قیمت تسمه آهنی

قیمت تسمه آهنی

تسمه مقطعی به شکل مربع یا مستطیل با اختلافِ عرض و ضخامت زیاد است. تسمه آهنی کاربردهای مختلفی در بسته‌بندی‌ بار، ساخت بادبند و صنایع سنگین دارد. قیمت تسمه آهنی بر اساس ضخامت، نوع تسمه، برند، کیفیت ساخت و محل کارخانه تعیین می‌شود. امکان مشاهده قیمت تسمه در انواع مدل‌ها (نوردی، فابریک و ماشین‌کاری) و سفارش خرید در آیرومارت فراهم شده است.
C
7 8 9 ÷ 4 5 6 x 1 2 3 - 0 . = +

قیمت تسمه ماشینکاری

فیلتر براساس:
نام کالا ابعاد حالت انبار واحد فروش تاریخ قیمت (تومان) قیمت با احتساب 9% مالیات نمودار
تسمه ماشینکاری ضخامت ۱۰ میلیمتر عرض ۳۰ قیمت تسمه ماشینکاری 10×30 ماشینکاری تهران كيلوگرم ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ تماس تماس
تسمه ماشینکاری ضخامت ۱۲ میلیمتر عرض ۳۰ قیمت تسمه ماشینکاری 12×30 ماشینکاری تهران كيلوگرم ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ تماس تماس
تسمه ماشینکاری ضخامت ۱۵ میلیمتر عرض ۴۰ قیمت تسمه ماشینکاری 15×40 ماشینکاری تهران كيلوگرم ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ تماس تماس
تسمه ماشینکاری ضخامت ۲۰ میلیمتر عرض ۶۰ قیمت تسمه ماشینکاری 20×60 ماشینکاری تهران كيلوگرم ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ تماس تماس
تسمه ماشینکاری ضخامت ۲۵ میلیمتر عرض ۱۰۰ قیمت تسمه ماشینکاری 25×100 ماشینکاری تهران كيلوگرم ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ تماس تماس
تسمه ماشینکاری ضخامت ۳ میلیمتر عرض ۲۵ قیمت تسمه ماشینکاری 3×25 ماشینکاری تهران كيلوگرم ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ تماس تماس
تسمه ماشینکاری ضخامت ۳۰ میلیمتر عرض ۱۰۰ قیمت تسمه ماشینکاری 30×100 ماشینکاری تهران كيلوگرم ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ تماس تماس
تسمه ماشینکاری ضخامت ۴ میلیمتر عرض ۲۵ قیمت تسمه ماشینکاری 4×25 ماشینکاری تهران كيلوگرم ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ تماس تماس
تسمه ماشینکاری ضخامت ۵ میلیمتر عرض ۲۵ قیمت تسمه ماشینکاری 5×25 ماشینکاری تهران كيلوگرم ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ تماس تماس
تسمه ماشینکاری ضخامت ۶ میلیمتر عرض ۳۰ قیمت تسمه ماشینکاری 6×30 ماشینکاری تهران كيلوگرم ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ تماس تماس
تسمه ماشینکاری ضخامت ۸ میلیمتر و عرض ۳۰ قیمت تسمه ماشینکاری 8×30 ماشینکاری تهران كيلوگرم ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ تماس تماس

قیمت تسمه نوردی

فیلتر براساس:
نام کالا ابعاد حالت انبار واحد فروش وزن تقریبی تاریخ قیمت (تومان) قیمت با احتساب 9% مالیات نمودار
تسمه نوردی ضخامت ۱۰ میلیمتر عرض ۲۰ قیمت تسمه نوردی 10×20 نوردی تهران كيلوگرم ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ تماس تماس
تسمه نوردی ضخامت ۱۲ میلیمتر عرض ۲۵ قیمت تسمه نوردی 12×25 نوردی تهران كيلوگرم ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ تماس تماس
تسمه نوردی ضخامت ۱۵ میلیمتر عرض ۳۰ قیمت تسمه نوردی 15×30 نوردی تهران كيلوگرم ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ تماس تماس
تسمه نوردی ضخامت ۲۰ میلیمتر عرض ۵۰ قیمت تسمه نوردی 20×50 نوردی تهران كيلوگرم 1 ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ تماس تماس
تسمه نوردی ضخامت ۲۵ میلیمتر عرض ۵۰ قیمت تسمه نوردی 25×50 نوردی تهران كيلوگرم ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ تماس تماس
تسمه نوردی ضخامت ۵ میلیمتر عرض ۴۰ قیمت تسمه نوردی 5×40 نوردی تهران كيلوگرم 1 ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ تماس تماس
تسمه نوردی ضخامت ۶ میلیمتر عرض ۴۰ قیمت تسمه نوردی 6×40 نوردی تهران كيلوگرم ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ تماس تماس
تسمه نوردی ضخامت ۸ میلیمتر عرض ۲۰ قیمت تسمه نوردی 8×20 نوردی تهران كيلوگرم ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ تماس تماس
مراحل ثبت سفارش
مرحله اول درخواست خرید ۱
مرحله دوم پیش فاکتور ۲
مرحله سوم نحوه تسویه حساب ۳
مرحله چهارم تسویه نهایی ۴
مرحله پنجم ارسال و تحویل بار ۵

