۱۴ دی ۱۳۹۹ رویا سبزعلی ۲
به اشتراک‌ گذاری

کارخانه فولاد راد همدان، تولید کننده میلگرد راد همدان

۴.۷/۵ - (۴ امتیاز)

میلگرد راد همدان به عنوان یکی از مهم‌ترین کالاهای فولاد نقش مهمی در صنایع مختلف به ویژه ساخت و ساز دارد. این میلگرد، محصول تولیدی شرکت فولاد راد همدان می‌باشد. این کارخانه از سال ۱۳۹۶ به تولید انواع میلگرد ساده و آجدار مشغول به فعالیت است. انواع میلگرد در صنایع مختلف به ویژه ساختمان‌سازی کاربرد گسترده‌ای دارد.

قیمت میلگرد راد همدان تحت تاثیر عوامل مختلف دچار نوسان می‌شود. چرا که عوامل مختلفی بر تعیین قیمت تاثیر دارد. به همین دلیل برای آگاهی از قیمت میلگرد راد همدان باید از مراجع معتبر کمک بگیرید. بازرگانی فولاد آیرومارت مرجعی مطمئن برای استعلام قیمت روز مقاطع می‌باشد. کافی است تا با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

اما میلگرد چگونه تولید می‌شود؟ عوامل موثر بر قیمت میلگرد راد همدان چیست؟ برای پیدا کردن پاسخ این پرسش‌ها ادامه این مطلب را مطالعه کنید.

شرکت فولاد راد همدان

از سال ۱۳۹۰ اولین قدم‌ها برای احداث مجتمع فولاد راد همدان برداشته شد. پس از چند سال بالاخره این مجموعه در سال ۱۳۹۶ به بهره‌برداری رسید. مجتمع فولاد راد همدان به تولید انواع میلگرد با استاندارد روسی مشغول می‌باشد. در واقع محصولات راد همدان مطابق با این استاندارد به صورت A1، A2، A3 و  A4تولید و به بازار عرضه می‌شود. ظرفیت تولید سالانه میلگرد راد همدان به مقدار ۵۰۰هزار تن در سال می‌باشد.

میلگرد راد همدان به صورت شاخه‌ای در سایزهای ۸ تا ۳۲ در بازار آهن آلات قابل خریداری است.

شناسایی میلگرد راد همدان در بازار آهن آلات

اگر گشت و گذاری در بازار آهن آلات داشته باشید، حتما با میلگرد راد همدان برخورد خواهید داشت. چرا که این محصول به کیفیت و مرغوبیت شناخته شده است. تشخیص این میلگرد در بازار بسیار راحت می‌باشد. چرا که این شرکت بر روی محصولات تولیدی خود، نماد مخصوصی را حک می‌کند. تا چندی پیش فولاد راد همدان برای شناختن محصول خود به بازاریان از نماد SRH که مخفف Steel Rad Hamedan استفاده می‌کرد. اما امروزه علامت حک شده روی میلگرد راد همدان به  RAD CT تغییر پیدا کرده است. این نمادها نه تنها به شناسایی سریع و راحت محصول کمک می‌کند، بلکه باعث رو شدن دست متقلبان نیز می‌شود.

بنابراین زین پس در صورتی که به دنبال میلگرد کارخانه فولاد راد همدان بودید، وجود این نماد را بر روی محصول چک کنید. علاوه‌بر آن برای استعلام قیمت میلگرد راد همدان، چه آجدار و چه ساده، به سایت آیرومارت مراجعه کنید.

"قیمت

مراحل تولید میلگرد راد همدان

اولین قدم در تولید میلگرد فولادی، تهیه ماده اولیه است. شمش‌های فولادی مقاطع میانی هستند که از ریخته‌گری پیوسته مذاب فولاد تولید می‌شوند. مربع و مستطیل رایج‌ترین شکل سطح مقطع شمش‌های فولادی است. معمولا از شمش‌های اولیه با مقطع مربع شکل برای تولید میلگرد همدان استفاده می‌کنند. قیمت ماده اولیه بر قیمت میلگرد راد همدان تاثیر مستقیمی دارد.

