وزن پروفیل ۴۰×۴۰؛ جدول اشتال + فرمول محاسبه وزن آن

3.3/5 - (3 امتیاز)

وزن پروفیل ۴۰×۴۰؛ جدول اشتال + فرمول محاسبه وزن آن

وزن پروفیل 40×40

اطلاع از وزن قوطی 40×40 برای طراحی دقیق یک سازه مستحکم لازم است. با توجه به نوع کاربرد و محل مصرف، طیف گسترده‌ای از سایزهای پروفیل را می‌توانید از بازار آهن تهیه نمایید. در صنعت ساختمان‌سازی پروفیل 40×40 از جمله مقاطع پرکاربرد فولادی به شمار می‌رود. اما محاسبه وزن قوطی آهن 40×40 چگونه انجام می‌شود؟ وزن قوطی ۴۰×۴۰ در ساختمان سازی چه اهمیتی دارد؟

۳.۳/۵ - (۳ امتیاز)

جدول وزن پروفیل 40×40

جدول وزن پروفیل ۴۰×۴۰

وزن قوطی ۴۰ در ۴۰ را در جدول زیر می‌توانید مشاهده کنید:

جدول وزن قوطی ۴۰×۴۰
ابعاد قوطی طول عرض ضخامت وزن هر متر قوطی (kg/m)
۴۰×۴۰ ۴۰ ۴۰ ۲/۹ ۳/۳۲
۴۰×۴۰ ۴۰ ۴۰ ۴ ۴/۴۱

جدول وزن قوطی ۴۰×۴۰ کارخانه‌

کارخانه‌های مختلف، قوطی ۴۰*۴۰ را با استفاده از ورق‌های فولاد مبارکه، گروه ملی اهواز و گیلان تولید می‌کنند. جدول وزن پروفیل ۴۰×۴۰ ورق مبارکه را می‌توانید مشاهده نمایید:

وزن هر شاخه قوطی ۴۰ در ۴۰ مبارکه
ضخامت (میلی‌متر) وزن (کیلوگرم)
۲ ۱۵
۲.۵ ۱۹/۲
۳ ۲۳/۱

تلرانس ابعادی برای ورق‌های اهواز و گیلان وجود دارد که به‌طور معمول، ضخامت آن‌ها بالاتر از ضخامت ورق فولاد مبارکه است. با توجه به این مساله، وزن قوطی ۴۰*۴۰ اهواز و گیلان سنگین‌تر از قوطی‌های مبارکه است.

وزن قوطی ۴۰×۴۰×۴

همانطور که در جدول بالا آمده، وزن هر متر قوطی ۴۰×۴۰×۴ حدود ۴/۴۱ کیلوگرم است.

جدول وزن قوطی در ابعاد دیگر همچون وزن قوطی ۴۰*۸۰ در آیرومارت تهیه شده است.

وزن یک شاخه قوطی ۴۰ در ۴۰

به طور معمول کارخانه‌ها، هر شاخه پروفیل مربعی ۴۰×۴۰ را به طول ۶ متر تولید می‌کنند. وزن هر قوطی ۴۰×۴۰ شش متری ثابت نیست و به ضخامت آن وابسته است. در این شرایط برای محاسبه وزن چه باید کرد؟

به کمک فرمول زیر، می‌توانید وزن هر کدام از انواع قوطی را به راحتی به دست آورید:

۱۰۰۰/((طول+عرض)×۲×ضخامت×طول شاخه× چگالی فولاد) = وزن هر شاخه قوطی (کیلوگرم)

برای پیداکردن وزن مخصوص قوطی ۴۰×۴۰، مقدار طول و عرض را ۴۰ و چگالی فولاد را ۷.۸ در نظر بگیرید. مقدار ضخامت و طول شاخه را با توجه به پروفیل مورد نیاز باید لحاظ کنید. همچنین دقت کنید که طول قوطی را به متر و ضخامت را به میلی‌متر تبدیل کنید تا وزن برحسب کیلوگرم به دست آید.

وزن قوطی ۴۰×۴۰

اهمیت وزن قوطی ۴۰×۴۰

اما چرا دانستن وزن قوطی ۴۰×۴۰ اهمیت دارد؟ هر یک از مقاطع فولادی، باید وزن استانداردی داشته باشند تا بتوان به استحکام آن‌ها اعتماد کرد. مهم است که قوطی ۴۰ در ۴۰ بر اساس وزن استاندارد تولید گردد. با توجه به این نکته، وزن پروفیل ۴۰×۴۰ برای ضخامت‌های مشخص را باید بدانیم. از سویی، قیمت مقاطع فولادی از جمله قوطی قیمت قوطی ۲۰*۲۰ و سایز ۴۰*۴۰، به صورت کیلویی اعلام می‌شود و وزن هر شاخه، تعیین‌کننده قیمت نهایی است.

قیمت قوطی ۴۰ در ۴۰

برای استعلام قیمت قوطی آهن ۴۰*۴۰ و همچنین قیمت قوطی ۱۰*۱۰، می‌توانید به سایت و کانال تلگرامی شرکت پیشرو صنعت نفت آسیا (آیرومارت) مراجعه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشورت با کارشناسان، از طریق شماره تلفن ۰۲۱۴۵۳۰۶ با آیرومارت در ارتباط باشید.

رویا سبزعلی

نظر کاربران

به این مقاله امتیاز دهید
3.3/5 - (3 امتیاز)

021-45306
محصولات وارد شوید! لیست سفارشات 021-45306فروش و بازرگانی

درخواست سفارش

کیلوگرم
معادلتن

قیمت نهایی بعد از تماس و اعلام کارشناس مشخص می شود.