۳۱ خرداد ۱۳۹۹ ادمین ۰
به اشتراک‌ گذاری

جدول وزن ورق سیاه در تمام ضخامت‌ها + دانلود

ورق سیاه با استاندارد st37 یکی از پر کاربردترین انواع ورق فولادی است. ورق سیاه در ضخامت و عرض های متنوعی تولید می شود. با توجه به ضخامت ورق سیاه این محصول به صورت رول یا برش خورده در ابعاد مشخصی به فروش می رسد. معمولا ورق سیاه در ضخامت های بیشتر از ۲۰ میلیمتر به صورت شی برش خورده به فروش می رسد. به شیت برش خورده در کارخانه شیت فابریک گفته می شود که قابلیت برش خوردن مجدد به سایز مورد نظر مشتری را نیز دارد. ورق سیاه در کارخانه های داخلی در عرض های ۱۲۵۰ ، ۱۵۰۰ و ۲۰۰۰ میلیمتر تولید می شود. همچنین این محصول در ضخامت ۲ تا ۶۰ میلیمتر موجود است. با در نظر گرفتن ابعاد ورق سیاه st37 از جمله طول عرض و ضخامت آن به راحتی می توان وزن ورق سیاه را با تقریب مناسبی محاسبه کرد.

محاسبه وزن ورق سیاه

جهت تدوین جدول وزن ورق سیاه کافیست حجم ورق محاسبه و در چگالی فولاد که تقریبا ۷/۸ گرم بر سانتی متر مکعب در نظر گرفته می شود ضرب شود. حجم ورق برابر است با  طول در عرض در ضخامت آن، تنها نکته حائز اهمیت توجه به تطابق واحد آن ها و چگالی است. در صورت استفاده از ابعاد بر حسب سانتی متر و ضرب در چگالی ۷/۸ وزن بر حسب گرم بدست می آید.

چنانچه ورق سیاه به صورت رول شده باشد معمولا وزن آن بر واحد وزن اعلام می شود. یعنی عرض در ضخامت در ۷/۸ که چگالی تقریبی فولاد در نظر گرفته میشود وزن هر متر از رول ورق سیاه را بر حسب گرم به ما می دهد. با تقسیم این عدد بر هزار وزن هر متر بر حسب کیلوگرم حساب می شود.

در ادامه جدول وزن ورق سیاه در ضخامت ها و عرض های مختلف ارائه شده است، همچنین میتوانید قیمت ورق سیاه را نیز از طریق لینک داده شده مشاهده کنید.

جدول وزن ورق سیاه

جدول وزن ورق سیاه

دانلود اکسل جدول وزن ورق سیاه

دانلود PDF جدول وزن ورق سیاه

۳۱ خرداد ۱۳۹۹ ادمین ۰
به اشتراک‌ گذاری
چند مطلب مرتبط:
نظرات کاربران