راهنمای خرید تسمه فلزی

محصولات مختلف زیرمجموعه تسمه فلزی در بازار آهن عرضه می‌شوند. انواع تسمه آهنی باتوجه به روش تولید، خواص مکانیکی و کیفیت ظاهری متفاوتی دارند. مدل‌های مختلف بر اساس تنوع کاربردها عرضه می‌شوند که این روی قیمت تسمه اهنی تأثیر دارد. برای مثال، قیمت تسمه ماشینکاری با قیمت تسمه آهنی 3 تفاوت دارد. در این مطلب همراهتان هستیم تا خرید تسمه را بر اساس نیازتان انجام بدهید.

تسمه چیست؟ آشنایی با انواع تسمه آهنی

منظور از تسمه یا ورق تسمه، مقاطعی به شکل مربع یا مستطیل است. ماده اولیه ساخت انواع تسمه آهنی، ورق است؛ بنابراین، آگاهی قیمت ورق هنگام خرید تسمه اهمیت دارد. در این محصولات، اختلاف بین عرض و ضخامت مقطع با یکدیگر زیاد است.

قیمت تسمه اهنی با توجه به جنس و روش ساخت تعیین می‌شود. فعالان صنایع مختلف از جمله ساختمان‎‌سازی، حمل‌ونقل بار، صنایع معدنی و ادوات کشاورزی برای خرید تسمه فلزی اقدام می‌کنند. تسمه‌ آهنی در جنس‌های متفاوتی ساخته می‌شوند که هرکدام کاربردهای گوناگونی دارند. در ادامه با انواع مختلف این مقطع آشنا می‌شویم.

1 – تسمه استیل؛ مقاوم در برابر خوردگی و سایش

از پرمصرف‌ترین انواع تسمه آهنی، باید به تسمه استیل گریدهای 304 و 316 اشاره کرد. به دلیل وجود عناصر آلیاژی مثل نیکل و کروم در ساختار، این محصول نسبت به خوردگی، سایش و حرارت مقاوم است. وجود عناصر مهم در ماده اولیه ساخت تسمه استیل، روی قیمت تسمه نوع استیل تأثیر گذاشته است.

با توجه به ویژگی‌های مذکور، ورق استیل در محیط‌های پرفرسایش مانند آب دریا مقاوم است. به‌همین‌خاطر، تسمه اهنی از نوع استیل در صنعت کشتی‌سازی کاربرد فراوانی دارد. در ساختمان‌سازی و خودروسازی نیز می‌توان از این نوع تسمه استفاده کرد. هنگام خرید تسمه نوع استیل، معمولاً قیمت ورق سیاه که ماده اولیه است نیز استعلام می‌شود.

2- تسمه گالوانیزه؛ تسمه فلزی مقاوم در برابر رطوبت بالا

تسمه گالوانیزه در محل‌هایی با میزان خوردگی و رطوبت بالا کاربرد دارد. این تسمه با لایه‌ای از روی پوشانده می‌شود؛ بنابراین بهای فلز روی و ورق گالوانیزه‌‌ای در قیمت تسمه فولادی از نوع گالوانیزه تأثیر دارد. قیمت ورق گالوانیزه نیز دائماً در بازار تغییر می‌کند. تمایل بالای روی به خوردگی سبب می‌شود که در محیط‌های خورنده، همواره این فلز به‌جای آهن تخریب شود. تسمه فلزی گالوانیزه صرفه اقتصادی مناسبی دارد.

3- تسمه آهنی؛ یک مقطع با انعطاف‌پذیری زیاد

تسمه آهنی، از فولاد با درصد کربن کم ساخته می‌شود. این نوع تسمه، نسبت به انواع دیگر نرم‌تر بوده و انعطاف‌پذیری بالایی دارد. مدول الاستیک بالا و جذب خوب، از دیگر ویژگی‌های تسمه آهنی است. بی‌تردید، بهای ورق آهن در بازار روی قیمت روز تسمه آهنی اثر می‌گذارد.

