۱۱ آبان ۱۳۹۹ پریسا خاتمی ۰
به اشتراک‌ گذاری

نحوه تولید گاردریل اتوبان

۵/۵ - (۲ امتیاز)

امروزه برای افزایش امنیت جاده‌ها، کنترل تردد و کاهش خسارات ناشی از تصادف، از حفاظ‌هایی مانند گاردریل استفاده می‌شود. گاردریل در سه نوع کناری، میانی و ضربه‌گیر مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای ساخت سپری‌ گاردریل از رول فرمینگ سرد استفاده می‌شود. از مزایای آن می‌توان به سرعت بالا، هزینه کم و کیفیت بالای محصول اشاره کرد. در ویدیو زیر نحوه تولید گاردیل نمایش داده شده است.

 

 

گاردریل از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

  • سپری: از ورق گالوانیزه و به روش رولفرمینگ ساخته می‌شود. به این صورت که شیت‌های ورق داخل دستگاه رول فرمینگ و بر روی شافت های مهارشده توسط یاتاقان، قرار و تحت عملیاتی شکل موردنظر را به خود می‌گیرد. در مرحله بعد سپری، توسط پانچ سوراخ می‌شود.
  • پایه گاردریل: این پایه از دو مقطع ناودانی یا تیرآهن تولید می‌شود. بعد از سوراخکاری توسط پانچ، پایه‌ها توسط یک لایه ضدزنگ پوشش داده می‌شوند.
  • ضربهگیر: جنس آن از فولاد است و به پایه و سپری متصل می‌شود تا میزان ضربه وارد شده توسط اتومبیل را به حداقل برساند.
  • سر سپری: جنس آن از فولاد ST-37 است که با ضخامت ۳ میلیمتر تولید می‌شود. برای پوشش آن از گالوانیزه گرم استفاده می‌شود. سرسپری بر روی سپری‌ها و در محل قطع خط نصب، متصل می‌شود.
  • شب‌نما : جنس آن از ورق فولادی گالوانیزه است که در قسمت تسمه قرار می‌گیرد.

با توجه به اینکه نوع ورق و پروفیل مورد استفاده برای مصارف مختلف از جمله تولید گاردریل، متنوع است؛ پیشنهاد می‌کنیم گفتگوی زنده‌ای که در رابطه با کیفیت پروفیل در سایت قرار داده‌ایم را از دست ندهید.

۱۱ آبان ۱۳۹۹ پریسا خاتمی ۰
به اشتراک‌ گذاری
چند مطلب مرتبط:
نظرات کاربران

مشاوره خرید
ارسال در واتس اپ