۱۳ مهر ۱۳۹۹ ادمین ۰
به اشتراک‌ گذاری

قیمت میلگرد آناهیتا | فولاد آناهیتا گیلان

۵/۵ - (۳ امتیاز)

کارخانه فولاد آناهیتا واقع در استان گیلان یکی دیگر از تولیدکنندگان به نام مقاطع فولادی در ایران است. تولید فولاد را می‌توان یکی از شاخصه های مهم توسه در یک کشور و یا منطقه به حساب آورد. ارزش افزوده ایجاد شده به واسطه تولید و همچنین جلوگیری از خام فروشی که از معضلات جدی کشورمان بوده است، ارزآوری و ایجاد اشتغال تنها گوشه ای از مزایای تولید به خصوص فولاد است. رفع نیاز داخلی نیز می‌تواند مسیر پیشرفت و آبادانی را با هزینه کمتری هموار نماید. در این مطلب به جزییات کارخانه فولاد آناهیتا گیلان اشاره خواهیم کرد. برای استعلام قیمت میلگرد آناهیتا گیلان کلیک کنید.

تاریخچه فولاد آناهیتا گیلان

در اواخر سال ۱۳۸۹ فولاد آناهیتا گیلان با هدف تولید میلگرد ساختمانی در سایزهای ۸ تا ۳۲ در اداره ثبت شهرستان رشت ثبت گردید. عملیات ساخت این واحد صنعتی از اواسط سال ۱۳۹۰ آغاز شد. ماشین آلات صنعتی مورد نیاز این واحد صنعتی از اروپا خریداری شد. در ابتدای سال ۱۳۹۱ کار نصب تجهیزات به اتمام رسید و شرکت آماده به تولید شد.

موانعی همچون بحران اقتصادی و تحریم های غرب علیه ایران موانع بزرگی بر سر راه این پروژه بودند. اما با تمام این شرایط پروژه فولاد آناهیتا در اواخر سال ۱۳۹۲ آماده تولید صنعتی محصولات خود شد. ظرفیت اسمی این واحد صنعتی ۳۲۰ هزار تن در سال تعیین شده است. فولاد آناهیتا گیلان باعث اشتغال زایی مستقیم برای ۲۵۰ نفر و اشتغال زائی غیر مستقیم برای ۱۳۰۰ نفر شده است. افتتاح رسمی فولاد آناهیتا در شهریور ۱۳۹۳ با حضور وزیر صنعت وقت انجام گرفت.

اهداف سازمانی فولاد آناهیتا

فولاد آناهیتا مانند دیگر تولیدکنندگان صنعت فولاد و آهن‌آلات با رقبای زیادی در منطقه روبرو است. از همین رو در سال‌های نه چندان طولانی که از شروع کار آن می‌گذرد همواره سعی داشته با ارائه خدمات مناسب در کنار کیفیت محصول خود، سهم بازار مناسبی را پیدا نماید. در کنار تلاش مدیریتی مناسبی که از این کارخانه سر زده است، می‌توان اصلی ترین اهداف سازمانی آن را در لیست زیر خلاصه مود:

 • جلب رضایت مندی مشتریان از طریق ارائه بهترین خدمات
 • ارتقاء کیفیت تولید به طور مستمر
 • نگرشی پیشرو در جهت بهینه سازی مصارف انرژی
 • بهبود سطح آموزشی و آگاهی پرسنل
 • استفاده از مجهزترین ماشین آلات و تکنولوژی روز دنیا
 • افزایش ایمنی و کاهش حوادث
 • پیاده سازی برنامه های مدیریت زیست محیطی

این اهداف بیانگر تعهد ویژه مدیریت شرکت نسبت به مقوله کیفیت و ایمنی بهداشت و محیط زیست می باشد. این شرکت موفقیت خود را در گروی افزایش بهره وری و سطح رضایت کارکنان می‌‌داند. مدیران و مسئولین آن با رعایت عدالت ، انصاف و اقتدار بر بالندگی این سرمایه بزرگ افزوده و دستیابی به اهداف بزرگ اجتماعی و اقتصادی شرکت را تضمین نمایند.

