۹ دی ۱۳۹۹ رویا سبزعلی ۲
به اشتراک‌ گذاری

قیمت میلگرد بناب|مجتمع فولاد ظفر بناب

۵/۵ - (۷ امتیاز)

میلگرد بناب به عنوان یکی از مقاطع طویل بسیار پرمصرف، بازار داغ و مشتری‌های متنوعی دارد. با شنیدن نام میلگرد، اولین چیزی که به ذهن می‌آید، صنعت ساخت و ساز است. وجود خواص مکانیکی شایان توجه و تنوع در تولید میلگرد، کاربردهای حجم بالا و متنوعی به آن بخشیده است.

از صنعت ساختمان‌سازی و مقاوم نمودن سازه گرفته تا شفت‌ها در صنایع و واحدهای تولیدی، همگی از وجود میلگرد بهره می‌برند. بنابراین قیمت میلگرد بناب یا هر نوع برند دیگر بسیار حائز اهمیت است. در این مقاله سعی داریم، به تعریف میلگرد و انواع آن بپردازیم. کاربردهای میلگرد، یکی از پرمصرف‌ترین مقاطع طویل فولادی را بهتر بشناسیم. با تولیدکنندگان داخلی میلگرد ظفر بناب و شاهین بناب آشنا شویم. محصولات با کیفیت این دو واحد تولیدی را معرفی کنیم.

نام میلگرد بناب و میلگرد شاهین بناب، توجه ما را به سمت شناخت محل کارخانه‌های تولیدی و انواع تولیدات آن‌ها می‌برد. به جرات می‌توان گفت پرتقاضاترین نوع محصول این کارخانه‌ها، میلگرد است و در کنار آن پرتکرارترین پرسش، قیمت میلگرد بناب است. برای بررسی سیر تغییرات آن، نمودار قیمت میلگرد بناب به ما کمک می‌کند که آن را در ادامه آورده‌ایم.

در گروه میلگرد، بعضی از سایزها پر تقاضا و پرکاربرد ترند. در این بین میلگرد سایز ۸ و ۱۶ بناب همیشه متقاضی دارد و سوال مشتریان قیمت میلگرد ۸ بناب در سایز کوچک و قیمت میلگرد ۱۶ بناب در سایز متوسط است.

میلگرد بناب

میلگرد بناب در سایزهای مختلف تولید می‌شود

میلگرد بناب، کالایی متنوع

میلگرد مقطعی طویل از جنس فولاد یا استنلس استیل با سطح مقطع دایره‎ای و مشخصات هندسی خاص است. عموما طول این مقطع پرتقاضا، ۱۲ متر می‌باشد. قطر سطح مقطع آن نیز مابین ۸ تا ۶۰ میلی‌متر است. سطح خارجی میلگرد می‌تواند مسطح یا دارای آج باشد. شکل این آج‌ها مورب یا هفت و هشتی است که در هر گرید و کاربرد این تفاوت مشهود می‌باشد.

شکل سطح خارجی، قطر سطح مقطع و نوع آلیاژ مورد استفاده، تعیین کننده مورد مصرف میلگرد است. در مورد میلگردها، جنس می‌تواند فولادی یا استنلس استیل باشد. نوع فولادی هم در تولید میلگرد، دارای سه ترکیب آلیاژی مشخص است.

چهار گرید میلگرد موجود در بازار، A1، A2، A3 و A4 هستند که نوع اول ساده و سطحی بدون آج دارد و سایر گریدها، آج‌دار و با ترکیب شیمیایی و استحکام کششی و تسلیم متفاوت‌اند. در لاتین، میلگرد آج‌دار با نام Ribbed Steel Rebar شناخته می‌شود. میزان کربن و منگنز به عنوان عناصر آلیاژی موجود در سه گرید آج‌دار، متفاوت است و این خواص متفاوتی به میلگرد می‌بخشد. توجه کنید که قیمت میلگرد بناب در استانداردهای مختلف، تغییر می‌کند.

