قیمت میلگرد کلاف

قیمت میلگرد کلاف

آنچه برای خریداران انواع میلگرد اهمیت دارد، قیمت این مقاطع است. در کنار قیمت، کیفیت و سایز در اولویت‌های بعدی قرار خواهند گرفت. برای افزایش مقاومت کششی بتن، فولاد به شکل استوانه‌های باریک و توپر، به نام میلگرد، در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. براساس ویژگی‌های مهم تولید، تقسیم‌بندی‌های مختلفی برای انواع میلگرد می‌توان در نظر گرفت. گرچه اغلب تصور افراد از میلگرد، همان شاخه‌های طویل در کارگاه‌های ساختمان سازی است، اما میلگرد کلاف نیز شکل متفاوتی از این مقطع به شمار می‌رود. به طور کلی میلگرد به دو صورت کلاف و شاخه تولید می‌شود. انعطاف‌پذیری و سایز میلگرد با یکدیگر رابطه عکس دارد. در واقع هرچه سایز کاهش پیدا می‌کند، قابلیت شکل پذیری میلگرد افزایش می‌یابد. بنابراین میلگردهای با سایز بالا را نمی‌توان به صورت کلاف تولید کرد.


ارزانترین قیمت میلگرد کلاف

C
7 8 9 ÷ 4 5 6 x 1 2 3 - 0 . = +

قیمت میلگرد کلاف

فیلتر براساس:
نام کالا تاریخ قیمت نمودار

مراحل ثبت سفارش

مرحله اول درخواست خرید ۱
مرحله دوم پیش فاکتور ۲
مرحله سوم نحوه تسویه حساب ۳
مرحله پنجم تسویه نهایی ۴
مرحله چهارم ارسال و تحویل بار ۵

قطر کم میلگرد کلاف و نرم‌تر بودن آن باعث شده تا دامنه کاربرد میگرد از ساختمان سازی فراتر رود. میلگرد کلاف در صنایع زیر مورد استفاده قرار می‌گیرد:

 • فنرسازی
 • جوشکاری
 • خودروسازی
 • تولید سیم خاردار
 • تولید سیم بکسل
 • تولید زنجیر فولادی

قیمت میلگرد کلاف در بازار داخل و خارج، تحت تاثیر عوامل مختلفی سنجیده می‌شود. اگر میلگرد کلاف به انگلیسی را با عبارت wire rod جستجو کنید، متوجه خواهید شد که نمودار قیمت این مقطع در بازارهای جهانی و داخل تقریبا روند مشابهی را طی می‌کنند.

میلگرد حرارتی

زمان بتن‌ریزی سقف، با مهم‌ترین کاربرد میلگرد کلاف مواجه خواهید شد. از آنجا که هنگام بتن ریزی سقف‌های تیرچه بلوک، امکان ترک خوردگی وجود دارد. با استفاده از میلگرد حرارتی می‌توان از وقوع چنین اتفاقی جلوگیری کرد. این نوع میلگرد با انتقال تنش‌های حرارتی، مانع از ترک خوردگی بتن خواهد شد.
از آنجا که برای اجرای چنین فرایندی، از میلگرد کلاف سایزهای 6 و 6.5 استفاده می‌شود، اغلب مشتریان این نوع کالا را با نام میلگرد حرارتی می‌شناسند. کارشناسان آیرومارت با تجربه‌ای که پس از سال‌ها تعامل با مشتریان کسب کرده‌اند، به این مسئله واقف‌اند و به خوبی می‌دانند که منظور مشتریان از میلگر حرارتی کدام کالاست.

تولیدکنندگان میلگرد کلاف

خوشبختانه ایران در سبد مقاطع فولادی، برای تولید میلگرد کاملا به خودکفایی رسیده است. بنابراین برای استعلام قیمت میلگرد کلاف 6.5 دیگر نیاز نیست به سراغ برندهای خارجی بروید. مرغوبیت مواد اولیه و تجهیزات مورد استفاده در خط تولید کارخانه‌های داخل، نه تنها بر کیفیت بلکه بر قیمت میلگرد کلاف 10، 8 و 6.5 که کاربرد بیشتری دارند، تاثیرگذار است.
در لیست تولیدکنندگان میلگرد کلاف، نام کارخانه‌های زیر به چشم می‌خورد:

 • ذوب آهن اصفهان
 • کویر کاشان
 • فولاد الیگودرز
 • کوثر آریا
 • فولاد نطنز

تفاوت قیمت میلگرد کلاف کاشان با دیگر برندها تحت تاثیر موارد مختلفی به وجود می‌آید. گاهی به دلیل مسائل موجود در بازار داخل مثل انتخابات و گاهی هم به دلیل شرایط بین الملل مثل تحریم، قیمت کلاف میلگرد تغییر خواهد کرد. هرچند معمولا تفاوت قیمت برندهای مختلف میلگرد کلاف، از تفاوت در کیفیت نشات می‌گیرد.

