۵ مهر ۱۳۹۹ ادمین ۰
به اشتراک‌ گذاری

کارخانه فولاد کویر کاشان تولیدکننده میلگرد کویر

۵/۵ - (۵ امتیاز)

فولاد کویر کاشان، در منطقه آران و بیدگل کاشان، از اوایل دهه هشتاد شمسی در حال فعالیت است. این کارخانه، ابتدا با نام تجاری شرکت بازرگانی بین المللی سپید فراب کویر، آغاز به کار کرد. البته سال‌ها است که به نام فولاد کویر، شناخته می‌شود. واحد صنعتی فولاد کویر کاشان، با خرید ماشین آلات صنعتی از کارخانه SIEMENS VAI POMINI و دریافت مجوزهای لازم از سازمان صنایع و معادن استان اصفهان، در سال ۱۳۸۶ رسما فعالیت‌هایش را آغاز کرد. در این مطلب از وبلاگ آیرومارت بیشتر درباره کارخانه فولاد کویر کاشان و محصولات آن بخوانید.

محصولات کارخانه فولاد کویر کاشان

مهم‌ترین محصولات فولاد کویر کاشان در دو دسته محصولات صنعتی و محصولات ساختمانی جای می‌گیرد. در ادامه به تفکیک به بررسی هر کدام از آن‌ها پرداخته‌ایم. روی لینک قیمت میلگرد کویر و دیگر کارخانه ها کلیک کنید تا قیمت روز این محصول را مشاهده کنید.

۱- محصولات ساختمانی

بخشی از تولیدات کارخانه کویر کاشان در ساخت و توسعه ساختمان‌ها و سازه‌ها کاربرد دارد. کیفیت این محصولات بسیار بالاست، از جوش پذیری خوبی برخوردار هستند و در برابر فشار و تنش، مقاومتی عالی نشان می‌دهند. در ادامه از این تولیدات گفته‌ایم.

 •  میلگرد A2 و A3

دسته‌ای از محصولات کارخانه فولاد کویر کاشان به تولید این دو نوع میلگرد اختصاص یافته است. میلگرد A2 کویر کاشان به عنوان میلگرد نیمه خشک و نیمه نرم شناخته شده و ظاهر آن به صورت آجدار و عمدتاً آج فنری شکل است. این میلگرد برای خاموت بسیار مناسب است و تا حد ممکن نباید روی آن عملیات جوشکاری انجام شود. برای آشنایی با خاموت می‌توانید به مقاله خاموت چیست و انواع خاموت‌ها مراجعه کنید.

از طرف دیگر میلگرد A3، دارای تنش جاری ۴۰۰۰ و تنش گسستگی ۶۰۰۰ است. در صورت ارائه فشار بالاتر تا حدود ۱۴ درصد تغییر شکل خواهد داشت. این میلگرد به عنوان میلگرد خشک و ترد شناخته می‌شود و در زاویه‌های تند کاربرد کمی دارد.

برای مطالعه بیشتر در خصوص تفاوت میلگرد A2 و A3 روی لینک مشخص شده کلیک کنید.

 • میلگرد A4 (آج ۵۲۰)

  در کارخانه فولاد کویر کاشان با پیشرفت تکنولوژی نورد و ارائه اتوماسیون در سطح بالا، در کنترل درجه حرارت و سرعت سرد کردن دستاوردهای مهمی را کسب کرده‌اند. از سوی دیگر، وجود سیستم ترمکس این امکان را به‌وجود آورده تا از شمش‌هایی با کربن معادل پائین، بتوان میلگرد آج ۵۲۰ و بالاتر را با قابلیت جوش پذیری و مشخصات مکانیکی مطلوب همراه با داکتیلیتی مناسب تولید نمود. از آنجا که سازمان ملی استاندارد ایران همگام با استانداردهای معتبر جهانی گام برمی‌دارد، در بازنگری جدید، میلگردهای آجدار ۵۰۰ و ۵۲۰ را تصویب نمود. به همین دلیل کارخانه فولاد کاشان توانست آنها را تولید و ارائه کند. در نتیجه مجتمع فولاد کویر که از ابتدای تأسیس در جهت تولید میلگردهای آجدار با استحکام بالا فعالیت کرده است، با تصویب استانداردهای جدید، تولید انبوده میلگرد آجدار ۵۲۰ را آغاز کرد.