میلگرد گرید A1

این گرید با نام آج ۲۴۰s نیز در بین بازاریان و مشتریان متداول و شناخته‌شده است. وجود سطح خارجی مسطح و درصد عناصر آلیاژی پایین، کاربرد این نوع را نسبت به گریدهای آج‌دار متفاوت می‌سازد. میزان کربن و منگنز در این نوع معادل ۰/۲۲ و ۰/۷۵ درصد است. میلگرد ۲۴۰، استحکام کششی و تسلیمی برابر با ۲۴۰ و ۳۶۰ مگاپاسکال دارد. کاربرد این نوع از میلگرد، در تولید شفت‌ها است.

میلگرد گرید A2

در گرید A2، میزان کربن معادل ۰/۳۲ و میزان منگنز معادل ۱/۳ درصد دارد. وجود این ترکیب آلیاژی، استحکام کششی و تسلیمی معادل ۳۴۰  و ۵۰۰ مگاپاسگال به این گرید می‌بخشد. در بازار و اصطلاح عام، این گرید آلیاژی میلگرد با نام ۳۴۰ یا ۳۴۰S نیز شناخته می‌شود. در استانداردهای جهانی، مارپیچ شکلی است که برای آج‌های آن تعریف شده. اما در عمل در تولیدات داخلی تمامی انواع گریدها، در شکل آج یکسان اند و ترکیب شیمیایی متفاوتی دارند.

گرید A2  و همچنین گرید A3  از پرمصرف‌ترین انواع میلگرد در مصارف اخت و ساز درون کشور هستند. قیمت میلگرد گرید ۳۴۰ از گروه میلگردهای آج‌دار ارزان‌ترین است.

روی هر مقطع فولادی یک سری علائم حک می‌شود که گرید و روش تولید و حتی برند را مشخص می‌نماید. در مورد میلگرد ۳۴۰، حروف انگلیسی JU یا JT به صورت حک شده روی سطح محصول دیده می‌شود. حرف J بیان کننده میلگرد از گرید A2 است. حرف U و T نیز به نحوه تولید اشاره دارد. حرف U روش تولید آلیاژی و حرف T به روش تولید ترمکس اشاره می‌کند. روش تولید ترمکس، نسبت به روش آلیاژی استحکام سختی بالاتری را در میلگرد نتیجه می‌دهد. این نوع کاربرد مدنظر  شماست که تعیین می‌کند چه محصولی را انتخاب کنید. توجه به علائم حک شده در این راستا به شما کمک می‌نماید. همه چیز در مورد انواع میلگرد فولادی و این روش‌های تولید را با کلیک روی لینک، بیشتر مطالعه کنید.

میلگرد گرید A3

گرید A3، که با نام آج ۴۰۰ نیز شناخته می‌شود از دیگر انواع آج‌دار میلگرد است. میزان عناصر آلیاژی کربن و منگنز در این نوع برابر ۰/۳۵ و ۱/۵ درصد می‌باشد. شکل آج در این نوع، جناغی است. با وجود میزان استحکام کششی و تسلیم برابر با ۴۰۰ و ۶۰۰ مگاپاسکال در این گرید، میلگرد از نوع رده سخت به حساب می‌آید.

در مورد گریدهای A1، A2 و A4، رده بندی میلگرد به ترتیب نرم، نیمه سخت و سخت است که نمودی از میزان استحکام و خواص مکانیکی آن است. نماد حک شده روی محصول تولیدی آج ۴۰۰، حرف انگلیسی C می‌باشد. این نوع از میلگرد آج‌دار هم به دو روش آلیاژی و ترمکس تولید می‌گردد.

میلگرد گرید A۴

گرید A4، با نام میلگرد آج ۵۰۰ نیز شناخته می‌شود. شکل آج‌ها در این نوع مرکب است یعنی حالت دوکی شکل و ترکیبی از شیارهای ۷ و ۸ گونه. میزان عناصر آلیاژی کربن و منگنز موجود در این نوع برابر ۰/۴ و ۱/۸ درصد می‌باشد. استحکام کششی و تسلیم مورد انتظار از این گرید برابر ۵۰۰ و ۶۵۰ مگاپاسگال است. وجود میزان بلاتر این عناصر نسبت به سایر انواع، کاربرد را محدودتر می‌کند و قیمت را بالاتر می‌برد.

