۱۳ دی ۱۳۹۹ رویا سبزعلی ۰
به اشتراک‌ گذاری

قیمت میلگرد ابهر | آشنایی با کارخانه سیادن ابهر

میلگرد ابهر کالای فولادی نام آشنا در میان اهالی بازار آهن آلات است. چرا که مرغوبیت و کیفیت این محصول موجب شده تا مشتریان میلگرد از آن استقبال کنند. این مقطع از محصولات تولیدی کارخانه سیادن ابهر است که کاربرد گسترده‌ای در ساختمان‌سازی دارد. گرچه در استان زنجان کارخانه‌های دیگری نیز به تولید میلگرد مشغول هستند، اما منظور از میلگرد ابهر، میلگرد کارخانه سیادن ابهر است. شهرت میلگرد تولیدی این کارخانه، حکایت از باکیفیت بودن این محصول در سطح کشور دارد. کیفیت از جمله عوامل مهم و تاثیرگذار بر قیمت میلگرد ابهر است.

کارخانه میلگرد ابهر با تولید میلگرد ساده و آجدار به عنوان یک تولید کننده مطرح در تولید این مقطع فولادی شناخته می‌شود. محصولات این کارخانه بر اساس استاندارد روسی تولید و راهی بازار آهن آلات کشور می‌گردد. میلگرد ساده ابهر به صورت کلاف تولید می‌شود. در حالیکه میلگرد آجدار به صورت شاخه‌ای آماده می‌گردد.

مصرف بالای میلگرد در سازه‌های بتنی موجب می‌شود تا روزانه افرادی متعددی برای استعلام قیمت میلگرد ابهر با بازرگانی آیرومارت تماس بگیرند. برای آشنایی بیشتر با این کارخانه و تولیدات آن، ادامه این مطلب را مطالعه کنید.

قیمت میلگرد ابهر

میلگرد ابهر به دو صورت ساده و آجدار تولید و عرضه می‌گردد

کارخانه سیادن ابهر

کارخانه سیادن ابهر یا کارخانه میلگرد ابهر زنجان، از تولیدکنندگان مقاطع فولادی در کشور است. این کارخانه در زمینی به مساحت ۷۰۰۰ مترمربع واقع شده و شامل واحدهای ساختمان اداری، خط تولید و انبار نگه‌داری محصولات می‌باشد. در صنعت ساختمان‌سازی، ایمنی ساختمان‌ها در مقابل زلزله و سایر بلایای طبیعی اهمیت فراوانی دارد. در سال‌های اخیر نیز در کشور ایران، بلایای طبیعی چون زلزله و سیل افزایش یافته است. افزایش بلایای طبیعی و به تبع آن تخریب ساختمان‌های ضعیف موجب شده تا دقت بیشتری در انتخاب مصالح مورد نیاز ساختمان‌سازی صورت گیرد. مسلم است که کیفیت مصالح مورد استفاده در ساختمان‌سازی تعیین کننده میزان استحکام و مقاومت ساختمان است.

میلگرد یکی از مقاطعی است که تامین کننده استحکام سازه‌ها می‌باشد. استفاده از یک میلگرد با کیفیت در پروژه‌های ساختمان‌سازی می‌تواند تاثیر بسزایی در کاهش خسارات ناشی از بلایای طبیعی داشته باشد. کارخانه میلگرد ابهر با تجربه بالا و تولیدات باکیفیت خود توانسته است جایگاه مناسبی را در تامین میلگرد در بازار ایران بدست آورد. به این ترتیب قیمت میلگرد ابهر به دلیل کیفیت برای مشتریان حائز اهمیت است.

