فروش ویژه میلگرد 12 ذوب آهن اصفهان | انبار تهران و اصفهان | تلفن:02145306 

۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ غزاله کریمی ۰
به اشتراک‌ گذاری

وزن قوطی ۲×۲

۵/۵ - (۲ امتیاز)

وزن پروفیل ۲×۲ به دلیل کاربرد بالای این مقطع فولادی در صنایع مختلفی چون صنعت ساخت و ساز، اهمیت بالایی دارد. از جمله مهم‌ترین نکاتی که حین خرید باید به آن توجه نمود، استاندارد بودن و کیفیت پروفیل است. بنابراین، باید وزن پروفیل را مورد توجه قرار داد و از استاندارد بودن آن مطابق با جدول وزن پروفیل اطمینان یافت.

هرچه وزن آن به وزن جدول اشتال نزدیک‌تر باشد، کیفیتی بالاتر خواهد داشت. با توجه به این نکته، در این مقاله جدول وزن پروفیل ۲۰*۲۰ را به شما ارائه می‌کنیم. با آیرومارت همراه باشید.

جدول وزن قوطی ۲×۲

محاسبه وزن قوطی ۲×۲

همانطور که بیش از این ذکر شد، از یکی از دو روش زیر می‌توانید وزن قوطی ۲*۲ را بدست آورید.

وزن پروفیل ۲*۲ براساس استاندارد اشتال

برای اطلاع از وزن پروفیل ۲ در ۲، راه‌حلی آسان‌تر برای محاسبه وجود دارد و آن استفاده از جدول وزن اشتال پروفیل است. جدول وزن اشتال، جدولی است که با توجه به ابعاد و ضخامت استاندارد، وزن استاندارد محاسبه شده و در جدول عنوان می‌شود. وزن قوطی ۲×۲ برای ضخامت‌های مختلف، متفاوت است.

برای دسترسی راحت‌ و سریع می‌توانید از این جدول استفاده کنید و وزن هر یک از مقاطع را به تفکیک ببینید.

به طور اختصاصی، جدول اشتال وزن پروفیل ۲۰ در ۲۰ را برای شما آورده‌ایم:

جدول وزن قوطی ۲×۲
ابعاد پروفیل (cm) طول (mm) عرض (mm) ضخامت (mm) وزن هر متر پروفیل (kg/m)
۲×۲ ۲۰ ۲۰ ۱ ۰/۶۲
۲×۲ ۲۰ ۲۰ ۱/۲۵ ۰/۷۵
۲×۲ ۲۰ ۲۰ ۱/۵ ۰/۹۱
۲×۲ ۲۰ ۲۰ ۲ ۱/۱۸

این وزن قوطی ۲۰×۲۰، برای یک متر آورده شده‌اند. برای محاسبه وزن قوطی ۲*۲ شش متری باید این مقدار را در عدد ۶ ضرب کنید. علاوه بر وزن قوطی ۲×۲، وزن سایر سایزهای پروفیل مانند وزن قوطی ۳۰×۶۰ را می‌توانید در وبلاگ آیرومارت مشاهده و مطالعه نمایید.

فرمول محاسبه وزن قوطی ۲*۲ شش متری

از رابطه ریاضی زیر و با استفاده از طول و ضخامت هر یک از انواع پروفیل ۲*۲ برای محاسبه وزن آن استفاده کنید:

۰.۶۲۴ × ضخامت × طول شاخه = وزن شاخه پروفیل ۲ × ۲ (کیلوگرم)

در این فرمول، طول شاخه بر حسب متر و ضخامت بر حسب میلی‌متر باید قرار گیرد. برای محاسبه وزن پروفیل ۲*۲ شش متری، طول را برابر با ۶ قرار دهید.

اهمیت وزن پروفیل ۲×۲

پروفیل‌های مربع و مستطیل شکلی که در کارخانه‌ها تولید می‌شوند، در بازار تحت عنوان انواع قوطی شناخته می‌شوند. انواع پروفیل ۲×۲ را با ضخامت‌های مختلف از ۱ تا ۲ میلی‌متر می‌توانید در بازار مقاطع فولادی ببینید.

وزن قوطی ۲ در ۲، که نوعی پروفیل مربع شکل با ابعاد ۲۰ در ۲۰ میلی‌متر است، گاهی با عنوان وزن پروفیل ۲۰*۲۰*۲ نیز شناخته می‌شود که به پروفیلی با ضخامت ۲ میلی‌متر اشاره دارد.

در حقیقت، ضخامت است که وزن قوطی ۲×۲ را مشخص می‌کند. با استفاده از فرمول محاسبه وزن پروفیل ۲*۲ یا جدول وزن این مقطع می‌توانید از استاندارد بودن پروفیل خریداری شده اطمینان حاصل کنید.

وزن قوطی پروفیل 20×20

استعلام قیمت پروفیل و خرید آن از آیرومارت

بازرگانی فولاد آیرومارت، امکان استعلام قیمت پروفیل ۲*۲، قیمت پروفیل C و سایر سایزها به صورت اینترنتی، تلفنی و حضوری را برای شما فراهم آورده است. همچنین می‌توانید پس از استعلام قیمت، جهت خرید پروفیل و تحویل در سریع‌ترین زمان ممکن با کارشناسان مجموعه آیرومارت در ارتباط باشید. برای اطمینان از استاندارد بودن کالا، وزن قوطی ۲×۲ را در دست داشته باشید و با کالای خرداری شده مقایسه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره، از طریق شماره تلفن ۰۲۱۴۵۳۰۶ با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ غزاله کریمی ۰
به اشتراک‌ گذاری
چند مطلب مرتبط:
نظرات کاربران

خبرنامه

اطلاع از جدیدترین قیمت و تخفیف‌های روز بصورت آنی و رایگان