فروش ویژه میلگرد 12 ذوب آهن اصفهان | انبار تهران و اصفهان | تلفن:02145306 

قیمت خاموت

خاموت به آرماتورهای عرضی المان‌های بتنی می‌گویند که معمولا در سایزهای 8، 10 و 12 تولید می‌شود. قیمت انواع خاموت آماده از جمله قیمت خاموت 40*40 به عنوان محصولی پرکاربرد در آرماتور بندی ساختمان و سایر ابعاد، در وبسایت آیرومارت به طور روزانه قابل استعلام است. جهت رصد قیمت هر کیلو خاموت امروز از انواع مختلف آن مانند خاموت حرارتی می‌توانید لیست قیمت روز خاموت را در جدول زیر بررسی کنید. برای خرید خاموت، کالا را به لیست خرید اضافه کرده یا از طریق تماس با کارشناسان آیرومارت سفارش خود را به ثبت برسانید.
C
7 8 9 ÷ 4 5 6 x 1 2 3 - 0 . = +

قیمت روز خاموت

فیلتر براساس:
نام کالا ابعاد واحد فروش سایز تاریخ قیمت (تومان) قیمت با احتساب 9% مالیات نمودار
خاموت ابعاد ۳۰×۳۰ سایز ۸ قیمت خاموت 30×30 عدد 8 ۱۴۰۲/۰۷/۰۱
۱۷,۰۸۰
۱۸,۶۱۷
خاموت ابعاد ۴۰×۴۰ سایز ۸ قیمت خاموت 40×40 عدد 8 ۱۴۰۲/۰۷/۰۱
۲۱,۹۶۰
۲۳,۹۳۶
خاموت ابعاد ۵۰×۵۰ سایز ۸ قیمت خاموت 50×50 عدد 8 ۱۴۰۲/۰۷/۰۱
۲۶,۸۴۰
۲۹,۲۵۶
خاموت ابعاد ۶۰×۶۰ سایز ۸ قیمت خاموت 60×60 عدد 8 ۱۴۰۲/۰۷/۰۱
۳۱,۷۲۰
۳۴,۵۷۵
خاموت ابعاد ۳۰×۳۰ سایز ۱۰ قیمت خاموت 30×30 عدد 10 ۱۴۰۲/۰۷/۰۱
۲۷,۷۵۵
۳۰,۲۵۳
خاموت ابعاد ۴۰×۴۰ سایز ۱۰ قیمت خاموت 40×40 عدد 10 ۱۴۰۲/۰۷/۰۱
۳۵,۶۸۵
۳۸,۸۹۷
خاموت ابعاد ۵۰×۵۰ سایز ۱۰ قیمت خاموت 50×50 عدد 10 ۱۴۰۲/۰۷/۰۱
۴۳,۶۱۵
۴۷,۵۴۰
خاموت ابعاد ۶۰×۶۰ سایز ۱۰ قیمت خاموت 60×60 عدد 10 ۱۴۰۲/۰۷/۰۱
۵۱,۵۴۵
۵۶,۱۸۴
خاموت ابعاد ۳۰×۳۰ سایز ۱۲ قیمت خاموت 30×30 عدد 12 ۱۴۰۲/۰۷/۰۱
۳۸,۴۳۰
۴۱,۸۸۹
خاموت ابعاد ۴۰×۴۰ سایز ۱۲ قیمت خاموت 40×40 عدد 12 ۱۴۰۲/۰۷/۰۱
۴۹,۴۱۰
۵۳,۸۵۷
خاموت ابعاد ۵۰×۵۰ سایز ۱۲ قیمت خاموت 50×50 عدد 12 ۱۴۰۲/۰۷/۰۱
۶۰,۳۹۰
۶۵,۸۲۵
خاموت ابعاد ۶۰×۶۰ سایز ۱۲ قیمت خاموت 60×60 عدد 12 ۱۴۰۲/۰۷/۰۱
۷۱,۳۷۰
۷۷,۷۹۳
خاموت ابعاد سفارشی سایز ۸ قیمت خاموت سفارشی عدد 8 ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ تماس تماس
خاموت ابعاد سفارشی سایز ۱۰ قیمت خاموت سفارشی عدد 10 ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ تماس تماس
خاموت ابعاد سفارشی سایز ۱۲ قیمت خاموت سفارشی عدد 12 ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ تماس تماس
مراحل ثبت سفارش
مرحله اول درخواست خرید ۱
مرحله دوم پیش فاکتور ۲
مرحله سوم نحوه تسویه حساب ۳
مرحله چهارم تسویه نهایی ۴
مرحله پنجم ارسال و تحویل بار ۵

کاربرد خاموت در سازه

خاموت در المان‌های بتنی نقش میلگردهای عرضی را دارد که برای نگه داشتن میلگردهای طولی استفاده می‌شود و آن را به وسیله سیم آرماتور بندی به میلگردهای طولی متصل می‌کنند. علت بهره‌گیری از میلگرد در بتن نیز رفع ضعف مقاومت آن در برابر نیروهای کششی است. خاموت ها در حقیقت تکیه‌گاه‌هایی به شمار می‌روند که در برابر کمانش (پیچش) از میلگردهای طولی محافظت کرده و با نیروهای برشی مقابله می‌کنند.

