فروش ویژه پروفیل درجه دو، موجود در انبار تهران تلفن:02145306 

۱۲ بهمن ۱۳۹۹ پریسا خاتمی ۰
به اشتراک‌ گذاری

تست رادیوگرافی RT

۵/۵ - (۲ امتیاز)

تست رادیوگرافی RT از میان روش‌های مختلف بازرسی غیر مخرب، بیشترین کاربرد را در شناسایی و تشخیص عیوب داخلی قطعه مانند حفره و تخلخل دارد. برای تشخیص این عیوب از پرتوهای ایکس و گاما استفاده می‌شود.

 

از آنجاکه قابلیت انجام این تست بر روی تمام مواد وجود دارد و قابلیت پرتابل بودن تست به دلیل عدم نیاز به جریان برق بسیار بالاست. این روش از نحبوبت بالایی برخوردار شده است. همچنین از دیگر مزایای آن می‌توان به دقت بالا در آشکارسازی عیوب حجم داخلی اشاره کرد.

آشنایی با: انواع تست غیر مخرب و مخرب جهت کنترل کیفی فولاد

 

آشکارسازی با پرتوهای گاما و ایکس

روش انجام تست رادیوگرافی به این شکل است که پرتو گاما یا ایکس به فیلم رادیوگرافی که در پشت قطعه مورد آزمایش قرار دارد، تابانیده می‌شود. در هرجاکه دانسیته یا ضخامت کمتری داشته باشد، جذب پرتو کمتری اتفاق خواهد افتاد. به طور کلی پرتوهای عبور کرده ار قطعه، تصویری از آن را روی فیلم ایجاد می‌نماید.
درجاهایی که جذب کمتری اتفاق افتاده است تصاویر سیاه‌تر خواهد بود و مناطق با جذب بیشتر، تصویر روشنتری خواهد داشت. با مشاهده این ویدیو، مراحل انجام تست رادیوگرافی را بصورت گام به گام مشاهده خواهید کرد.

تست رادیوگرافی، از جمله آزمایشاتی است که به قصد کنترل کیفیت انجام می‌شود. انجام انواع تست‌های کنترل کیفیت، به منظور اطمینان از سلامت مقاطع فولادی انجام می‌شود. آیرومارت علاوه بر ایجاد امکانی برای انجام تست‌های کنترل کیفیت، لیست قیمت روز آهن و مقاطع فولادی را نیز به شما ارائه می‌کند.

 

۱۲ بهمن ۱۳۹۹ پریسا خاتمی ۰
به اشتراک‌ گذاری
چند مطلب مرتبط:
نظرات کاربران

خبرنامه

اطلاع از جدیدترین قیمت و تخفیف‌های روز بصورت آنی و رایگان