۳ تیر ۱۳۹۹ ادمین ۰
به اشتراک‌ گذاری

قیمت تیرآهن ۱۸ و کاربرد آن

۵/۵ - (۳ امتیاز)

در صنعت ساختمان سازی، تیرآهن‌ ۱۸، از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین مصالح فلزی، به‌شمار می‌رود. این تیر آهن‌ها به‌دلیل ساختار و قدرتی که دارند، می‌توانند وزن سازه‌ها را به خوبی تحمل کنند و ضمنا سرعت انجام پروژه‌ها را بالا می‌برد. ویژگی اصلی این مقطع مقاومت بالا در برابر خمش است. بسیاری از سازه‌ها با تیرآهن ۱۸ ساخته شده‌اند و اگر قصد خرید این تیرآهن را دارید و می‌خواهید اطلاعات کامل و جامعی چون دلیل انتخاب، مشخصات فنی، استانداردها، کاربرد، تولیدکنندگان، تغییرات قیمت و قیمت روز آن را به‌دست بیاورید، در این مطلب، همراه‌مان باشید.

آیرومارت تامین کننده این سایز پرکاربرد از تیرآهن فولادی است.

چرا تیرآهن‌ ۱۸ ؟

با توجه به افزایش نیاز به مسکن و گسترش شهرنشینی، نیاز به مصالح با دوام و کاربردی بود تا بتوان با کمک آنها، به صنعت ساختمان‌سازی، سرعت و شتاب بیشتری بخشید. به همین دلیل، تیرآهن به عنوان یک اختراع عالی، به بازار معرفی شد تا در عین سادگی، پردوام و مقاوم باشد. تیرآهن‌ها در برابر تغییرات جوی، تاب می‌آورند، می‌توانند به سرعت عمل انجام پروژه‌ها کمک کنند و نتایج کار با آنها سودمند و پایدار است. از سوی دیگر، تیرآهن ۱۸، مانند تیرهای چوبی گرفتار آفت و پوسیدگی نمی‌شود و می‌توان روی قدرت و پایداری آن، برای سالیان دراز حساب باز کرد.

در بین انواع تیرآهن ، تیر آهن‌های ۱۴، ۱۶ و ۱۸ بیشترین کاربرد را دارند و بیشتر سازه‌ها بر اساس ابعاد آنها طراحی می‌شوند. به همین دلیل تیرآهن ۱۸ ، در بازار بسیار پرطرفدار است و می‌توان آن ‌را در شمار مهم‌ترین مصالح ساختمانی به‌شمار آورد.

مشخصات فنی تیرآهن ۱۸

تیرآهن ۱۸ ، بر اساس اندازه، ابعاد، شکل و وزنی که دارد، در شکل‌‌ها و استانداردهای زیر قابل عرضه است:

تیرآهن  IPE دارای استاندارد اروپا و ایران

برای سازه‌های بلند که نیازمند مصالح قدرتمند است، تیرآهن  IPEبه‌کار می‌رود. این تیرآهن‌ها از یک جهت کشش وارد شده را تحمل می‌کنند و شکلی شبیه I دارد. تیرآهن‌های ۱۸ که با این استاندارد ساخته می‌شوند مقاومت بالایی دارند و می‌توانند در برج‌ها و سازه‌های مرتفع بسیار کاربردی باشند. در این تیرآهن‌ها، اندازه‌‌ی باله‌های دو طرف تیرآهن یکسان است و می‌تواند فشار و تنش‌ها را کنترل کند. اگر متقاضی خرید این تیرآهن هستید، باید بدانید که این مصالح بیشتر تولید داخل است و یا از کشور چین وارد می‌شود. برای مشاهده قیمت تیرآهن IPE در انواع مختلف روی لینک مشخص شده کلیک کنید.