محصولات فولاد گیلان

کارخانه فولاد گیلان با توجه به نیازسنجی اولیه در هنگام تاسیس، فالیت خود را با تولید انواع میلگرد آغاز نمود. شرایط کلی کارخانه و تغییر کاربری از واحد قبلی آن این ضرورت را ایجاب می‌کرد که محصولات پر فروش تر در بازار تولید گردد. اما می‌توان پیش بینی کرد با توجه به اقلیم مناسب منطقه گیلان و حضور نیروی متخصص جوان بومی و همچنین سرمایه گذاری های مناسب در حوزه فولاد در شرکت آناهیتا، به زودی شاهد ورود محصولات دیگری همچون تیرآهن و ورق نیز از این کارخانه باشیم. برای مشاهده قیمت روز ورق روی لینک قیمت ورق فولادی کلیک کنید. میلگردهای کارخانه آناهیتا گیلان در دو هندسه آج مارپیچی و جناغی تولید میشود.

چگونه میلگرد آناهیتا گیلان را بشناسیم؟

یکی از مشخصه های اصلی برای شناخت محصولات یک کارخانه، علامت های حک شده بر روی آن ها است. فولاد گیلان نیز با ثبت مشخصه خود علاوه بر اجرای برندینگ به شما در تشخیص اصالت محصولاتش کمک می‌کند. علاوه بر این از تقلب و فروش محصولات کیفیت به نام میلگرد آناهیتای گیلان تا حدودی جلوگیری می‌گردد.

چک کد ردیابی محصولات و روش رایج بررسی علامت انحصاری هک شده روی میلگرد، دو روش برای تشخیص اصالت میلگرد آناهیتا گیلان هستند. علامت انحصاری AGJU روی بدنه میلگردهای گرید A2 آناهیتا گیلان در سایز ۸ الی ۱۰ و علامت حک شده AGCT  نیز روی میلگردهای سایز ۱۲ تا ۳۲ گرید A3 شرکت فولاد آناهیتا گیلان نشان از اصالت محصول است.

چنانچه میخواهید با علائم سایر تولیدکنندگان روی میلگرد آشنا شوید روی لینک زیر کلیک کنید و مقاله مربوطه را مطالعه کنید:

علائم حک شده روی میلگرد

افتخارات مجتمع تولیدی آناهیتای گیلان

فولاد گیلان علی رغم اینکه در بین تولیدکنندگان فولاد، بسیار جوان به حساب می‌آید اما توانسته افتخارات زیادی را در سایه مدیریت مناسب کسب نماید. برخی از این افتخارات را که در وب سایت این شرکت نیز آورده شده به اختصار مطاله نمایید.

این مجموعه با جوانان متخصص و کارآمد با بهره گیری از سیستم ها و تجهیزات به روز و نوین اولین شرکت فولادی در ایران است که  موفق به دریافت نشان شایسته ملی و لوح ۵ ستاره در سال ۱۳۹۶ شده است. سایر افتخاراتی که این مجموعه کسب کرده به شرح زیر می باشد:

 • گواهی نامه ISO 9001:2008 برای تولید میلگردهای فولادی ساز ۸ تا ۳۲
 • دریافت نشان مشتری مداری با رویکرد رضایت مندی مشتریان
 • حضور فعال در انجمن ملی کیفیت محصولات فولادی
 • طرح صنعتی نمونه استان در سال ۱۳۹۱ و انتخاب شدن مجموعه به عنوان مدیر برتر در سال ۱۳۹۵
 • دریافت نشان اجلاس کشوری مدیریت نوین در سال ۱۳۹۵
 • دریافت مدال کیفیت و بهره وری از نهمین کنفرانس ملی کیفیت در اسفند ۱۳۹۳
 • دریافت گواهی از انجمن توسعه و بهبود کیفیت صنایع

در این مطلب سعی کردیم شما را با یکی دیگر از تولیدکنندگان به نام فولاد ایران آشنا کنیم. کسانی که بار تولید را در شرایط سخت اقتصادی امروزه، بر دوش می‌کشند. اگر شما نیز به دنبال استعلام قیمت میلگرد آجدار آناهیتا گیلان هستید و یا درباره کیفیت این محصولات سوالی دارید با مشاوران ما در بخش بازرگانی آیرومارت تماس بگیرید.

۱۳ مهر ۱۳۹۹ ادمین ۰
به اشتراک‌ گذاری
چند مطلب مرتبط:
نظرات کاربران