انواع میلگرد بناب و کاربردهایش

پیش از اینکه درباره قیمت میلگرد بناب صحبت شود، لازم است تا با کاربردهای آن بیشتر آشنا شوید. بناب که یکی از شهرستان‌های استان آذربایجان شرقی است و دو مجموعه بزرگ تولیدی فولاد با محصولات متنوع، کیفیت و ظرفیت اسمی بالا دارد. کارخانجات فولاد صنعت بناب و مجموعه فولاد ظفر بناب این دو ابر کارخانه فولادی هستند. نام فولاد صنعت بناب با میلگرد شاهین بناب شناخته می‌شود. مجموعه فولاد ظفر بناب نیز با تولید میلگرد ظفر بناب تا کنون در بازار داخلی، خوش درخشیده است.

کیفیت میلگرد تولیدی در هر دوی این مجموعه‌ها با وجود تکنولوژی بالا و مدرن موجود، شایان توجه و تولیدات مطابق با استانداردهای جهانی و ایرانی است. در ادامه سعی داریم مجموعه کارخانه‌های ظفر بناب و شاهین بناب را بهتر معرفی کنیم. با تولیدات این واحدهای تولیدی بخصوص میلگرد ظفر بناب پر متقاضی و میلگرد شاهین بناب با کیفیت بهتر آشنا شویم. کاربردهای هر نوع از انواع میلگرد بیان شده را می‌گوییم. در مورد تولیدات این کارخانجات، میلگرد ۸ بناب و میلگرد ۱۶ بناب پر متقاضی‌تر هستند و به این خاطر نمودار قیمت میلگرد بناب را بررسی می‌کنیم.

کارخانه ظفر بناب

کارخانه ظفر بناب، یکی از کارخانه‌ای معتبر با حجم بالای تولید در داخل کشور است. محل استقرار کارخانه ظفر بناب، در استان آذربایجان شرقی و شهرستان بناب واقع شده. تولید میلگرد از جمله اهداف اصلی این کارخانه بوده وهست.

میلگرد ظفر بناب اولین سری محصولات تولیدی این کارخانه است و فاز دوم این واحد تولیدی در سال ۱۳۹۰، تحت عنوان فولاد نوین گستر بناب احداث گردید. ظرفیت نامی پیش‌بینی شده برای این مجموعه تولید ۳۰۰ هزار تن فولاد است.

احداث فاز سوم پروژه‌های تولیدی این مجموعه در سال ۱۳۹۵، محصولات را گسترش داد. انواع نبشی، ناودانی و تیرآهن، حاصل تولیدات این کارخانه است. در آینده‌ای نزدیک برنامه‌ریزی‌های بیشتر برای ذوب آهن، تولید ورق‌های فولادی و انتقال و حمل محصولات به صورت ریلی-جاده‌ای انجام گرفته. در حال حاضر حجم تولید اسمی برای این واحد ۲۰۰ هزار تن در سال می‌باشد. این مجموعه تولیدی به سبب تلاش مدیران و کارمندان مجرب و رعایت اصول استانداردهای موجود، گواهینامه‌ها و افتخارات زیادی کسب نموده‌است.

استانداردها و افتخارات فولاد ظفر بناب

انواع مقاطع فولادی با رعایت استانداردهای ملی و بین‌المللی توسط کارخانه ظفر بناب تولید و روانه بازار می‌گردد. در سال ۱۳۹۳ تندیس و عنوان واحد نمونه استانی در استان آذربایجان شرقی، در جشنواره استانی به مجموعه فولاد ظفر بناب اهداشد.

در سال ۱۳۹۵ تندیس طلایی چهارمین دوره طرح معرفی برترین شرکت‌های منطقه شمال غرب کشور به این مجموعه تعلق گرفت. این مجموعه تولیدی موفق به دریافت گواهینامه‌های استاندارد ISO14001 و ISO-OHAS-18001، که در زمینه استقرار نظام مدیریت محیط‌زیست است، شده است. گواهینامه استاندارد ISO-90001 نیز به پاس تولید محصولاتی با کیفیت بالا به این مجموعه تعلق گرفت.

میلگرد ظفر بناب و سایر تولیدات مجموعه

میلگرد ظفر بناب بسیار با کیفیت و پر متقاضی است اما این تنها محصول تولیدی کارخانه نیست. وجود سه فاز تولیدی در کارخانه، انواع میلگرد، تیرآهن، نبشی و ناودانی  را در سبد عرضه این کارخانه قرار داده.

