۱۸ آبان ۱۳۹۹ پریسا خاتمی ۰
به اشتراک‌ گذاری

نحوه تولید لوله درز مستقیم

۵/۵ - (۵ امتیاز)

لوله درز مستقیم در تاسیسات انتقال آب، گاز، ساخت پروفیل و شوفاژ کاربرد دارد. برای تولید لوله درز مستقیم از ورق فولادی استفاده می‌شود. ورق فولادی به روش‌های مختلفی شکل‌دهی می‌شود که در ویدیو زیر به آن اشاره شده است.

 

 

در روش اول، ورق به کمک فشار جک هیدرولیک دستگاه بر مرکز آن حالت u شکل به خود می‌گیرد. سپس در قالب نیم‌دایره استقرار می‌یابد و با فشار مجدد دستگاه ورق u شکل به صورت یه دایره کامل درمی‌آید.
روش دوم موسوم به سه غلتک، به این صورت است که در جریان عبور ورق از بین سه غلتک، فرآیند شکل‌گیری اتفاق می‌افتد. دو غلتک کناری حین چرخش حول محور خود، از بیرون و غلتک میانی از داخل به ورق فشار می‌آورند تا به تدریج شکل دایره‌ای بخود گیرد.

روش‌های جوشکاری لوله درز مستقیم:

  1. تولید لوله درز مستقیم به وسیله جوش فیوژن یا (EFW)

    یکی از فرآیندهای تولید لوله درزدار، است که با نام جوش پیوسته نیز شناخته می‌شود. لوله جوش فیوژن از کویل فولادی، تولید می‌شود. ورق‌ها پس از عبور از غلتک به منظور جوش فورج به هم نزدیک می‌شوند. گرما همراه با فشار غلتک‌ها، جوش را تشکیل می‌دهند.

  2. تولید لوله درز مستقیم با استفاده از جوش مقاومت الکتریکی (ERW)

    لوله ERW به کمک نورد سرد ساخته می‌شود. پس از عبور ورق از غلتک و نزدیک شدن لبه‌ها به یکدیگر، دستگاه جوش مقاومت الکتریکی، دوسر ورق را به هم جوش می‌دهد.

  3. تولید لوله درز مستقیم به کمک جوش قوس الکتریک زیر پودری(SAW-LSAW-DSAW)

    بعد ازشکل گیری ورق، لبه‌های آن با فورج در کنار هم قرار می‌گیرند. سپس شکاف V شکل بوجود آمده توسط دستگاه با زیرپودر پر و در نهایت جوشکاری می‌گردد.

 

۱۸ آبان ۱۳۹۹ پریسا خاتمی ۰
به اشتراک‌ گذاری
چند مطلب مرتبط:
نظرات کاربران