۲ شهریور ۱۳۹۹ ادمین ۰
به اشتراک‌ گذاری

پرشین فولاد آریا تولید‌کننده کالای میلگرد پرشین

۴.۷/۵ - (۳ امتیاز)

گروه صنعتی پرشین فولاد آریا با ظرفیت تولید ۵۰۰ هزار تن در سال به عنوان یکی از قطب های تولید میلگرد و پروفیل داخل کشور شناخته می‌شود. هم چنین به دلیل ظرفیت تولید بالا، توان صادر کردن محصولات خود را به کشورهای خاورمیانه، اروپا، آفریقای شمالی و جنوبی دارد.

پرشین فولاد آریا در تلاش است تا با افزایش کیفیت محصولات و تعامل با مصرف کنندگان جایگاه خود را در میان تولید کنندگان ارتقا دهد. به دلیل تاثیر پیشرفت تکنولوژی و تغییرات روز افزون به دنبال دستیابی و خلق بازارهای جدید داخلی و خارجی پرشین فولاد آریا توانسته قدم های خوبی در این زمینه برای رسیدن به اهداف خود بردارد.

عمده تولیدات پرشین فولاد آریا به تولید میلگرد پرشین و پروفیل اختصاص یافته است. اما پروژه‌های دیگری مثل ذوب و ریخته‌گری، ورق سرد گالوانیزه، تیرآهن سنگین و آهن اسفنجی را نیز در دست دارد. برای استعلام قیمت روز میلگرد پرشین در نوع آجدار روی لینک زیر کلیک کنید:

قیمت میلگرد آجدار

مواد اولیه کارخانه

پرشین فولاد آریا از آهن اسفنجی، قراضه و بیلت به عنوان مواد اولیه برای تولید محصولات خود استفاده می کنند. بیلت مورد استفاده برای تولید میلگرد در حال حاضر از شمش های تولید شده به وسیله ریخته گری پیوسته مورد استفاده قرار میگیرد. در طرح های توسعه این مجموعه برنامه احداث واحد ذوب و ریخته گری پیوسته برای تولید بیلت هم در نظر گرفته شده است.

پرشین فولاد آریا از شمش‌هایی با مقدار گوگرد و فسفر زیر ۰/۰۳ درصد به عنوان ماده اولیه استفاده می‌کند. این شمش‌ها به منظور دستیابی به خواص مکانیکی بهتر مانند استحکام و انعطاف‌پذیری (داکتیلیتی) مطلوب، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

قیمت میلگرد

روش تولید محصولات

روش تولید میلگرد

به عبور فلز از میان غلتک‌ها و تغییر شکل به مقاطع فولادی نورد می‌گویند. نیروهای کششی، اصطکاک بین غلتک‌ها و تنش‌های فشاری ناشی از غلتک‌ها باعث کاهش قطر و شکل دهی به شمش ها است. مزیت‌های این روش یعنی توانایی تولید بسیار زیاد و کنترل محصول نهایی نورد را به یک روش متداول تولید تبدیل کرده است. روند نورد به ترتیب شامل پیشگرم کردن شمش تا دمای ۱۱۰۰درجه سانتی گراد، نورد و کاهش قطر در سه مرحله، آج زنی میلگرد، برش به طول های معین و خنک کردن است. میلگرد بعد از نورد و برش در شاخه های ۱۲ متری به دو روش خنک می‌شوند که در ادامه توضیح داده شده‌اند.

در مرحله خنک کاری پس از تولید میلگرد از دو روش آلیاژی شده و ترمکس استفاده می‌شود. در حقیقت این دو روش یکسان‌اند و تنها در مرحله خنک کردن تفاوت دارند. در روش آلیاژی شده محصول نهایی پس از نورد در هوای آزاد خنک می‌شود. ولی در روش ترمکس محصول داغ درون یک تونل پاشش آب عبور می‌کند و به سرعت خنک می‌شود. میلگرد آلیاژی شده سختی پایین و میلگرد ترمکس سختی سطح بالاتری دارد. علامت حک شده روی میلگردهای ترمکس T و برای روش خنک کاری در هوای آزاد U است.

استاندارد میلگرد پرشین

میلگرد ها براساس استانداردی قدیمی به چهار دسته A1، A2، A3و A4تقسیم بندی می شوند. A1 ساده، A2 نرم، A3 نیمه سخت و A4 سخت است. این استاندارد هم چنان در بازار آهن مرسوم است. حداقل استحکام تسلیم و استحکام کششی از A1 تا A4 افزایش می یابد. شکل ظاهری از A1 تا A4 به ترتیب ساده، آجدار مارپیچ، آجدار جناغی و آجدار مرکب است. برای آشنایی بیشتر با استانداردهای میلگرد و آشنایی با تفاوت‌های میلگرد A2 و A3 بر روی لینک کلیک کنید.

روش تولید پروفیل

پروفیل از طریق شکل دادن ورق های فولادی تولید می گردد. رول ورق سیاه بر اساس سایز پروفیل توسط دستگاه برش بریده می شود و بعد توسط دستگاه نورد سرد شکل داده می‌شود. روش تولید انواع پروفیل فرآیند رول فرمینگ است.

محصولات پرشین فولاد آریا

محصولات تولیدی پرشین فولاد آریا شامل دو دسته میلگرد پرشین و وپروفیل پرشین می شود. میلگرد پرشین شامل میلگرد A1، A2، A3 و دسته ای بر اساس استاندارد BS (استاندارد بریتانیا) در سایز های ۸ تا ۳۲ می‌شود .

