روانه بازار می‌شود همچنان شانس تغییر قیمت را دارد. چرا که پارامترهایی خارج از کارخانه بر روند بازار میلگرد اثر می‌گذارند. از نوسانات بازار دلار تا قرارگرفتن در شرایط غیرقابل پیش بینی، چون شیوع کرونا، تماما می‌توانند سرنوشت مقاطع فولادی را تغییر دهند.

با وجود مواردی که گفته شد،‌ خرید و فروش میلگرد به شدت تحت تاثیر شرایط روز بازار است. در نتیجه به عنوان یک نتیجه‌گیری کلی باید گفت که پیش ‌بینی قیمت میلگرد در سال ۱۴۰۲، با توجه به آنچه در سال ۱۴۰۱ گذشت و با نگاه به اتفاقات سال پیش رو،‌ تا حد مطلوبی امکان پذیر است. البته با پذیرش این شرط که درصدی را باید برای عدم تحقق این پیش بینی در نظر گرفت. پیش بینی قیمت تیرآهن در سال ۱۴۰۲ نیز همچون قیمت میلگرد قابل انجام است.

پیش بینی قیمت میلگرد

تغییرات قیمت میلگرد در سال ۱۴۰۱

قیمت میلگرد در ماه های ابتدایی سال ۱۴۰۱، دارای ثبات نسبی بود. به طوری که قیمت میلگرد آجدار A3 سایزهای ۱۴ تا ۲۰ اصفهان، از مردادماه تا انتهای آبان ماه در کانال ۱۴ هزارتومان بود. این ثبات قیمتی، سرمایه‌گذاران را به سمت بازار و خرید میلگرد سوق داد.
اما از آخرین ماه پاییز به بعد، قیمت میلگرد در سال ۱۴۰۱ دچار روند صعودی شد. این روند صعودی در زمستان ۱۴۰۱ شدت گرفت و پیش بینی قیمت میلگرد در سال ۱۴۰۱ رشد بیشتر آن را نشان می‌دهد. این تغییرات قیمت را می‌توانید در نمودار قیمت میلگرد در سال ۱۴۰۱ نیز مشاهده نمایید.

پیش بینی قیمت میلگرد در سال ۱۴۰۲

علت این افزایش قیمت را می‌توان ورود قیمت دلار به محدوده ۴۰ هزارتومان و نرخ تورم در سال ۱۴۰۱ دانست. در حال حاضر، نگاه تولیدکنندگان میلگرد و سرمایه‌گذاران به پیش بینی قیمت میلگرد در سال ۱۴۰۲ و سمت و سوق این بازار است.

قیمت میلگرد در ۱۴۰۲ چگونه پیش بینی می‌شود؟

برخی مشتریان به دنبال اینکه آیا قیمت میلگرد کاهش می‌یابد یا نه، نسبت به خرید این مقطع دچار شک و تردید شده‌اند. آنچه که از رفتار بیلت، سنگ آهن جهانی، دلار نیمایی و آزاد برمی‌آید، انتظار می‌رود که روند قیمت میلگرد در ماه های آینده رفتار نوسانی داشته باشد.

شرایط فعلی بازار نشان می‌دهد که تحت تاثیر عواملی چون نرخ دلار، افزایش تقاضا و مسائل اقتصادی و سیاسی داخل کشور، در نیمه اول سال شاهد تغییرات و درواقع افزایش زیادی در قیمت میلگرد باشیم.
نرخ تورم سالانه ۴۸ درصد حال حاضر، موجب می‌‌شود که پیش بینی قیمت میلگرد در سال ۱۴۰۲، افزایشی باشد. این تورم موجب افزایش قیمت طلا و سایر فلزات تا ۱۰ درصد می‌شود که بازار میلگرد را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد.
می‌توانید تغییرات قیمت میلگرد اصفهان، قیمت میلگرد میانه و سایر برندها را بررسی نمایید.
مدت زمان دوام این پیش بینی می‌تواند تحت تاثیر اتفاقات سیاسی و اقتصادی داخلی و خارجی، متغیر باشد. چراکه بازار جهانی در شرایط خاص، کمی بلاتکلیف است و ثبات قیمتی ندارد.

