فروش ویژه اعتباری ورق فولاد مبارکه و اکسین – تلفن 02145306

قیمت لوله مسی

لیست قیمت لوله مسی امروز، در این صفحه آیرومارت آورده شده است. سایز، طول و ضخامت لوله مسی سه عامل مهم موثر بر قیمت لوله مسی به شمار می‌روند. جهت خرید لوله مسی در ابعاد و اندازه‌های مختلف با ما در تماس باشید: 02145306
C
7 8 9 ÷ 4 5 6 x 1 2 3 - 0 . = +

قیمت روز لوله مسی

فیلتر براساس:
نام کالا ضخامت سایز وزن تقریبی تاریخ قیمت (تومان) قیمت با احتساب 9% مالیات نمودار
لوله مسی ۱/۲ اینچ ضخامت ۰.۷۵ قیمت روز لوله مسی 0.75 1/2 1 ۱۴۰۱/۰۷/۱۱ تماس تماس
لوله مسی ۱/۲ اینچ ضخامت ۰.۸۱ قیمت روز لوله مسی 0.81 1/2 ۱۴۰۱/۰۷/۱۱ تماس تماس
لوله مسی ۳/۴ اینچ ضخامت ۰.۷۵ قیمت روز لوله مسی 0.75 3/4 ۱۴۰۱/۰۷/۱۱ تماس تماس
لوله مسی ۳/۴ اینچ ضخامت ۰.۸۱ قیمت روز لوله مسی 0.81 3/4 1 ۱۴۰۱/۰۷/۱۱ تماس تماس
لوله مسی ۱/۴ اینچ ضخامت ۰.۷۵ قیمت روز لوله مسی 0.75 1/4 ۱۴۰۱/۰۷/۱۱ تماس تماس
لوله مسی ۱/۴ اینچ ضخامت ۰.۸۱ قیمت روز لوله مسی 0.81 1/4 ۱۴۰۱/۰۷/۱۱ تماس تماس
لوله مسی ۳/۸ اینچ ضخامت ۰.۷۵ قیمت روز لوله مسی 0.75 3/8 ۱۴۰۱/۰۷/۱۱ تماس تماس
لوله مسی ۳/۸ اینچ ضخامت ۰.۸۱ قیمت روز لوله مسی 0.81 3/8 ۱۴۰۱/۰۷/۱۱ تماس تماس
مراحل ثبت سفارش
مرحله اول درخواست خرید ۱
مرحله دوم پیش فاکتور ۲
مرحله سوم نحوه تسویه حساب ۳
مرحله چهارم تسویه نهایی ۴
مرحله پنجم ارسال و تحویل بار ۵

قیمت لوله مسی روز

اگر به بازار خرید لوله های مسی مراجعه کنید، متوجه خواهید شد که قیمت لوله مسی برای کالاهای مختلف، متفاوت است. در حقیقت، شما برای خرید لوله مسی ابتدا باید نیاز خود را مشخص کنید. قیمت لوله مسی برای ضخامت‌ها، طول و سایز لوله مسی مختلف متفاوت است.
سایز لوله مسی معمولا ½ ، ¾، ¼ و 3/8 اینچ است. این لوله‌ها 0.75 و 0.81 میلی‌متر ضخامت دارند. طول لوله مسی نیز مهم است. بنابراین، این سه عامل از عوامل مهم موثر بر قیمت خرید لوله مسی به شمار می‌روند. به عنوان مثال، قیمت لوله مسی ½ با قیمت لوله مسی ¼ متفاوت است.
توجه داشته باشید که قیمت روز لوله مسی متناسب با قیمت جهانی فلزات و نرخ دلار تغییر می‌کند. بنابراین استعلام قیمت امروز پیش از خرید اهمیت می‌یابد.
قیمت لوله مسی را می‌توان کیلویی نیز محاسبه کرد. به‌طوری‌که با داشتن قیمت لوله مسی کیلویی، می‌توان قیمت لوله 12 متری را بدست آورد. نوع آلیاژ مورد استفاده در ساخت لوله مسی نیز مهم است و قیمت را تغییر می‌دهد.

