۳ مرداد ۱۴۰۱ مرضیه آلکلی ۰
به اشتراک‌ گذاری

وزن میلگرد ۸ ساده و آجدار

۵/۵ - (۱ امتیاز)

وزن میلگرد ۸ نه تنها در تعیین قیمت آن بلکه در میزان استحکامی که در سازه ایجاد می‌کند نیز هم موثر است. چرا که وزن میزان نیرویی که می‌تواند تحمل کند را نشان می‌دهد. بنابراین، وزن میلگرد ۸ از ویژگی‌های مهم آن است که باید هنگام خرید مورد توجه قرار گیرد. در این صفحه آیرومارت، وزن این میلگرد تولید شده توسط کارخانه‌های مختلف را مشاهده خواهید کرد.

وزن میلگرد 8 ساده و آجدار

جدول وزن میلگرد ۸

به طور کلی، کارخانه‌های مختلف میلگرد ۸ را متناسب با استاندارد تولید می‌کنند. وزن استاندارد این نوع میلگرد در صفحه جدول اشتال میلگرد قابل مشاهده است. وزن میلگرد ۸ اشتال در شرایط استاندارد بدست آمده است.
در جدول زیر، وزن میلگرد هشت تولیدشده توسط کارخانه‌های مختلف آورده شده است:

وزن هر شاخه میلگرد ۸
نام کارخانه وزن به کیلوگرم
آذر فولاد امین ۴/۴۱
شاهین بناب ۴/۴۴
ظفر بناب ۴/۲
کاوه تیکمه داش ۴/۵۹۶
بافق ۴/۷
فولاد گلستان ۴/۷۴
سپهر ایرانیان ۴/۷
کویر کاشان ۴/۷۴
ابرکوه ۴/۷۴
روهینا جنوب ۴/۶
پارس آرمان شفق ۵
آریا ذوب ۴/۷۴
سیادن ابهر ۴/۵
الیگودرز کلاف ۵۰۰ کیلویی

فرمول محاسبه وزن میلگرد ۸

سعی کرده‌ایم در جدول بالا وزن انواع میلگرد ۸ تولید شده توسط برندهای مختلف را بیاوریم. با این‌حال در صورتی که شما قصد خرید میلگرد ۸ کارخانه‌ای را دارید اما در این جدول آورده نشده، با استفاده از فرمولی می‌توانید وزن آن را محاسبه کنید.
فرمول محاسبه وزن میلگرد ۸ برای محاسبه وزن انواع میلگرد نظیر وزن میلگرد ۱۰، ۱۶ و ۱۸ نیز کاربرد دارد. این فرمول عبارت است از:

۱۰۰۰ / [ ۷/۸× ۳/۱۴ × طول (میلی‌متر) × شعاع (میلی‌متر) × شعاع (میلی‌متر) ] = وزن میلگرد (کیلوگرم)

بنابراین با وجود شعاع و طول میلگرد می‌توان وزن آن را محاسبه کرد. علاوه بر این فرمول، فرمول دیگری نیز برای محاسبه وزن میلگرد ۸ پیشنهاد شده است:

۱۶۲ / (سایز میلگرد) ×(سایز میلگرد) × طول (متر) = وزن میلگرد (کیلوگرم)

منظور از سایز میلگرد، همان قطر است که با قرارگیری در فرمول امکان محاسبه وزن را می‌دهد. قطر بر حسب میلی‌متر و طول بر حسب متر در فرمول وارد می‌شود. بدین ترتیب وزن میلگرد ۸ را می‌توان محاسبه کرد:

۴/۷۴ = ۱۶۲ / (۸× ۸ × ۱۲) = وزن میلگرد ۸

وزن هر شاخه میلگرد ۱۲ متری در حدود ۴/۷۴ کیلوگرم محاسبه می‌شود.

مشاهده قیمت و خرید میلگرد ۸

میلگرد ۸ تولیدشده توسط تمامی کارخانه‌های سراسر کشور را می‌توان از شرکت بازرگانی آیرومارت تهیه کرد. این مجموعه علاوه براینکه برای شما امکان خرید میلگرد آنلاین، تلفنی و حضوری را فراهم می‌آورد. همچنین می‌توانید قیمت روز میلگرد ۸ و سایر مقاطع فولادی چون قیمت تیرآهن را از آیرومارت استعلام بگیرید. برای ارتباط با کارشناسان و دریافت مشاوره، از طریق شماره تلفن ۰۲۱۴۵۳۰۶ با ایشان بگیرید.

۳ مرداد ۱۴۰۱ مرضیه آلکلی ۰
به اشتراک‌ گذاری
چند مطلب مرتبط:
نظرات کاربران

خبرنامه

اطلاع از جدیدترین قیمت و تخفیف‌های روز بصورت آنی و رایگان

مشاوره خرید
ارسال در واتس اپ