۱۹ بهمن ۱۳۹۹ رویا سبزعلی ۴
به اشتراک‌ گذاری

میلگرد کرمان محصول شرکت صنایع فولاد کرمان بردسیر

۴.۸/۵ - (۵ امتیاز)

میلگرد کرمان از جمله مهم‌ترین محصولات فولادی فلات مرکزی ایران به حساب می‌آید. انواع میلگرد آجدار تولیدی شرکت صنایع فولاد کرمان بردسیر در بازار داخلی کشور با نام میلگرد کرمان خرید و فروش می‌شود. وجود آج بر روی میلگردهای ساخته شده با استاندارد A2 و A3 ، به اتصال محکم میلگرد و بتن کمک می‌کند. کاربرد اصلی میلگرد در آرماتوربندی اسکلت ساختمان‌های بتنی است. تلاش مهندسان برای رفع ضعف بتن در برابر نیروهای کششی، به ساخت انواع میلگرد منجر شد. در واقع استحکام کششی بالای میلگرد در کنار استحکام فشاری بتن، استحکام مناسبی به سازه‌های بتنی می‌بخشد. این مسئله برای سازه‌هایی که در مناطق زلزله خیز اخداث می‌شود، اهمیت دوچندانی می‌یابد.

میلگرد کرمان تولیدی شرکت صنایع فولاد در سایزهای ۸ تا ۳۲ میلیمتر در بازار آهن آلات به فروش می‌رسد. لازم به ذکر است که قیمت میلگرد کرمان در سایزهای مختلف، متفاوت خواهد بود.  میلگرد کلاف و یا شاخه‌ای در بخش‌های مختلف، برای تقویت و استحکام سازه مورد استفاده قرار می‌گیرد. پیش از اینکه نسبت به خرید این نوع میلگرد اقدام کنید، باید از مقدار و شماره سایز مورد نیاز خود اطمینان پیدا کنید. هم‌چنین اگر قصد خرید میلگرد کرمان را دارید، باید با مشخصات این محصول آشنایی کامل داشته باشید. در ادامه این مطلب در رابطه با میلگرد کرمان و کارخانه تولید کننده آن بیشتر صحبت خواهد شد.

صنایع فولاد کرمان بردسیر

در اواخر سال ۱۳۶۹ تلاش‌های برای ثبت شرکت صنایع فولاد کرمان به نتیجه رسید. در ادامه با احداث دو کارخانه نورد گرم و فولادسازی در سال‌های ۸۰ و ۹۴ هجری شمسی فعالیت‌های این واحد صنعتی در حوزه فولاد وارد مرحله جدیدی شد. هم اینک این دو کارخانه با ظرفیت تولید سالیانه ۱۵۰ و ۴۲۰ هزار تن، به عنوان یکی از مطرح‌ترین و مهم‌ترین تولیدکنندگان مقاطع فولادی در فلات مرکزی ایران شناخته می‌شوند.

از نقاط قوت این واحد صنعتی، تولید سالیانه ۴۴۰ هزار تن شمش فولادی است. چرا که این قابلیت، به بی نیازی از خرید ماده اولیه تولید میلگرد منجر می‌گردد. قیمت ماده اولیه تاثیر بسیار مستقیمی بر قیمت میلگرد کرمان دارد. به همین خاطر، تولید ماده اولیه توسط خود تولید کننده نهایی به کنترل قیمت‌ها کمک شایانی  می‌کند.

محصولات تولیدی صنایع فولاد کرمان بردسیر

همان طور که متوجه شده‌اید، محصولات این کارخانه شامل میلگرد آجدار و شمش فولادی است. میلگرد نقش کلیدی را در سازه‌های بتنی ایفا می‌کند. شمش نیز به عنوان ماده اولیه در ساخت مقاطع فولادی مختلف نظیر میلگرد، انواع پروفیل، لوله و تیرآهن مورد استفاده قرار می‌گیرد. میلگردهای آجدار این مجموعه تحت استاندارد روسی  GOST 5781 در دو استاندارد A2  و A3 تولید می‌شود. گرچه این دو نوع محصول در گروه میلگردهای آجدار قرار می‌گیرند، اما تفاوت‌های بسیاری در ساختار و خواص مکانیکی دارند. برای آشنایی بیشتر با تفاوت‌ های میلگرد A2 و A3 کلیک کنید.

