۲۹ تیر ۱۳۹۹ ادمین ۰
به اشتراک‌ گذاری

قیمت میلگرد ۱۶ از پرکاربردترین سایزهای میلگرد آجدار

قیمت میلگرد ۱۶ به دلیل مصرف بالا در صنعت ساختمان یکی از پرتکرارترین سوالات تمامی مصرف کنندگان مقاطع فولادی مختلف است. تقاضای بالای میلگرد ۱۶ باعث شده تیم تحریریه آیرومارت مطلب کامل و جامعی درباره این محصول و قیمت آن برای شما تهیه نماید درصورت داشتن هرگونه سوال نیز می‌توانید با مشاوران ما تماس بگیرید. در این مطلب جزییات کاملی از قیمت میلگرد ۱۶ به شما ارائه خواهیم نمود.

 جدول قیمت میلگرد ۱۶

کاربرد میلگرد ۱۶

در مقدمه این مطلب درباره تقاضای بالای این محصول صحبت کردیم شناخت مناسب درمورد موارد اصلی کاربرد این محصول در صنایع مختلف می‌تواند شما را درباره تحلیل قیمت میلگرد ۱۶ در آینده نزدیک یاری خواهد کرد.

میلگرد ۱۶ در صنعت ساختمان سازی

اصلی‌ترین نگاه مصرفی این مقطع در پی‌ریزی ساختمان و افزایش توان آن است. انواع میلگرد به صورت عمده در این صنعت کاربرد دارند. با تحلیل اولیه بر صنعت ساختمان داخلی و تغییرات میزان آن می‌توانید تقاضای این محصول را تا درصد قابل اطمینانی تشخیص دهید. در ادامه به کاربرد انواع آن می‌پردازیم شما می‌توانید برای شناخت انواع میلگرد بر روی لینک کلیک کنید.

  • میلگرد سیتکا

این مقطع که با نام میلگرد راستا نیز شناخته می‌شود برای افزایش تحمل بتن در مقابل نیروهای کششی به کار می‌رود

  • خاموت

آرماتورها ممکن است در اثر نیروهای وارده دچار کمانش شوند از خاموت برای افزایش درهم تنیدگی آرماتور و جلوگیری از کمانش آن‌ها و همچنین افزایش توان تحمل نیروهای برشی و گستردگی ترک در بتن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  • خرک

شبکه های متوالی افقی به کار رفته در پی ساختمان توسط توسط خرک در یک قالب مشخص به یکدیگر وصل می‌شوند.

  • سنجاقک

خاموت که در بالا توضیح داده شد توسط سنجاقک ها به میلگردهای طولی اتصال داده می‌شود. از طرفی سنجاقک مقاومت خاموت را نیز درمقابل نیروهای برشی افزایش می‌دهد.

  • میلگرد ادکا

در تکیه گاه های یک تیر لنگرهای منفی از عوامل مخرب بسیار مهم هستند که میلگرد ادکا برای حمل این نیروی مضر به کار می‌رود.

  • رکابی

اصلی ترین مورد استفاده از رکابی به منظور حفظ راستای قرارگیری آرماتورهای طولی و عمودی در هنگام بتن ریزی است.

برای آشنایی بیشتر با این اشکال کاربردی میلگرد میتوانید مقاله خاموت چیست را مطالعه کنید.

عوامل موثر برقیمت میلگرد ۱۶

در این قسمت از مقاله به عوامل موثر بر قیمت میلگرد ۱۶ خواهیم پرداخت. در بازار کنونی عوامل مستقیم و غیرمستقیم بسیاری در تعیین قیمت موثر است که اصلی‌ترین آن‌ها را توضیح خواهیم داد.

استاندارد میلگرد

طبق استاندارد روسی در ایران سه نوع فولاد اصلی تولید می‌شود. فولاد A1, A2 و A3 که بر اساس میزان تحمل فشار و ظاهر تقسیم بندی شده اند. می‌توانید برای اطلاع از تفاوت انواع میلگرد کلیک نمایید. براساس تعریف استاندارد نوع کاربری نیز تغییر می‌نماید توجه داشته باشید با اطلاع از تفاوت این مقاطع با یکدیگر می‌توانید نسبت به نیاز خود انتخاب صحیحی داشته باشید و هزینه کمتری متقبل شوید.

تولیدکننده میلگرد

میلگرد در ایران عمدتا توسط آذربایجان، کاشان، میلگرد نیشابور و بافق یزد تولید می‌شود. تولید کنندگان دیگری نیز در بازار ایران حضور دارند اما عمده فروش بازار داخلی را می‌توان متعلق به این کارخانجات دانست. میزان قدرت هر تولید کننده و سهم بازار آن در کنار بحث کیفیت شناخته شده این شرکت در قیمت میلگرد ۱۶ بسیار موثر است. در نظر داشته باشید الزامی برای خرید گران یک محصول تنها به واسطه اسم برند آن برای شما وجود ندارد.‌ می‌توانید برای استعلام قیمت میلگرد از انواع تولیدکنندگان با مشاوران آیرومارت تماس بگیرید. همچنین برای شناخت انواع میلگرد بر روی علائم حک شده بر میلگرد کلیک کنید.