لوله مسی چیست

انواع لوله با هدف انتقال سیالات مورد استفاده قرار می‌گیرد. لوله مسی به دلیل مزایا و ویژگی‌های مس، یکی از انواع پرکاربرد است که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عنوان مثال، لوله مسی در برابر خوردگی مقاوم است و طول عمر بالایی دارد. لوله مسی انواع مختلفی دارد. نوع، مصرف و قیمت لوله مسی با یکدیگر متفاوت است. در ادامه در این خصوص بحث کرده‌ایم.

انواع لوله مسی

لوله های مسی را می‌توان در گروه‌های مختلف دسته بندی کرد. در یک دسته بندی، لوله مسی یا از نوع نرم است و یا از نوع سخت.
از نظر ضخامت نیز چهار نوع لوله مسی K ،L ،M و DWV وجود دارد. در ادامه، این انواع به همراه کاربردها را معرفی خواهیم کرد.

لوله مسی نرم و سخت

از یک جنبه، دو نوع لوله مسی نرم و سخت وجود دارد:

لوله مسی سخت

یکی از انواع لوله مسی، لوله مسی سخت است که قابلیت خم‌شدگی و انعطاف‌پذیری کمی دارد. در صورت استفاده از این نوع لوله، برای تغییر مسیر از زانویی مسی استفاده می‌شود. در صورتی که لوله مسی سخت را گرم و سپس خنک کرد، مس نرم تولید می‌شود. کاربرد لوله مس سخت و لوله مس نرم با یکدیگر متفاوت است.

لوله مسی نرم

با حرارت دادن و سپس خنک کردن لوله مسی یعنی آنیل کردن آن، از لوله سخت به لوله نرم تبدیل می‌شود. انجام فرایند آنیل، باعث می‌شود که قیمت لوله نرم بیشتر باشد. لوله‌های نرم انعطاف‌پذیری بالایی دارند و به راحتی خم می‌شوند. استفاده به عنوان لوله های مبرد در سیستم های تهویه مطبوع، کولر گازی و پمپ‌های حرارتی از معروف‌ترین کاربردهای لوله مسی نرم است. عملکرد و مقاومت به خوردگی، کاربرد لوله مسی را افزایش داده است.

انواع لوله مسی بر اساس ضخامت

لوله مسی نوع K، L و M، سه نوع متداول لوله مسی به شمار می‌روند که در ساخت و سازهای مسکونی و تجاری کاربرد دارند. نوع چهارم که لوله مسی DWV است، برای کاربردهایی چون تخلیه فاضلاب یا لوله کشی در خانه‌های قدیمی مورد استفاده قرار می‌گرفت.

لوله مسی نوع M

لوله مسی M، از دو نوع L و K نازک‌تر است و کمترین ضخامت را دارد. این نوع لوله در دو نوع سخت و انعطاف‌پذیر مورد استفاده قرار می‌گیرد و کاربرد آن در خدمات آب گرمایشی و سیستم‌های خلا است. از این نوع لوله در سیستم‌های سرمایشی به ندرت استفاده می‌شود.
از آن‌جایی که این نوع لوله کمترین ضخامت را دارد، طبیعتا وزن آن کمتر خواهد بود. بنابراین قیمت لوله مسی M نسبتا پایین است.
شایان ذکر است که با توجه به اینکه این نوع لوله مقاومت کمی دارد و ممکن است ایجاد مشکل کند، باید پیش از استفاده اطلاعات مورد نیاز لوله کشی بررسی شود.

لوله مسی نوع L

ضخامت لوله های مسی L بین دو نوع M و K است. این نوع لوله پرکاربردترین نوع لوله مسی است و موارد استفاده بیشتری دارد. این نوع لوله نیز به دو شکل نرم و سخت تولید شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد. لوله مسی L نرم را برای تعمیر یا جایگزینی خطوط آب قدیمی استفاده می‌کنند. با این حال لوله مسی نوع سخت دوام و طول عمر بیشتری دارد. از جمله کاربردهای لوله مسی مذکور، می‌توان به آتش‌نشانی‌ها، لوله کشی‌های داخلی و سیستم‌های مطبوع اشاره کرد.

