۲۶ آذر ۱۴۰۱ غزاله کربلایی ۰
به اشتراک‌ گذاری

جدول وزن پروفیل ۲۰*۲۰، محاسبه وزن پروفیل ۲ در ۲

۵/۵ - (۲ امتیاز)

وزن پروفیل ۲×۲ به دلیل کاربرد بالای این مقطع فولادی در صنایع مختلفی چون صنعت ساخت و ساز، اهمیت بالایی دارد. از جمله مهم‌ترین نکاتی که حین خرید باید به آن توجه نمود، استاندارد بودن و کیفیت پروفیل است. بنابراین، باید وزن پروفیل را مورد توجه قرار داد و از استاندارد بودن آن مطابق با جدول وزن پروفیل اطمینان یافت.

هرچه وزن آن به وزن جدول اشتال نزدیک‌تر باشد، کیفیتی بالاتر خواهد داشت. با توجه به این نکته، در این مقاله جدول وزن پروفیل ۲۰*۲۰ را به شما ارائه می‌کنیم. با آیرومارت همراه باشید.

محاسبه وزن پروفیل ۲*۲

همانطور که بیش از این ذکر شد، از یکی از دو روش زیر می‌توانید وزن قوطی ۲*۲ را بدست آورید.

جدول وزن اشتال

برای اطلاع از وزن پروفیل ۲ در ۲، راه‌حلی آسان‌تر برای محاسبه وجود دارد و آن استفاده از جدول وزن اشتال پروفیل است. جدول وزن اشتال، جدولی است که با توجه به ابعاد و ضخامت استاندارد، وزن استاندارد محاسبه شده و در جدول عنوان می‌شود.

برای دسترسی راحت‌ و سریع می‌توانید از این جدول استفاده کنید و وزن هر یک از مقاطع را به تفکیک ببینید.

به طور اختصاصی، جدول اشتال وزن پروفیل ۲۰ در ۲۰ را برای شما آورده‌ایم:

جدول وزن پروفیل ۲×۲
ابعاد پروفیل(cm) طول(mm) عرض(mm) ضخامت(mm) وزن هر متر پروفیل(kg/m)
۲×۲ ۲۰ ۲۰ ۱ ۰/۶۲
۲×۲ ۲۰ ۲۰ ۱/۲۵ ۰/۷۵
۲×۲ ۲۰ ۲۰ ۱/۵ ۰/۹۱
۲×۲ ۲۰ ۲۰ ۲ ۱/۱۸

وزن سایر سایزهای پروفیل مانند وزن قوطی ۳۰×۶۰ را می‌توانید در وبلاگ آیرومارت مشاهده و مطالعه نمایید.

فرمول محاسبه وزن

از رابطه ریاضی زیر و با استفاده از طول و ضخامت هر یک از انواع پروفیل ۲*۲ برای محاسبه وزن آن استفاده کنید:

۰.۶۲۴ × ضخامت × طول شاخه = وزن شاخه پروفیل ۲ × ۲ (کیلوگرم)

در این فرمول، طول شاخه بر حسب متر و ضخامت بر حسب میلی‌متر باید قرار گیرد. برای محاسبه وزن پروفیل ۲*۲ شش متری، طول را برابر با ۶ قرار دهید.

اهمیت وزن قوطی پروفیل ۲۰×۲۰

پروفیل‌های مربع و مستطیل شکلی که در کارخانه‌ها تولید می‌شوند، در بازار تحت عنوان انواع قوطی شناخته می‌شوند. انواع پروفیل ۲×۲ را با ضخامت‌های مختلف از ضخامت ۱ تا ۲ میلی‌متر می‌توانید در بازار مقاطع فولادی ببینید.

وزن قوطی ۲ در ۲، که نوعی پروفیل مربع شکل با ابعاد ۲۰ در ۲۰ میلی‌متر است، گاهی با عنوان وزن پروفیل ۲۰*۲۰*۲ نیز شناخته می‌شود.

در حقیقت، ضخامت است که وزن نهایی پروفیل را مشخص می‌کند. با استفاده از فرمول محاسبه وزن پروفیل ۲*۲ یا جدول وزن این مقطع می‌توانید از استاندارد بودن پروفیل خریداری شده اطمینان حاصل کنید.

وزن قوطی پروفیل 20×20

استعلام قیمت پروفیل و خرید آن از آیرومارت

بازرگانی فولاد آیرومارت، امکان استعلام قیمت پروفیل ۲۰*۲۰ و سایر سایزها به صورت اینترنتی، تلفنی و حضوری را برای شما فراهم آورده است. همچنین می‌توانید پس از استعلام قیمت، جهت خرید پروفیل و تحویل در سریع‌ترین زمان ممکن با کارشناسان مجموعه آیرومارت در ارتباط باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره، از طریق شماره تلفن ۰۲۱۴۵۳۰۶ با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

۲۶ آذر ۱۴۰۱ غزاله کربلایی ۰
به اشتراک‌ گذاری
چند مطلب مرتبط:
نظرات کاربران

خبرنامه

اطلاع از جدیدترین قیمت و تخفیف‌های روز بصورت آنی و رایگان