میلگرد ظفر بناب در سایزهای ۱۴-۸ میلی‌متر و از نوع آج‌دار ساختمانی هستند که توسط فاز اول احداث کارخانه تولید می‌شود. خط تولیدی نوین گستر بناب به تولید و عرضه میلگرد آج‌دار در سایزهای ۳۲-۸ میلی‌متر می‌پردازد. گریدهای میلگرد ظفر بناب شامل A2 و A3 با مشخصه آج ۳۴۰S و ۴۰۰S می‌باشد. محصولات با کیفیت کارخانه ظفر بناب از استانداردهای ملی چون ISO، اروپایی چون DIN و آمریکایی چون ASTM تبعیت می‌کند. قیمت میلگرد بناب برای طول ۱۲ متر قابل استعلام است.

کاربرد میلگرد بناب

میلگرد بناب در بخش ساختمان سازی کاربرد دارد

تیرآهن تولید کارخانه ظفر بناب در سایزهای ۲۷-۱۲ میلی‌متر عرضه می‌شود. تیرآهن از نوع بال پهن موازی نیمه سبک است. تبعیت از استانداردهای ۷-۱-۱۶۳۴۸-۲-۱-۱-۱۷۹۱ در تولید تیرآهن، محصولات فولاد ظفر بناب را بسیار با کیفیت نموده. تیرآهن بال پهن یا هاش ظفر بناب در بازار موجود و پرمتقاضی است.

ناودانی‌های تولیدی در کارخانه ظفر بناب، در سایزهای ۱۶۰-۸۰ میلی‌متر و در دو نوع سبک و سنگین عرضه می‌شود. به علت تبعیت از استاندارد روسی، وزن ناودانی‌های سبک ظفر بناب از جدول اشتال میلگرد پایین‌تر است اما در مورد نوع سنگین این مقطع این گونه نیست.

از دیگر محصولات قابل عرضه کارخانه ظفر بناب، نبشی است. نبش‌های بال مساوی و در سایزهای ۴*۴۰*۴۰، ۵*۵۰*۵۰، ۶*۶۰*۶۰، ۷*۷۰*۷۰، ۹*۹۰*۹۰ و ۱۰*۱۰۰*۱۰۰ تولید و روانه بازار می‌گردد. تبعیت از استانداردهای ۱۰۲۸ DIN، ۱۰۰۵۶EN و ملی ایران، نبشی‌های بال مساوی ظفر بناب را برای مصارف ساختمانی و صنعتی مناسب می‌سازد.

میلگرد شاهین بناب

گستردگی کارخانه‌ها تولیدکننده میلگرد در ایران به نحوی است که تقریبا در هر استان می‌توان کارخانه نورد میلگرد پیدا کرد. استان آذربایجان شرقی با در اختیار داشتن بیشترین حجم میلگرد تولیدی، در صدر تولیدکنندگان میلگرد در ایران قرار دارد. میلگرد ظفر بناب و میلگرد شاهین باب، از مهم‌ترین محصولات میلگردی کشور هستند که در این استان به تولید می‌رسند. به همین دلیل قیمت میلگرد بناب بیش از سایر برندها برای مشتری مهم و جذاب است. تا به این جا با میلگرد ظفر بناب به خوبی آشنا شدید. اما میلگرد شاهین بناب نیز از مرغوب‌ترین کالاهای فولادی است که در بازار به فروش می‌رسد.

میلگرد شاهین بناب از محصولات مجتمع فولاد صنعت بناب می‌باشد. هرچند که میلگرد شاهین بناب تنها محصول تولیدی این مجموعه نیست. تیرآهن، نبشی و ناودانی فولاد صنعت بناب نیز از جمله محصولات مهم این کارخانه است که بازار آهن آلات عرضه می‌شود. برای آشنایی بیشتر با میلگرد شاهین بناب و سایر محصولات تولیدی فولاد صنعت بناب کافی است بر روی لینک کلیک کنید.

پرمصرف‌ترین نوع میلگرد

در مصرف مورد نظر باید به انتخاب میلگرد و گرید تولیدی‌اش توجه کنیم. در گروه میلگردهای ساختمانی، گریدهای مختلف مصارف گوناگون دارند.