 • میلگرد ۴۰

  یکی دیگر از محصولات کارخانه فولاد کویر کاشان، میلگرد ۴۰ است. این میلگرد سهم مهمی در کاهش مصرف میلگرد در بتن داشته و می‌تواند در عین بالا بردن توان سازه، وزن آن‌را به خوبی کنترل کند. لازم به توضیح است که این محصول نیز دارای مقاومت کششی بالا است. مانند دیگر محصولات فولاد کویر کاشان، تمام استانداردها در آن رعایت شده است.

مزایای محصولات ساختمانی فولاد کویر کاشان
 • کارخانه فولاد کویر کاشان دارای یکی از کامل‌ترین سبدهای میلگرد است. در بین محصولات این کارخانه انواع میلگرد ساده و آجدار، به شکل کلاف و شاخه‌ای موجود است و در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد.
 • این واحد صنعتی، حد نصاب اسمی که به‌صورت استاندارد بیان شده است را رعایت می‌کند. به همین دلیل با خرید میلگرد کویر کاشان، نیاز شما به خرید میلگردهای اضافی تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند.
 • در صورتی که نیاز به میلگردهایی در طول ۹ و ۱۲ متر داشته باشید، این کارخانه با کمک دستگاه‌های پیشرفته برش و بسته‌بندی، آنها را در اختیارتان خواهد گذاشت. لازم به ذکر است که این شیوه سفارش بسیار مقرون به صرفه است و می‌تواند به کاهش بسیاری از هزینه‌های سازمانی کمک کند.
 • این واحد صنعتی به زودی در نظر دارد با راه انداختن خط دوم تولید میلگرد، سهم بیشتری را در بازار از آن خود کند. به ثمر رسیدن این تصمیم، می‌تواند نقشی مهم در جلوگیری از خروج ارز، ایجاد اشتغال و کاهش مهاجرت‌ها داشته باشد. در نتیجه با خرید و سفارش تولیدات داخلی، می‌توان نقشی مهم در آبادانی و سازندگی بخش‌های گوناگون کشور داشت.
 • محصولات فولاد کویر کاشان علاوه بر استحکام بالا از قابلیت جوشکاری مناسب و مقاومت بالا در برابر خستگی، بارهای سیکلی، دینامیکی و ضربه‌ای برخوردار است.

۲- محصولات صنعتی فولاد کویر کاشان

 • وایرراد جهت تولید الکترود و سیم‌ جوش

این وایرراد با توجه به گرید آن از فولادهای جوشان نیمه‌آرام یا کاملا آرام تولید می‌شود. از موارد کاربرد آن می‌توان به تولید انواع الکترود از رده E6010 تا E7018 و نیز تولید انواع سیم جوش، اشاره کرد. با توجه به این که تنوع انواع گریدهای صنعت جوش، بالا است، فولاد کویر، سه گروه پرمصرف این فولاد را به صورت روتین تولید می‌کند. امکان تولید سایر گریدها وابسته به تقاضا و درخواست مصرف‌کننده می‌باشد.

 • وایرراد کم کربن

  در کارخانه فولاد کویر کاشان، وایرراد از جنس فولاد کم کربن برای ساخت انواع الکترود و سیم جوش (welding wire) استفاده می‌شود. از آنجا که حساسیت آنالیز شیمیایی در وایررادهای ساخت انواع الکترود وسیم جوش بسیار زیاد است، تضمین ترکیب درست شیمیایی و تامین ریز ساختار مناسب از ویژگی‌های مهمی است که این نوع وایرراد تولید شده در کارخانه فولاد کویر کاشان، دارای آن می‌باشد. در این محصول، گریدهای SWRY11 و SWRY21 جزو اولین گریدهای تولیدی شرکت فولاد کویر کاشان است. در حال حاضر از این محصول در سایز ۶.۵ میلیمتر تولید می‌شود. برنامه تولید وایرراد کم کربن در سایز ۵.۵ میلیمتر آن نیز در برنامه‌های آینده تولیدات این کارخانه قرار دارد.

