۲۸ مهر ۱۳۹۸ ادمین ۲
به اشتراک‌ گذاری

معرفی ۴ تولید کننده ورق فولادی برتر در داخل کشور

ورق فولادی را می‌توان یکی از پرمصرف‌ترین محصولات فولادی دانست. این محصول در دو دسته کلی ورق سرد و ورق گرم تولید می‌شود. قیمت ورق بر قیمت بسیاری از قطعات صنعتی تاثیر گذار است. در این مقاله مروری بر ۴ تولید کننده ورق فولادی کشور خواهیم داشت. پیش از خرید ورق آشنایی با تولید کنندگان ورق می‌تواند مفید باشد. پیش از بررسی برندها با روش تولید ورق گرم در ویدئوی کوتاه زیر آشنا شوید:

 

معرفی مجتمع فولاد مبارکه اصفهان

این مجتمع در سال ۱۳۷۲ به بهره برداری رسیده است. فولاد مبارکه یکی از بزرگ‌ترین مجتمع‌های فولادی در کشور می‌باشد. ظرفیت اسمی این مجتمع ۱۱/۵ میلیون تن محصولات مختلف فولادی می‌باشد. همچنین ناحیه فولاد سبا، فولاد امیرکبیر کاشان و فولاد هرمزگان هم زیر مجموعه فولاد مبارکه اصفهان هستند. فولاد مبارکه را می‌توان بزرگترین تولید کننده ورق در ایران دانست. قیمت ورق فولاد مبارکه به دلیل مرغوبیت و کیفیت کالا همواره برای خریداران جذاب می‌باشد.

این مجموعه تولید کننده محصولات ذیل است:

ورق سیاه مبارکه

ورق سیاه محصول اولیه برای تولید انواع ورق های سرد می‌باشد. فولاد مبارکه اصفهان تولید کننده ورق سیاه در ضخامت‌های ۰/۱۸ تا ۱۶ میلیمتر به صورت کلاف می‌باشد. فولاد مبارکه از اصلی ترین تولیدکنندگان ورق سیاه در ایران است. روی لینک قیمت ورق سیاه کلیک کنید و قیمت به روز این محصول را مشاهده کنید.

ورق آجدار مبارکه

این محصول در ضخامت‌هاي ۲ تا ۶ ميليمتر و عرض‌هاي ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ ميليمتر تولید می‌شود. همچنین به لحاظ كيفي، ورق آجدار در گریدهای ST37-2 و ST44-2 راهی بازار می‌شود. قیمت ورق آجدار مبارکه را می‌توانید در صفحه اصلی وبسایت آیرومارت مشاهده کنید.

ورق روغنی مبارکه

ورق روغنی فولاد مبارکه با استفاده از روش نورد سرد تولید و به بازار عرضه می‌شود. مراحل تولید ورق روغنی در کارخانه فولاد مبارکه به این صورت است که ورق سیاه حاصل از نورد گرم در اثر پاشش اسید، اسید شویی میشود تا اکسیدهای سطحی آن حذف گردد. سپس تحت عملیات نورد سرد قرار می‌گیرد.

در پروسه تولید ورق روغنی مبارکه، در دو مرحله، پاشش روغن به سطح ورق انجام می‌شود. یک بار در حین انجام نورد سرد، مخلوطی از آب و روغن با هدف کاهش اصطکاک، به سطح ورق پاشیده می‌شود. پس از انجام مرحله نورد نیز برای جلوگیری از زنگ‌زدگی مجدد، دوباره روغن‌کاری به صورت الکترواستاتیک انجام می‌شود. در نهایت هم آزمایشات کنترل کیفیت برای کنترل دقت ابعادی و کیفیت سطحی انجام می‌گیرد.

استفاده از تجهیزات مدرن در تولید ورق، بهره‌گیری از دانش کارشناسان باتجربه و نیز انجام دقیق آزمایشات کنترل کیفی، باعث شده است تا ورق روغنی فولاد مبارکه از کیفیت خوبی برخوردار بوده و از مقاطع فولادی پرفروش در بازار ایران محسوب شود.

عرض ورق روغنی فولاد مبارکه در دو حالت ۱۰۰۰ و ۱۲۵۰ در بازار موجود است. ضخامت ورق روغنی این مجتمع تولیدی بین ۰/۳ تا ۳ میلیمتر است. قیمت ورق روغنی فولاد مبارکه را می‌توانید در صفحه قیمت ورق روغنی، مشاهده کنید.