عوامل موثر بر نوسان قیمت میلگرد کلاف

بسیار بدیهی است که قیمت میلگرد 8 کلاف با قیمت میلگرد کلاف 10، کاملا متفاوت باشد. چرا که برای کالایی مثل کلاف میلگرد که برپایه وزن به فروش می‌رسد، سایز در محاسبه قیمت بسیار حائز اهمیت است. همچنین نباید انتظار داشته باشید که مثلا قیمت میلگرد کلاف الیگودرز با قیمت میلگرد کلاف گلستان برابری کند. کیفیت ماده اولیه، اصول و استانداردی که هر کارخانه تولیدی برای ارائه کلاف میلگرد به‌کار می‌گیرد، مستقیما بر روی کیفیت محصول نهایی تاثیر می‌گذارد.
در یک جمع‌بندی کلی در قیمت روز میلگرد کلاف موارد زیر دخالت دارد:

 • کیفیت کالا
 • سایز میلگرد
 • وزن کلاف
 • نرخ روز دلار نیمایی و آزاد
 • عرضه و تقاضا
 • شرایط روز بازار
 • تحولات سیاسی و اقتصادی

تفاوت قیمت میلگرد کلاف آجدار و ساده

همانطور که پیش از این اشاره شد، در تعیین قیمت روز میلگرد کلاف عوامل متعددی دخالت دارند. همین موارد بر تفاوت قیمت کلاف میلگرد ساده و آجدار تاثیر می‌گذارد. اغلب استعلام قیمت میلگرد کلاف ساده برای سایزهای 5.5 و 6 و قیمت میلگرد کلاف آجدار برای سایزهای بالاتر اتفاق میفتد. از آنجا که وزن در قیمت کلاف میلگرد اهمیت دارد، بنابراین در این مرحله کلاف میلگرد آجدار از ساده گران قیمت‌تر خواهد بود.
از نظر تولید، کلاف آجدار تعداد مراحل بیشتر و پیچیده‌تری را در خط تولید طی می‌کند. به همین دلیل معمولا انتظار می‌رود قیمت بالاتری نسبت به کلاف ساده داشته باشد. موجودی میلگرد ساده در مقایسه با میلگرد آجدار در بازار آهن کمتر بوده و بیشتر براساس سفارش تولید می‌شود. در نتیجه برخلاف تصور عموم، به دلیل عرضه کم، قیمت کلاف ساده نسبت به کلاف آجدار بیشتر خواهد بود.

خرید میلگرد کلاف از آیرومارت

تهیه کلاف میلگرد 6 تا 16 از برندهای معتبر بازار در کمترین زمان ممکن، برای مشتریان بسیار حائز اهمیت است. آیرومارت، به عنوان برترین تامین‌کننده آهن‌آلات ایران، در تلاش است تا با آماده کردن مقاطع اولیه در اسرع وقت، به پیشبرد پروژه مشتریان خود کمک کند. پیش از استعلام قیمت انواع میلگرد کلاف از آیرومارت، نسبت به کالای خود اطمینان یابید. در واقع شما باید برند، استاندارد، وزن و سایز میلگرد کلاف را به کارشناس آیرومارت اعلام کنید تا قیمت دقیق کالا به شما گفته شود. البته اگر نسبت به کالای مورد نیاز خود اطمینان ندارید، نگران نباشید. کارشناسان بازرگانی آیرومارت با ارائه مشاوره پیش از خرید، شما را در انتخاب مناسب‌ترین میلگرد کلاف راهنمایی خواهند کرد.

پس از مشخص شدن لیست دقیق مقاطع، پیش فاکتور در سریع‌ترین زمان ممکن توسط کارشناس فروش برای شما ارسال خواهد شد. نگهداری کلاف های میلگرد خود را به آیرومارت بسپارید. انبار مجموعه بازرگانی فولاد آیرومارت به تجهیزات مدرن انبارداری مجهز بوده و قابلیت نگهداری مطمئن بار میلگرد کلاف شما را دارد. برای دریافت اطلاعات بیشتر، با شماره تلفن 02145306 تماس بگیرید.