فروش ویژه ورق استیل براق تلفن:02145306 

رزوه زنی میلگرد

رزوه زنی میلگرد آجدار و ساده از متداول‌ترین خدمات در صنایع ساختمانی است. از این فرآیند به‌منظور کوپل میلگردها به یکدیگر و هم‌چنین ساخت بولت استفاده می‌شود. دستگاه رزوه زنی میلگرد یکی از تجهیزات مهم در صنعت ساختمان محسوب می‌شود که امروزه اهمیت آن برای مهندسین، چند برابر شده است. این دستگاه یکی از مقاوم‌ترین اتصالات میلگردها را انجام داده و با داشتن قابلیت‌های بسیار، در کیفیت مناسبی طراحی و ساخته خواهد شد. در مجموعه آیرومارت بار میلگرد مورد‌نظر در سریع‌ترین زمان ممکن رزوه‌زنی شده و به مقصد ارسال خواهد شد.

محسن قنات آبادی

کارشناس بازرگانی


۰۲۱۴۵۳۰۶

سیاوش براتی

کارشناس بازرگانی


۰۲۱۴۵۳۰۶

محمدعلی رضایی

سرپرست بازرگانی


۰۲۱۴۵۳۰۶

عباس ابراهیمی

کارشناس بازرگانی


۰۲۱۴۵۳۰۶

حمیدرضا مسگرزاده

کارشناس بازرگانی


۰۲۱۴۵۳۰۶

سوالات متداول مشتریان

رزوه زنی میلگرد با هدف ساخت بولت و هم‍‌چنین کوپل میلگرد و اتصال مکانیکی آن‌ها به یکدیگر انجام می‌شود.

برای رزوه کردن میلگرد از دو روش استفاده می‌شود. روش براده‌برداری و روش رولینگ؛ میلگردهای رزوه شده با هر کدام از این روش‌ها کاربردهای گوناگونی خواهند داشت.

قیمت رزوه کردن میلگرد به عوامل مختلفی هم‌چون زمان انجام کار، حجم پروژه، سایز میلگرد و طول آن وابسته است.

پرداخت اعتباری تحویل فوری
تضمین کیفیت انبارداری مطمئن

قیمت انواع میلگرد براساس قیمت روز محصول انتخابی شما

رزوه کردن میلگرد؛ فرآیندی برای اتصال میلگردها به یکدیگر

روزه کاری در واقع همان اصطلاح ساده و نام آشنای پیچ و مهره کردن است. به‌عبارتی رزوه، دندانه‌هایی مدور است که روی انواع میلگرد ساده و آجدار ایجاد می‌شود. از طریق رزوه میلگرد و کوپل مکانیکی آن‌ها به یکدیگر، می‌توان طول این محصولات ساختمانی را افزایش داد.

متداول‌ترین فرآیند رزوه زنی میلگرد آجدار و ساده، استفاده از دستگاه تراش چرخان است. پس از ایجاد رزوه، میلگرد‌ها به کمک کوپلرهای آلیاژی به یکدیگر متصل می‌شوند. درون کوپلرها نیز برای ایجاد اتصال بهتر، رزوه کاری شده است. توجه داشته باشید که برای کوپل میلگردها به یکدیگر، باید از کوپلری متناسب با سایز میلگرد استفاده کرده و هم‌چنین به‌منظور جلوگیری از صدمه دیدن رزوه‌ها لازم است که از درپوش‌های محافظ ضربه استفاده شود. ناگفته نماند که رزوه کردن میلگرد برای میلگرد ساده و آجدار از سایز 14 تا 40 قابل انجام است.

رزوه زنی میلگرد با چه روش‌هایی انجام می‌شود؟

رزوه زنی به دو روش براده برداری و اعمال فشار انجام می‌شود. هر کدام این روش‌ها مزایا و معایب به‌خصوصی دارند که در ادامه به شرح آن‌ها خواهیم پرداخت.

رزوه زنی میلگرد به روش براده‌برداری؛ اتصال میلگردهایی با مقاومت پایین

در روش براده‌برداری از دستگاه حدیده استفاده می‌شود. به دلیل برداشتن براده از سطح میلگرد، سطح آن کم شده و در نتیجه مقاومت آن نیز کاهش پیدا می‌کند. به‌همین دلیل این نوع میلگردها در صنعت ساختمان‌سازی هیچ‌گونه کاربردی نخواهند داشت. رزوه‌کاری به‌روش براده برداری فقط توسط یک اپراتور قابل انجام است. در این روش میلگرد در درون دستگاه قرار داده شده و عملیات رزوه زنی با حرکت دورانی تراش‌دهنده حول محور میلگرد انجام خواهد شد.

