3 ویژگی مهم ورق گالوانیزه هفت الماس که نمی‌دانید!

4.2/5 - (12 امتیاز)
ورق گالوانیزه هفت الماس

ورق گالوانیزه هفت الماس به دلیل برخورداری از خواص مکانیکی و شیمیایی مناسب، کاربرد گسترده‌ای در ساخت قطعات مورد استفاده در صنایع کوچک و بزرگ دارد. در بازار بزرگ آهن آلات که برندهای مختلفی از ورق گالوانیزه عرضه می‌شود، شناخت بهترین کیفیت و برند بسیار حائز اهمیت است.

۴.۲/۵ - (۱۲ امتیاز)

تهیه به موقع ورق گالوانیزه در ابعاد و مقدار مورد نیاز، دغدغه اصلی مشتریان محسوب می‌شود. ارسال سریع محصول از طریق باربری مطمئن می‌تواند این معضل را در فرایند خرید، بهبود بخشد.

در انتخاب و تهیه ورق گالوانیزه هفت الماس، باید به مشخصات مکانیکی، خواص فیزیکی و ظاهری آن توجه کامل داشت. آیرومارت به عنوان نمایندگی فروش ورق گالوانیزه هفت الماس، در ادامه این مقاله مهمترین ویژگی‌های این محصول را مرور خواهد کرد. پس با ما همراه باشید.

کارخانه ورق گالوانیزه هفت الماس

شرکت صنایع هفت الماس در سال ۱۳۸۲ به بهره برداری رسید. ظرفیت اسمی این کارخانه صد هزار تن در سال برای تولید ورق گالوانیزه با ضخامت ۰.۳ تا ۲ میلیمتر در دو ضخامت ۱۰۰۰ و ۱۲۵۰ میلیمتر است.

همانطور که در اطلس تولید کنندگان ورق فولادی در ایران بررسی شد، ظرفیت تولید هفت الماس قزوین، به عنوان تولید کننده مطرح ورق سرد و گرم، در حال حاضر به بیش از دو میلیون تن در سال افزایش یافته است.

ورق گالوانیزه هفت الماس به صورت کلاف، ورق مسطح، ورق فرم دار و کلاف نواربری شده تولید می‌شود. مشخصات ظاهری هر کدام از انواع ورق گالوانیزه این برند در جداول زیر آمده است:

مشخصات عمومی کلاف گالوانیزه هفت الماس
نام کالا عرض ورق (mm) ضخامت ورق (mm) وزن پوشش (گرم بر متر مربع) قطر داخلی میلی‌متر
حداقل حداکثر حداقل حداکثر حداقل حداکثر
کلاف گالوانیزه ۷۲۰ ۱۲۸۰ ۰/۱۸ ۲/۵ ۶۰ ۴۰۰ ۵۰۸-۶۱۰

مشخصات ورق گالوانیزه هفت الماس

مشخصات عمومی انواع ورق گالوانیزه هفت الماس
نام کالا عرض ورق (mm) طول ورق (mm) ضخامت ورق (mm)
حداقل حداکثر حداقل حداکثر حداقل حداکثر
ورق مسطح گالوانیزه ۴۵۰ ۱۲۸۰ ۰/۱۸ ۲ ۵۵۰ ۶۰۰۰
ورق فرم‌دار سینوسی گالوانیزه ۹۳۰ ۱۱۸۵ ۱۵۰۰ ۱۴۰۰۰ ۰/۳۵ ۱/۲۵
ورق فرم‌دار ذوزنقه گالوانیزه ۷۷۳ ۸۸۵ ۱۵۰۰ ۱۴۰۰۰ ۰/۳۵ ۱/۲۵
کلاف نواربری شده گالوانیزه ۳۲ ۱۲۷۰ ۰/۳ ۲/۵

مشخصات ورق گالوانیزه هفت الماس

پیش از خرید یک محصول فولادی چون ورق، باید از سه مشخصه استاندارد، وزن و کاربرد اطلاع پیدا کنید تا در تامین ماده اولیه دچار اشتباه نشوید. تیم تحریریه آیرومارت در ادامه این سه ویژگی ورق هفت الماس را برای شما بررس خواهد کرد:

۱. استاندارد ورق گالوانیزه هفت الماس

خط تولید هر کدام از برندهای تولید کننده ورق گالوانیزه، از یک استاندارد واحد تبعیت می‌کند. استاندارد تولید ورق گالوانیزه مجموعه‌ای از معیارها و اصولی هستند که پیروی از آن‌ها به تولید کالایی با خواص مکانیکی و شیمیایی مشخص منجر می‌شود. تولید بر پایه استاندارد، علاوه‌ بر اینکه روند تولید را انسجام می‌بخشد، به شفاف‌سازی خواص و کارایی محصول برای مصرف‌کننده کمک می‌کند.