تولیدکنندگان در تهیه ماده اولیه عملکرد دوگانه‌ای دارند. برخی از آن‌ها به دلیل در اختیار داشتن تجهیزات ریخته‌گری پیوسته، شمش فولادی را خود تهیه می‌کنند. در حالیکه سایر تولیدکنندگان از کارخانه‌های فولادسازی شمش را می‌خرند.

پس از خرید و تامین ماده اولیه، نوبت به تولید می‌رسد. انواع میلگرد مثل میلگرد راد همدان، به کمک روش نورد تولید می‌شود. فرآیند نورد خود نیازمند تجهیزات ویژه‌ای است. معمولا برای تهیه تجهیزات و ماشین‌آلات نورد، با کارخانه‌های اروپایی همکاری می‌کنند. شرکت فولاد راد همدان برای تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز خود را از برندهای معتبر آلمانی و ایتالیایی تهیه کرده است.

هرچند اصلی‌ترین مرحله تولید میلگرد نورد است، اما در تولید این مقطع به فرآیندهای تکمیلی نیز احتیاج می‌باشد. بنابراین تجهیزات خریداری شده توسط فولاد راد همدان تنها به ماشین آلات نورد محدود نمی‌شود. کوره پیش‌گرم، سیستم تاب‌گیری، بستر خنک‌‎کننده، قیچی برشکاری و سیستم بسته‌بندی از تجهیزات دیگری است که در فرایند تولید میلگرد مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ادامه با مراحل تولید میلگرد بیشتر آشنا خواهید شد.

پیش گرم کردن

از آنجا که تغییر شکل فولاد در دمای محیط به دشواری انجام می‌گیرد، باید آن را پیش‌گرم کرد. در واقع با افزایش دمای فولاد، شکل‌پذیری و انعطاف‌پذیری فولاد افزایش پیدا می‌کند. به همین منظور پیش از انتقال شمش به دستگاه نورد، به داخل کوره هدایت می‌شود. پس از رسیدن دمای شمش به حدود ۱۲۰۰ درجه سانتی‌گراد، شمش فولادی از کوره خارج می‌گردد.

نورد میلگرد

مقطع مربع شکل شمش اولیه با عبور چندباره از قفسه‌های نوردی، به شکل دایره تبدیل می‌شود. در هر مرحله از عبور شمش در خط تولید نورد، تغییر شکل مربع به دایره به آرامی انجام می‌گیرد. پس از کاهش ضخامت و رسیدن به ابعاد مورد نظر، میلگرد تولیدی از خط نورد خارج می‌شود. توجه کنید که تعداد مراحل نورد و زمان آن به ضخامت شمش اولیه وابسته است.

 

 

خنک‌سازی

در سراسر خط نورد، دمای کاری بسیار بالا است. به همین دلیل این روش تحت عنوان نورد گرم شناخته می‌شود. در نتیجه میلگرد راد همدان خروجی از خط نورد دمای بسیار بالایی دارد. د راین مرحله میلگرد به دو روش خنک می‌شود: میکروآلیاژی و یا ترمکس. هر کدام از این روش‌ها خواص مکانیکی متفاوتی را برای میلگرد فراهم می‌کنند. در روش میکرو آلیاژی به دلیل اینکه میلگرد گداخته در مجاورت هوا خنک می‌شود، استحکام کمتری در مقایسه با میلگرد ترمکس شده دارد. در روش ترمکس میلگرد با عبور از تونل پاشش آب فشار قوی خنک می‌شود. در واقع در این روش به دلیل بالا بودن سرعت خنک شدن در مقایسه با روش قبلی، استحکام بالاتر خواهد بود. معمولا روش خنک‌سازی میلگرد با علائمی مشخص بر روی میلگرد حک می‌شود.

آج زنی

همان‌طور که می‌دانید میلگردها به دو صورت ساده و آجدار تولید و به بازار عرضه می‌شود. منظور از آجدار و یا ساده بودن شکل ظاهری میلگردها است. تولید میلگرد ساده که با همان نورد شمش و خنک شدن، اتمام می‌یابد. اما برای تولید میلگرد آجدار، باید یک مرحله اضافه‌تر طی شود. به همین دلیل میلگرد خروجی از خط تولید، داخل دستگاه مخصوص قرار می‌گیرد تا آج‌‌ها ایجاد گردد. میلگرد آجدار در مقایسه با میلگرد ساده، اتصال قوی‌تری با بتن برقرار می‌کند. همین مرحله بر تفاوت قیمت میلگرد راد همدان ساده و آجدار تاثیر می‌گذارد.

