۱۶ آذر ۱۳۹۹ پریسا خاتمی ۰
به اشتراک‌ گذاری

توری مرغی چگونه تولید می‌شود؟

۵/۵ - (۲ امتیاز)

توری مرغی چیست و چه کاربردهایی دارد؟

توری مرغی که فنس هم نامیده می‌شود، برای محافظت از محوطه‌ها و تعیین حد و مرز باغ، زمین، مراکز نظامی، حصار کارگاه‌های ساختمانی برای محصور کردن و یا جلوگیری از سقوط مصالح و یا تقویت زیرسازی بتن، همچنین در اطراف فرودگاه و زمین ورزشی استفاده می‌شود.
ساختار توری مرغی شامل شبکه‌های شش ضلعی است که از به‌هم تابیده شده‌ی،مفتول‌های خم شده به صورت زیگزاگی ساخته می‌شود.

 

جنس توری مرغی از چیست؟

توری مرغی از مفتول گالوانیزه گرم و یا سرد تولید می‌شود. مفتول گالوانیزه گرم ، همان مفتول سیاه حرارت داده شده است که پس از حرارت‌دهی کربن آن به حداقل می‌رسد و به دلیل دارا بودن قابلیت خم شده در ساخت محصولاتی مانند توری مرغی استفاده می‌شود. اما در روش گالوانیزه سرد، با فرآیند الکترولیزور، لایه‌ای بر روی مفتول سیاه ایجا می‌گردد. به کمک این دو روش، مفتول در برابر زنگ‌زدگی و خوردگی مقاوم می‌شود. در مقاله تفاوت ورق گالوانیزه گرم و سرد، می‌توانید درباره تفاوت این دو روش گالوانیزه کردن، بیشتر بخوانید.

توری مرغی چگونه ساخته می‌‎شود؟

تولید توری مرغی به دو روش اتوماتیک و دستی انجام می‌گیرد.
در روش تولید اتوماتیک توری مرغی، ابتدا مفتول در دستگاه قرار می‌گیرد و روکش‌دهی می‌شود. در مرحله بعد مفتول روکش‌دار وارد بخش حصاربافی می‌گردد. سپس مفتول‌ها به یکدیگر پیچ می‌خورند و قالب لوزی شکلی که به آن چشمه گفته میشود، شکل می‌گیرد. در نهایت همانطور که در این ویدیو تماشا می‌کنید، ابتدا و انتهای توری توسط سیم‌پیچ اتوماتیک، محکم می‌شوند.
در روش تولید توری مرغی به روش دستی همه مراحل پیشتر گفته شده بجای دستگاه توسط یک یا دو نفر انجام می‌گیرد. به این صورت که سیم مفتول گالوانیزه به دور قالب می‌پیچد تا فرم بگیرد. پس از اینکه مفتول‌ها به هم بافته شدند، دوسر حصار توسط فرد با پیچ‌گوشتی بافته می‌شوند.در نهایت توری آماده شده به صورت رول درآورده می‌شود.

از توری مرغی به دلیل قیمت ارزان، نصب سریع، دوام و امنیت بالا و سبک بودن و قابلیت جابجایی آسان، بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. از شما دعوت می‌کنیم با تماشای این ویدیو از نحوه ساخت توری مرغی اطلاع کسب کنید.

 

۱۶ آذر ۱۳۹۹ پریسا خاتمی ۰
به اشتراک‌ گذاری
چند مطلب مرتبط:
نظرات کاربران