محل استقرار کارخانه میلگرد ابهر

کارخانه میلگرد ابهر در سال ۱۳۸۵ تاسیس گردید. این کارخانه در استان زنجان و در ۷ کیلومتری جاده تاکستان واقع شده و از تولید کنندگان برتر زنجان بشمار می‌رود. از مهم‌ترین محصولات تولیدی این مجموعه، میلگرد و بیلت فولادی است. ظرفیت تولیدی میلگرد این کارخانه ۲۸۸۰۰۰ تن در سال توانسته‌است که تامین‌کننده میلگرد مورد نیاز استان‌های اطراف زنجان باشد. علاوه بر فولاد سیادن ابهر، تولیدکنندگان دیگری از جمله ذوب و نورد خلیج فارس زنجان با تولید سالانه ۱۵۰ هزار تن و فولاد نورد نوین ابهر زنجان با تولید سالانه ۱۵۰ هزار تن به تولید میلگرد در این استان می‌پردازند. با این وجود، استعلام قیمت میلگرد ابهر بیش از فولاد نورد نوین است.

میلگرد ابهر

قیمت میلگرد ابهر به صورت آجدار و ساده و در گستره‌ای از سایزهای ۸ تا ۳۲ میلیمتر با هم متفاوت است. براساس شکل ظاهری می‌توان میلگردها را به دو نوع ساده و آجدار تقسیم‌بندی کرد. میلگردهای ساده بر روی سطح خود هیچ گونه آجی ندارند. اما در نوع آجدار آن‌ها، از طریق فرایند نورد بر روی سطح آن آج‌هایی ایجاد می‌کنند.

میلگرد آجدار ابهر معمولا در سایزهای ۱۰ تا ۲۲ تولید و به بازار آهن آلات عرضه می‌شود. گرچه میلگرد ابهر در سایزهای مختلفی تولید می‌گردد، اما چند سایز بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. فروش میلگرد ابهر در سایز ۱۲، ۱۴ و ۱۶ بالاتر از سایر ابعاد است.

استاندارد میلگرد تولیدی کارخانه میلگرد ابهر

کارخانه میلگرد ابهر، محصولات خود را در گریدهای A1، A2 و A3  تولید و به بازار عرضه می‌کند. از معروف‌ترین و پرکاربردترین استانداردهای رایج میلگرد در ایران، می‌توان استاندارد روسیه و استاندارد ملی ۳۱۳۲ ایران را نام برد. مطابق با استاندارد روسی، آرماتورهای موجود در بازار به ۴ دسته A1، A2، A3 و A4 تقسیم می‌گردند. این تقسیم‌بندی عمدتا نشان‌دهنده تفاوت در شکل ظاهری و استحکام و ترکیب شیمیایی میلگردها است.

مطابق با این استاندارد، میلگردهای از نوع A1، دارای کم‌ترین استحکام کششی و با شکل ظاهری کاملا مسطح و هموار است. این مقطع فولادی از نظر سختی به عنوان میلگرد نرم (داکتیل) شناخته می‌شود و برای عملیات جوشکاری مناسب است.

آرماتورهای نوع A2، A3 و A4 دارای آج‌ها و ناهمواری‌هایی در سطح خود هستند. این آج‌ها نقش بسیار خوبی در چسبندگی آرماتور به بتن داشته و استحکام سازه را بهبود می‌دهند. این مقاطع فولادی استحکام بیشتری نسبت به نوع ساده آن دارند. در مجموع، این خصوصیات خوب سبب شده است تا این مقاطع در ساختمان‌سازی بیشترین کاربرد را داشته باشد. هدف اصلی از کاربرد میلگرد، استحکام بخشی است .

میلگرد نوع A4 دارای آج‌های مرکب بوده و بیشترین استحکام کششی را در مقایسه با انواع دیگر دارد. برای دستیابی به اطلاعات بیشتر و جامع‌تر درباره انواع میلگرد‌ها و خصوصیات آن‌ها، می‌توانید به مقاله انواع میلگرد فولادی مراجعه کنید. کارخانه میلگرد ابهر خط تولید میلگرد نوع A4 را ندارد.