روش رولینگ؛ یکی از روش‌های نوین رزوه کردن میلگرد

برای ساخت میلگردهای رزوه دار در بتن، رزوه‌ها با اعمال فشار ایجاد می‌شوند. برای این نوع رزوه زنی، از دستگاه رولینگ استفاده می‌شود. رزوه رولینگ نسبت به رزوه حدیده دو برابر مقاومت بیشتری دارد و در حقیقت در آن کاهش استحکام انجام نمی‌گیرد.

در روش رولینگ برای رزوه میلگرد آجدار، ابتدا توسط تیغ اره‌ای، آج‌های میلگرد از روی آن برداشته می‌شوند تا جایی که میلگرد به شکل مقطعی استوانه‌ای درآید. سپس رزوه کاری مقطع مورد‌نظر انجام شده و هیچ‌گونه فرایند براده برداری روی میلگرد صورت نمی‌گیرد. در این روش، اتصال میلگرد‌ها از طریق فشار انجام می‌گیرد و از آنجایی که هیچ فرایند گرما‌دهی یا شیمیایی روی میلگرد اجرا نمی‌شود، مقاومت میلگرد آجدار تحت تاثیر قرار نخواهد گرفت.

مزایای استفاده از به‌روزترین دستگاه رزوه زنی میلگرد

رزوه کردن میلگرد نسبت به روش‌های دیگری چون اتصال از طریق جوشکاری، مزایای بیشتری دارد. از جمله مزایای رزوه زنی، استفاده از دستگاه‌هایی با کارایی بالایی است که به سادگی قابل استفاده‌ خواهند بود. عدم نیاز به نیروی انسانی زیاد و سرعت بالا از جمله دیگر مزایای استفاده از این دستگاه است. از مزایای مهم دیگر برای روش رزوه زنی، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کاربری آسان
  • کارایی بالا
  • سرعت بالای رزوه کاری میلگرد
  • نیاز نداشتن به نیروی کار فراوان و انجام کار تنها با یک اپراتور
  • افزایش سرعت پروژه‌های ساختمانی
  • کاهش هزینه‌ها

درحالت‌کلی می‌توان گفت مزیت‌های دستگاه رزوه زنی میلگرد سبب پرفروش بودن این محصول در سال‌های اخیر بوده و استفاده از این روش را نیز گسترش داده است.

مدت زمان رزوه کاری روی میلگرد؛ متناسب با نوع و تعداد میلگرد

مدت زمان فرآیند رزوه کردن میلگردها با‌توجه‌به نوع و تعداد میلگردها متفاوت است. اما به‌طورکلی پس از سفارش بار میلگرد و رزوه کردن آن‌ها، آیرومارت، بار میلگرد را به کارگاه فرستاده و در سریع‌ترین زمان ممکن بار را تحویل خواهد گرفت. هم‌چنین درصورتی‌که هر دو سر میلگرد به رزوه نیاز داشته باشد، مدت زمان این عملیات افزایش خواهد یافت. علاوه‌بر این، زمان رزوه زنی میلگرد به مهارت تکنسین نیز وابسته است. در نهایت نیز باید گفت که قیمت رزوه میلگرد آجدار و ساده نیز با‌توجه‌به عوامل متعددی تغییر می‌کند؛ بنابراین قیمت میلگرد آجدار و ساده رزوه شده در سایزهای مختلف با یکدیگر متفاوت است.

نحوه محاسبه هزینه و قیمت رزوه زنی میلگرد

در مورد هزینه رزوه میلگرد باید بگوییم که این مورد به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. از مهم‌ترین و اصلی‌ترین عوامل تاثیرگذار در هزینه رزوه کردن میلگرد می‌توان به مدت زمان پروژه، حجم کار، میزان استفاده از دستگاه‌ها، نوع اتصالات، سایز میلگردها و طول آن‌ها اشاره کرد.

در مجموعه آیرومارت معمولا قبل از اجرای پروژه با در اختیار گذاشتن اطلاعات لازم به اپراتور، هزینه تقریبی به کارفرما اعلام شده و در صورت تایید و عقد قرارداد، فرآیند اجرایی خواهد شد.

خدمات رزوه کاری و خرید میلگرد رزوه دار در بازرگانی فولاد آیرومارت

برای رزوه کردن میلگرد باید از دستگاه‌های به‌روز و پیشرفته استفاده کرد تا خروجی کار کیفیت مطلوبی داشته باشد. از این رو برای رزوه زنی میلگردهای ساده و آجدار باید به مجموعه‌ای معتبر و مطمئن مراجعه کرد.
مجموعه آیرومارت، رزوه زنی انواع میلگرد ساده و آجدار را به کمک دستگاه‌ها و تجهیزات روز در سریع‌ترین زمان ممکن در کارگاه مجهزی انجام خواهد داد. کافی‌ است بار میلگرد خود را به آیرومارت بسپارید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رزوه کردن میلگرد در کارگاه مجموعه آیرومارت، از طریق شماره تلفن 02145306 با کارشناسان خبره این مجموعه در ارتباط باشید.

نظرات کاربران