شرکت ورق گالوانیزه هفت الماس نیز در تولید ورق گالوانیزه خود از استاندارد JIS ژاپن تبعیت می‌کند. در جدول زیر می‌توانید مقایسه میان استانداردهای JIS، ASTM، EN و ISIRI را مشاهده کنید:

جدول استاندارد ورق گالوانیزه
استاندارد JI3302 ASTM EN ISIRI
مصارف عمومی SGCC CS TYPE A (A 653) DX51 D+Z,
(BS EN 10142/10147/10327)
STO Z Z(DIN 14162-01)
(ISIRI 7597)01
مصارف عمومی(پایه ورق گرم) SGHC A 53(89), A653 CQ (95) DX51DH
(EN 10142)
مصارف عمومی استحکام بالا SGC340,SGC400,SGC440,
SGC490,SGCS70
SS255-340-380-410-550 (A 653) S250GD
S280GD-S320GD-S350GD-S550GD
(DIN EN10326/DIN EN 10147)
۲۵۰-۲۸۰-۳۲۰-۳۵۰-۵۵۰(ISIRI 7596)
مصارف عمومی استحکام بالا (پایه ورق گرم) SGH340,SGH400,SGH440,
SGH490,SGH540
DH, FH, DMH (A 446), SQ275,
SQ341, SQ43 (A653)
S250GDH, S280GDH, S320GDH, S50GDH(EN10142)
کاربردهای با کشش عمیق SGCD1 FS TYPE A (A653) DX52 D+Z
(BS EN 10142/10147/10327)
STO 3 Z
(ISIRI 7597)04
کاربردهای با کشش عمیق SGCD2 DDS(A 653) DX53 D+Z
(BS EN 10142/10147/10327)
STO 4
Z(DIN 17162-01)5
(ISIRI 7597)03
استاندارد ورق گالوانیزه هفت الماس

استاندارد ورق گالوانیزه

۲. وزن ورق گالوانیزه هفت الماس

عمده تولیدات ورق گالوانیزه هفت الماس به صورت رول در ضخامت‌های ۰.۳ تا ۲ میلیمتر عرضه می‌گردد. هر رول ورق گالوانیزه هفت الماس از ۳ تا ۱۲ تن وزن دارد.

اما چطور می‌توان به وزن یک شیت برش خورده ورق گالوانیزه دست پیدا کرد؟ پیشنهاد آیرومارت به شما استفاده از جدول وزن ورق گالوانیزه است. این جدول راهنمای بسیار مناسبی برای دسترسی راحت و سریع به وزن ورق، بدون نیاز به استفاده از ابزار است.

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که دانستن وزن ورق گالوانیزه چه اهمیتی دارد؟ در حقیقت وزن بر نوع کاربرد و طراحی محصول تاثیر می‌گذارد. در برخی از کاربردها مثل درب خودرو با محدودیت وزن مواجه هستیم. بنابراین لازم است تا از ضخامت و وزن مشخصی از این محصول استفاده شود.

۳. کاربرد ورق گالوانیزه هفت الماس

ورق گالوانیزه به دلیل ساختار منعطف و شکل‌پذیر در کنار استحکام و مقاومت بیشتری که نسبت به ورق سیاه دارد، از دامنه کاربرد گسترده‌تری برخوردار است. در مقاله تفاوت ورق سیاه و ورق گالوانیزه چیست بیشتر درباره وجه تمایز این دو کالا بخوانید.

به طور کلی گالوانیزاسیون هر مقطع فولادی با هدف افزایش طول عمر و دامنه مصرف انجام می‌شود. لیست کاربرد ورق گالوانیزه در صنایع مختلف به شرح زیر است:

 • یخچال سازی: سینی پشت یخچال، پایه موتور یخچال
 • صنایع روشنایی: کاور محصولات روشنایی
 • کولر: تشتک سر و ته، اسکلت، پایه موتور، کانال و پنکه‌های سقفی
 • اجاق گاز: سینی پشت گاز
 • آبگرمکن: منبع انبساط
 • بخاری: لوله بخاری
 • منابع ذخیره: تانکر
 • اسکلت تابلو برق
 • کابینت
 • سیلو سازی
 • کف کانکس
 • تجهیزات سیم و کابل
 • تسمه
 • لوله و اتصالات
 • اسکلت تهویه

واحد گالوانیزاسیون هفت الماس

تولید ورق گالوانیزه در ادامه خط تولید ورق سرد انجام می‌گیرد. پس از اینکه سطح ورق‌های سرد با فرایند چربی زدایی آماده شد، درون کوره‌های آنیل قرار می‌گیرند.

پس از این مرحله، ورق‌ها با عبور از حمام گالوانیزه پوشش داده می‌شوند. شرکت هفت الماس از روش غوطه وری در دو واحد به تولید ورق گالوانیزه مشغول است.