4- تسمه فابریک، ساخته‌شده از شمش فولاد

در ساخت نوع خاصی از تسمه آهن از شمش فولادی استفاده می‌شود. قیمت تسمه اهنی فابریک هرروز در بازار استعلام می‌شود. شمش فولاد با آنالیز به روش ریخته‌گری پیوسته، ریخته خواهد شد. در مرحله بعد، شمش‌ها پیش گرم شده و طی چندین مرحله نورد به ضخامت موردنظر می‌رسد. قیمت انواع تسمه فلزی مدل فابریک به بهای اولیه شمش وابسته است.

5- تسمه نوردی؛ محصولی مشابه تسمه فلزی فابریک

در بررسی انواع مختلف تسمه به مدل نوردی می‌رسیم. این محصول، با تسمه فابریک شباهت دارد اما ماده اولیه‌اش به‌جای شمش، قراضه و بازیافتی‌های دیگر است. این نوع تسمه آهنی با فرایند نورد تولید می‌شود. انجام نورد سرد در تولید، تأثیر بسیاری بر کیفیت ظاهری این محصول می‌گذارد. تجهیزات تولید یکی از عوامل مؤثر روی قیمت تسمه آهنی از نوع نوردی است.

6- تسمه ماشینکاری؛ یک تسمه آهنی باکیفیت

تسمه ماشینکاری‌شده نسبت به سایر انواع تسمه کیفیت فوق‌العاده‌ای دارد. مقاومت و استحکام بالا، جزو ویژگی‌های بارز این نوع تسمه فلزی محسوب می‌شوند. مصارف متنوع این محصول، باعث شده قیمت تسمه ماشینکاری توسط خریداران مختلف استعلام شود.

7- تسمه ترانس؛ تسمه آهن با دقت برش میلی‌متری

محصولات ترانس، یکی دیگر از گزینه‌ها هنگام خرید تسمه فلزی‌اند. ماده اولیه از قالب‌های موجود عبور داده می‌شود تا به سایز موردنظر برسد. این نوع تسمه‌ها از دقت ابعادی بی‌نظیری برخوردارند. دقت برش تسمه اهنی ترانس در حد دهم میلی‌متر است. دقت در تولید این مقاطع، بدون‌شک روی قیمت تسمه تأثیر می‌گذارد.

کاربردهای مختلف تسمه فلزی؛ از ساخت‌وساز تا هنر

تسمه آهنی با توجه به کاربرد و صنعت موردنظر در ابعاد و کیفیت‌های گوناگون ساخته می‌شود. این قطعات به‌دلیل مقاومت بالا، قابلیت سوراخ‌کاری و جوش‌پذیری خوب، روزبه‌روز محبوب‌تر می‌شوند. با افزایش تقاضا، قیمت تسمه فولادی نیز افزایش پیدا می‌کند. تسمه یک مقطع بادوام است و با توجه به جنس، توانایی تحمل وزن بالایی دارد. تسمه فولادی در صنایع کوچک و بزرگ و در کابل‌های مخابرات، برق و تلفن استفاده می‌شود.

تسمه فولادی در ساخت تیرچه‌های فلزی خود ایستا، گریتینگ و گاردریل استفاده می‌شود. برای پر کردن فضای خالی برای یک‌دست‌سازی در و پنجره، دوچرخه‌سازی در ساختمان‌سازی به‌عنوان پایه پشتیبان ساختمان، نرده، راه‌پله، حفاظ و قفل درب رادیاتور، ساخت ترانسفورماتور و سایر موارد، نیاز به خرید تسمه آهنی است. مهم‌ترین موارد استفاده از تسمه فولادی را در ادامه مشاهده می‌کنید:

 • بسته‌بندی بارهای سنگین
 • ساخت بادبند
 • جان تیرآهن
 • تیرچه فلزی
 • لوازم چاقوسازی
 • صنایع اتومبیل‌سازی
 • تولید مقاطع باز فولادی به روش پرس برک
 • ساخت مجسمه‌های هنری

تعدد کاربرد روی قیمت تسمه تأثیر می‌گذارد. ورق رنگی گالوانیزه یکی از مواد اولیه برای تولید نوع مقاومی از تسمه فلزی است. قیمت ورق رنگی می‌تواند بهای تسمه‌ها در بازار را تحت‌تأثیر قرار بدهد.

