۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ مدیر ۰
به اشتراک‌ گذاری

فرایند تولید لوله اسپیرال فولادی

لوله اسپیرال فولادی یکی از انواع لوله است که معمولا برای شبکه های اتصال و لوله کشی به منظور انتقال سیالات مختلف مانند آب و فاضلاب، مواد شیمیایی یا گازها طراحی می شوند. در ویدیو فرایند تولید لوله اسپیرال فولادی به بررسی نحوه تولید این مقطع، می پردازیم.

 

 

لوله اسپیرال در سایزهای مختلف ۸ تا ۱۲۰ در شاخه هایی به طول شش تا دوازده متری تولید می شوند. لوله اسپیرال در خطوط انتقال سیالاتی مانند نفت، گاز و آب و همچنین مصارف ساختمانی مانند تاسیس پل ها، ستون ها و دیگر سازه های لوله ای استفاده می شوند.  استفاده از انواع لوله اسپیرال به دلیل ویژگی هایی از قبیل منعطف بودن در فرایند ساخت، ابعاد یکنواخت و خواص فیزیکی و مکانیکی پیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است. به همین دلیل تولید لوله اسپیرال از اهمیت ویژه ای برخوردار است. قیمت لوله اسپیرال فولادی به ویژگی هایی مانند  ابعاد و برند این نوع لوله وابسته است.  البته به طور تقریبی قیمت این نوع لوله در مقایسه با قیمت لوله مانیسمان کمتر است.

می توانید با مراجعه به مقاله لوله مانیسمان چیست در مورد روش تولید و رده بندی های لوله مانیسمان بیشتر بدانید.

لوله اسپیرال فولادی

لوله اسپیرال فولادی محصولی است که از ورق فولادی ساخته می شود ورق با عرض مشخصی به کمک غلتک ها به شکل حلزونی خم می شود. غلتک هایی که قابلیت خم کاری ورق ضخیم را دارند بسیار نیرومند هستند. پس از خمکاری درز ایجاد شده جوش داده می شود. یکی از روش های معمول جوشکاری زیر پودری است ، قوس الکتریک زیر یک لایه پودر محافظ باعث ذوب منطقه ای می شود.  پودر در ادامه توسط یک نازل مکنده جمع آوری می شود. محل جوشکاری به کمک تست اولتراسونیک کیفیت سنجی می شود و در صورت عدم شناسایی عیوب خاصی لوله اسپیرال وارد بازار می شود.

کارخانه هایی نیز مانند به کالوپ اصفهان، خلیج فارس، ایران اسپیرال، صفا، اسپیرال آبرسان و …  از تولید کننده های لوله های اسپیرال در ایران هستند. همچنین میتوانید قیمت لوله اسپیرال و قیمت لوله مانیسمان را در آیرومارت بررسی نمایید.

۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ مدیر ۰
به اشتراک‌ گذاری
چند مطلب مرتبط:
نظرات کاربران