برشکاری

میلگرد تولیدی به دو شکل شاخه‌ و کلاف به بازار عرضه می‌گردد. میلگرد‌های شاخه‌ای معمولا در دو طول ۶ و ۱۲ متر برش داده می‌شوند. این طول‌ها براساس یک قاعده از پیش تعیین شده اجرا می‌گردد. بنابراین در صورتی که مشتری به طول‌های دیگری احتیاج داشته باشد، کافی است تولید کننده را از این موضوع آگاه کند. برای انجام برشکاری از قیچی‌های مخصوصی استفاده می‌شود. میلگرد راد همدان به صورت شاخه‌ای در بازار به فروش می‌رسد.

بندیل بندی

برای انتقال راحت و بهتر میلگرد، باید آن را بسته‌بندی کرد. بسته‌بندی میلگرد با نام بندیل شناخته می‌شود. بندیل‌بندی میلگرد به این صورت است که میلگردهای چیده شده کنار هم توسط ورق‌هایی فلزی یا پلاستیکی محکم می‌گردد. در انتها دو پلاک به هر بندیل متصل می‌شود. اطلاعات مربوط به میلگردها نظیر سایز و وزن هر بندیل بر روی این پلاک‌ها ثبت می‌گردد.

به طور کلی در هر بندیل هرچه سایز میلگردها افزایش می‌یابد، از تعداد آن‌ها کاسته می‌شود. این کار با هدف سهولت در حمل و نقل بندیل‌ها و ثابت نگه داشتن وزن بندی‌ها انجام می‌گیرد. به طور مثال هر بندیل میلگرد راد همدان سایز ۱۴، حاوی ۳۱۳ شاخه میلگرد می‌باشد. معمولا هر بندیل میلگرد وزنی در حدود ۲ تا ۵/۵ تن وزن دارد. البته این قانون کلی نیست و بسته‌بندی میلگردها بسته به سایز و تولید کننده متفاوت خواهد بود.

محصولات فولاد راد همدان

قریب به چند سال است که فولاد راد همدان میلگردهای خود را با کیفیت مطلوبی به فروش می‌رساند. از آنجایی که تولیدات این مجموعه انواع میلگردها را پوشش می‌دهد، بنابراین خریدار به راحتی می‌تواند خرید خود را از کارخانه انجام دهد. در ادامه با محصولات این کارخانه و قیمت میلگرد راد همدان بیشتر آشنا خواهید شد.

میلگرد A1

میلگرد A1 به عنوان میلگرد ساده در بازار شناخته می‌شود. چرا که ظاهری ساده و بدون آج دارد. به دلیل کم بودن کربن در ميلگرد ساده راد همدان، در مقایسه با نوع آجدار، نرم‌تراست. ميلگرد راد همدان با استاندارد A1، از استحکام تسلیم و کششی کمتری نیز برخوردار می‌باشد. برخلاف اینکه توقع می‌رود تا میلگرد ساده در مقایسه با میلگرد آجدار، ارزان‌ قیمت‌تر باشد، ولی اینگونه نیست. گرچه میلگرد A1 تولید ساده‌تری در مقایسه با آجدار دارد، ولی به دلیل کم بودن تقاضا و تولید کم گران قیمت‌تر است. برای استعلام روزانه قیمت میلگرد راد همدان با استاندارد A1 با کارشناسان فروش آیرومارت تماس حاصل فرمایید.

قیمت میلگرد ساده

میلگرد A2

اولین عضو از خانواده میلگردهای آجدار با نماد A2 به فروش می‌رسد. این نوع میلگرد با آج‌های مارپیچ حک شده بر روی بدنه، از استحکام بالاتری برخوردار است. در واقع آج ساده میلگرد A2 استحکام مطلوبی برای بتن فراهم می‌کند. این میلگرد نیمه سخت با استحکام تسلیم ۳۴۰ مگاپاسکال، فروش خوبی در بازار آهن آلات دارد. برای آگاهی از قیمت میلگرد راد همدان هر روز می‌توانید به سایت آیرومارت مراجعه کنید.