تیرآهن INP استاندارد چین و روسیه

تیرآهن‌های I  شکل که باله‌های آن ضخامت متغیری دارند و در طول تیرآهن، تغییر می‌کنند در این دسته هستند. تیرآهن‌های ۱۸ که در این مدل باشند، عمدتا وارداتی است و اکثرا از کشورهای لهستان، کره، اسپانیا، آسمان، چین و روسیه وارد ایران می‌شوند. به‌طور کلی مصرف این نوع تیرآهن در بازار ایران محدود است.

تیرآهن IPB پهن بال

تیرآهن‌های به شکل H در این دسته قرار می‌گیرند. این تیرآهن‌ها با شکل ساده اما کاربردی که دارند، بسیار پرطرفدارند و می‌توان از آنها در بخش‌های گوناگون سازه استفاده کرد. تیرآهن IPB پهن بال یا هاش ، در برابر فشار و تنش‌هایی که به سازه وارد می‌شود بسیار مقاوم است و می‌تواند به بهینه شدن سیستم‌ها، صرفه جویی در زمان و هزینه‌ها بسیار کمک کند. جالب است بدانید که اختراع این نوع از تیرآهن‌ها قدمی بزرگ و مهم در صنعت ساختمان سازی بوده و کمپانی تولید کننده آن از طرح این تیرآهن، در لوگوی خود نیز استفاده کرده است. برای مشاهده قیمت هاش در انواع سبک و سنگین روی لینک هایی که در زیر نمایش داده شده است کلیک کنید:

کاربرد تیرآهن ۱۸

هر شاخه از تیرآهن ۱۸ ، حدودا ۲۲۶ کیلوگرم است. به دلیل ساختار و وزن زیاد، از این تیرآهن برای سازه‌های بزرگ استفاده می‌شود تا بتواند تنش‌ها و خم شدگی‌ها را تا سال‌های سال تحمل کند. از آنجا که تیرآهن ۱۸، نسبت به تیرآهن‌های دیگر سنگین‌تر و قدرتمندتر است، باید پیش از سفارش کالا، مطمئن شوید که این محصول با توجه به ساختار و شبکه‌بندی‌هایی که دارد، برای مقصود شما مناسب است. همچنین در جدول وزن تیرآهن می توانید جزئیات ابعادی سایزهای مختلف این مقطع را مشاهده کنید.

تیرآهن ۱۸، علاوه بر پروژه‌های ساختمان‌سازی، می‌تواند در سیستم‌ها و شبکه‌های گوناگونی به‌کار برده شده و بسیار سودمند و به صرفه باشد. با خرید تیرآهن ۱۸ از بازرگانی فولاد آیرومارت، بهینه و سودمند حرکت کنید.

قیمت تیرآهن ۱۸

در بازار آهن، زمان، نقش موثری در نوسانات بازار و تغییر قیمت مصالح دارد. از سوی دیگر، بازار بورس، برای تیرآهن ‌هایی که تولید داخل هستند و نوسانات ارزی برای تیرآهن‌های وارداتی، می‌توانند اثرگذار بوده و بر قیمت نهایی کالا موثر باشند. در کنار این پارامترها، انبارداری، وضعیت انتقالات و شرایطی که بازرگانی‌ها برای رویت و دریافت کالا تعیین می‌کنند نیز می‌تواند در هزینه نهایی کالا تاثیر بگذارد. برای مثال اگر از آیرومارت، تیرآهن ۱۸ خود را خریداری کنید، می‌توانید کالاهای خود را در انبار و بدون جابجایی قرار دهید. علاوه بر این، می‌تواند در طول ساخت تیرآهن‌ها بر خط تولید تسلط داشته باشید، از خدمات آزمایشگاهی آیرومارت که با همراهی دانشگاه علم و صنعت راه‌اندازی شده بهره ببرید و برای داشتن مصالح سفارشی، روی کمک‌های ما حساب کنید.

