۱ مهر ۱۳۹۹ ادمین ۰
به اشتراک‌ گذاری

جدول وزن ورق گالوانیزه | جدول اشتال ورق گالوانیزه + دانلود

۵/۵ - (۳ امتیاز)

جدول وزن ورق گالوانیزه ، راهنمای کلیدی برای صنعتگرانی است که از این نوع ورق در صنعت خود استفاده می­کنند. به دلیل اینکه ورق­های گالوانیزه از مقاومت به خوردگی عالی برخوردارند، در محیط‌های مرطوب کاربرد فراوانی دارند. یکی از موارد مصرف این ورق‌ها در شیروانی‌ است. به همین دلیل به ورق شیروانی نیز معروف هستند.ورق گالوانیزه در اصل ورق فولادی است که با لایه­ای از روی پوشیده شده­است. روش­‌های مختلفی برای نشاندن لایه روی وجود دارد. از میان می توان به روش غوطه وری گرم و اسپری حرارتی اشاره کرد. تولید کنندگان داخلی مثل فولاد مبارکه اصفهان، امیر کبیر کاشان و تاراز به تولید این نوع ورق مشغول­اند. برای آگاهی از قیمت ورق گالوانیزه کلیک کنید.

ورق‌های گالوانیزه­ دراستانداردهای مختلفی تولید می­شوند. این استانداردها شامل موارد زیر است:

  • EN 10346
  • ASTM A653/A653M
  • DSTU EN 10346
  • GOST R 52246-04
  • GOST 14918-80

قیمت ورق

جدول وزن ورق گالوانیزه

جدول وزن ورق گالوانیزه طبق استاندارد اشتال طبقه بندی شده‌است. این استاندارد  بر گرفته از نام مهندس زن آلمانی، به نام مارتا اشتابدر بورگر است. جدول وزن اشتال در سال ۱۹۳۸ نگاشته شد. این استاندارد با جدول‌بندی وزن مقاطع فولادی، مثل جدول اشتال ورق گالوانیزه کار صنعتگران را سهل نمود.

در جدول وزن ورق گالوانیزه، پارامترهای متعددی در محاسبه وزن موثر است. این سه پارامتر شامل طول، عرض و ضخامت ورق گالوانیزه است. این نوع ورق عموما در بازار در عرض­های ۱۰۰۰ و ۱۲۵۰ میلیمتر تولید می­شوند. ضخامت ورق گالوانیزه در محدوده ۰.۳ تا ۴ میلیمتر متغیر است. ورق گالوانیزه به صورت رول­های ورق گالوانیزه هستند و براساس نیاز مشتری در طول‌های مختلف برش داده می­شوند. در این میان مشتریان عموما به برش ورق­های گالوانیزه به طول ۶ متر تمایل دارند.

فرمول محاسبه وزن ورق گالوانیزه به صورت زیر عمل می کنیم:

وزن ورق گالوانیزه= چگالی (کیلوگرم بر متر مکعب)* ضخامت(متر)* عرض(متر)* طول(متر)

 در جدول وزن ورق گالوانیزه که ادامه مشاهده می‌کنید، براساس دو مقدار چگالی واحد سطح و ضخامت طبقه‌بندی شده‌است. از آنجا که ورق گالوانیزه در دو عرض ۱۰۰۰ و ۱۲۵۰ میلیمتر عموما تولید می شود، مقدار وزن در واحد طول برای این دو عرض را نیز در جدول مشاهده می‌کنید. برای به دست آوردن وزن نهایی کافی است مقدار طول بریده شده را در آن ضرب کنید.

علاوه‌بر جدول وزن ورق گالوانیزه، جدوال وزنی برای سایر مقاطع مثل جدول وزن تیرآهن و جدول وزن میلگرد نیز در سایت آیرومارت موجود می‌باشد. برای مطالعه این مقالات به بخش مقالات مراجعه کنید.

جدول وزن ورق گالوانیزه

جدول وزن ورق گالوانیزه

دانلود اکسل جدول وزن ورق گالوانیزه

دانلود PDF جدول وزن ورق گالوانیزه

۱ مهر ۱۳۹۹ ادمین ۰
به اشتراک‌ گذاری
چند مطلب مرتبط:
نظرات کاربران