تفاوت میلگرد ابهر در استانداردهای A2 و A3

از بین انواع میلگردها، دو نوع A2 و A3 بیشترین کاربرد را در صنایع سازه‌ای دارند. بنابراین کسب اطلاعات درباره این مقاطع و تفاوت بین آن‌ها کمک بسیاری به انتخاب مناسب‌تر این محصول می‌نماید. این اطلاعات را می‌توانید در صفحه تفاوت‌های میلگرد A2 و A3 مطالعه کنید. تا با دانش بیشتری برای خرید آن‌ها اقدام نمایید و بهترین انتخاب را در حوزه کاری خود داشته باشید. دلیل کاربرد بیشتر این دو نوع مقطع در ساخت سازه‌ها می‌تواند آجدار بودن سطح آن‌ها و استحکام کششی مناسب و انعطاف‌پذیری (داکتیلیتی) آن‌ها باشد. آرماتورهای تولیدی کارخانه میلگرد ابهر بیشتر متمرکز بر این دو نوع است. آج‌های موجود در سطح آرماتور نوع ۲A از نوع مارپیچ و موازی است. آرماتورهای نوع ۳A دارای آج‌های از نوع جناقی هستند. این دو نوع میلگرد قابلیت جوشکاری ندارند. قیمت میلگرد ابهر در ابن دو استاندارد تحت تاثیر عوامل مختلفی تغییر می‌کند.

روش تولید میلگرد ابهر

کارخانه میلگرد ابهر به دلیل آنکه به فولادسازی نیز مشغول می‌باشد، برای تهیه ماده اولیه به خرید نیازی ندارد. شمش‌های فولادی ماده اولیه تولید انواع میلگرد ساده و آجدار می‌باشد. این مسئله بر تعیین قیمت میلگرد ابهر دخالت دارد.

پس از آماده سازی ماده اولیه در کارخانه میلگرد ابهر، شمش‌های فولادی به درون کوره منتقل می‌شود. با افزایش دمای شمش، قابلیت شکل‌پذیری شمش افزایش پیدا می‌کند. شمش اولیه گداخته با چندین مرحله نورد کاهش ضخامت داده و به شکل میلگرد نزدیک می‌شود.

میلگردهای خروجی از خط نورد بسیار داغ هستند و باید خنک گردند. برای خنک‌کردن میلگرد از و روش ترمکس و میکرو آلیاژی استفاده می‌شود. تفاوت سرعت خنک‌شدن در این دو روش بر استحکام میلگرد نهایی تاثیر به‌سزایی دارد. هر چه سرعت خنک‌شدن بیشتر باشد، استحکام افزایش پیدا می‌کند. به همین خاطر استحکام میلگرد تولیدی با روش ترمکس از میکروآلیاژی بیشتر است.

توجه کنید که کارخانه میلگرد ابهر برای تولید محصولات آجدار از دستگاه آج زن استفاده می‌کند. با قرار دادن میلگردهای خروجی از خط نورد در داخل آج زن، آج‎‌ها بر روی میلگرد حک می‌شود. میلگردهای ساده تولیدی پس از خروجی از دستگاه نورد، به صورت حلقه پیچیده می‌شود تا به صورت کلاف درآید. برای آشنایی بیشتر با میلگرد کلاف کلیک کنید.اما میلگردهای آجدار به صورت شاخه‌ای در طو‌ل‌های ۶ و ۱۲ متری بریده می‌شود.

میلگرد کلاف ابهر

تولید میلگرد ابهر به صورت کلاف و شاخه‌ای

کاربرد میلگرد ابهر

عمده استحکام ساختمان توسط مجموعه بتن و آرماتور داخل آن تامین می‌گردد. استحکام فشاری بتن مناسب است اما از آنجا که تردی و شکنندگی بالایی دارد، نمی‌توان از آن به تنهایی در ساختمان‌سازی استفاده کرد. بنابراین به منظور افزایش استحکام کششی بتن و در نهایت استحکام و انعطاف‌پذیری بیشتر سازه و ایمن‌تر شدن آن در مقابل بلایای طبیعی، از میلگردهای عمدتا از جنس فولاد در آن استفاده می‌شود تا با افزایش استحکام کششی سازه، مقاومت سازه را در مقابل تغییر شکل افزایش ‌دهد.

میلگردهای مورد استفاده در ساخت و ساز عمدتا از نوع آجدار هستند. برآمدگی‌ها و آج‌های موجود در سطح آرماتورهای آجدار با قابلیت چسبندگی که با بتن ایجاد می‌کنند، موجب استحکام بخشی به بتن در ساختمان سازی می‌گردند. به عبارت دیگر، آج‌های موجود در سطح میلگرد موجب پیوستگی بیشتر بتن با میلگرد شده و از لغزش آن در بتن جلوگیری می‌کند. این بتن تقویت شده با آرماتور را بتن مسلح یا آرمه  (reinforced concrete)می‌نامند.