دقت کنید که میلگرد کرمان در دو حالت کلاف و شاخه‌ای روانه بازار می‌شود. معمولا در سایزهای پایین، میلگرد به صورت کلاف ارائه می‌گردد. چرا که هر چه سایز و یا به عبارتی قطر میلگرد کرمان افزایش می‌یابد، از قابلیت خمکاری و انعطافف پذیری کاسته می‌شود.

میلگرد کرمان محصول شرکت صنایع فولاد کرمان

میلگرد کرمان محصول شرکت صنایع فولاد کرمان

 میلگرد کرمان

میلگرد کرمان جایگاه ویژه‌ای در صنعت ساختمان سازی دارد. این مقطع با استحکام منحصر به فردی که برای سازه‌ها فراهم می‌کند، از بسیاری از خطرات احتمالی جلوگیری می‌کند. به همین دلیل قیمت میلگرد کرمان برای افراد فعال در ساخت و ساز اهمیت دارد. ایمن ساختمان در برابر نیروهای جانبی ناشی از طوفان‌های شدید و یا حرکات شدید زلزله، باید اولویت اصلی در ساخت و ساز باشد. این مسئله برای مناطق زلزله خیزی چون ایران بسیار حائز اهمیت است.

کارخانه صنایع فولاد کرمان با ساخت دو مدل میلگرد در بازار آهن ایران فعالیت دارد. این مجموعه در تولید میلگرد آجدار از استاندارد مشخصی پیروی می‌کند. تولید میلگرد براساس استاندارد مزایای متعددی دارد. آگاهی از استاندارد ساخت به شما کمک می‌کند تا در مقام خریدار بدون نیاز به آنالیز، به ترکیب شیمیایی و خواص مکانیکی محصول پی ببرید. گرچه این واحد تولیدی قابلیت تولید میلگرد در سایزهای مختلف را دارد، ولی میلگردهای سایز ۱۲، ۱۴ و ۱۶ بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای بررسی عوامل موثر بر قیمت میلگرد ۱۶ کلیک کنید. در ادامه با روش ساخت میلگرد کرمان آشنا خواهید شد.

روش تولید میلگرد کرمان

تولید مقاطع آهنی و قطعات فلزی به روش‌های مختلفی صورت می‌گیرد. انواع میلگرد با استفاده از نورد گرم شمش تولید می‌شوند. به جز نورد، فرایندهای دیگری نیز در طول ساخت میلگرد بر روی فولاد انجام می‌گیرد تا مقطع نهایی مورد نظر تولید شود. به طور کلی مراحل ساخت میلگرد کرمان به ترتیب زیر است:

 • پیشگرم کردن
 • نورد
 • برشکاری
 • آج‌زنی
 • خنک کاری
 • بندیل بندی

فولاد در دمای پایین انعطاف پذیری کمی دارد. بنابراین برای ایجاد تغییر شکل در شمش، باید آن را در کوره‌های مخصوص پیشگرم کرد. پس از رسیدن دمای شمش به حدود ۱۲۰۰ درجه سانتی گراد، ماده اولیه گداخته به سمت خط نورد هدایت می‌شود. نورد شمش برای تولید میلگرد در سه مرحله اصلی نورد اولیه، میانی و نهایی انجام می‌گیرد. در هر مرحله، شمش با عبور از غلتک‌های نورد، کاهش ضخامت داده و به شکل نهایی میلگرد نزدیک‌تر می‌شود.

میلگرد کرمان به صورت شاخه‌ای در دو طول ۶ و ۱۲ متر برش داده می‌شود. این کار با استفاده از قیچی‌های مخصوص صورت می‌گیرد. در ادامه میلگرد تولیدی برای آجدار شدن داخل دستگاه آج زنی می‌شود.

از مهم‌ترین مراحل تولید میلگرد، مرحله خنک کاری است. انتخاب نوع روش خنک کاری بر استحکام نهایی میلگرد تاثیر کاملا مستقیمی دارد. در تولید میلگرد کرمان از روش ترمکس استفاده می‌شود. در روش ترمکس، میلگرد داغ با عبور از تونل پاشش آب فشار قوی خنک می‌گردد. سرعت بالای سرد شدن در این روش، به افزایش استحکام میلگرد کمک می‌کند.  پس از خنک شدن کامل، میلگرد کرمان به صورت بندیل بندی شده و بعد از نصب پلاک مشخصات به انبار منتقل می‌شود.