غیرقابل پیش بینی بودن قیمت میلگرد در روزهای آتی، دلیلی محکم بر استعلام قیمت روزانه و پیگیری جدی‌تر تحلیل بازار فولاد در سال ۱۴۰۲ است. تحلیل بازار آهن آلات، هر روز از کانال تلگرام و هر هفته از وبسایت آیرومارت منتشر می‌شود تا راهنمایی بسیار خوب برای تعیین بهترین زمان برای خرید شما باشد. برای مشاهده ویدئوهای تحلیل بازار آهن، کلیک کنید.

عوامل موثر بر پیش بینی قیمت میلگرد سال ۱۴۰۲

هر عرضه کننده میلگرد، برای اعلام قیمت کالای خود به چند مورد توجه می‌کند. این موارد به ترتیب زیر هستند:

 • نرخ دلار
 • بورس کالا
 • عرضه و تقاضا

در واقع برای پیش بینی قیمت میلگرد، باید این سه عامل را به خوبی شناخت و تاثیر آن بر بازار این محصول را بررسی کرد. در ادامه بیشتر در رابطه با این عوامل صحبت خواهد شد.

دلار، رفیق قدیمی بازار آهن

کمتر کسی از تغییرات نرخ دلار در سال ۱۴۰۱ بی خبر ماند. قیمت دلار در سال ۱۴۰۱ تغییرات ناگهانی شدیدی داشت در حدی که در اواسط بهمن، به ۴۵ تومان نیز رسید. هنوز هم نمی‌توان پیش بینی کرد که این قیمت تا اواخر سال تا چه حدی پیش برود. به همین دلیل قیمت تمام مقاطع فولادی که وابستگی بالایی با نرخ دلار دارند، به شدت افزایش پیدا کرد. پیش بینی قیمت میلگرد در سال ۱۴۰۲ تا حد زیادی به افزایش قیمت دلار وابسته است.

بنابراین اگر به دنبال پیش بینی قیمت میلگرد در روزهای آینده هستید، در واقع باید روند بازار دلار ۱۴۰۱ را بررسی کنید. قیمت دلار تا حدی به شرایط و اخبار سیاسی وابسته است. تحرکات سیاسی، چه در داخل و چه خارج ایران، می‌تواند مسیر حرکت دلار را تغییر دهد. برای بسیاری افراد این سوال وجود دارد که آیا قیمت میلگرد کاهش می یابد یا خیر. پاسخ این سوال تا حد زیادی به نرخ تورم و قیمت دلار در سال آینده وابسته است.

تعیین قیمت میلگرد به دست بورس کالا

بورس کالا را می‌توان از مهم‌ترین عواملی دانست که در تعیین قیمت میلگرد دخالت مستقیم دارد. مشابه با معاملاتی که در بورس اوراق بهادار صورت می‌گیرد، در بورس کالا نیز محصول عرضه شده توسط کارخانه در قیمت کمتر از بازار آزاد، به فروش می‌رسد.

در واقع عرضه کنندگان بازار میلگرد پس از انتشار قیمت میلگرد بورسی، قیمت‌های خود را اعلام می‌کنند. عرضه منطقی در بورس کالا به کنترل قیمت میلگرد در بازار آزاد کمک شایانی خواهد کرد.

در سال گذشته، افزایش نرخ ارز در کنار رشد قیمت‌های جهانی به افزایش قیمت‌ها در بورس کالا دامن زد. اما این مسئله روی خوشی نیز داشت. افزایش میل به خرید با وجود دست‌اندازهای دولتی موجب رونق‌گرفتن بازار مقاطع در بورس کالا شد.

آیا قیمت میلگرد کاهش می یابد

پیش بینی قیمت میلگرد با توجه به بورس کالا

عرضه و تقاضا

کنترل قیمت میلگرد در بازار به برقراری تعادل میان عرضه‌ و تقاضا وابسته است. از آنجا که بازار مصرف این کالای فولادی بیشتر به بخش ساختمان‌سازی معطوف می‌شود، در نتیجه نیمه اول سال همواره باید انتظار بالا بودن تقاضا را داشته باشیم.

چرا که عمده ساخت و سازهای کوچک و کلان، آغاز کار خود را به دلیل شرایط جوی، به نیمه اول سال موکول می‌کنند. البته این وضعیت به منطقه جغرافیایی نیز بستگی دارد.

در نتیجه زمانی که تقاضا افزایش می‌یابد، باید شاهد افزایش قیمت میلگرد باشید. به این ترتیب به طور کلی پیش بینی قیمت میلگرد در نیمه اول سال غالبا افزایش در مقایسه با نیمه دوم را نشان خواهد بود.