گرید A2، در رده میلگرد نیمه سخت قرار می‌گیرد و در انواع مصارف ساختمانی از جمله آرماتوربندی به کار می‌رود.

گرید A3، در رده میلگرد سخت جای می‌گیر و استحکام بالاتری نسبت به گرید A2 از خود نشان می‌دهد. با وجود آج‌های سطحی‌اش در مسلح نمودن بتن و بهبود خواص کششی، خمشی و ارتجاعی نمودن آن، ایفا نقش می‌کند.

گرید A4، میلگرد فوق سختی است که شکل آج‌های ترکیبی دارد و این سختی و میزان کربن بالا، کاربرد آن در مصارف نیازمند به جوشکاری را منتفی می‌سازد.

تمامی این گریدها در بازار و صنعت متقاضی دارند اما برخی سایزها پرمصرف‌تر اند. میلگرد سایز ۸ بناب و هم‌چنین میلگرد سایز ۱۶ بناب از جمله این سایزها هستند. در ادامه سعی داریم به یک فاکتور مهم خرید آن‌ها یعنی قیمت بپردازیم. نمودار قیمت میلگرد بناب در این زمینه به ما کمک می‌کند.

نمودار قیمت میلگرد بناب

قیمت میلگرد بناب، همانند سایر مقاطع فولادی دچار تغییرات زیادی می‌شود. این نوسانات قیمتی از عوامل داخلی و خارجی نشات می‌گیرد اما عموما افزایشی است. در مورد میلگرد ظفر بناب، چون تامین‌کننده ماده خام اولیه در تولید محصولاتش چون میلگرد نیست، قیمت میلگرد بناب کارخانه ظفر از  نرخ ارز، هزینه‌های حمل و نقل، میزان عرضه و تقاضا مقاطع اولیه فولادی و در مراحل بعدی عطش بازار برای خرید محصولات است. برای مشاهده نمودار قیمت میلگرد ظفر بناب که منظور محصول تولیدی کارخانه ظفر بناب است، روی لینک کلیک کنید.

استعلام قیمت میلگرد بناب

میلگرد با تمام تنوع در ترکیب شیمیایی، هندسه سطح ظاهری و سطح مقطع، برندهای تولیدکننده و خواص فیزیکی و مکانیکی‌اش شناختیم. کاربردهای گسترده‌ای برای این مقطع فولادی بخصوص برندهای میلگرد ظفر بناب و میلگرد شاهین بناب وجود دارد.

به طور مثال در صنعت ساخت و ساز، میلگرد ساده در خاموت‌سازی، ایجاد خرک، رکابی و سنجاقک‌ها کاربرد دارد. انواع آج‌دار نیز بنا به کاربرد مد نظر و قیمت میلگرد بناب، در سایر مصارف چون مسلح‌سازی بتن و آرماتوربندی به کار می‌رود.

چنانچه در بحث خرید و مشاوره انواع میلگرد چون میلگرد ظفر بناب و میلگرد شاهین بناب در سایز‌ها و گریدهای مختلف، نیاز به کمک دارید، مجموعه بازرگانی آیرومارت به شما کمک می‌کند. آیرومارت مرجع قیمت آهن آلات برای استعلام نرخ روز انواع مقاطع فولادی می‌باشد و خریدی مطمئن را برای شما تضمین می‌نماید.

شماره تلفن مجموعه بازرگانی ما ۴۵۳۰۶-۰۲۱ است که با برقراری تماس از انواع خدمات ما در زمینه فروش، مشاوره مهندسی و تخصصی و خدمات جانبی روی کالا می‌توانید بهره‌مند شوید.

۹ دی ۱۳۹۹ رویا سبزعلی ۲
به اشتراک‌ گذاری
چند مطلب مرتبط:
نظرات کاربران

  1. مهندس جوادی
   ۱۷ شهریور ۱۴۰۰

   میلگرد بناب رو اگر از آیرومارت خریداری کنیم ارسال میشه برای ما؟ جنوب شرق کشور هستیم

   • آیرومارت
    ۰۱ آبان ۱۴۰۰

    سلام وقت بخیر آیرومارت، بار میلگرد بناب خریداری شده را به تمام نقاط ایران ارسال خواهد کرد.