۳۱ تیر ۱۳۹۹ ادمین ۰
به اشتراک‌ گذاری

قیمت میلگرد اصفهان محصول قدیمی‌ترین کارخانه فولاد کشور

قیمت میلگرد اصفهان به دلیل مرغوبیت، کیفیت و فروش بالا، همیشه برای مشتریان این مقطع جذاب بوده‌است. میلگرد اصفهان را می‌توان مهم‌ترین محصول کارخانه ذوب آهن دانست که نقش موثر بر بازار آهن آلات ایران دارد. قیمت میلگرد اصفهان هم‌چنین به  دلیل صادرات به کشورهای همسایه نیز می‌تواند اهمیت پیدا کند.

میلگرد یا Rebar، از محصولات آهنی پرکاربرد، مهم و مورد توجه است اولین میلگردها در کاخ سلطنتی که حالا در حومه شرق پاریس قرار دارد، استفاده شدند. پس از آن و در قرن هجدهم، از میلگرد برای ساخت برج‌هایی در روسیه استفاده شد. آن میلگردها آنقدر قوی بودند که هنوز هم بر سر جای خود استوارند و از بنا، محافظت می‌کنند. مصرف بالای این مقطع در سازه های بتنی باعث شده تا قیمت میلگرد اصفهان بر هزینه تمام شده سازه اثر بگذارد.

امروزه، میلگرد انواع مختلفی دارد و کارخانه‌های گوناگونی برای ساخت و تولید آن در تلاش‌اند. این تنوع در محصول میلگرد به هندسه ظاهری سطح، ابعاد طول و سطح مقطع، ترکیب شیمیایی آلیاژ و خواص فیزیکی و مکانیکی متناظر با آن برمی‌گردد. در این مطلب از وبلاگ آیرومارت، درباره قیمت میلگرد اصفهان و کارخانه ذوب آهن، بیشتر بخوانید.

جهت مشاهده قیمت میلگرد روی لینک مشخص شده کلیک کنید.

قیمت میلگرد اصفهان

میلگرد اصفهان

ذوب آهن اصفهان را چقدر می‌شناسید؟

پیش از آنکه درباره قیمت میلگرد اصفهان صحبت شود، بهتر است با کارخانه ذوب آهن اصفهان آشنا شوید. شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان، از معروف‌ترین و مهم‌ترین واحدهای تولیدی کشور است. اگرچه اولین تلاش‌ها برای راه‌اندازی این واحد صنعتی به دوره قاجار می‌رسد اما، ذوب آهن اصفهان در سال ۱۳۴۴، طی یک پروتکل و طرح توسعه ملی آغاز به کار کرد. این پروتکل بین دولت ایران و شوروی سابق بود و به موجب آن، شوروری برای ایجاد کارخانه دست به کار شد.

به علت تشابه اسمی، کارخانه ذوب آهن اصفهان را با کارخانه فولاد مبارکه اصفهان اشتباه نگیرید. ذوب آهن اصفهان را با محصولات خاصش بخاطر بسپارید و قیمت میلگرد ۱۴ اصفهان به عنوان یکی از محصولات پرمتقاضی و پرکاربرد جویا شوید. هدف اصلی و اولیه از احداث کارخانه‌ ذوب آهن اصفهان، تولید ریل برای توسعه طرح راه‌اندازی راه آهن بود. اما با گذر زمان و گسترش واحدهای تولیدی زیرمجموعه این ابرکارخانه، تولیدات مجموعه از نظر حجم و تنوع افزایش یافت. شاید میلگرد یکی از شناخته‌شده‌ترین این محصولات باشد و قیمت میلگرد اصفهان و یا حتی برخی از گریدهای خاص چون قیمت میلگرد ۱۴ اصفهان، پرسش همیشگی مشتریان باشد. برای انجام خریدی مطمئن و تامین مصالح فولادی ساختمانی خود، قیمت میلگرد اصفهان را به صورت روزانه از ما بخواهید.

محل احداث کارخانه ذوب‌آهن اصفهان

ابتدا لازم بود تا زمینی مناسب برای ساخت این واحد تولیدی انتخاب شود. پس از جستجوها، منطقه‌ای معروف به دشت طبس که در ۴۵ کیلومتری جنوب غرب اصفهان بود، برای این منظور انتخاب شد. این منطقه از نظر عدم زلزله خیزی، دسترسی به منابع گوناگون؛ جاده‌ها، استحکامات زمین و… مورد تایید گرفت. محل احداث و گسترش تمامی واحدهای تولیدی زیر مجموعه ذوب آهن اصفهان در شهرستان لنجان این استان واقع شده‌است.