شوره زدن یکی از رایج‌ترین عیوبی است که در حین انبار کردن ورق گالوانیزه اتفاق می‌افتد. هفت الماس برای پیشگیری از وقوع چنین عیبی از عملیات کروماته استفاده می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص، آیرومارت به شما مطالعه مقاله ۵ روش پیشگیری و رفع شوره سفید در ورق گالوانیزه را پیشنهاد می‌کند.

قیمت ورق گالوانیزه هفت الماس قزوین

تا به اینجا با مشخصات و کاربردهای ورق گالوانیزه هفت الماس به خوبی آشنا شدید. مهمترین مسئله بعد از این مرحله، دسترسی راحت و سریع به قیمت روز این کالاست.

قیمت محصولات فولادی روزانه با توجه به شرایط بازار تغییر می‌کند. شرکت پیشرو صنعت نفت آسیا (آیرومارت) به عنوان مرجع قیمت‌دهی آهن آلات، قیمت ورق گالوانیزه هفت الماس و دیگر برندهای بازار را روزانه در سایت و تلگرام مجموعه به‌روز رسانی می‌کند.

همچنین شما می‌توانید لیست قیمت ورق سیاه را در سایت آیرومارت به صورت لحظه‌ای و آنلاین ببینید.

ورق گالوانیزه رنگی هفت الماس

در برخی از کاربردهای ورق گالوانیزه لازم است تا یک لایه رنگی بر روی پوشش قرارگیرد. این فرایند نه تنها مقاومت ورق فولادی را تقویت می‌کند، بلکه بر زیبایی ظاهری آن نیز تاثیر می‌گذارد.

شما می‌توانید علاوه بر لیست قیمت ورق گالوانیزه هفت الماس، لیست قیمت ورق رنگی در ابعاد و رنگ‌های مختلف را نیز در سایت آیرومارت مشاهده کنید. جهت خرید ورق رنگی و دیگر مقاطع، کلیک کنید.

ورق گالوانیزه در تمام ابعاد را از آیرومارت بخواهید!

ورق‌های گالوانیزه در ضخامت‌های کم، به دلیل انعطاف‌پذیری بالا، معمولا به صورت کلاف یا رول تولید می‌شوند. ورق رول شده، طول زیادی دارد و ممکن است برای خریدار بلااستفاده باشد. هم‌چنین گاهی لازم است تا همین رول در ابعاد مشخصی برش داده شود.

آیرومارت خدمات برشکاری را در کنار عرضه انواع برندهای ورق گالوانیزه، ارائه می‌دهد. برای دریافت مشاوره و راهنمایی بیشتر در این خصوص، با شماره تماس ۰۲۱۴۵۳۰۶ تماس بگیرید. همچنین این کارخانه علاوه بر ورق گالوانیزه، ورق روغنی را نیز به بازار عرضه می‌کند. قیمت ورق روغنی هفت الماس را هم می‌توانید در سایت آیرومارت مشاهده کنید.

رویا سبزعلی

نظر کاربران

به این مقاله امتیاز دهید
4.2/5 - (12 امتیاز)

 1. مریم کشوری
  شهریور ۱۷, ۱۴۰۰ ۱۶:۵۱
  سلام کیفیت ورق هفت الماس بهتر از ورق گالوانیزه کاشان است؟
  1. آیرومارت
   آبان ۵, ۱۴۰۰ ۱۶:۵۹
   سلام وقت بخیر. هفت الماس و کاشان هر دو از بهترین برندهای تولیدکننده ورق گالوانیزه به شمار می‌روند.
 2. ali etemadi
  شهریور ۳۰, ۱۴۰۰ ۱۵:۴۳
  غیر از هفت الماس چه برندی برای خرید ورق گالوانیزه پیشنهاد میکنید؟
  1. آیرومارت
   آبان ۱, ۱۴۰۰ ۱۴:۱۶
   سلام وقت بخیر ورق گالوانیزه کاشان هم از برندهای معتبر و با کیفیت بازار محسوب می‌شود.
 3. شاهرخ
  مهر ۴, ۱۴۰۰ ۱۷:۰۰
  بین ورق گالوانیزه هفت الماس و تاراز موندم کدوم رو باید بخرم!
  1. آیرومارت
   آبان ۱, ۱۴۰۰ ۱۴:۱۷
   سلام وقت بخیر برای دریافت مشورت و راهنمایی در خصوص خرید ورق گالوانیزه با شماره ۰۲۱۴۵۳۰۶ تماس گرفته و داخلی ۱۲۳ را شماره گیری نمایید.
021-45306
محصولات وارد شوید! لیست سفارشات 021-45306فروش و بازرگانی

درخواست سفارش

کیلوگرم
معادلتن

قیمت نهایی بعد از تماس و اعلام کارشناس مشخص می شود.