کنترل کیفی میلگرد کرمان

محصول نهایی واحد نورد گرم پیش از آنکه به دست مشتری برسد، با انجام آزمایش‌های مختلف مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. در این بخش از جدیدترین و پیشرفته‌ترین تجهیزات برای سنجش کیفیت میلگردهای تولید استفاده می‎‌شود. ارزیابی محصولات با در اختیار داشتن چنین تجهیزاتی، بر کیفیت و قیمت میلگرد کرمان تاثیر مستقیم می‌گذارد.

عوامل موثر بر قیمت میلگرد کرمان

قیمت میلگرد کرمان به عوامل مختلفی بستگی دارد. اولین و مهمترین عامل موثر بر قیمت میلگرد کرمان، ماده اولیه است. شمش به عنوان ماده اولیه در تولید میلگرد کاربرد دارد. از ویژگی‌های مثبت شرکت صنایع فولاد کرمان، در اختیار داشتن واحد فولاد سازی است. شمش‌های تولیدی این مجموعه مقطع مربع شکل به ابعاد ۱۵۰*۱۵۰ میلیمتر دارد.

علاوه بر مورد ذکر شده قیمت میلگرد کرمان تحت تاثیر عوامل زیر تغییر می‌کند:

 • نوسانات ارز
 • حمل و نقل
 • هزینه تولید
 • میزان عرضه و تقاضا
 • شرایط سیاسی روز دنیا

هر کدام از عوامل فوق به تنهایی می‌تواند قیمت میلگرد کرمان را دستخوش تغییر و تحول کند.

وزن میلگرد کرمان

در طراحی یک سازه، وزن مقاطع مورد استفاده بسیار اهمیت دارد. چرا که وزن بر استحکام تاثیرگذار است. البته که نباید از تاثیر وزن بر قیمت میلگرد کرمان غافل شد. استفاده از جدول وزن میلگرد یک راه سریع برای آگاهی از وزن مقطع می‌باشد. استفاده از این جدول بسیار ساده است. برای استفاده از این جدول کافی است از سایز و طول میلگرد آگاهی داشته باشید. سپس به راحتی می‌توایند به وزن مقطع دست پیدا کنید. جدول وزن میلگرد در وبلاگ آیرومارت موجود می‌باشد.

استعلام قیمت میلگرد کرمان از آیرومارت

خرید میلگرد کرمان در مقادیر دلخواه و یا خرید به صورت مستقیم از کارخانه برای شخص خریدار ممکن نیست. بازرگانی فولاد آیرومارت با قابلیت تامین سبدی از مقاطع مختلف فولادی، آماده ارائه میلگرد تولید برندهای مختلف به شما است. قیمت میلگرد کرمان و سایر برندهای معتبر بازار به صورت روزانه در سایت آیرومارت به روزرسانی می‌شود. شما با خرید از بازرگانی فولاد آیرومارت می‌توانید از خدمات قابل ارائه این مجموعه نیز استفاده کنید.

تجربه خرید میلگرد کرمان

همان گونه که در این مقاله صحبت شد، میلگرد کرمان از جمله برندهای معتبر و مطرح در بازار آهن آلات به حساب می‌آید. آیا شما تا به حال از محصولات این واحد استفاده کرده‌اید؟ لطفا تجربه خرید خود از میلگرد کرمان را در بخش کامنت با ما به اشتراک بگذارید.

۱۹ بهمن ۱۳۹۹ رویا سبزعلی ۴
به اشتراک‌ گذاری
چند مطلب مرتبط:
نظرات کاربران

  1. sina
   ۱۷ شهریور ۱۴۰۰

   کامل ترین مطلبی بود که درباره میلگرد کرمان خوندم، ممنون

   • آیرومارت
    ۲۷ شهریور ۱۴۰۰

    سلام دوست عزیز بسیار خوشحالیم که این مقاله برای شما مفید بوده.

  2. حسن پور
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۰

   برای یک پروژه توی چابهار بنظرتون میلگرد کرمان بگیرم یا ابرکوه؟

   • آیرومارت
    ۲۷ شهریور ۱۴۰۰

    سلام وقت بخیر، به شما خرید میلگرد کرمان را پیشنهاد می‌کنیم.