میلگرد A3

هرچه مقدار کربن افزایش پیدا می‌کند، استحکام ميلگرد راد همدان ارتقا پیدا می‌کند. به همین دلیل ميلگرد راد همدان A3 در گروه سخت قرار می‌گیرد. با آرماتوربندی این نوع میلگرد در بخش ستون‌ها، استحکام سازه بتنی در برابر نیروهای جانبی و زلزله افزایش پیدا می‌کند. تنش تسلیم و تنش کششی ميلگرد راد همدان در این استاندارد به ترتیب ۴۰۰ و ۶۰۰ مگاپاسکال می‌باشد. قیمت میلگرد راد همدان با استاندارد A3 تحت تاثیر نوسانات بازار و میزان عرضه و تقاضا تغییر می‌کند. به همین خاطر مشورت با کارشناسان برای یک خرید مقرون به صرفه برای شما بسیار سودمند خواهد بود. میلگردهای آجدار متنوع هستند. به شما پیشنهاد می‌کنیم برای درک بهتر، مقاله تفاوت‌های میلگرد A2 و A3 را مطالعه کنید.

میلگرد A4

همان‌طور که با افزایش شماره استانداردها، استحکام افزایش پیدا می‌کند، بیشترین استحکام میلگرد در استاندارد روسی به میلگرد A4 تعلق دارد. اما توجه کنید که این افزایش استحکام موجب ضعیف شدن مقاومت به ضربه نیز می‌شود. امروزه برای تولید میلگرد A4 از سیستم ترمکس استفاده می‌گردد. قیمت میلگرد راد همدان در استاندارد A4 به عوامل مختلفی بستگی دارد. قیمت میلگرد راد همدان هر روز در سایت آیرومارت به روز رسانی می‌شود.

قیمت میلگرد ۱۴ راد همدان

ميلگرد راد همدان در سایز ۸ تا ۳۲ به صورت شاخه‌ای تولید می‌شود. با وجود طیف گسترده‌ای که برای سایز میلگرد وجود دارد، میلگرد ۱۴ راد همدان بسیار پرکاربرد می‌باشد. این میلگرد در آرماتور بندی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همان‌طور که در مقاله آرماتوربندی مطالعه کردید، با خمکاری و چینش میلگرد در کنار هم و سپس بتن ریزی، ساختمان‌ها مستحکم می‌شود.

به دلیل حجم بالای مصرف میلگرد ۱۴ در سازه‌های بتنی، قیمت میلگرد ۱۴ راد همدان بر قیمت ساختمان تاثیرگذار است. به همین خاطر مشتریان بازار آهن برای استعلام قیمت میلگرد ۱۴ راد همدان با کارشناسان ما تماس حاصل می‌کنند.

عوامل موثر بر قیمت میلگرد راد همدان

قیمت میلگرد راد همدان بر پایه ماده اولیه تعیین می‌شود. تولید، تهیه و نگهداری شمش اولیه هزینه‌های زیادی را به همراه دارد. برخی از کارخانه‌ها با در اختیار گرفتن تولید شمش، هزینه‌های تولیدی را کنترل می‌کنند.

گرچه بخش اعظمی از قیمت میلگرد راد همدان به ماده اولیه وابسته است، ولی عوامل دیگری نیز بر قیمت‌گذاری تاثیر دارد. هزینه تولید، انبارداری، حمل و نقل و تامین انرژی همگی بر قیمت میلگرد راد همدان افزوده می‌شود.

در استعلام قیمت میلگرد راد همدان هیچ‌گاه نباید از اثر نوسانات دلار و شرایط سیاسی غافل شد. به طور مثال در سال ۹۹ قیمت تمام مقاطع فولادی سوار بر افزایش نرخ دلار، کاملا افزایشی بود. گرانی بی سابقه‌ای که امسال در بازار آهن آلات شاهد بودید، شرایط جدیدی را برای مشتریان این مقطع به وجود آورد. موجب شد تا خریداران دچار سردرگمی شوند.