بازیگر اصلی قیمت، دلار

در دوره نه چندان طولانی اخیر به مدت حدود دو سال افزایش نرخ دلار به طور کاملا مشهود و ناگهانی باعث تغییر قیمت در مقاطع فولادی و وخصوصا میلگرد به عنوان یک محصول پر کاربرد با تقاضای بالا شده است. دلار به طور مستقیم تعیین کننده قیمت است حتی برای میلگرد که تولید داخلی است.

هزینه تولید

افزایش هزینه کارگری با صعود تورم کشور، هزینه بیمه و حامل‌های انرژی از اصلی‌ترین دلایل برای افزایش هزینه تولید میگرد در ایران است. این افزایش به ناچار خود را در قیمت روز میلگرد ۱۶ در بازار نشان می‌دهد. گرچه این موضوع نه برای افزایش سود تولید بلکه برای حفظ ارزش تولید داخل می‌باشد.

حمل و نقل

شاید شما هم مشکلات بوجود آمده برای صنف رانندگان را در سال گذشته به خاطر داشته باشید. در کنار موضوع امکان سنجی حمل یک محصول موضوع مهم دیگر قیمت حمل و نقل است. حمل محصولات فولادی هزینه قابل توجهی را ممکن است بر کل سفارش متحمل کند. همکاران ما در آیرومارت می‌توانند بهترین هزینه را برای شما استعلام نمایند.

قیمت شمش صادراتی ایران

میزان تقاضای چین به عنوان اصلی‌ترین خریدار شمش فولاد ایران و همچنین توانایی در انتقال این حجم با توجه به وضعیت مرزهای کشور بر قیمت میلگرد ۱۶ موثر است. اما در کنار این قسمت، موضوع بعدی برایتان جالب خواهد بود.

بورس کالا گرانتر از صادرات

در مواردی مشاهده شده است که نرخ معاملات در بورس کالا حتی تا ۱۵ درصد از قیمت شمش صادراتی ایران گرانتر بوده است. تایید این معاملات توسط ناظر گرانی میلگرد را در پی داشت. از طرفی عدم تایید ناظر نیز بازهم به صورت روانی در بازار موثر بوده است.

عرضه و تقاضا

با توجه به ابتدای مطلب گفتیم که کاربرد میلگرد در صنایع ساختمانی آن را به مقطعی پرطرفدار تبدیل کرده است. رشد تولید مسکن در ایران چه از طرف نهاد های دولتی و یا شرکت‌های خصوصی که به دلیل افزایش قیمت مسکن وپرسود بودن بازار آن بوده است تقاضا را بالا می‌برد. حال اگر تولیدکنندگان نتوانند این حجم از افزایش را پوشش دهند و جبران کنند بازار با کسری محصول مواجه شده و افزایش چشمگیری را در قیمت میلگرد ۱۶ خواهیم دید.

تغییرات قیمت میلگرد ۱۶ در ۸ ماهه نخست سال جاری

با بررسی و نگاهی کلی به تغییرات قیمت میلگرد ۱۶ در آرشیو قیمتی شرکت آیرومارت می‌توان روند تغییرات قیمت را صعودی یافت. نوسانات قیمت دلار و افزایش هزینه‌های تولید،  بسته‌بندی و حمل و نقل و عرضه به بازار،  متعاقبا باعث تلاطم در بازار فولاد بخصوص قیمت میلگرد ۱۶ گردیده که شامل افت و خیزهایی جزئی و بطور کلی روند صعودی است.

در ادامه شاهد نمودار تغییرات قیمت میلگرد ۱۶ در ۸ ماهه نخست سال جاری مطابق با داده‌های قیمتی ارائه‌شده توسط شرکت بازرگانی آیرومارت هستید.

تغییرات قیمت میلگرد16

تغییرات قیمت میلگرد۱۶

استعلام قیمت میلگرد ۱۶

با توجه به تمام نکات گفته شده شاید برایتان تحلیل تمامی معیارهای قیمت سخت باشد. همچنین اطلاع از قیمت روز میلگرد مشکل به نظر برسد. اما شما به سادگی می‌توانید با مشاوران آیرومارت تماس بگیرید و از قیمت روز مقاطع فولادی اطلاع پیدا نمایید.

اگر شما نیز درباره قیمت میلگرد نکات خاصی دارید با ما در همین صفحه درمیان بگذارید.

۲۹ تیر ۱۳۹۹ ادمین ۰
به اشتراک‌ گذاری
چند مطلب مرتبط:
نظرات کاربران