تغییرات قیمت تیرآهن ۱۸ در ۸ ماهه نخست سال جاری

با بررسی و نگاهی کلی به تغییرات قیمت تیرآهن ۱۸ در آرشیو قیمتی شرکت آیرومارت می‌توان روند تغییرات قیمت را صعودی یافت. نوسانات قیمت دلار و افزایش هزینه‌های تولید،  بسته‌بندی و حمل و نقل و عرضه به بازار،  متعاقبا باعث تلاطم در بازار فولاد و قیمت محصولات‌فولادی گردیده که شامل افت و خیزهایی جزئی و بطور کلی روند صعودی است.

در ادامه شاهد نمودار تغییرات قیمت محصول در ۸ ماهه نخست سال جاری مطابق با داده‌های قیمتی ارائه‌شده توسط شرکت بازرگانی آیرومارت هستید.

تغییرات قیمت تیرآهن 18

تغییرات قیمت تیرآهن ۱۸

همان‌طور که پیش از این ذکر کردیم برای تولید تیرآهن ۱۸ از بیلت‌های خریداری‌شده از واحدهای ریخته‌گری استفاده می‌شود. هزینه خرید و نگهداری ماده اولیه از مهم‌ترین عوامل تعیین‌کننده قیمت نهایی آن می‌باشد. از دیگر عوامل موثر دیگر بر قیمت هر کالا به‌خصوص تیرآهن ۱۸، میزان عرضه و تقاضا است. بسیار بدیهی است که با کم‌شدن مقدار عرضه در بازار و از سوی دیگر افزایش تقاضا، قیمت میلگرد افزایش پیدا کند و بالعکس. در کنار موارد ذکرشده، یک سری عوامل جهانی نیز بر قیمت تولیدات‌فولادی موثر است. مواردی مثل ممنوعیت در صادرات و واردات، نوسانات ارز، تورم سالیانه، نوسانات جهانی قیمت فولاد و …، مجموعه عوامل موثر بر قیمت تیرآهن ۱۸ می‌باشد.

تولید کنندگان تیرآهن ۱۸

اگر متقاضی تیرآهن‌های ایرانی باشید، لازم است بدانید که تنها تولید کننده فعلی تیرآهن‌های هاش، کارخانه ذوب آهن اصفهان است که به وسیله نورد گرم، تیر آهن‌ها را تولید می‌کند. ذوب آهن اصفهان، از سال ۱۳۶۰ و حتی در زمان جنگ و بمباران برای تولید محصولات با کیفیت در تلاش بوده و بسیاری از نیازهای بازار داخل را تامین می‌کند. علاوه بر این واحد صنعتی، نورد آریان فولاد نیز در زمینه تولید انواع تیرآهن، فعالیت می‌کند.

به جز تولید کنندگان داخلی، بخشی از تیرآهن‌ها و گاهی قسمتی از مواد اولیه، از خارج و کشورهای چین، لهستان و… تامین می‌شود. به همین دلیل هر چه قیمت ارز در نوسان باشد، ممکن است بر تولید کنندگان و وارد کنندگان آهن نیز اثر بگذارد. در بازار آهن آیرومارت، تنها با چند کلیک می‌تواند محصول مورد نظرتان را تامین کنید. پیشنهاد ما این است که در خرید تیرآهن، از زمان جلوتر باشید و سفارش خود را هر چه سریع‌تر ثبت کنید.

کلیک کنید و با کمک گرفتن از راهنمای خرید تیرآهن خرید خود را به سادگی انجام دهید.

تیرآهن ۱۸ از جمله مصالحی است که در طول سال‌ها، در بسیاری از آزمون‌هایش پیروز شده و توانسته به یکی از بهترین و کاراترین محصولات تبدیل شود. آیا شما هم تجربه به کار بردن تیرآهن‌ ۱۸ را داشته‌اید و یا اینکه می‌خواهید با کارشناسان ما، بیشتر درباره آن گفتگو کنید؟ با ما تماس بگیرید.

۳ تیر ۱۳۹۹ ادمین ۰
به اشتراک‌ گذاری
چند مطلب مرتبط:
نظرات کاربران