۳۰ بهمن ۱۳۹۸ مدیر ۰
به اشتراک‌ گذاری

رزوه‌کاری میلگرد

نحوه انجام فرایند رزوه کاری میلگرد

رزوه کاری میلگرد یکی از روش‎های مکانیکی اتصال میلگرد است. امروزه اتصال میلگردها به یکدیگر خصوصا در پروژه‎های عمرانی ، یکی از فعالیت‎هایی هستند که هم منجر به پیشرفت سریع تر پروژه و هم کاهش هزینه‌ها خواهد شد. در این ویدیو نحوه انجام رزوه کاری میلگرد نشان داده شده است.

 

همانطور که پیش‌تر گفتیم، بیش ترین کاربرد رزوه کاری میلگرد در پروژه‎های ساختمانی و اتصال میلگرد آجدار در هنگام ارماتوربندی است.

برای اتصال میلگرد به روش رزوه زنی معمولا از یک دستگاه ماشین تراش استفاده می‌کنند. با توجه به سایز میلگرد، رزوه زنی تا عمق مشخصی انجام می‌شود. هدف اصلی این فرایند میسر شدن وصله زدن دو میلگرد است.

رزوه زنی به کمک یک دستگاه تراش چرخان انجام می‌شود. پس از ایجاد رزوه کوپلر یا جفت کننده مثل مهره به میلگرد متصل می‌شود. یک سر دیگر کوپلر هم به میلگرد متصل می‌شود.

کوپلرها مهره هایی هستند که دو میلگرد را در یک راستا قرار می‌دهند. کوپلر معمولا از جنس فولادهای آلیاژی است، به این علت که مقاوت کششی آن بیشتر از میلگرد و دیگر اجزا باشد.

در نهایت می‌توان گفت، اتصال میلگرد به روش مکانیکی یا همان روزه کاری میلگرد نسبت به دیگر روش‌های اتصال میلگرد از مزایایی برخوردار است. که از جمله این مزایا کاهش تراکم آرماتور و فراهم کردن شرایط مناسب برای بتن ریزی است.

فرایند رزوه کاری میلگرد از جمله خدماتی است که آیرومارت برای رفاه مشتریان انجام می‌دهد. شما می‌توانید بعد از اطلاع از قیمت میلگرد، برای خرید آن از مشاوره کارشناسان ما بهره جویید.

۳۰ بهمن ۱۳۹۸ مدیر ۰
به اشتراک‌ گذاری
چند مطلب مرتبط:
نظرات کاربران