قیمت نبشی استیل

قیمت روز نبشی استیل

فیلتر براساس:
نام کالا واحد فروش ابعاد طول ضخامت آلیاژ انبار تاریخ قیمت (تومان) قیمت با احتساب 9% مالیات نمودار
نبشی استنلس استیل 304 ابعاد 30*30 ضخامت 3 میلی متر قیمت روز نبشی استیل كيلوگرم 30*30 6 3 304 تهران ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ تماس تماس
نبشی استنلس استیل 304 ابعاد 40*40 ضخامت 4 میلی متر قیمت روز نبشی استیل كيلوگرم 40*40 6 4 304 تهران ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ تماس تماس
نبشی استنلس استیل 304 ابعاد 50*50 ضخامت 5 میلی متر قیمت روز نبشی استیل كيلوگرم 50*50 6 5 304 تهران ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ تماس تماس
نبشی استنلس استیل 304 ابعاد 60*60 ضخامت 6 میلی متر قیمت روز نبشی استیل كيلوگرم 60*60 6 6 304 تهران ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ تماس تماس
نبشی استنلس استیل 304 ابعاد 80*80 ضخامت 8 میلی متر قیمت روز نبشی استیل كيلوگرم 80*80 6 8 304 تهران ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ تماس تماس

مراحل ثبت سفارش

درخواست خرید

با کارشناسان حرفه ای ما، فرآیند خرید را در کمترین زمان ممکن انجام دهید

پیش فاکتور

ارائه پیش فاکتور برای سازمان ها و مراکز دولتی و خصوصی

تسویه حساب نهایی

تسویه مبلغ خرید به صورت نقدی و یا چک مدت دار

ارسال و تحویل بار

ارسال و تحویل بار سفارشی شما در کمتر از 24 ساعت

نبشی استیل از مقاطع پرکاربرد فولادی است که از فولاد زنگ نزن در گریدهای آلیاژی مختلف ساخته می‌شود. نبشی در بازار آهن فولاد کشور عمدتا در استاندارد LNP تولید و مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این مطلب مروری بر عوامل موثر بر قیمت نبشی استیل و نکات دیگری در خصوص این مقطع فولادی خواهیم داشت.

در ابتدا به بررسی روش تولید نبشی استیل خواهیم پرداخت.

نبشی استیل چگونه تولید می‌شود؟

جهت تولید تمامی مقاطع استیل ابتدا باید مذاب فولاد زنگ نزن یا استنلس استیل آلیاژسازی شود. تولید فولاد زنگ نزن نیاز به تجهیزات مخصوصی دارد. تجهیزات گران قیمتی که باعث افزایش قیمت استیل و در نهایت افزایش در نرخ محصولاتی مثل قیمت نبشی استیل می‌شود.

تولید مذاب

فولاد زنگ نزن در کوره‌های مخصوصی به اسم AOD یا VOD تولید می‌شوند. اتمسفر حاکم بر این کوره‌ها گاز خنثی آرگون یا خلا است. فولاد زنگ نزن در کنار آهن و کربن از عناصر با ارزشی مثل نیکل و کروم تولید می‌شود. حضور عناصر آلیاژی مثل نیکل و کروم در ترکیب شیمیایی این فولاد باعث ایجاد خواص مقاومت به خوردگی میگردد. خوردگی و زنگ زدگی از جمله نقاط ضعف فولاد است که در این سری آلیاژها تا حد بسیار خوبی بر طرف شده است. به دلیل حضور همین عناصر ارزشمند اتمسفر کوره کنترل میشود تا حین ذوب و آلیاژ سازی شاهد هدر رفت این عناصر نباشیم.

ریخته گری

در حالت کلی ریخته گری فولاد به دو صورت شکل ریزی و شمش ریزی صورت میگیرد. برای تولید مقاطع فولادی استیل مثل نبشی استیل باید مسیر شمش ریزی طی شود. در اکثر موارد از روش ریخته گری پیوسته برای تولید شمش‌های میانی استیل استفاده می‌شود.

جهت تولید این کالا از بیلت استیل استفاده می‌شود بنابراین قیمت نبشی استیل وابسته به قیمت این شمش است. ریخته گری پیوسته در قالب های آبگرد مسی انجام میگیرد. کیفیت شمش تولید شده اثر مستقیم بر قیمت نبشی استیل دارد. مرحله بعدی تولید نورد است.

نورد

نورد به منظور شکل دهی به شمش‌های میانی فولاد مورد استفاده قرار میگیرد. در چند سری نور د به کمک غلتک های پر فشار نورد شکل دهی انجام میشود. شمش برای شکل پذیری مناسب ابتدا پیش گرم میشود. فرآیند پیش گرم و نورد برای تولید یک نبشی استیل در شرایط اتمسفری کنترل شده استفاده میشود. این کار به منظور حفظ خواص سطحی کالای نهایی انجام میگیرد. نبشی استیل تولید شده به این روش با پسوند فابریک شناخته میشود. محصول دیگری تحت عنوان نبشی پرسی در بازار نیز یافت میشود که از پرس و شکل دهی تسمه فولادی بوجود می آید. البته معمولا کالاهای نبشی استیل تولید شده نوع فابریک هستند.