لوله مسی تیپ K

لوله مسی K، ضخیم‌ترین نوع لوله مسی است که مقاومت بالاتری نیز نسبت به دو نوع دیگر دارد. برخی از کاربردهای لوله مسی نوع K عبارتند از سیستم تهویه مطبوع، آتش‌نشانی‌ها، سیستم‌های اطفای حریق، سیستم‌های پخش آب، تاسیسات زیرزمینی و صنایع نفت و گاز.

لوله نوع DWV

لوله مسی DWV که در گذشته و برای تخلیه زباله و تهویه در خانه‌های قدیمی مورد استفاده قرار می‌گرفت، تحمل فشار کمی دارد. به همین دلیل، این لوله برای اغلب لوله کشی‌های شهری مناسب نیست. امروزه به جای این لوله‌ها، از لوله های PVC یا ABS استفاده می‌شود. لوله های DWV با علامت زرد از لوله‌های نوع M قابل تشخیص‌اند.

انواع لوله مسی بر اساس کاربرد

لوله های مسی مطابق با کاربرد در چهار دسته مختلف قرار می‌گیرند:

لوله مسی شاخه

لوله مسی شاخه ای که معمولا در طول‌های 3 و 6 متری به بازار عرضه می‌شود، در سیستم سردخانه، تهویه مطبوع و چیلر کاربرد گسترده‌ای دارد.

لوله مسی کلاف

لوله مسی کلاف، از مس نرم ساخته می‌شود و قابلیت خمکاری و انعطاف‌‌پذیری بالایی دارد. به طور معمول این نوع، در طول‌های 15 و 50 متر عرضه می‌گردد. از جمله کاربردهای سیم مسی کلاف، می‌توان به صنایع تهویه و برودت و همچنین سیستم‌های لوله کشی اشاره کرد.

لوله مسی کویل

استفاده در مبدل‌های حرارتی صنعت سرمایش، تهویه مطبوع و گرمایش از کاربردهای لوله مسی کویل است.

لوله مسی مویین

لوله مسی مویی، قطر بسیار کمی دارد و در نقاطی ویژه از سیکل سرمایش مانند ورودی اپراتور به کار می‌رود.

مزایای استفاده از لوله مسی

مزایای لوله مسی موجب شده تا فارغ از قیمت لوله مس، کاربردهای گسترده‌ای برای آن تعریف شود. از جمله این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

  • مقاومت بالا در برابر خوردگی
  • قابلیت بازیافت
  • مقاومت به حرارت
  • اتصال راحت و قوی لوله‌های مسی به یکدیگر
  • ظاهر زیبا و مناسب برای کاربرد در فضاهای داخلی و بیرونی
  • انعطاف‌پذیری در صورت آنیل کردن و قابلیت شکل‌پذیری

کاربرد لوله مسی

به صرفه‌بودن، انعطاف‌پذیری و شکل‌پذیر بودن، مقاوم بودن و راحتی در نصب از جمله مزایای لوله های مسی به شمار می‌روند که کاربرد آن را گسترش داده‌اند. از این کاربردها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

لوله مسی در سیستم های تهویه مطبوع، سرمایش و گرمایش

لوله مسی به دلایلی چون مقاومت بالا به خوردگی، عملکرد حرارتی بالا و شکل‌پذیری در سیستم‌های تهویه مطبوع، گرمایشی و سرمایشی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انتقال و توزیع آب خانگی

لوله های مسی آب گرم را گرم نگه می‌دارند و آب سرد را سرد. از طرفی، با خاصیت ضد میکروبی خود، باعث آلودگی آب نمی‌شوند. به همین دلیل در ساختمان و منازل برای لوله کشی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

توزیع سوخت

در توزیع سوخت، از لوله‌های مسی نرم که جنس نرم و انعطاف‌پذیر و قطر کم دارند. از این لوله‌ها برای انتقال سوخت در ساختمان‌های مسکونی و غیرمسکونی استفاده می‌شود.
از دیگر کاربردهای لوله مسی می‌توان به انتقال سیالات سنگین، مصرف در گاز پزشکی و آب‌پاش‌های آتش‌نشانی اشاره کرد.

