۱۶ تیر ۱۳۹۹ مدیر ۲
به اشتراک‌ گذاری

تولید رابیتس به چه صورت انجام می‌شود؟

رابیتس یا به اصطلاح بازاری راویز، از طریق انجام عملیات نورد بر روی ورق گالوانیزه انجام می‌شود. این محصول فولادی در صنعت ساختمان سازی بسیار پرکاربرد است. در ویدیو زیر نحوه فرایند تولید رابیتس نشان داده شده است.

 

 

همانطور که ذکر شد، رابیتس از ورق گالوانیزه ساخته می‌شود. به همین دلیل قیمت آن بسیار وابسته به قیمت ورق گالوانیزه است. رول ورق پس از باز شدن وارد دستگاه پانچ زن می‌شود. در این دستگاه شیارهایی روی ورق ایجاد می‌شود، سرعت و دقت شیارزنی بسیار بالاست. پس از آن نوبت به مرحله کشش عرضی می‌رسد. در این مرحله به کمک چند سری غلتک کشش عرضی انجام می‌شود. چشمه‌های رابیتس رفته رفته پدیدار می‌شوند. اندازه عرض محصول نهایی تقریبا دوبرابر عرض ورق اولیه می‌شود. تعداد ستون‌ها و چشمه‌های رابیتس وزن آن را مشخص می‌کنند و به تبع بر قیمت رابیتس تاثیر گذارند.

پس از رسیدن به عرض مورد نظر برشکاری انجام می‌شود و یک برگ رابیتس تولید می شود. در مقاله رابیتس چیست و روش تولید رابیتس جزییات بیشتری از این فرایند توضیح داده شده است.
دستگاه‌های مختلفی برای تولید رابیتس وجود دارند، از جمله آن‌ها می‌توان به دستگاه‌های اتوماتیک، نیمه اتوماتیک و یا دستگاه‌های PLC اشاره کرد.
رابیتس ها کاربردهای مختلفی دارند از جمله این کاربردها، ساخت سقف‌های کاذب، نمای بیرونی ساختمان‌ها برای محافظت در برابر تابش آفتاب، بتن‌ریزی در سازه‌های بزرگ، پوشش ترک دیوارها یا پوشش کانال‌های فاضلاب هستند.

رابیتس کاری در ساختمان، دارای مزایای فروانی است. از جمله مزایای آن، سرعت بالا و آسان کردن اجرای پروژه، امنیت بالای سازه فولادی و مقرون به صرفه بودن این فرایند است البته در کنار این مزایا معایبی نیز به همراه دارد. از جمله، بالا بردن وزن سازه و ایجاد محدودیت‌هایی در فضای گچکاری است که ممکن است منجر به ترک خوردگی شود.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رابیتس می‌توانید به بخش وبلاگ سایت آیرومارت مراجعه فرمایید.

۱۶ تیر ۱۳۹۹ مدیر ۲
به اشتراک‌ گذاری
چند مطلب مرتبط:
نظرات کاربران
    1. محمد حسن ظفر دعاگو
      ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

      سلام من خریدار دستگاه تولید رابیتس هستم لطفا من رو راهنماییی کنید با تشکر