ورق گالوانیزه مبارکه

این محصول به روش غوطه وری پیوسته تولید می‌شود. ضخامت ورق گالوانیزه مبارکه بین ۰/۲۵ تا ۲ میلیمتر می‌باشد. همچنین عرض این محصول بین ۷۵۰ تا ۱۵۱۰ میلیمتر می‌باشد. وزن هر کلاف از این محصول، ۳ تا ۲۰ تن است. ظرفیت تولید ورق گالوانیزه مبارکه حدود ۲۰۰ هزار تن در سال است.با کلیک روی این لینک قیمت ورق گالوانیزه را مشاهده کنید.

ورق رنگی مبارکه

ظرفیت تولید ورق رنگی این مجموعه ۱۰۰ هزار تن در سال می‌باشد. ورق رنگی مبارکه در ضخامت‌ ۰/۲۵ تا ۱/۵ میلیمتر و عرض ۷۵۰ تا ۱۵۰۰ میلیمتر تولید می‌شود. وزن کلاف رنگی مبارکه بین ۳ تا ۱۲ تن می‌باشد. مجموعه فولاد مبارکه یکی از بزرگترین تولیدکنندگان ورق رنگی در داخل کشور است.

ورق رنگی مبارکه در رنگ‌های مختلف سفید، قهوه‌ای، نارنجی، قرمز، آبی و بنفش تولید و به بازار عرضه می‌شود. برای اطلاع از قیمت روز ورق رنگی فولاد مبارکه در رنگ‌ها، ابعاد و ضخامت‌های مختلف به بخش قیمت ورق رنگی در سایت آیرومارت مراجعه کنید.

ورق قلع اندود مبارکه

ظرفیت تولید این محصول در مبارکه اصفهان ۱ میلیون و ۳۰ هزار تن در سال می‌باشد. ضخامت ورق قلع اندود تولیدی بین ۰/۱۸ تا ۰/۴ میلیمتر می‌باشد. این نوع ورق هم به صورت کلاف و هم به صورت بسته ( تشکیل شده از تعدادی شیت) راهی بازار می‌شود. همچنین عرض ورق تولیدی این مجموعه بین ۶۰۰ تا ۱۰۰۰ میلیمتر می‌باشد. هر کلاف و هر بسته ورق قلع اندود به ترتیب بین ۲ تا ۱۶ تن و ۱ تا ۲ تن وزن دارد. کارخانه مبارکه اصفهان بزرگترین تولید کننده ورق قلع اندود در ایران است. برای مشاهده نحوه قلع اندود کردن ورق فولادی کلیک کنید.

مجتمع فولاد گیلان

مجتمع فولاد گیلان در سال ۱۳۸۲ در شمال کشور به عنوان اولین و بزرگترین کارخانه نورد فولاد کشور در بخش خصوصی تأسیس گردید. ظرفیت تولید کنونی فولاد گیلان با بهره گیري از تکنولوژي روز دنیا، ۲/۵ میلیون تن در سال براي محصولات نورد گرم و ۵۰۰ هزار تن در سال براي محصولات نورد سرد می باشد. فولاد گیلان بزرگترین تولید کننده ورق فولادی در بخش خصوصی است.با مطالعه مقاله از نحوه تولید ورق گیلان چه می‌دانید، با مجتمع فولاد گیلان و نیز روش‌های تولید ورق گیلان بیشتر آشنا می‌شوید.

ورق گرم گیلان

این مجموعه ظرفیت تولید سالانه ۱ میلیون و ۶۰۰  هزار تن محصول ورق گرم را دارد. ضخامت ورق گرم گیلان بین ۲ تا ۱۷ میلیمتر می‌باشد. همچنین محدوده عرض ورق گرم گیلان بین ۶۰۰ تا ۱۴۲۰ میلیمتر می‌باشد. همچنین وزن هر کلاف ورق گرم گیلان حداکثر ۲۰ می‌باشد. قیمت ورق سیاه گیلان در در صفحه اصلی وبسایت آیرومارت مشاهده کنید.

ورق سرد گیلان

فولاد گیلان ظرفیت تولید سالانه ۵۰۰ هزار تن ورق نورد سرد شده را دارد. ضخامت ورق سرد گیلان بین ۰/۱۷ تا ۵ میلیمتر می‌باشد. همچنین ورق سرد گیلان بین ۶۰۰ تا ۱۶۵۰ میلیمتر عرض دارد. حداکثر وزن هر کلاف این نوع ورق ۳۰ تن می‌باشد. کارخانه نورد گیلان یکی از بزرگترین واحدهای تولید کننده ورق سرد در کشور است.