معروف‌ترین تولیدکنندگان تسمه فولادی؛ کارخانه‌های مختلف سراسر کشور

نیاز کشور به انواع تسمه آهنی و کاربرد آن در صنایع کوچک و بزرگ روزبه‌روز بیشتر می‌شود. واحدهای صنعتی متعدد در سراسر ایران به تولید انواع تسمه فولادی روی آورده‌اند. کارخانه‌های معروف تولیدکننده تسمه آهن را در فهرست زیر می‌بینید:

 • ذوب آهن اصفهان
 • گروه صنعتی غفاری
 • پروفیل فولادی اصفهان
 • نورد آهنین اسپادانا
 • شرکت فولاد کوهپایه
 • نورد آریان فولاد

هرچقدر که تعداد تولیدکنندگان بیشتر باشد، تنوع قیمت گسترده‌تری در بازار مشاهده خواهد شد. این حالت برای موارد دیگر مثل قیمت ورق عرشه فولادی نیز وجود دارد. کارخانه‌های مختلف، قیمت تسمه آهنی را بر اساس سیاست‌های فروش مخصوصشان تعیین می‌کنند.

قیمت تسمه آهنی در بازار، تحت‌تأثیر عوامل مختلف

قیمت تسمه آهنی مثل همه مقاطع فولادی به عوامل مختلف بستگی دارد. ضخامت، نوع تسمه، برند تولیدکننده، سلامت کالا، محل تامین بار و هزینه باربری جزو فاکتورهای مؤثر محسوب می‌شوند. طبیعتاً انتخاب تسمه باکیفیت بالا و از یک برند شناخته‌شده، هزینه بیشتری روی دست خریداران می‌گذارد.

همچنین در اندازه‌های مختلف ضخامت، میزان ماده اولیه نیز متفاوت است و این روی قیمت تسمه فولادی تأثیر می‌گذارد. میزان عرضه و تقاضای بازار نیز یک عامل مهم برای قیمت تسمه آهنی 3 است. تأثیر نرخ ارز را نیز نباید از یاد برد. با هر مقدار تغییر بهای دلار، قیمت تسمه آهن نیز تغییر می‌کند.

خرید تسمه آهنی در انواع مختلف به‌صورت اعتباری، فقط در مجموعه آیرومارت

انواع تسمه آهنی جزو مقاطع پرکاربرد در صنایع مختلف کشور به‌شمار می‌روند. در این مطلب سعی کردیم عوامل مؤثر روی قیمت تسمه فلزی را بررسی کنیم. همچنین تولیدکنندگان معتبر و انواع تسمه را هم معرفی کردیم. آیرومارت، مرکز تخصصی عرضه انواع تسمه فولادی است.

امکان سفارش تلفنی و اینترنتی بر اساس آخرین قیمت تسمه آهن در بازرگانی فولاد آیرومارت فراهم شده است. خدمات برشکاری و ارسال به آدرس دلخواه در سراسر کشور برای همه خریداران وجود دارد. علاوه‌بر پرداخت نقدی، امکان خرید اعتباری تسمه آهن نیز فراهم شده است. کارشناسان حرفه‌ای آیرومارت از خرید تا دریافت بار همراهتان هستند؛ فقط کافیست با شماره تلفن 02145306 تماس بگیرید.

انواع مختلفی از تسمه فولادی در بازار آهن وجود دارد که با توجه به روش تولید، خواص مکانیکی و کیفیت ظاهری متفاوتی دارند. به دلیل تفاوت قیمتی که در انوع تسمه وجود دارد، لازم است تا با توجه به نوع نیازتان، تسمه مناسب را انتخاب کنید.

آیرومارت با ارائه خرید اعتباری یا LC به مشتریان پیشنهاد می‌کند که آهن‌آلات خود را امروز خریداری کرده و 6 ماه تا یک سال آینده پول آن را پراخت کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر با 02145306 تماس بگیرید.

آیرومارت به عنوان مرجع قیمت‌دهی آهن‌آلات، قیمت انواع تسمه ماشینکاری، نوردی، ترانس و فابریک را در این صفحه اعلام می‌کند.

بله. بازرگانی فولاد آیرومارت به منظور راحتی در تامین آهن‌آلات برای مشتری، خدمات جانبی چون برشکاری را نیز ارائه می‌دهد.

آیرومارت با در اختیار داشتن انبارهای امانی در شهرهای مختلف و باربری حرفه‌ای، قابلیت تامین آهن‌آلات مشتریان در تمام ایران را دارد.

نظرات کاربران

  1. حسن
   ۰۳ آبان ۱۴۰۱

   به صرفه تره از کدوم یکی از کارخونه های تولید کننده تسمه خرید کنیم؟ که هم کیفیت خوبی داشته باشن هم از نظر قیمت مناسب باشن

   • آیرومارت
    ۰۴ آبان ۱۴۰۱

    کارخونه‌های داخلی تولیدکننده اغلب قیمت و کیفیت نزدیکی به هم دارند. برای مشاوره‌های بیشتر با شماره تلفن ۰۲۱۴۵۳۰۶ تماس بگیرید لطفا.