قیمت میلگرد چگونه محاسبه می‌شود؟

قیمت از مهم‌ترین موارد برای افرادیست که نسبت به تهیه میلگرد و دیگر آهن آلات اقدام می‌کنند. برای محاسبه قیمت مقاطعی چون میلگرد باید به عوامل متعددی چون وزن، سایز، برند و استاندارد توجه کرد.

دلار، عرضه و تقاضا که پیش‌تر درباره پیش بینی قیمت میلگرد ۱۴۰۱ درباره آن صحبت شد، در براورد قیمت تاثیر بسزایی دارند. اما از تاثیر دیگر عوامل موثر بر محاسبه قیمت میلگرد چه می‌دانید؟

ماده اولیه تولید میلگرد

ماده اولیه تولید میلگرد، شمش فولادی یا بیلت است که با استفاده از ریخته‌گری پیوسته تولید می‌شود. این شمش، تحت نورد گرم قرار گرفته و به میلگرد تبدیل می‌شود. قیمت شمش، ازجمله پارامترهایی است که در محاسبه قیمت باید در نظر گرفته شود.

چرا که برخی از کارخانه‌های تولیدکننده میلگرد، تجهیزات موردنیاز برای تولید شمش را در مجموعه خود دارند ولی برخی از کارخانه‌ها، از شمش‌های تولیدی کارخانه‌های فولادسازی، به عنوان ماده اولیه خطوط نورد خود استفاده می‌کنند. بنابراین تامین ماده اولیه، در محاسبه قیمت میلگرد تولیدی توسط کارخانه‌های مختلف، تفاوت ایجاد می‌کند. پیش بینی قیمت میلگرد در سال ۱۴۰۲ از قیمت سنگ آهن و شمش در سال آینده تاثیر می‌پذیرد. بنابراین پیش بینی قیمت آهن در روزهای آینده بر این نرخ اثر می‌گذارد. مقاله پیش بینی قیمت آهن در سال ۱۴۰۲ را مطالعه فرمایید.

هزینه تولید میلگرد

در تولید انواع میلگرد ساده و آجدار از مقاطع میانی بیلت و بلوم به عنوان ماده اولیه استفاده می‌شود. این مقاطع با استفاده از فرایند نورد گرم شکل داده شده و میلگرد ساده به دست می‌آید.

در مراحل بعدی برای تولید میلگرد آجدار، از دستگاه آج‌زنی برای ایجاد آج بر روی میلگرد استفاده می‌شود. بنابراین اضافه شدن این مرحله به روند تولید میلگرد، قطعا در محاسبه قیمت میلگرد لحاظ شده و قیمت میلگرد آجدار بیشتر از میلگرد ساده می‌شود.

پس از نورد میلگرد، با دو روش آلیاژی و ترمکس عملیات خنک‌کاری صورت می‌گیرد. در روش آلیاژی، عملیات خنک‌کاری در هوای آزاد انجام می‌شود. در روش ترمکس، خنک‌کاری با آب صورت گرفته و سرعت سرد شدن بیشتر است.

این دو روش، خواص متفاوتی را در میلگردها ایجاد می‌کنند که در محاسبه قیمت میلگرد نیز تاثیرگذار است. برای مشخص‌شدن اینکه از کدام روش در خنک کردن میلگرد استفاده شده است، علائمی را بر روی میلگرد حک می‌کنند. در این علائم، حرف U نشان‌دهنده روش آلیاژی و حرف T نشان‌دهنده روش ترمکس است. پیش بینی قیمت میلگرد فردا تا حد زیادی وابسته به روش تولید آن وابسته است.

پیش بینی قیمت میلگرد 1401

خط تولید میلگرد

استاندارد میلگرد

میلگرد در استانداردهای مختلفی تولید می‌شود. استانداردهای تولید یک مقطع، نشان‌دهنده شکل ظاهری، خواص مکانیکی و روش تولید آن است. از معروف‌ترین استانداردهای میلگرد در ایران یک استاندارد روسی است که مطابق با آن، میلگردها در ۴ دسته A1 تا A4 قرار می‌گیرند.

میلگرد ساده، با استاندارد A1 شناخته می‌شود. این مقطع دارای سطحی صاف و بدون برآمدگی است. میزان منگنز و کربن در ترکیب شیمیایی آن، کمتر از انواع آجدار است. با افزایش مقدار کربن در ترکیب شیمیایی میلگرد، استحکام آن افزایش می‌یابد.

