۲۴ مرداد ۱۴۰۰ رویا سبزعلی ۰
به اشتراک‌ گذاری

تولید زانویی به روش القایی

تولید زانویی و خمکاری لوله در صنایع مختلف، جهت تغییر مسیر قطعات و انتقال سیالات اهمیت دارد. زانویی از جمله ابزارهای اتصال است که امکان متصل کردن دو قطعه در دو موقعیت مکانی متفاوت را ایجاد می‌کند.

سه روش سرد، گرم و القایی در خمکاری مورد استفاده قرار می‌گیرند. در هر یک از این روش‌ها ابتدا باید لوله بلند توسط ابزار برشی چون دیسک، اره یا لیزر به قطعات کوچک‌تر تبدیل شده و برای خمکاری آماده شود. در مقاله خمکاری لوله فولادی و تولید زانویی لوله هر سه روش به طور کامل مورد بحث قرار گرفته‌اند.

خمکاری لوله و تولید زانویی به روش القایی را در ویدئو زیر مشاهده کنید:

 

فرایند تولید لوله زانویی

طی این فرآیند، قطعات برش خورده روی دستگاه قرار گرفته و توسط نیروی هیدرولیک به جلو هدایت می‌شوند. با هدایت به جلو در درون قالب یا ماندرال وارد می‌گردند.
ابتدای لوله فولادی حین هدایت به جلو، از کویل القایی عبور کرده و حرارت می‌بیند. با حرارت دادن موضعی، اختلاف دما بین دو بخش قطعه ایجاد می‌شود. بخش حرارت‌دیده با اعمال نیروی کم و تاثیر نیروی گرانش به سمت پایین خم می‌شود.بخش خم‌شده، جدا می‌شود و با قرارگیری در معرض هوا یا آب، خنک می‌گردد. این فرآیند تکرار شده و به همین ترتیب زانویی‌های جدید تولید می‌شوند.
قطعات حاصل شده، برای یکنواختی هر چه بیشتر تحت دستگاه فرم دهی پرس قرار می‌گیرند.

دقت و بازدهی بالا از جمله مزایای استفاده از این روش است. از طرفی کیفیت سطحی قطعات تولید شده، از لحاظ چین و چروک، بهتر از دیگر روش‌ها است. این روش برای خمکاری لوله‌های ضخیم و با شعاع خم بزرگ کاربرد زیادی دارد. برای آشنایی با فرآیند خمکاری لوله به کمک ماندرال کلیک کنید.

خمکاری لوله را به آیرومارت بسپارید

شرکت پیشرو صنعت نفت آسیا (آیرومارت) از جمله مراکز عرضه‌کننده انواع لوله و مقاطع فولادی است. علاوه بر عرضه مقاطع، این مجموعه خدمات خمکاری، برشکاری و جوشکاری به مشتریان خود عرضه می‌کند. مشتریان می‌توانند جهت دریافت مشاوره بیشتر و ثبت سفارش خود به وبسایت آیرومارت مراجعه کنند و یا از طریق شماره تلفن با کارشناسان این شرکت تماس حاصل نمایند.

 

۲۴ مرداد ۱۴۰۰ رویا سبزعلی ۰
به اشتراک‌ گذاری
چند مطلب مرتبط:
نظرات کاربران