ورق گالوانیزه گیلان

ظرفیت تولید سالانه ورق گالوانیزه گیلان ۱۸۰ هزار تن می‌باشد. این محصول در ضخامت ۰/۲ تا ۲ میلیمتر تولید می‌شود. همچنین عرض ورق گالوانیزه گیلان بین ۷۱۴ تا ۱۲۵۰ میلیمتر است.

فولاد اکسین اهواز

شرکت فولاد اکسین خوزستان با هدف تکمیل حلقه گمشده زنجیره تامین صنایع نیازمند به ورق‌های عریض فولادی و عملیات حرارتی همچون نفت، گاز، پتروشیمی و صنایع دریایی و ماشین سازی و رفع نیاز محصولات استراتژیک صنعت کشور در سال ۱۳۸۴ به ثبت رسید. فولاد اکسین اهواز به عنوان یکی از واحدهای بزرگ تولید کننده ورق در کشور دارای به روز ترین خط نورد مقاطع تخت فولادی است. تجهیزات نورد این کارخانه قابلیت نورد عرضی را نیز در اختیار قرار می‌دهد. در مقاله مربوط به فولاد اکسین خوزستان، درمورد این مجتمع تولیدی و محصولات آن بطور مفصل بخوانید.

ورق A283 اکسین

این مجموعه ورق A283 در گرید C را در ضخامت‌های ۸ تا ۱۵۰ میلیمتر و عرض ۱۱۰۰ تا ۴۵۰۰ میلیمتر تولید می‌کند. این محصول به صورت شیت و در طول‌های ۲۵۰۰ تا ۲۴۰۰۰ میلیمتر راهی بازار می‌شود. فولاد اکسین اهواز را میتوان به روز ترین تولید کننده ورق آلیاژی در داخل کشور عنوان کرد.

ورق A516 اکسین

فولاد اکسین تولید کننده ورق A516 در گرید ۷۰ میباشد. ضخامت این محصول فولاد اکسین بین ۸ تا ۱۲۰ میلیمتر است. همچنین عرض این ورق بین ۱۱۰۰ تا ۴۵۰۰ میلیمتر می‌باشد. این نوع ورق به صورت شیت در طول‌های ۲۵۰۰ تا ۲۴۰۰۰ میلیمتر تولید می‌شود. قیمت ورق A516 را در وبسایت آیرومارت دنبال کنید.

فولاد کاویان

کارخانه فولاد کاویان دارای بیش از ۳۰سال سابقه در صنعت تولید آهن آلات و همچنین به صورت تخصصی در حوزه نورد، فعالیت دارد. این مجموعه جزو بزگترین واحدهای تولید کننده ورق در داخل کشور است. مطلب مربوط به فولاد کاویان، می‌تواند شما را با این مجتمع تولیدی، انواع محصولات آن و استانداردهای تولیدی این مجموعه بیشتر آشنا کند.

ورق سیاه کاویان

این واحد صنعتی با ظرفیت تولید بیش از  ۸۴۰ هزار تن ورق سیاه در سال، تولیدات خود را با عرض بین ۱۲۵۰تا ۱۵۰۰میلیمتر و ضخامت بین ۸ تا ۲۰میلیمتر تولید و به بهره برداری می رساند. قیمت ورق سیاه کاویان به صورت رول و برش خورده را میتوانید در وبسایت ما دنبال کنید.

استعلام قیمت ورق از آیرومارت

برای استعلام قیمت ورق تولیدی هر کدام از این کارخانه‌ها، علاوه بر سایت آیرومارت، می‌توانید از طریق کارشناسان واحد فروش آیرومارت، به روزترین قیمت ورق موجود در بازار را پیگیری کنید.

در این مقاله سعی شد تا بزرگان تولید کننده ورق فولادی را معرفی کنیم در مقالات بعدی سایر واحدهای تولید کننده ورق را نیز بررسی میکنیم.

۲۸ مهر ۱۳۹۸ ادمین ۲
به اشتراک‌ گذاری
چند مطلب مرتبط:
نظرات کاربران
  1. نیلوفر
   ۲۹ مهر ۱۳۹۸

   پاینده باشید

  2. رضایی
   ۱۸ شهریور ۱۴۰۰

   ممنونم بابت معرفی تولیدکننده ها. خیلی کمک کرد