نوسانات بازارهای جهانی به واسطه التهاب‌های ناشی از انتخابات آمریکا، به همگان نشان داد که نباید از اخبار روز غافل شد. به همین خاطر در صورتی که قصد استعلام قیمت میلگرد راد همدان را دارید، به این نکته توجه کنید. با کلیک بر روی قیمت میلگرد، می‌توانید قیمت روز این محصول را پیگیری کنید.

مزیت ميلگرد راد همدان

تاسیس کارخانه فولاد راد همدان برای این استان و استان‌های همجوار یک مزیت محسوب می‌شود. چرا که مشتریان این محدوده در تامین میلگرد با مشکل روبه رو نخواهند شد. از طرفی کم بودن مسافت محل تولید به محل مصرف، موجب کنترل هزینه‌های حمل و نقل می‌شود. این مسئله باعث مقرون به صرفه شدن قیمت میلگرد راد همدان برای مشتریان خواهد شد.

از میان تمام محصولات تولیدی این کارخانه، قیمت میلگرد ۱۴ راد همدان به دلیل پر کاربرد بودن، بیشتر اهمیت دارد. در واقع در بخش آرماتوربندی شاهد مصرف بالای میلگرد شماره ۱۴ هستیم. برای آگاهی از قیمت میلگرد راد همدان شماره ۱۴ با مشاوران آیرومارت تماس حاصل فرمایید.

جدول وزن میلگرد راد همدان

پیش از خرید، علاوه‌بر استعلام قیمت میلگرد راد همدان به وزن نیز باید توجه ویژه‌ای داشته باشید. وزن به دلیل تاثیر مستقیمی که بر قیمت میلگرد راد همدان دارد، بسیار حائز اهمیت است. وزن علاوه‌بر قیمت میلگرد راد همدان بر وزن سازه نیز تاثیر خواهد گذاشت.

برای پیدا کردن وزن، جدول اشتال بسیار کاربرد دارد. جدول اشتال، مجموعه از داده‌های مرتبط با ابعاد میلگرد است که مطابق با آن می‌توان به وزن میلگرد پی برد. جدول وزن میلگرد راد همدان نیز برای پیدا کردن وزن میلگرد در سایزهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده از این جدول بسیار راحت و ساده می‌باشد.

استعلام قیمت میلگرد راد همدان از آیرومارت

قیمت میلگرد راد همدان در طی هفته سوار بر موج اخبار روزانه تغییر می‌کند. چرا که عوامل متعددی بر قیمت میلگرد راد همدان تاثیرگذار هستند. بنابراین بهتر است برای خرید با افراد با تجربه بازار مشورت کنید. کارشناسان بازرگانی آهن آلات آیرومارت به دلیل تجربه‌ای که از سال‌ها کار با برندهای مختلف میلگرد داخلی و خارجی کسب کرده‌اند، توانایی پاسخگویی به تمام سوالات شما در حوزه میلگرد را دارند. علاوه‌بر این همکاری شما با آیرومارت می‌تواند رضایت خرید را برای شما به ارمغان بیاورد. از مهم‌ترین مزیت‌های خرید از آیرومارت، امکان رویت بار در مبدا است. هم‌چنین برای نگهداری بار خود می‌توانید از انبار آیرومارت استفاده کنید.

آیرومارت به شما این امکان را می‌دهد تا در کنار خرید میلگرد راد همدان از خدمات مجموعه نیز بهره‌مند شوید. انجام هرگونه خدمات برشکاری و رزوه کاری از جمله فعالیت‌های جانبی است که بر روی کالای خریداری شده، قابل انجام است.

۱۴ دی ۱۳۹۹ رویا سبزعلی ۲
به اشتراک‌ گذاری
چند مطلب مرتبط:
نظرات کاربران

  1. حسین مالکی
   ۱۷ شهریور ۱۴۰۰

   اگر نیاز به برش و خمکاری میلگرد داشته باشیم از آیرومارت میتونیم میلگرد خمکاری شده بخریم؟

   • آیرومارت
    ۲۶ مهر ۱۴۰۰

    سلام وقت بخیر بله خمکاری میلگرد توسط آیرومارت انجام می‌شود.