در خصوص فولاد زنگ نزن و روش تولید آن در مقاله لینک شده در وبلاگ بیشتر بخوانید.

مشخصات ابعادی نبشی استیل

نبشی استیل در دو نوع بال مساوی و بال نا مساوی وجود دارد. از جمله مشخصات ابعادی مهم این کالا میتوان به طول بال ها و ضخامت آنها اشاره کرد. ابعاد بال نبشی استیل به صورت ضرب دو عدد در هم نشان داده میشود. ضخامت نبشی استیل به صورت جدا گانه بیان میگردد.

ابعاد طول هر شاخه از این محصول 6 متر است. خرید و فروش نبشی استیل به صورت شاخه و بر حسب واحد وزن صورت میگیرد. برای محاسبه وزن نبشی استیل از استاندارد مشخصی به اسم جدول اشتال کمک گرفته میشود. در این جدول جزئیات ابعادی به همراه وزن مفید هر شاخه از محصول ارائه شده است. جدول اشتال نبشی را با کلیک روی لینک مشخص شده مشاهده کنید.

آلیاژهای نبشی استیل

به طور کلی آلیاژهای استیل در تعداد زیاد و کاربردهای متنوع تولید می‌شوند. ویژگی مشترک همه ی این آلیاژها مقاومت به خوردگی است اما در جزئیات تفاوت های زیادی بین آنها وجود دارد. در یک دسته بندی کلی میتوان این آلیاژها را به دسته‌های بگیر، نگیر و نسوز تقسیم بندی کرد.

نبشی استیل قابل تولید در تمامی این گریدهای آلیاژی است اما عمده تولید ین محصول در آلیاژ 304 است. آلیاژ 304 را میتوان از قدیمی‌ترین و معروف‌ترین گریدهای آلیاژی استیل دانست. استیل 304 به طور میانگین حاوی 18 درصد نیکل و 8 درصد کروم است. این آلیاژ قابلیت مقاومت به خوردگی در اکثر محیط‌های خورنده را دارد. ضعف آن در برابر آب دریاست که حاوی یون کلر است. این ضعف در آلیاژ 316 رفع شده است. همچنین قابلیت جوش پذیری استیل 304 کم است.

به دلیل وجود مقادیر کربن در ریز ساختار آن پس از جوشکاری در حوضچه مذاب کاربید عناصری مثل کروم تشکیل میشود که فازی ترد است. حضور این کاربیدها مقاومت درز اتصال را به شدت کاهش میدهد. به همین دلیل یک ورژن جوش پذیر از این آلیاژ استیل هم وجود دارد که نام آن 304L است و مقادیر کربن در ان کاهش یافته است. کم کربن بودن باعث عدم شکل گیری کاربید ترد عناصر می‌شود و خواص جوش پذیری بهبود می‌یابد.

جهت خرید نبشی استیل در آلیاژ 304 و سایر آلیاژهای استیل از وبسایت آیرومارت اقدام کنید.

معرفی برندها

عمده کالاهای استیل در بازار ایران وارداتی هستند. توان تولید این مقاطع هنوزبه حد تولید صنعتی نرسیده است. البته پیش بینی میشود در سال‌های پیش رو صنعت فولاد کشور به این مهم دست یابد. کارخانه های متعددی در سراسر دنیا تولید کننده محصولات استیل با کیفیت هستند. در داخل کشور اما محصول نبشی استیل عمدتا در برندهای چینی و تایوانی موجود است. کارخانه‌های تیسکو چین و وای سی تایوان از معتبر‌ترین تولیدکنندگان نبشی استیل در این کشور‌ها هستند.

جهت خرید این کالا تلفن خود را بردارید و با کارشناسان مربوطه ارتباط بر قرار کنید، همچنین از تجربیات آنها در زمینه این کالا بهره مند شوید تا یک خرید با کیفیت را تجربه کنید.

بیشتر بخوانید

نظر کاربران

به این مقاله امتیاز دهید
امتیاز بدهید page

1 نبشی استیل در کدام گریدهای آلیاژی تولید می‌شود؟

استیل به عنوان یک آلیاژ فولاد پر مصرف گریدهای مختلفی دارد که در تولید نبشی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این میان نبشی استیل 304 بیش از سایر گریدها مصرف می‌شود.

2 آیا امکان سفارش انواع نبشی استیل از آیرومارت وجود دارد؟

گرچه اغلب مشتریان به دنبال تهیه نبشی استیل 304 هستند اما آیرومارت قابلیت تامین انواع نبشی استیل را دارد.

3 بهترین برند نبشی استیل کدام است؟

ویراج هند، کنیه ایتالیا، وای سی ایناکس تایوان و پوسکو کره از برترین برندهای تولید کننده استیل و مقاطع استیلی در دنیا هستند.

021-45306

با شما تماس میگیریم

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی

بازه زمانی مورد نظر جهت تماس
مشاوره در ساعات کاری 021-45306
محصولات وارد شوید! لیست سفارشات 021-45306فروش و بازرگانی

درخواست سفارش

کیلوگرم
معادلتن

قیمت نهایی بعد از تماس و اعلام کارشناس مشخص می شود.