نیم قرن سابقه شرکت ذوب آهن اصفهان

اکنون بیش از نیم قرن است که شرکت ذوب آهن اصفهان، با تجهیزات مدرن، نیروی متخصص و دانش فنی، در تولید انواع محصولات مربوط به آهن و فولاد فعالیت می‌کند. جالب است بدانید که اگرچه دستگاه‌هایی از دیگر کشورها به این کارخانه رفته و نسل کارگران و مهندس‌های آن نیز تغییر کرده، اما سیستم تولید در کارخانه ذوب‌ آهن برای بسیاری از محصولات، سیستم روسی است. ذوب آهن اصفهان در کنار رفع نیازهای داخلی، در صادرات غیرنفتی ایران نیز نقش دارد و توانسته اشتغال‌زایی پایداری را در منطقه ایجاد کند. این واحد صنعتی، دغدغه‌های زیست محیطی و مسئولیت‌های اجتماعی گوناگونی را نیز دنبال می‌کند و همواره در مسیر بهبود گام برمی‌دارد.

به همین دلایل، کارخانه میلگرد اصفهان ، یکی از بزرگترین صنایع زیربنایی و اولین تولیدکننده محصولات فولادی در کشورمان است. ذوب آهن اصفهان، محصولاتش را مطابق با استانداردهای منطقه‌ای و جهانی با استفاده از تکنولوژی‌ و دستگاه‌های مدرن تولید و در بازار داخل و بیش از ۳۰ کشور دنیا عرضه می‌کند. بعد از فولاد مبارکه اصفهان، ذوب آهن بزرگترین شرکت فولاد در ایران می‌باشد و محصولات خود را با علامت اختصاری esco به بازار ارائه می‌کند. برای مشاهده سایر علائم اختصاری برندهای تولید کننده میلگرد روی لینک تولید کنندگان میلگرد کلیک کنید. استعلام قیمت میلگرد اصفهان را از سایت آیرومارت کسب کنید.

استانداردهای تولید محصول در کارخانه‌ذوب‌آهن اصفهان

کارخانه ذوب آهن اصفهان،یکی از شناخته‌شده‌ترین و پر افتخارترین کارخانه‌های تولیدکننده انواع محصولات فولادی ساختمانی و غیر آن و غیر فولادی است که سابقه ۵ دهه فعالیت مستمر را دارد. رعایت اصول استاندارد ملی و هم‌چنین سایر کشورهای خارجی، کسب گواهینامه‌های معتبر ملی و خارجی را برای این کارخانه موجب شده.

مرکز ملی تایید صلاحیت ایران، به پاس رعایت اصول مورد تاییدش، گواهینامه تایید صلاحیت آزمایشگاه را برای ذوب آهن تولید کننده میلگرد اصفهان، صادر نموده.

از گواهینامه‌های معتبر بین‌المللی مجموعه به ISO 10015:1999،  ISO14001:2014، OHSAS18001:2007و EN ISO9001:2008 می‌توان اشاره کرد. تمامی این گواهینامه و استانداردها تنها دستاوردهای مجموعه نیستند. گواهینامه کیفیت پاریس، تایید کیفیت محصولات از کارخانه اسپانیایی تولید فولاد BID، فروش محصولات تولیدی در آلمان از شرکت TUV، گواهینامه کرز از کمپانی معتبر انگلیسی UK CARES دیگر استانداردهای یادشده‌اند.

رعایت این استانداردها در تمامی انواع محصولات اولیه و نهایی تولیدی ذوب آهن اصفهان چون میلگرد اصفهان اثر دارد. کیفیت بالای محصولات این محموعه قیمت میلگرد ۱۴ اصفهان را نسبت به اکثر کارخانجات بیشتر نموده است. بازار پر تب و تاب و مشتری این مجموعه، متقاضیان فولادهای ساختمانی را به استعلام قیمت لحظه‌ای میلگرد اصفهان وادار می‌دارد.

