جدول اشتال پروفیل قوطی

جدول وزن پروفیل ساختمانی و پروفیل صنعتی + دانلود

جدول وزن پروفیل

پروفیل در بازار ایران معرف مقاطع فولادی تو خالی است. پروفیل قوطی با مقاطعی شبیه به مربع یا مستطیل پر مصرف ترین انواع پروفیل فولادی هستند که جنس های مختلفی می توانند داشته باشند. جدول وزن پروفیل حاوی اطلاعاتی قبیل طول و عرض مقطع ، ضخامت ورق استفاده شده برای تولید آن و شعاع خمیدگی پروفیل را ارائه می‌دهد. پروفیل انواع دیگری به جز پروفیل قوطی نیز دارد که در دسته پروفیل های باز قرار می‌گیرند.

جدول اشتال یک استاندارد آلمانی است که تولید اکثر مقاطع فولادی در دنیا بر اساس آن انجام می‌شود. در ایران نیز خطوط تولید بر اساس این استاندارد تولید شده‌اند بنابراین استفاده از استاندارد جدول اشتال نیز در ایران مرسوم است. جدول اشتال پروفیل برای استفاده در طراحی بخش‌های مختلف بسیار مهم است. نام اشتال بر گرفته از واژه فولاد به زبان آلمانی است که در مرور زمان نام خود را با حفظ کرده است.

دانلود جدول وزنی پروفیل

پروفیل قوطی در ضخامت‌های مختلفی از ورق سیاه یا ورق روغنی تولید می‌شود. با محسابه سطح مقطع پروفیل و دانستن چگالی آهن میوان وزن هر شاخه از پروفیل در ابعاد و ضخامت‌های مختلف را به دقت مناسبی محاسبه کرد. جدول وزنی پروفیل ارائه دهنده وزن هر متر از پروفیل در ابعاد مختلف است.

از آنجا که ضخامت در برابر طول و عرض پروفیل قوطی ناچیز است. می توان سطح مقطع پروفیل را به طور تقریبی حساب کرد. برای این کار کافی است مجموع اضلاع را که به نوعی محیط پروفیل قوطی است، حساب کنیم. با ضرب محیط آن در ضخامت ورق مورد استفاده شده مساحت سطح مقطع آن با دقت مناسبی محاسبه می‌شود. با ضرب این عدد در چگالی آهن که برابر با 7/8 گرم بر سانتی متر مکعب است وزن هر متر از پروفیل در ابعاد مختلف بدست می‌آید. جدول وزنی پروفیل در واقع بخشی از جدول اشتال پروفیل است که در ادامه ارائه شده است.

دانلود اکسل جدول وزنی پروفیل قوطی

دانلود PDF جدول وزنی پروفیل قوطی

دانلود اکسل جدول وزنی پروفیل مستطیلی

دانلود PDF جدول وزنی پروفیل مستطیلی

با آیرومارت، شما تجربه خرید تمامی مقاطع موردنظرتان با بهترین قیمت باربری را خواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *