۴ بهمن ۱۳۹۹ رویا سبزعلی ۴
به اشتراک‌ گذاری

قيمت ورق فولاد مبارکه اصفهان

۵/۵ - (۴ امتیاز)

قیمت ورق فولاد مبارکه به دلیل کیفیت بالا برای بسیاری از مشتریان حائز اهمیت است. به جرات می‌توان گفت ورق فولادی یکی از پرکاربردترین نوع از مقاطع فولادی می‎‌باشد. تنوع و کیفیت متفاوت ورق فولادی آن را کاندیدی برای کاربرد در صنایع و مصارف مختلف می‌سازد.

ورق فولاد مبارکه، یک محصول شناخته شده و با کیفیت بالای موجود در بازار است. تولیدات کارخانه فولاد مبارکه از نظر ابعاد، جنس آلیاژ و روش تولید تفاوت دارد. منشا تفاوت قیمت ورق مبارکه به این مسئله برمی‌گردد. با توجه به حجم بالای تولید ورق فولاد مبارکه و میزان تقاضا آن در این مقاله به بررسی بیشتر این محصول می‌پردازیم.

تعریفی مختصر از ورق فولاد مبارکه و انواع آن خواهیم داشت. با کارخانه ورق فولاد مبارکه را از نظر محل احداث و محصولات تولیدی بیشتر آشنا می‌شویم. عوامل موثر بر قیمت ورق فولاد مبارکه را مورد بحث قرار خواهیم داد. به عنوان یک سوال پرتکرار به بیان استانداردها و مواد اولیه در تولید این محصول که بر قیمت ورق فولاد مبارکه نیز اثر دارد، پاسخ می‌دهیم. در نهایت تغییرات قیمت ورق فولاد مبارکه به صورت داده‌هایی مدون از آرشیو مجموعه بازرگانی آیرومارت ارائه می‌شود.

ورق فولادی مبارکه

ورق فولاد مبارکه

یک سری از محصولات حجم بالا و پرمتقاضی کارخانه فولاد مبارکه اصفهان، ورق تولیدی آن است. این کارخانه با وجود تنوع بالا در محصولات ورق خود، در صنایع مختلفی استفاده دارد. قيمت ورق فولاد مبارکه، متغیر است. ابعاد، جنس آلیاژ، روش تولید و فرآیندهای انجام گرفته پس از تولید روی آن اثر مستقیم دارد. به عنوان خریدار یا فروشنده برای کسب قیمت ورق فولاد مبارکه و شناخت انواع آن، مطالعه این مقاله به شما کمک خواهد کرد. محصولات تولیدی کارخانه فولاد مبارکه اصفهان در این زمینه شامل ورق سیاه، ورق روغنی، ورق گالوانیزه، ورق آجدار و ورق قلع اندود می‌شود.

کارخانه ورق فولاد مبارکه

کارخانه ورق فولاد مبارکه، بزرگترین واحد فولاد سازی داخل کشور است.محصولات تولیدی کارخانه فولاد مبارکه اصفهان به انواع ورق یاد شده محدود نمی‌شود.این کارخانه علاوه بر تولید رنج گسترده‌ای از کیفیت و قیمت ورق فولاد مبارکه، مقاطع اولیه و میانی فولادی را نیز تولید می‌کند.

در ادامه به بیان مختصری از محل قرارگیری و تولیدات این مجموعه می‌پردازیم چرا که بیش از ۵۰ درصد نیاز صنایع داخلی با محصولات فولاد مبارکه، مرتفع می‌شود.

محل احداث

کارخانه تولید کننده ورق مبارکه، فولاد مبارکه اصفهان است. همانطور که از نام آن قابل تشخیص می‌باشد در استان اصفهان واقع شده. محل دقیق احداث آن، در اطراف شهرستان فولاد مبارکه و در جنوب غربی آن است. فاصله این واحد صنعتی از شهرستان مبارکه معادل ۱۵ کیلومتر می‌باشد.

محصولات فولاد مبارکه اصفهان

انواع تولیدات

محصولات متنوع تولید کارخانه فولاد مبارکه اصفهان شامل، محصولات گرم نوردیده و اسیدشویی، محصولات سرد، رنگی و قلع اندود می‌باشد. لیست قیمت انواع ورق فولادی کارخانه فولاد مبارکه از جمله ورق روغنی، قیمت ورق رنگی، ورق اسید شویی و … از وبسایت آیرومارت قابل استعلام است.

ورق فولادی مبارکه

عوامل موثر بر قیمت ورق فولاد مبارکه

قیمت ورق فولاد مبارکه مانند همانند ورق گیلان در تمامی انواع آن در بازه‌های زمانی به فرض یکساله ثابت نخواهد بود. عواملی همیشه وجود دارند که به صورت مستقیم یا غیر مستقیم بر نرخ این محصولات اثرگذاراند.

در ادامه سعی داریم این عوامل شامل، کیفیت اسلب و آلیاژ آن، هزینه و مدت نگهداری اسلب به عنوان ماده اولیه در تولید ورق، هزینه‌های تولید و حمل و نقل محصول نهایی و میزان عرضه و تقاضا برای آن در بازار را مورد بررسی قرار دهیم.