سایر محصولات کارخانه میلگرد ابهر

کارخانه سیادن ابهر با هدف تولید مقاطع فولادی شروع به کار کرد. مهم‌ترین محصولات تولیدی این مجموعه، مقاطع بیلت و میلگرد است. این واحد با راه‌‌اندازی یک خط نورد، بیشترین تمرکز را بر تولید میلگردهای آجدار با آج‌های جناقی و موازی داشته و به دلیل قیمت و کیفیت مناسب محصولات خود، جایگاه مناسبی را در بازار میلگرد ایران دارد.

وزن میلگرد ابهر

وزن از جمله فاکتورهای موثر بر روی قیمت میلگرد ابهر می‌باشد. وزن هر شاخه از میلگرد، ارتباط مستقیمی با طول و قطر آن دارد. برای محاسبه تقریبی وزن میلگرد از جدولی به نام جدول وزن اشتال استفاده می‌شود. به کمک جدول وزن میلگرد می‌توانید با آگاهی از مشخصات ظاهری میلگرد، وزن میلگرد را پیدا کنید. البته دقت کنید که میلگردهای تولیدی داخل کشور در مقایسه با جدول اشتال کمی تفاوت وزن دارند. وزن میلگردهای آجدار و ساده کارخانه‌های مختلف و جدول اشتال، در بخش وزن میلگرد ابهر سایت آیرومارت توضیح داده شده‌است.

عوامل موثر بر قیمت میلگرد ابهر

قیمت میلگرد ابهر به قیمت ماده اولیه وابسته است. در واقع بخش عمده قیمت میلگرد ابهر به ماده اولیه اختصاص پیدا می‌کند. انواع شمش فولادی به عنوان ماده اولیه تولید میلگرد مورد استفاده قرار می‌گیرد. از آنجا نوسانات ارز تاثیر بسیار مستقیمی بر قیمت شمش‌های فولادی دارد، بنابراین قیمت میلگرد ابهر تحت تاثیر دلار دچار نوسان می‌شود.

علاوه‌بر قیمت ماده اولیه در تعیین قیمت میلگرد ابهر، هزینه تولید و نگهداری نیز دخالت دارد. پس از تولید، حمل و نقل نیز مهم‌ترین مسئله‌ای است که باید به آن توجه داشت. هرچه محل مصرف میلگرد از محل تولید فاصله بیشتری داشته باشد و انتقال از مسیرهای سخت‌تری صورت گیرد، هزینه‌ها افزایش می‌یابد.

از دیگر مواردی که در خرید میلگرد باید به آن توجه داشت، کیفیت و وزن است. هرچه سایز و طول میلگرد افزایش می‌یابد، وزن میلگرد افزایش پیدا می‌کند. در نتیجه با افزایش وزن، قیمت میلگرد ابهر نیز بیشتر خواهد شد. در رابطه با کیفیت محصول کارخانه سیادن نیازی به بحث نیست. فروش بالای محصول خود نشان دهنده کیفیت مطلوب محصول کارخانه میلگرد ابهر است.

هنگام خرید مقاطع فولادی اعم از میلگرد ابهر حتما به نرخ دلار و رویدادهای سیاسی روز توجه داشته باشید. بازار آهن آلات در برخورد با این دو مسئله از حساسیت بالایی برخوردار است. به طور مثال در سال جاری شرایط اقتصادی درکنار انتخابات آمریکا، موجب شد تا شاهد افزایش بی‌رویه نرخ ارز باشیم. به دلیل تاثیرپذیری قیمت میلگرد ابهر از نرخ دلار، این مسئله به افزایش قیمت‌ها شد.