لوله مسی کولر گازی

لوله مسی کولر گازی یکی از انواع پرکاربرد و شناخته شده لوله های مسی است که انتقال جریان مبرد از یونیت‌ خارجی به یونیت داخلی را ممکن می‌کند.
لوله مسی کولر گازی در ابعاد و اندازه‌های مختلف تولید می‌شود و ضخامت آن با نوع کاربرد تغییر می‌کند. برای جلوگیری از اتلاف انرژی و آسیب دیدن لوله مسی کولر گازی، آن را با عایق‌های باکیفیت پوشش می‌دهند. قیمت لوله مسی کولر نیز همانند دیگر انواع لوله، نوسان دارد و تحت تاثیر قیمت مواد اولیه، قیمت مس، عرضه و تقاضا، دلار و … است.

تشخیص اصل بودن لوله مسی

اگرچه برخی متقلبان، لوله مسی تقلبی را به گونه‌ای میسازند که اصالت آن را نتوان به راحتی تشخیص داد، اما گاهی اوقات، می‌توان با بررسی چند مورد کالای اصل را از تقلبی شناسایی کرد:

  • لوله مسی، نباید آثاری از خوردگی و پوسته پوسته شدن داشته باشد.
  • با توجه به این که چگالی مس بالا است، وزن بالایی نسبت به آلیاژ مس با ناخالصی زیاد دارد. از روی وزن بالا نیز می‌توان کالای خالص را از کالای با ناخالصی زیاد تشخیص داد.
  • رنگ لوله مسی خالص و نو در نور مناسب، قرمز مایل به قهوه‌ای است.
  • مس خالص جذب آهنربا نمی‌شود. در غیر این صورت می‌توان وجود ناخالصی‌های زیاد را تایید کرد.

به طور کلی، برای اینکه خریدی مطمئن داشته باشید، باید از مراکز معتبر فروش لوله مسی خرید خود را انجام دهید و کالا را با سرتیفیکیت معتبر تحویل بگیرید. آیرومارت، انواع لوله مسی باکیفیت را در ضخامت و سایزهای مختلف به شما عرضه می‌کند.

ابعاد و سایز لوله مسی

در بازار داخلی، لوله مسی معمولا در چهار سایز ½ ، ¾، ¼ و 3/8 اینچ و ضخامت 0.75 و 0.81 میلی‌متر به فروش می‌رسد. طول لوله مسی شاخه ای معمولا 6 متر است در حالی که کلاف لوله مسی می‌تواند طول‌های مختلفی داشته باشد.
برای هر یک از کاربردهای مختلف لوله مسی، یکی از قطر‌ها و ضخامت‌های موجود در بازار مورد استفاده قرار می‌گیرد. قیمت لوله مسی متناسب با سایز و ضخامت، تغییر می‌کند.

خرید لوله مسی

همانطور که در بالا نیز گفته شد، هنگام خرید لوله مسی، اعتماد به کیفیت کالا اهمیت بسیاری دارد. لوله مسی ممکن است تقلبی باشد و تشخیص آن نیز به سادگی قابل انجام نباشد. از این رو توصیه می‌شود خرید خود را از مراکز فروش لوله مسی معتبر انجام دهید.
شرکت بازرگانی آیرومارت، در حوزه فروش انواع لوله های مسی، فولادی، برنجی و … فعالیت دارد. این مجموعه ضمن فراهم آوردن بستر اینترنتی استعلام قیمت لوله مسی، سرتیفیکیت‌های معتبر برای اطمینان خاطر مشتری را نیز ارسال می‌کند.
شما می‌توانید سفارش خود را به صورت اینترنتی، تلفنی و یا حضوری ثبت نمایید. جهت دریافت پیش‌فاکتور و ثبت سفارش خرید لوله مسی، از طریق شماره تلفن 02145306 با کارشناسان ما در تماس باشید.

بله. شما می‌توانید قیمت روز لوله مسی را از وبسایت آیرومارت دریافت کرده و نسبت به خرید لوله مسی اقدام نمایید.

لوله مسی در سیستم‌های تهویه مطبوع، سرمایش و گرمایش، انتقال و توزیع آب خانگی و توزیع سوخت کاربرد دارد. لوله مسی کولر گازی نمونه‌ای از کاربردهای فراوان آن است.

آیرومارت، لوله مسی را در چهار سایز ½، ¼، ¾ و 3/8 و ضخامت 0.75 تا 0.81 به فروش می‌رساند.

مشاوره خرید
ارسال در واتس اپ