این میلگردها معمولا به صورت شفت در سازه‌های مختلف کاربرد دارند و به صورت شاخه‌ای و کلاف در بازار به فروش می‌رسند. قیمت امروز میلگرد ساده را می‌توانید در صفحه قیمت میلگرد ساده آیرومارت ببینید.

میلگرد آجدار (ribbed steel rebar) برخلاف میلگرد ساده دارای آج‌هایی بر روی سطح خود است که در اثر نورد بر روی آن‌ها ایجاد می‌شود. این نوع میلگردها در صنایع ساختمان‌سازی و برای مسلح کردن بتن مورد استفاده قرار می‌گیرند.

به این دلیل که آج‌های موجود در سطح آن‌ها موجب می‌شود که پیوستگی بیشتری بین بتن و میلگرد ایجاد شده و مقاومت سازه افزایش یابد. بتن مقاومت فشاری بالایی دارد اما مقاومت به کشش و خمش آن کم است. بدین منظور با استفاده از میلگرد، مقاومت کششی و خمشی اسکلت ساختمان را افزایش می‌دهند.

انواع میلگرد آجدار بر اساس استاندارد روسی در سه نوع A2، A3 و A4 تولید می‌شوند. تفاوت این سه نوع میلگرد در ترکیب شیمیایی و در نتیجه خواص مکانیکی و شکل آج‌های آن‌ها است. برای آشنایی با تفاوت های میلگرد A2 و A3 و مقایسه انواع استانداردهای میلگرد، کلیک کنید.

وزن میلگرد

وزن میلگرد از عوامل بسیار مهمی است که علاوه بر تاثیر مستقیمی که بر روند محاسبه قیمت میلگرد دارد، می‌تواند بر عواملی مانند هزینه‌های حمل و نقل و انبارداری نیز موثر بوده و به طور غیر مستقیم نیز در محاسبه قیمت میلگرد تاثیرگذار باشد.

برای انواع مقاطع پرمصرف فولادی از جمله میلگرد، یک استاندارد برای تخمین وزن آ‌ن‌ها با توجه به ابعادی که دارند، تدوین شده است که به صورت یک جدول به نام جدول اشتال ارائه می‌شود.

جدول وزن میلگرد شامل اطلاعاتی از قبیل قطر، سطح مقطع، حجم یک شاخه میلگرد و وزن هر متر میلگرد است. این جدول، انتخاب مناسبی برای تخمین وزن و محاسبه قیمت میلگرد است. جدول وزن انواع سایز همچون جدول وزن میلگرد ۱۶ را می‌توانید در وبسایت آیرومارت مشاهده نمایید.

گاهی اوقات، میلگردهای تولیدی برخی از برندها، تفاوت ناچیزی با استاندارد اشتال دارند. بنابراین باید دقت شود که در هنگام خرید، سرتیفیکیت محصول کنترل شود.

قیمت میلگرد ۸ و قیمت میلگرد ۲۵ را که بررسی کنید، متوجه تفاوت قیمت آن‌ها خواهید شد. وزن هر شاخه میلگرد بر تعیین قیمت آن اثر مهمی دارد.

شکل ظاهری میلگرد

میلگردها از نظر شکل ظاهری در دو دسته میلگرد ساده و آجدار قرار می‌گیرند. میلگرد ساده (plain rebar)، دارای سطحی صاف و بدون آج است. میلگردهای آجدار A2، A3 و A4 به ترتیب دارای آج‌های با هندسه آج مارپیچ، جناقی و مرکب‌اند. تفاوت شکل هندسی آج‌های میلگرد، در نوع استفاده آن‌ها نیز تفاوت ایجاد می‌کند.

پیش بینی قیمت میلگرد در روزهای آینده

برند تولید کننده میلگرد

با توجه به پیشرفت صنایع و گستردگی کاربرد میلگرد در صنایع مختلف، خصوصا صنایع ساختمان‌سازی، استفاده از میلگرد طی سال‌های اخیر افزایش یافته است.

بنابراین کارخانه‌های بسیاری اقدام به تولید میلگرد در داخل کشور نموده‌اند و محصولاتی با کیفیت‌های متفاوت را تولید و به بازار عرضه می‌دارند. برند تولیدکننده مقاطع فولادی از جمله میلگرد، در محاسبه قیمت میلگرد بسیار تاثیرگذار است.