با توجه به بررسی‌هایی که تا به تا اینجا داشتیم، قیمت میلگرد ابهر به عوامل متعددی بستگی دارد. بنابراین خرید میلگرد نیازمند دقت، توجه و تسلط به شرایط است. شما باید پیش از اینکه برای خرید میلگرد ابهر اقدام کنید، راهنمای خرید میلگرد را مطالعه کنید. پس از آن برای مشورت و استعلام قیمت میلگرد ابهر با کارشناسان فروش میلگرد آیرومارت تماس حاصل فرمایید.

قیمت روز میلگرد ابهر در بازار

قیمت میلگرد ابهر در بازار متاثر از عواملی چون کیفیت، استاندارد، جنس، وزن و همچنین نوسانات ارزی کشور است. این محصول در دسته کاربردی‌ترین مقاطع فولادی در بازار ایران قرار دارد. افت و خیزهای قیمتی میلگرد تاثیر زیادی بر هزینه‌های تمام شده پروژه‌های ساختمانی دارد. از این رو اطلاع روزانه از قیمت میلگرد ابهر در دستور کار بسیاری از صنایع، خصوصا صنایع ساخت و ساز قرار می‌گیرد.

در انتخاب یک محصول همیشه باید مواردی را در نظر گرفت تا بهترین انتخاب از لحاظ جنس، کیفیت و مقرون به صرفه بودن، صورت گیرد. چرا که ممکن است گاهی یک انتخاب اشتباه، خسارت‌های بسیار زیادی را به دنبال داشته باشد. به دنبال آن هزینه‌های هنگفتی را به پروژه‌های اجرایی تحمیل کند. برای اینکه بهترین انتخاب صورت گیرد و از خسارت‌های احتمالی جلوگیری شود، بهتر است که در هر زمینه‌ای با کارشناسان و متخصصان آن حوزه کاری مشورت شود.

در زمینه خرید و استعلام قیمت میلگرد ابهر ، کارشناسان آیرومارت می‌توانند با دانش کافی و به روز خود، بهترین انتخاب را برای شما رقم بزنند. این گروه از کارشناسان با در نظر گرفتن همه فاکتورها و نیازمند خریدار، شما را در خرید بهینه و مطلوب راهنمایی می‌کنند. تا محصولی مناسب و با کیفیت برای کارتان را با قیمتی مناسب و مقرون بصرفه، تهیه نمایید. برای استعلام قیمت روز میلگرد در بازار کلیک کنید.

استعلام قیمت میلگرد ابهر

قیمت میلگرد ابهر مانند محصولات سایر کارخانه‌ها در سراسر کشور، تحت تاثیر عواملی از جمله نوسانات ارزی قرار دارد. به همین خاطر به صورت روزانه ممکن است تغییراتی داشته باشد. قیمت میلگرد ابهر و میلگردهای تولیدی سایر کارخانه‌ها به طور کاملا بروز در سایت آیرومارت قرار داده می‌شود. شما می‌توانید تغییرات قیمت و قیمت روزانه میلگرد را از  مرجع قیمت آهن آلات آیرومارت پیگیری کنید. همچنین برای مشاوره و دریافت اطلاعات بیشتر درمورد میلگرد ابهر و سایر برندها، قیمت آن‌ها، کیفیت و مواد کاربرد این محصولات، می‌توانید با کارشناسان شرکت بازرگانی آیرومارت در ارتباط باشید.

دقت داشته باشید که برخی از کارخانه‌ها خرده‌فروشی ندارند. به همین خاطر امکان خرید میلگرد در مقادیر کم برای شما به عنوان مشتری وجود نخواهد داشت. در صورتی که به مقادیر کم میلگرد احتیاج دارید، نگران نباشید. آیرومارت قابلیت تامین میلگرد به مقادیر دلخواه را دارد.

همکاری با آیرومارت این امکان را به شما می‌دهد تا از خدمات جانبی میلگرد نیز بهره‌مند شوید. در واقع خرید مقرون به صرفه در کنار خدماتی نظیر خمکاری و رزوه کاری از فعالیت‌های گروه بازرگانی فولاد آیرومارت است. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۴۵۳۰۶-۰۲۱ تماس بگیرید.

۱۳ دی ۱۳۹۹ رویا سبزعلی ۰
به اشتراک‌ گذاری
چند مطلب مرتبط:
نظرات کاربران