وایرراد کم کربن تولیدی فولاد کویر کاشان علاوه بر کاربرد در ساخت انواع الکترود، برای تولید مفتول کله‌زنی سرد و فورج سرد (cold heading/ cold forging quality steel wire) و مفتول کشش سرد ( hard drawing wire) نیز کاربرد دارد. میزان کربن موجود در این فولادها در محدوده ۰/۴۰ الی ۰/۲۲ درصد است. این محصول مجتمع فولاد کویر ، بر اساس نوع گرید، در صنایع مختلفی مصرف می‌شود. تولید پیچ و مهره، قطعات فورج سرد، سیم‌های آبکاری شده (مسمار و گالوانیزه)، تولید انواع توری، میخ و پیچ و مهره از جمله این صنایع است.

 • وایرراد کربن متوسط

  وایررادهای کربن متوسط، بردار (Boron Steels) و کم آلیاژ (micro alloy steels) برای تولید مفتول کله زنی سرد استفاده می‌شوند. این نوع از فولادها دارای مقادیری عنصر B و یا عناصری از قبیل Mo، Cr وNi یا به صورت کربن متوسط بدون آلیاژ هستند. به همین دلیل بیشتر برای ساخت پیچ با استحکام بالا، قطعات با سختکاری حجمی، قطعات فورج سرد و اکستروژن سرد به کار گرفته می‌شوند.

 • وایرراد پر کربن

  وایرراد فولادی پر کربن (High Carbon Steel Wire rod) برای تولید انواع سیم های پرکربن استفاده می‌شوند. این فولادها نیز که با درصد کربن در محدوده ۰.۶۰-۰.۹۰ تولید می‌شوند، کاربردهای متفاوتی برای صنایع مختلف از جمله صنعت ساخت تایر و لاستیک (Tire Cord & Bead Wire)، صنعت کابل‌های انتقال قدرت (ASCR)، تولید انواع فنر (Spring Wire) و همچنین تولید سیم و استرندهای بتن و سازه های پیش تنیده (PC Wire & Strand) خواهند داشت.

کیفیت محصولات فولاد کویر

مجتمع فولاد کویر کاشان از برندهای معروف تولید محصولات فولادی ساختمانی و صنعتی در ایران است که محصولات با کیفیتی را به بازار آهن و فولاد ایران عرضه می‌کند. این مجتمع تولیدی، امکانات آزمایشگاهی و تحقیقاتی پیشرفته‌ای را برای کنترل مداوم محصول و ارزیابی کیفیت تولیدات خود در نظر گرفته است. ازجمله این امکانات می‌توان آنالیز شیمیایی، تست‌های مکانیکی و متالوگرافی را نام برد که در محل کارخانه فولاد کویر کاشان انجام می‌شوند. جهت آشنایی با انواع تست مخرب و غیر مخرب کلیک کنید.

گواهی‌نامه‌ها و دستاوردهای فولاد کویر کاشان

در طی سال‌ها فعالیت و ارائه محصولات با کیفیت، این واحد تولیدی موفق به اخذ مدارک زیر شده است.

 • استاندارد ملی ایران
 • گواهی‌نامه استاندارد اتحادیه اروپا
 • گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت
 • گواهینامه مدیریت برند
 • گواهینامه مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی
 • مدیریت رضایت‌مندی مشتریان

در این مطلب به بررسی کارخانه فولاد کویر کاشان پرداختیم و از مهم‌ترین تولیدات آن که انواع میلگرد است گفتیم. با کلیک روی لینک تولیدکنندگان میلگرد در ایران می‌توانید با سایر تولیدکنندگان این مقطع آشنا شوید. آیا شما تجربه استفاده از محصولات این کارخانه را داشته‌اید و یا دوست دارید بیشتر درباره قیمت روز میلگرد بدانید؟ همکاران فروش آیرومارت برای ارائه جدیدترین قیمت‌ انواع میلگرد و مشاوره خرید انواع محصولات همراهتان خواهند بود.

۵ مهر ۱۳۹۹ ادمین ۰
به اشتراک‌ گذاری
چند مطلب مرتبط:
نظرات کاربران