۳۰ تیر ۱۳۹۹ مدیر ۰
به اشتراک‌ گذاری

نحوه تولید گابیون

 گابیون فولادی چگونه ساخته می‌شود؟

گابیون در واقع توری‌های فلزی هستند که معمولا برای جلوگیری از ریزش دیوارهای خاکی، در صنعت ساختمان و جاده سازی  و .. مورد استفاده قرار می‌گیرند. در ویدیو زیر نحوه تولید گابیون نشان داده شده است.

 

 

برای اطلاعات بیشتر در مورد گابیون می توانید به مقاله گابیون چیست مراجعه کنید.

گابیون ها به دلایل مختلفی از جمله، ماندگاری و دوام بالای آن‌ها، توانایی در کنترل فرسایش و مهار آب در پشت سازه ها کاربردهای فراوانی دارند.

از فواید استفاده از گابیون ها، مقرون به صرفه بودن، شکل پذیری بالا، قابلیت نصب آسان و سریع، دوام بالا، و سازگاری با محیط زیست است که همین امر موجب کاربرد آن‌ها در صنایع مختلف است. از جمله کاربردهای گابیون یا همان توری سنگی صنعت ساختمان سازی، تقویت مقاومت بناهای سست، سد سازی، جاده سازی، نماسازی و ساخت جعبه‌های سنگی است.
در فرایند تولید گابیون ، از مفتول ساخته می‌شود. دستگاه تولید گابیون از چند بازوی متحرک ساخته شده است. رشته‌های مفتول فولادی از یک سمت وارد دستگاه شده و در هم بافته می‌شوند. معمول‌ترین نوع گابیون، نوع شش ضلعی است محصول نهایی عرض مشخصی دارد و در نهایت رول می‌شود.

در فرایند تولید گابیون، ضخامت مفتول فولادی و ابعاد چشمه‌ها از جمله متغیرهایی هستند که در بر قیمت گابیون تاثیر گذارند.

مفتول مورد استفاده برای تولید گابیون به این دلیل که بنا به کاربرد، باید ویژگی‌هایی مانند دوام و مقاومت بالا در برابر خوردگی خصوصا در برابر رطوبت و شرایط آب و هوایی داشته باشد، از جنس گالوانیزه است. به عبارتی در تولید گابیون از مفتول‌های گالوانیزه شده استفاده می‌کنند.

از عوامل متغیر بر وزن گابیون که در نهایت بر قیمت گابیون نیز تاثیرگذار است، اندازه چشمه‌ها، قطر مفتول به کار رفته برای تولید گابیون و طول آن است. که بنا به سفارش مشتری و کاربرد گابیون هریک از این عوامل تغییر می‌کند.

۳۰ تیر ۱۳۹۹ مدیر ۰
به اشتراک‌ گذاری
چند مطلب مرتبط:
نظرات کاربران