۲۷ خرداد ۱۳۹۹ ادمین ۰
به اشتراک‌ گذاری

جدول وزن نبشی و جدول اشتال نبشی + دانلود

نبشی در کنار سایر مقاطع فولادی کاربردهای متنوع و متعددی دارد. نبشی یا Angle به دو نوع کلی بال مساوی و بال نا مساوی تقسیم می شود. جدول اشتال نبشی و جدول وزن نبشی  جزئیات ابعادی این مقطع وی شکل را در اختیار قرار می دهد. البته یک نوع متفرقه از نبشی به نام نبشی پرسی نیز تولید می شود که ابعاد استانداردی برای آن در نظر گرفته نشده است. پس از آشنایی با این جدول قیمت نبشی را در لینک مشخص شده چک کنید.

جدول اشتال در واقع ابعاد مقاطع فولادی را طبق یک استاندارد آلمانی ارائه می دهد. وظیفه اصلی این جدول کمک به طراحان و صنعت گران که مقاطعی مثل نبشی را مورد استفاده قرار می دهند برای طراحی دقیق تر است. جدول اشتال نبشی حاوی جزئیاتی همچون شعاع خمیدگی ها نیز است. نبشی در دو نوع بال مساوی و نامساوی در این جدول گنجانده شده است. ابعاد قسمت های مختل این محصول در جدول اشتال نبشی قابل رویت است

جدول وزن نبشی

وزن مقاطع فولادی در سایزهای مختلف بسیار مهم است چرا که به نوعی تعیین کننده نحوه حمل و نقل و هزینه آن است. در جدول اشتال نبشی مساحت سطح مقطع برای سایزهای مختلف محاسبه شده است. با ضرب این عدد در چگالی آهن وزن هر متر از این مقطع حساب می شود. جدول وزن نبشی در واقع زیر مجموعه ای از جدول اشتال این مقطع است. با ضرب وزن هر متر از نبشی با سایز سطح مقطع مشخص در طول مورد نظر وزن یک شاخه نبشی به دست می آید. جدول وزن نبشی به تعیین هزینه حمل و نقل و بررسی وزن سازه ای که قرار است با آن ساخته شود کمک بزرگی خواهد بود. همچنین به این دلیل که برای ساخت نبشی از فولاد ساده کربنی استفاده می شود چگالی آن برابر با چگالی آهن یعنی ۷/۸ گرم بر سانتی متر مکعب در نظر گرفته شده است.

نبشی بال مساوی

نبشی بال مساوی

 

جدول وزن نبشی بال مساوی

جدول وزن نبشی بال مساوی

دانلود اکسل جدول وزن نبشی بال مساوی

دانلود PDF وزن نبشی بال مساوی

جدول وزن نبشی-بال-نامساوی

جدول وزن نبشی بال نامساوی

دانلود اکسل جدول وزن نبشی بال نامساوی

دانلود PDF جدول وزن نبشی بال نامساوی

سایت آیرومارت با ارائه مطالب آموزشی، آخرین قیمت مقاطع فولادی، تحلیل هفتگی و ارائه گفتگوهای زنده اینستاگرامی خود، تلاش نموده تا پنجره‌ای به سوی دنیای فولاد برای شما عزیزان بگشاید.

۲۷ خرداد ۱۳۹۹ ادمین ۰
به اشتراک‌ گذاری
چند مطلب مرتبط:
نظرات کاربران