برترین تولیدکنندگان استیل زنگ نزن در دنیا

مقاطعی که از جنس استیل تولید میشوند عمدتا تولید خارجی هستند. این به این معناست که نیاز استیل بازار ایران عمدتا از تولیدکنندگان استیل در خارج مرزهای کشور و به کمک واردات تامین میشود. در این مقاله سعی داریم تا به بررسی تعدادی از معروفترین تولیدکنندگان استیل در دنیا بپردازیم.

استنلس استیل که در ایران به اختصار استیل نامیده می‌شوند گروهی از آلیاژ فولاد هستند که در مقابل خوردگی و اکسایش مقاومت خوبی از خود بروز می‌دهند. مقاطع مختلف محصولات استنلس استیل در صنایع مختلفی چون صنایع پتروشیمی، بویلر ها، لوله‌های صنعتی، استراکچرها، لوازم خانگی و همچنین کشتی سازی کاربرد دارند. باتوجه به چالش‌های تولید این آلیاژهای خاص محصولات موجود در بازار از منابع خارج از کشور تأمین می‌گردد. مقاطع استنلس استیل از کشورهای ایتالیا، تایوان، کره، چین، هند وارد می‌شوند.

در این مقاله به بررسی برخی از شرکت‌ها و تولیدکنندگان استیل زنگ نزن در جهان می‌پردازیم.

ویراج هند

ویراج هند که امروز یکی از بزرگترین تولید کنندگان و صادر کنندگان محصولات طویل از جنس استنلس استیل در جهان است و سال گذشته گردش مالی 1.5 میلیارد دلار را رقم زد، در سال 1992 شروع به کار کرد. محصولات فولاد ضد زنگ ویراج (میلگرد، سیم ، سیم جوش ، فلنج ، اتصال دهنده ها ، ورق‌ها و پروفیل ها) را به بیش از 1300 مشتری مستقر در 90 کشور در 6 قاره جهان صادر می شود. این شرکت با ظرفیت ذوب 528000 تن در سال ، محصولات استیل در رده های مختلفی مانند Austenitic ، Ferritic ، Martenistic ، Duplex تولید می کند.

کنیه ایتالیا

این کارخانه در اوایل قرن بیستم شروع به کار کرد و در شمال غربی ایتالیا قرار دارد. محصولات عمده این شرکت میلگرد، مفتول، راد، شمش، بیلت و بلوم گرد است و در بازار ایران به بار ایتالیایی معروف بوده و از  آنالیز شیمیایی دقیقی برخوردار است. ای ن شرکت از بزرگترین تولیدکنندگان استیل در اروپا است.

پوسکو کره

این تولیدکننده استیل کره ای که در سال 1968 شروه به کار کرده است در حوزه تولید انواع محصولات فولادی و آلیاژی فعالیت دارد. تمامی گریدهای مختلف استیل  از جمله سری 300 ، 400، مارتنزیت و داپلکس  در این شرکت تولید می‌گردد.

وای‌سی ایناکس تایوان

سبد محصولات این شرکت تایوانی از کامل‌ترین مجموعه‌های موجود در بازار است. این شرکت که در سال 1973 شروع به فعالیت کرده است مقاطع طویل (نبشی، ناودانی، میلگرد،پروفیل و ..)، ورق‌ها و دیگر محصولات استیل را تولید می‌کند.

قیمت ورق استیل را با کلیک روی لینک مشخص شده مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *