فروش ویژه میلگرد 12 ذوب آهن اصفهان | انبار تهران و اصفهان | تلفن:02145306 

لیست تولیدکنندگان فولاد ایران

در سال 2021، ایران به عنوان دهمین تولید کننده بزرگ فولاد جهان معرفی شد. در کشور عزیزمان کارخانه‌های متعددی در زمینه تولید انواع مقاطع فولادی فعالیت دارند. از شمش فولادی گرفته تا مقاطع ساختمانی نظیر انواع میلگرد، بنابر استانداردهای روز دنیا با نهایت دقت و با به کارگیری تجهیزات نوین تولید شده و به بازارهای داخلی و صادراتی عرضه می‌شوند. برخی تولیدکنندگان فولاد به تولید مقاطعی خاص مشغولند و تنها یکی از کالاهای فولادی را روانه بازار می‌کنند. در حالی که برخی واحدها در مقیاسی وسیع، چندین مقطع فولادی را تولید می‌کنند.

شما به عنوان خریدار، با شناخت تولید کننده های فولاد سراسر کشور می‌توانید بهترین مقاطع را تهیه کنید. خرید از بهترین برندها و از نزدیک‌ترین موقعیت‌های ممکن به طوری از لحاظ کیفی نیز نیاز شما را تامین کنند، با شناخت کارخانه‌ها ممکن می‌شود. ضمن این‌که شما باید با توجه به بودجه‌ای که دارید سفارش خود را ثبت کنید. در این صفحه، شما تمامی تولیدکنندگان فولادی ایران را خواهید شناخت. محتوای مذکور، برای هر یک از مقاطع با نام اطلس فولادی به شما عرضه می‌شود.

در ادامه، توضیح مختصری در خصوص هر یک از مقاطع فولادی خواهیم داد. با آیرومارت همراه باشید.

 

تولیدکنندگان شمش فولاد در ایران

شمش فولادی، ماده ورودی به کارخانه برای تولید انواع مقاطع فولادی است. کارخانه‌های تولیدکننده یا خود در زمینه تامین شمش فعالیت دارند و یا شمش مورد نیاز خود را از دیگر تولیدکنندگان خریداری می‌کنند. این مقطع فولادی بسیار مهم، در بسیاری کارخانه‌ها در سراسر کشور تولید می‌شود. در لیست تولیدکنندگان فولاد ایران، رتبه‌های اول تا سوم تامین این مقطع به استان‌های اصفهان، هرمزگان و خوزستان تعلق دارد که فولاد خوزستان، ذوب آهن، فولاد مبارکه و فولاد هرمزگان منجر به این رتبه‌بندی شده‌اند. ابعاد و خلوص شمش فولادی در کیفیت مقاطع فولادی اثر بسیار مهمی دارد.

تولید نبشی، ناودانی و سپری در ایران

نبشی، ناودانی و سپری از جمله مقاطع فولادی مهم در انواع ساخت و ساز به شمار می‌روند. بسیاری پروژه‌های ساختمان سازی، پل سازی و … با کمک این مقاطع انجام می‌شوند تا سطح تحمل و مقاومت سازه افزایش یابد. نبشی، ناودانی و سپری از جمله مقاطع سرد به شمار می‌روند که بیشترین تعداد تولیدکننده را در آذربایجان شرقی، اصفهان، قزوین و خراسان رضوی دارند.

تولیدکنندگان میلگرد ایران

میلگرد، به عنوان یکی از پرکاربردترین مقاطع فولادی شناخته می‌شود که کارخانه‌های مختلفی در سراسر کشور به تولید آن مشغولند. انواع میلگرد در چهار استاندارد مختلف A1، A2، A3 و A4 تولید می‌شود. ترکیب شیمیایی و شکل آج هر یک از این میلگردها آن را برای کاربرد خاصی مناسب می‌کند. با توجه به این‌که هر نوع میلگرد ساده یا میلگرد آجدار به تجهیزاتی ویژه نیاز دارد، برخی کارخانه‌ها تنها قادرند تنها یکی از انواع مقاطع را تولید کنند. تولیدکنندگان میلگرد در ایران پیشرفت‌های بسیاری در تولید انواع میلگرد با کیفیت داشته‌اند؛ به طوری که در حال حاضر از جمله صادرکننده‌های مهم میلگرد شناخته می‌شوند.

تولید تیرآهن و هاش در ایران

انواع تیرآهن و هاش، نقش بسیار مهمی در مقاومت سازه‌های عظیم و ساخت اسکلت فلزی دارند. اگرچه در بازار این نوع مقطع می‌توان انواع کالای ایرانی و خارجی را خریداری کرد، اما با توجه به پیشرفت‌های عمده کارخانه‌های داخلی در تولید بهترین انواع تیرآهن و هاش، بازار داخلی خود قادر به تامین تمام نیازهای مصرف‌کنندگان است. در حال حاضر، ایران در زمینه صادرات انواع تیرآهن و هاش به کشورهای دیگر فعالیت دارد. شایان ذکر است، تیرآهن بر اساس استانداردی خاص تولید می‌شود و انحصار تولید آن در اختیار چندکارخانه است.

کارخانه های تولید کننده لوله در ایران

در لیست تولید کنندگان لوله فولادی در ایران، کارخانه‌های تولیدی این مقاطع فولادی در دو نوع درزدار و بدون درز معرفی می‌شوند. صنعت ساخت و ساز و صنایع تولیدی بسیاری در کشور به انواع لوله نیاز دارند تا انتقال سیالات به خوبی صورت گیرد. بیشترین تولیدکنندگان این مقطع در استان مرکزی، اصفهان و تهران قرار گرفته‌اند. بیشترین میزان تولید لوله مانیسمان در ایران، در استان سمنان انجام می‌شود.

تولیدکنندگان ورق فولادی

انواع ورق فولادی، اعم از ورق گرم، روق روغنی، ورق گالوانیزه و … کالاهایی بسیار پرکاربرد به شمار می‌روند، به طوری که نمی‌توان آن‌ها را به صنعتی خاص محدود کرد. ورق به طور کلی در دو نوع ورق گرم و ورق سرد دسته بندی می‌شود که هر یک از آن‌ها ماده اولیه انواع دیگر ورق و ساخت مقاطع فولادی دیگری چون پروفیل به شمار می‌روند. تولید ورق فولادی در ایران توسط چندین کارخانه و عمدتا توسط کارخانه‌های مرکزی و جنوب غربی ایران انجام می‌شود.

تولید پروفیل در کارخانه‌های ایرانی

در ایران، انواع پروفیل توسط کارخانه‌های مختلف تولید می‌شوند. استان‌های تهران، مرکزی و اصفهان با داشتن بالاترین میزان تولید پروفیل ایران، رتبه‌های یک تا 3 را به خود اختصاص داده‌اند. این مقاطع، کاربرد بسیاری در صنایع ساخت و ساز دارند. در اطلس پروفیل ایران، لیست تولیدکنندگان پروفیل آورده شده است.

خبرنامه

اطلاع از جدیدترین قیمت و تخفیف‌های روز بصورت آنی و رایگان