کیفیت اسلب

اسلب، ماده اولیه در تولید تمامی انواع ورق مبارکه است. کیفیت آن یکی از عوامل موثر بر قیمت و کیفیت محصول نهایی است. هرچه یکنواختی آلیاژ اسلب بالاتر باشد و شمش ریزی آن مناسب و دارای عیوب سطحی و حجمی کمتری باشد، ورق تولیدی با کیفیت‌تر و گرانقیمت‌تر خواهد بود.

آلیاژ اسلب

دیگر فاکتور مهم و اثرگذار بر کیفیت و قیمت ورق فولاد مبارکه، ترکیب شیمیایی اسلب یا ورق است. هرچه میزان عناصر آلیاژی بیشتر، تنوع خواص و کاربرد بالاتر و نرخ معامله محصول بیشتر خواهد بود.

هزینه و مدت نگهداری اسلب

انبارداری، همواره بحث مهمی بوده که بر کیفیت و قیمت محصول نهایی اثرگذار است. هرچه زمان نگهداری اسلب در انبار بیشتر باشد، هزینه‌های تولید محصول نهایی یعنی ورق بالاتر می‌رود.

هزینه‌های تولید و حمل و نقل

قیمت ورق فولاد مبارکه از هزینه‌های تولید شامل انرژی و منابع انسانی متاثر است. حمل و نقل و فاصله محل استفاده ورق تا کارخانه مادر، دیگر فاکتور مهم و شایان ذکر در این مورد می‌باشد.

میزان عرضه و تقاضا

مساله مهم همواره اثرگذار بر بازار مقاطع فولادی، میزان عرضه محصول توسط تولید کننده یا فروشندگان و تقاضا کارخانه‌های مادر یا خریداران جز می‌باشد. پر واضح است که عدم توازن بین عرضه و تقاضا، نرخ مقاطع را تحت تاثیر قرار داده و در بازه‌های زمانی مختلف کاهشی یا افزایشی می‌کند.

ابعاد ورق برشی

استاندارد و مواد اولیه در تولید ورق فولاد مبارکه

دو مساله قابل توجه در تولیدات فولاد مبارکه، استانداردها و مواد اولیه در تولید محصولات نهایی است. در این بخش به این دو مورد خواهیم پرداخت.

استاندارد

کیفیت محصولات تولیدی کارخانه فولاد مبارکه اصفهان بسیار بالا است. دلیل این اتفاق را می‌توان در مستلزم دانستن کارخانه به رعایت استانداردهایی چون ISO 9001، ISO 50001:2018،  ISO 45001:2018 و ISO 14001:2018 دانست.

مواد اولیه

ورق سیاه یا همان محصول نورد گرم را می‌توان مبدا تمامی تولیدات کارخانه فولاد مبارکه دانست. در تولید ورق سیاه از دو آلیاژ A36 و A1011 استفاده می‌شود. برای استعلام قیمت ورق سیاه کلیک کنید.

استعلام قیمت ورق فولاد مبارکه

شاید برای شما، استعلام قیمت روز ورق مبارکه به عنوان خریدار یا فروشنده مهم باشد. ما نرخ روز و لحظه‌ای را به شما ارائه می‌دهیم. مجموعه بازرگانی آهن‌آلات آنلاین آیرومارت، امکان تامین تمامی مقاطع فولاد و استیل برای شما مشتریان را دارد. برای دریافت خدمات مشاوره در خرید، تامین مقاطع فولادی و انجام خدمات ثانویه قابل انجام روی محصول خود چون ورق فولاد مبارکه با ما از طریق شماره ۴۵۳۰۶-۰۲۱ در ارتباط باشید.

همان طور که با مطالعه این مقاله متوجه شدید، قیمت ورق فولاد مبارکه به دلیل کیفیت و مرغوبیت آن مورد توجه افراد متعددی است. بنابراین بسیاری از افراد به دنبال پاسخ پرسش‌های خود در رابطه با این کالا هستند. شما به عنوان خریدار چه تجربه‌ای از خرید ورق فولاد مبارکه دارید؟ لطفا نظرات خود را در بخش کامنت با ما به اشتراک بگذارید.

۴ بهمن ۱۳۹۹ رویا سبزعلی ۴
به اشتراک‌ گذاری
چند مطلب مرتبط:
نظرات کاربران

  1. مهندس اسدی
   ۱۸ شهریور ۱۴۰۰

   برای تهیه اسلب فولاد مبارکه از آیرومارت باید شرایط خاصی داشته باشیم؟

   • آیرومارت
    ۱۲ آبان ۱۴۰۰

    سلام وقت بخیر. آیرومارت تنها ارائه دهنده ورق فولاد مبارکه اضفهان است و امکان تهیه شمش از این مجموعه وجود ندارد.

  2. emad
   ۱۷ مهر ۱۴۰۰

   چطور میشه از فولاد مبارکه خرید کرد؟

   • آیرومارت
    ۱۱ آبان ۱۴۰۰

    سلام روز بخیر. آیرومارت تمام محصولات برند فولاد مبارکه را برای شما تامین می‌کند. برای استعلام قیمت ورق فولاد مبارکه به صفحه این محصول مراجعه کنید.

مشاوره خرید
ارسال در واتس اپ