انواع محصولات تولیدی کارخانه ذوب آهن اصفهان

مشتریان بازار آهن تنها به دنبال قیمت میلگرد اصفهان نیستند. چرا که این مجموعه تولیدات فولادید دیگری نیز دارد. فولادهای ساختمانی، فولادهای صنعتی و انواع فرآورده‌های فرعی از محصولات متنوع و پر مشتری این کارخانه است. نکته قابل توجه در تمامی محصولات، درج نام ESCO که نشان تولیدات این مجموعه است، می‌باشد. در ادامه به بیان انواع این محصولات می‌پردازیم.

فولادهای ساختمانی

تیرآهن‌های بال نیم‌پهن موازی (I-Beam) و بال پهن موازی (H-Beam) ، نبشی و ناودانی، میلگرد ساده و آج‌دار، انواع چهارپهلو فولادی، ریل U33 و UIC60 از محصولات ذوب‌آهن اصفهان هستند.

کارخانه ذوب آهن اصفهان

کارخانه ذوب آهن اصفهان تولیدکننده تیرآهن

تیرآهن بال نیم‌پهن و بال پهن موازی در سایزهای ۳۰۰-۱۲۰ و ۱۶۰ میلی‌متر به ترتیب تولید و روانه بازار می‌گردد.

نبشی در نوع بال مساوی و در اندازه‌های ۸۰، ۹۰ و ۱۰۰ تولید می‌شود. انواع ناودانی نیز در سایز ۱۴۰ و ۱۶۰ است.

میلگرد ساده و آجدار از محصولات شناخته شده این کارخانه است و به همین دلیل، قیمت لحظه‌ای میلگرد اصفهان در قالبه شاخه و کلاف پرسشی پر تکرار از سمت مشتریان است.

رنج سایز تولید میلگرد از ۵/۵ تا ۳۲ میلی‌متر است. استعلام موجودی و قیمت میلگرد ۱۴ اصفهان در این گروه به صورت روزانه از مرجع آنلاین قیمت آهن آلات آیرومارت ممکن است.

میلگردهای ساده عموما از سایز ۳۲ میلی‌متر و بالاتر از آن تولید می‌شود.

مجموعه در مورد ریل UIC60، برای اولین بار در سال ۱۳۹۵ آغاز به تولید کرد. ریل U33، برای اولین بار و در سال ۱۳۸۷ در منطقه خاورمیانه و توسط ذوب آهن اصفهان عرضه شد.

چهارپلو یا چهار گوش‌های فولادی در ابعاد سطح مقطع ۱۰۰*۱۰۰ و ۲۵۰*۲۵۰ هستند.

فولادهای صنعتی

در تولید محصولات صنعتی چون مفتول الکترود، مفتول فنر،  مفتول سیم طوقه و مفتول سیم کششی از انواع فولاد صنعتی USD7-B، RSD7، RST34-2، ۷۰CR2 ،C67،   CK45، CK35 و SWRH27 می‌باشد.

فرآورده‌های فرعی

چدن جامد، سرباره کوره بلند، زغال کک، آهک، لجن صنعتی، اکسیژن، گوگرد، قطران، سولفات آلومینیوم، زایلین، لولوئن، ازت مایع و گوگرد از فرآورده‌های فرعی تولیدی در مجموعه ذوب آهن اصفهان است.

انواع میلگرد اصفهان

میلگردها به دو دسته آجدار و ساده تقسیم می‌‌شوند. میلگردهای ساده سطحی یکدست دارند و  میلگردهای آجدار، دارای برآمدگی‌هایی می‌باشند. هر کدام از این میلگردها کاربردهای گوناگونی دارند و در صنایع مختلفی استفاده می‌شوند. میلگردهای ساده یا بدون آج را با نام A1 در صنعت می‌شناسند و آنها را در دسته میلگردهای نرم قرار می‌دهند. سه نوع دیگر از میلگردها، با نام های A2، A3  و A4 در بازار وجود دارند که تنش جاری و گسیختگی بیشتری نسبت به میلگردهای ساده دارند. تفاوت در استاندارد، میتواند به تفاوت قیمت میلگرد اصفهان نیز منجر شود.