انواع خاموت

خاموت بر اساس نوع خمش در انواع مختلف از جمله سنتی (ساده) و خاموت مهندسی تولید می‌شود. خاموت های ساده خم 90 درجه دارند، درحالی‌که خم خاموت های مهندسی 135 یا 45 درجه است. خاموت ساده در برای نیروهای کششی زلزله در قیاس با خاموت مهندسی مقاومت کمتری در برابر زلزله دارد. با استفاده از خاموت مهندسی، درهم‌تنیدگی بتن و میلگرد بیشتر شده و این ضعف جبران می‌شود.
تولید خاموت ساده معمولا به صورت دستی و تولید خاموت مهندسی به دو شکل دستی و اتوماتیک قابل انجام است. قیمت خاموت ساده و مهندسی امروز را که با توجه به قیمت میلگرد مانند قیمت میلگرد 8 تعیین می‌شود، در همین صفحه مشاهده می‌کنید.

انواع خاموت از لحاظ شکل عبارتند از:

 • خاموت سنتی یا ساده
 • خاموت مهندسی
 • خاموت سلولار
 • خاموت سنجاقی یا رکابی
 • خاموت حلقه باز یا تنگ باز
 • خاموت حلقه بسته یا تنگ بسته

با توجه به اینکه درصد کربن میلگردها از استاندارد A1 تا A3 افزایش می‌یابد و افزایش مقدار کربن منجر به کاهش شکل‌پذیری و بالا رفتن شکنندگی میلگرد می‌شود، برای ساخت میلگرد خاموت از میلگردهای A2 استفاده می‌کنند.

سایز و ابعاد خاموت

مشخصا سایز میلگرد در تعیین قیمت خاموت تاثیرگذار است و هرچه قطر میلگرد بزرگ‌تر باشد، قیمت خاموت بیشتر خواهد بود. قیمت انواع سایز میلگرد خاموت شامل قیمت خاموت ۸، قیمت خاموت 10 و قیمت خاموت 12 را در این صفحه مشاهده می‌کنید.

معمولا خاموت ها را در ابعاد زیر درست می‌کنند:

 • 20×20
 • 25×25
 • 30×30
 • 35×35
 • 40×40
 • 50×50
 • 60×60

قیمت خاموت 40*40 و قیمت خاموت ۳۵×۳۵ به عنوان دو کالای پراستفاده در آرماتوربندی بتن مسلح را می‌توانید از جدول این صفحه نمایید. گفتنی است مجموعه آیرومارت این آرماتورهای عرضی را در ابعاد سفارشی مشتریان نیز تولید می‌کند. جهت ثبت سفارش درخواست، از طریق شماره تلفن 02145306 با کارشناسان ما تماس بگیرید. برای بررسی سایر ابعاد خاموت ها مانند قیمت خاموت 30×30 و قیمت خاموت ۲۵در۲۵ نیز از جدول همین صفحه استفاده کنید.

فاصله خاموت ها

نکته قابل ذکر دیگر اینکه فاصله خاموت ها با توجه به نقشه ساختمان مشخص می‌شود. با این حال این فاصله را به طور کلی حدود 20 سانتی‌متر در نظر می‌گیرند؛ فاصله خاموت در ستون نیز عموما همین میزان است.

استعلام قیمت روز خاموت از آیرومارت

نرخ میلگرد مانند سایر مقاطع فولادی تحت تاثیر نرخ جهانی سنگ آهن، قیمت آهن و مواد اولیه، هزینه‌های تولید، سوخت و حمل و نقل، عرضه و تقاضا و نرخ دلار است. از طرفی ابعاد و وزن خاموت عامل اصلی در تعیین قیمت آن به شمار می‌رود، از این رو قیمت خاموت ۱۰، با قیمت سایز 8 و 12 متفاوت است. طبیعتا ابعاد مختلف نیز وزن‌ها و در نتیجه قیمت‌های متفاوت دارند. در جدول این صفحه می‌توانید لیست قیمت خاموت امروز را مشاهده کنید و یا از طریق تماس با کارشناسان آیرومارت، قیمت هر سایز و ابعاد را استعلام بگیرید.

خرید انواع سایز خاموت از آیرومارت

خرید خاموت با توجه به تاثیر مهم آن در آرماتوربندی و میزان مقاومت ساختمان می‌بایست با دقت انجام شود. سایز و ابعاد خاموت را نیز باید با توجه به کاربردی که برای آن در نظر گرفته شده، انتخاب کرد. از این رو خرید خاموت هایی که از میلگردهای دست دوم تولید شده‌اند، نباید انجام گیرد، چرا که می‌تواند منجر به ضررهای جدی خواهد شود.

با توجه به نوسان قیمت‌ها لازم است پس از استعلام قیمت روز خاموت و اطلاع از شرایط بازار اقدام به خرید این محصول کنید. جهت دریافت مشاوره خرید می‌توانید از طریق شماره تلفن 02145306 با کارشناسان آیرومارت تماس بگیرید. شرکت پیشرو صنعت نفت آسیا با نام تجاری آیرومارت در تلاش است مقاطع مختلف فولادی را با کیفیتی بالا و در سریع‌ترین زمان ممکن به دست مصرف‌کننده برساند.

از خاموت به عنوان نگهدارنده آرماتورهای طولی مقاطع بتن مسلح مانند تیرها و ستون‌های بتنی استفاده می‌شود.

قیمت خاموت ها بر اساس سایز و نوع آن‌ها مشخص می‌شود. برای خاموت ها از سه سایز میلگرد 8، 10 و 12 استفاده می‌کنند.

خاموت به لحاظ شکل در انواع مختلف شامل خاموت سنتی یا ساده، مهندسی، رکابی، سلولار، باز خرک و باز سنجاقک تولید می‌شود.

نظرات کاربران