برای آشنایی با کارخانه ‌های تولید کننده میلگرد در ایران و نیز انواع محصولات تولیدی هر کدام، کلیک کنید. همچنین می‌توانید قیمت روز میلگرد اصفهان، حسن رود، بافق یزد و … را در سایت آیرومارت مشاهده نمایید. با بررسی قیمت میلگرد شاهرود، قیمت میلگرد آناهیتا و سایر برندها متوجه تفاوت قیمت آن‌ها خواهید شد.

گرید آلیاژی میلگرد

در بازار آهن‌آلات، میلگرد از نظر جنس یا نوع آلیاژ در سه نوع میلگرد فولادی، میلگرد آلیاژی و میلگرد استیل، عرضه می شود. که هرکدام از این انواع میلگرد، با توجه به خواصی که ارائه می‌دهند در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

نوع آلیاژ میلگرد در محاسبه قیمت میلگرد نقشی بسیار تعیین‌کننده دارد و واضح است که قیمت میلگردهای استیل و آلیاژی بیشتر از میلگردهای فولاد ساده کربنی است.

میلگرد فولادی

میلگرد های فولادی درواقع همان میلگردهای با ترکیب شیمیایی فولاد ساده کربنی هستند که در بازار به این نام شناخته می‌شوند.

میلگرد استیل

میلگرد استیل از جنس فولاد زنگ نزن یا استنلس استیل است که در گریدهای مختلفی تولید و به بازار عرضه می‌گردد. انواع میلگردهای استیل در سه دسته زیر قرار می‌گیرند:

 • میلگرد استیل نگیر
 • میلگرد استیل بگیر
 • میلگرد استیل نسوز

این میلگردها به دلیل حضور عناصری مانند کروم و نیکل در ترکیب شیمیایی آن‌ها، در مواردی که به مقاومت به خوردگی و اکسیداسیون نیاز است، استفاده می‌شوند و گرید آلیاژی آن‌ها از عواملی است که در محاسبه قیمت میلگرد استیل موثر است. از آن‌جایی که تمامی کالاهای استیل وارداتی است، پیش بینی قیمت میلگرد در سال ۱۴۰۲ و در آلیاژ استیل، وابستگی بسیار زیادی به قیمت دلار دارد.

میلگرد آلیاژی

این نوع میلگرد از جنس فولاد آلیاژی است. معروف‌ترین کارخانه‌های تولید فولاد آلیاژی در ایران شامل فولاد آلیاژی اسفراین، فولاد آلیاژی اصفهان است. از فولادهای آلیاژی مانند فولاد ابزار، فولاد هاردکروم و … برای تولید میلگرد آلیاژی استفاده می‌شود.

پیش بینی قیمت میلگرد در هفته آینده

جدیدترین پیش بینی قیمت میلگرد در آیرومارت

پیگیری قیمت روز انواع میلگرد و همچنین پیش بینی نرخ این کالا در روزهای پیش رو، برای ساختمان‌سازان و دیگر صنایعی که به دنبال تهیه این نوع آهن آلات‌اند، لازم و ضروریست.

شرکت پیشرو صنعت نفت آسیا (آیرومارت) روزانه در کانال تلگرامی خود به همین نام، هر آنچه در بازار آهن می‌گذرد، تحلیل می‌کند. علاوه بر این با تحلیل بازار به صورت هفتگی و پیش بینی آینده بازار آهن، کمک شایانی به افرادی که قصد خرید و یا سرمایه‌گذارند، می‌کند.

در صورتی که به راهنمایی و مشاوره پیش از خرید نیاز داشته باشید، کارشناسان مجرب این واحد بازرگانی آماده پاسخگویی به پرسش‌های شما هستند. قیمت میلگرد شاهین بناب، قیمت میلگرد ظفر بناب و … را از سایت آیرومارت پیگیری نمایید.

۱۸ بهمن ۱۴۰۱ رویا سبزعلی ۲
به اشتراک‌ گذاری
چند مطلب مرتبط:
نظرات کاربران

  1. yazdani ۲۰ شهریور ۱۴۰۰

   برای نیمه دوم سال ۱۴۰۰، پیش بینی شما از قیمت میلگرد چیه؟

   • آیرومارت ۲۵ مهر ۱۴۰۰

    سلام وقت بخیر. انتظار می‌رود با افزایش قیمت جهانی سنگ آهن و دلار نیمایی در نیمه دوم سال ۱۴۰۰ با افزایش قیمت میلگرد و آهن آلات روبرو باشیم.

خبرنامه

اطلاع از جدیدترین قیمت و تخفیف‌های روز بصورت آنی و رایگان