این میلگردها در موارد بسیاری استفاده دارند. وجود آج در این میلگردها به منظور درگیر کردن فولاد در بتن است. برای این کار، آج در میلگرد به صورت مارپیچ و با عمقی استاندارد ایجاد می‌شود تا بتواند سطح درگیری میلگرد و بتن را افزایش دهد و اتصالات محکم‌تری را ایجاد کند. پیش از خرید میلگرد اصفهان ، ابتدا نیاز خود را بدانید و با توجه به آن برای خرید محصولات اقدام کنید. چرا که ممکن است سازه شما به میلگرد ساده نیاز داشته باشد اما سفارش‌تان میلگرد آجدار باشد. بسته به اینکه نیاز شما کدام نوع از میلگرد باشد، می‌توانید از محصولات ذوب آهن اصفهان بهره‌مند گردید. برای خرید میلگرد اصفهان، وزن هر شاخه از آن را می‌توانید در جدول اشتال میلگرد ببینید و پس از گفتگو با کارشناسان ما، برای خرید میلگرد مورد نیاز خود اقدام نمایید. قیمت میلگرد اصفهان در انواع مختلف را در سایت ما ببینید.

کیفیت میلگرد اصفهان

قیمت میلگرد اصفهان با کیفیت آن رابطه مستقیمی دارد. محصولاتی که در کارخانه ذوب آهن اصفهان تولید می‌شود به دو صورت ( بسته بندی شده با طول مشخص و سایز یکسان ) یا به صورت کلاف ارائه می‌شوند. هر بندیل میلگرد اصفهان ، دارای حداقل ۲ پلاک حاوی مشخصات محصول از جمله شماره ذوب، سایز ، طول ، زمان تولید و… نیز می‌باشند. علاوه بر این، به همـراه تمامـی محصولات، گـواهینـامه فنـی شامـل کلیه مشخصـات فنی از جمله ترکیـب شیمیایی ، خواص مکانیکی، شماره ذوب، سایز محصول، تاییدیه کنترل کیفی و… هم ارائه می‌شود. در نتیجه امکان ردیابی کامل محصول وجود دارد و کیفیت محصولات این کمپانی را بیش از پیش تایید می‌کند. کیفیت بالای این کالا بر تقاضا و قیمت میلگرد اصفهان اثر گذار است.

چگونه ایمنی میلگرد را بالا ببریم؟

برای جلوگیری از آسیب به سازه و میلگردها، انتهای برجسته میلگرد را عمدتا خم می‌کنند یا با درپوش‌های مخصوص پلاستیکی که plate نام دارند، محافظت و تقویت می‌شوند. نوع دیگری از پوشش‌ها را mushrooms می‌گویند. این پوشش ممکن است از خراش و سایر صدمات جزئی محافظت کنند، اما در مقابل فرورفتگی هیچ محافظتی ندارد.

آیا میلگرد قابل بازیافت است؟

بله! میلگرد هم مانند بسیاری از محصولات فلزی، می‌تواند پس از تخریب سازه‌های قدیمی برداشته شود. این میلگرد توسط قیچی‌هایی بریده می‌شوند و به‌عنوان قراضه و برای مصارف گوناگون کاربرد دارند.

در این مطلب تلاش کردیم اطلاعات جامعی را درباره میلگرد اصفهان، انواع آن، قیمت و… ارائه کنیم. در صورتی که این محصول برای شما مناسب است و می‌خواهید آن‌را سفارش دهید و یا اطلاعات بیشتری نیاز دارید، لطفا با ما تماس بگیرید. قیمت میلگرد اصفهان را در صفحه میلگرد وب سایت ببینید.

عوامل موثر بر قیمت میلگرد اصفهان

تغییرات قیمت هر مقطع فولادی، به‌خصوص قیمت میلگرد اصفهان، مساله‌ای دور از انتظار نیست. به‌طور کلی می‌توان آن را متاثر از عوامل خارجی و داخلی دانست. بعضی مواقع یک خبر از کشور تولیدکننده مقطع فولادی مثل چین و تولیدات مقاطع فولادی‌اش یا یک ابر قدرت اقتصادی و هیجانات داخلی آن کشور چون آمریکا و انتخابات ۲۰۲۰ اش، کل بازار داخلی ما و محصولات فولادی مثل قیمت میلگرد اصفهان را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

نقش عوامل داخلی نیز قابل چشم‌پوشی نیست لذا به بیان مختصر آن می‌پردازیم. نیاز بازار، تغییرات صنعت، تامین مواد اولیه، هزینه‌‌های حمل و نقل، فصل و زمان و جنگ‌های اقتصادی کلیه حالت‌هایی است که می‌توان متصور شد.