میلگرد پرشین A1

از ۰.۲۲ درصد کربن تشکیل شده و با علامت س ۲۴۰ مشخص می‌شود. حداقل استحکام تسلیم و استحکام کششی آن به ترتیب ۲۴۰ و ۳۶۰ نیوتن بر میلی متر مربع است. A1 استاندارد مربوط به میلگرد ساده است. . به دلیل تغییر شکل پلاستیک نسبتا بالا در زمان گسیختگی، این میلگرد به عنوان میلگرد نرم شناخته می‌شود. قیمت این محصول کارخانه را با کلیک روی لینک زیر دنبال کنید:

قیمت میلگرد ساده

میلگرد پرشین A2

با نماد آج ۳۴۰ مشخص می‌شود و دارای ۰.۳۲ درصد کربن است. حداقل استحکام تسلیم و استحکام کششی آن به ترتیب ۳۴۰ و ۵۰۰ نیوتن بر میلی متر مربع است. این میلگرد به عنوان میلگرد نیمه‌خشک و نیمه‌نرم شناخته می‌شود. میلگرد A2 برای عملیات ساختمانی و به خصوص خاموت‌زنی مناسب است. اما توصیه شده است که عملیات جوشکاری بر روی آن انجام نگیرد. برای آشنایی بیشتر با عملیات خاموت‌زنی، مقاله خاموت چیست و انواع خاموت‌ها را می‌توانید مطالعه کنید.

میلگرد پرشین A3

با حداقل استحکام تسلیم و استحکام کششی آن به ترتیب ۴۰۰و ۶۰۰ نیوتن بر میلی متر مربع به عنوان میلگرد نیمه سخت با علامت آج ۴۰۰ مشخص می شود. میلگرد A3 دارای ۰.۳۷ درصد کربن است. به دلیل ترد بودن میلگرد A3، از آن برای عملیات آهنگری و نیز تغییر شکل‌های زیاد و با زوایای تند، استفاده نمی‌شود. عملیات جوشکاری بر روی این نوع میلگرد، به هیچ عنوان مجاز نیست.

میلگرد پرشین A4

علامت مشخصه آن آج۵۰۰ و مقدار کربن تشکیل دهنده ۰.۴۰ درصد است. حداقل استحکام تسلیم و استحکام کششی آن به ترتیب ۵۰۰ و ۶۵۰ نیوتن بر میلی متر مربع است.

پروفیل پرشین

پروفیل پرشین به صورت قوطی های مربع مستطیل ساختمانی و صنعتی و انواع چهار چوب در تولید میشود. قوطی ها از ضخامت ۱.۸ تا ۳ میلی‎‌متربا تعداد تسمه ۳ و ۴ تولید می‌شوند. انواع چهارچوب ها مثل چهارچوب ساده، فرانسه، ایتالیایی و مکزیکی با تعداد تسمه ۴ تولید می وند.

خواص محصولات پرشین فولاد آریا

میلگرد پرشین از استحکام، داکتیلیتی، مقاومت به خستگی و قابلیت جوشکاری بالایی بر خوردار است. میلگرد پرشین به دلیل استفاده از دستگاه های CNC مدرن آج زنی ، آج های عرضی و طولی بر روی آن از هم فاصله دارند.

این مسئله سبب کاهش تنش خستگی در محل تقاطع آج عرضی و طولی در میلگرد پرشین می‌شود و گیرایی بین بتن و میلگرد افزایش می‌یابد . پروفیل پرشین نیز از قابلیت فرم پذیری، جوش پذیری و استحکام بالایی برخورداراست. کیفیت سطح و دقت ابعادی نیز قابل توجه است.

کیفیت محصولات پرشین فولاد آریا

گروه صنعتی پرشین فولاد آریا با تهیه مواد اولیه مرغوب، انتخاب تجهیزات مدرن، کنترل فرآیند تولید، کنترل محصولات نهایی به طور پیوسته، استفاده از نظر کارشناسان داخلی و خارجی به دنبال تولید میلگرد پرشین و پروفیل پرشین مرغوب است.

مزایای انتخاب پرشین فولاد آریا

پرشین فولاد آریا با داشتن کامل‌ترین سبد از میلگرد پرشین و پروفیل امکان بارگیری هم زمان این دو دسته محصول را دارد. علاوه بر این کارخانه پرشین فولاد آریا بهترین نقطه برای ارسال زمینی بار به بنادر شمال و انتقال ریلی بار است که این مطلب انتقال بار را راحت تر می کند. با در اختیار داشتن مدرن ترین دستگاه های برش، امکان پذیرش طول های متغیر از ۹ تا ۱۲ متر را دارد و با بکارگیری دستگاه های بسته بندی مناسب هزینه ها را کاهش داده است.

آیرومارت با فراهم آوردن امکاناتی چون سبدفروشی و تامین تمامی مقاطع فولادی، انبارداری مطمئن، حمل و نقل و ارائه بهترین قیمت آهن‌آلات، تجریه خرید آسان با تنها یک کلیک را برای شما فراهم آورده است.

۲ شهریور ۱۳۹۹ ادمین ۰
به اشتراک‌ گذاری
چند مطلب مرتبط:
نظرات کاربران