بازار آزاد یا همان عرضه و تقاضا بین مشتری و خریدار قطعا یکی از عوامل موثر بر قیمت میلگرد اصفهان است. جو روانی گسترش ویروس کرونا و کاهش مصرف مقاطع فولادی در کل جهان و در این جا کشور ما، سطح تولیدات در صنعت را کاهش داده و موجب تضعیف آن شده‌است. کشور چین را به‌عنوان عمده تامیین‌کننده مواد خام مورد نیاز صنعت سایر کشورهای جهان می‌توان دانست و هم‌گیری ویروس کرونا، به‌شدت صادرات چین را محدود نموده و اثر سو روی آن داشته‌است.

یکی از دغدغه‌های مهم دوران کنونی، انتخاب روش حمل و نقل ایمن و کم هزینه تا جایی که ممکن است، می‌باشد. همه‌گیری و شدت شیوع کرونا را در تابستان کمتر و در زمستان بیشتر شاهد بودیم و اثر مستقیم فصل بر مصرف انواع مختلف مقاطع فولادی مخصوصا میلگرد اصفهان در اینجا مشهود است. جنگ اقتصادی چند سالی است که بین ابر قدرت‌های جهان وجود دارد و در وضع حال، پیشگیری از گسترش کرونا و یا یافتن واکسن آن یکی از موارد مجادله بین این کشورها است.

مطالعه قیمت آهن و میلگرد در دوران کویید ۱۹، که شامل قیمت میلگرد اصفهان نیز هست را از دست ندهید.

تغییرات قیمت میلگرد اصفهان در ۹ ماهه نخست سال ۹۹

با بررسی و نگاهی کلی به تغییرات قیمت میلگرد اصفهان در آرشیو قیمتی شرکت آیرومارت می‌توان روند تغییرات قیمت را عموما صعودی یافت. نوسانات قیمت دلار و افزایش هزینه‌های تولید، بسته‌بندی و حمل و نقل و عرضه به بازار،  متعاقبا باعث تلاطم در بازار فولاد بخصوص قیمت میلگرد اصفهان گردیده که شامل افت و خیزهایی جزئی و بطور کلی روند صعودی است. تولید شمش و سایر مواد اولیه در این کارخانه، ثبات نرخ بالاتری چون قیمت میلگرد ۱۴ اصفهان و یا حتی قیمت لحظه‌ای میلگرد اصفهان در تمامی گریدها موجب می‌شود.

در ادامه شاهد نمودار تغییرات قیمت میلگرد ۱۴ اصفهان در ۹ ماهه نخست سال جاری مطابق با داده‌های قیمتی ارائه‌شده توسط شرکت بازرگانی آیرومارت هستید.

تغییرات قیمت میلگرد اصفهان در 9 ماهه نخست سال 99

تغییرات قیمت میلگرد اصفهان در ۹ ماهه نخست سال ۹۹

استعلام قیمت‌ لحظه‌ای میلگرد اصفهان

آیرومارت امکان رؤیت بار میلگرد اصفهان قبل‌از خرید، ارائه خدمات انبارداری پس‌از خرید و عدم جابجایی آن ، دریافت لیست سفارشی ميلگرد اصفهان مشتری و تعامل با کارخانه‌ی تولید کننده ميلگرد فولاد مبارکه اصفهان و تولید کالا با مشخصات، ابعاد و آلیاژ سفارشی و مورد درخواست مشتری، امکان بازرسی بار میلگرد اصفهان در زمان تولید را دارد.

و هم‌چنین انجام کلیه امور بازرسی، نمونه برداری و خدمات آزمایشگاهی، با همکاری واحد راه‌اندازی شده توسط آیرومارت در دانشگاه علم و صنعت امکان‌پذیر است.

با مطالعه این مقاله با مجموعه فولاد مبارکه اصفهان و تولیدات میلگردش به‌طور کامل آشنا شدید. در صورتی که در ساخت سازه‌های خود به میلگرد اصفهان نیاز دارید، می‌توانید از آیرومارت کمک بگیرید. آیرومارت تامین کننده تمامی مقاطع فولادی می‌باشد. برای آگاهی از قیمت تمامی مقاطع فولادی مثل قیمت روز میلگرد با مشاوران ما در تماس حاصل فرمایید

 

 

۳۱ تیر ۱۳۹۹ ادمین ۰
به اشتراک‌ گذاری
چند مطلب مرتبط:
نظرات کاربران