۱۲ مهر ۱۳۹۹ ادمین ۰
به اشتراک‌ گذاری

استانداردهای ورق فلزی را بیشتر بشناسید

استاندارد ورق‌های فلزی با توجه به میزان کاربرد این محصولات در صنایع مختلف از مسائل حائز اهمیت به حساب می‌آید. از ساخت لوازم خانگی تا بدنه هواپیما از ورق فلزی استفاده مي شود. آشنایی با استاندارد ورق‌های فلزی ، روش تولید و انواع آن ها می تواند به شما در انتخاب ورق مناسب کمک کند. ورق فلزی در بازار با جنس و ضخامت های متفاوت وجود دارد. در این مقاله به معرفی انواع استاندارد ورق‌های فلزی می پردازیم.

جهت استعلام قیمت ورق فولادی روی لینک کلیک کنید.

ورق‌های پرکاربرد در صنعت از جنس فولاد یا آلومینیوم هستند. این ورق ها با توجه به روش تولید و کاربرد به گروه های مختلفی تقسیم می شوند. ورق روغنی، سیاه، آلومینیومی، ورق گالوانیزه، آجدار، اسیدشویی و استیل تعدادی از ورق‌های مورد استفاده در صنایع مختلف هستند.

به صورت کلی برای تولید ورق، ضخامت اسلب طی فرایند نورد سرد یا گرم کاهش یافته و به ضخامت مورد نظر می رسد. این فرایند برای ورق‌های مختلف یکسان است. با توجه به کاربرد نهایی قطعه نورد سرد یا گرم انجام می شود. نورد سرد عموما برای قطعاتی به کار می‌رود که کیفیت نهایی سطح اهمیت داشته باشد. در فرایند نورد گرم سطح نهایی قطعه از کیفیت پایین‌تری نسبت به نورد سرد برخوردار است.

استاندارد ورق‌های فلزی با توجه به کاربرد و فرایند تولید آن ها مشخص می شود. ورق‌های فولادی به صورت کلی به دو دسته ورق روغنی و ورق سیاه تقسیم می شوند. سایر ورق‌های فولادی مانند ورق رنگی، آجدار و گالوانیزه با انجام فرآیندهای ثانویه روی این ورق ها ساخته می شوند.

استاندارد ورق روغنی

ورق روغنی طی فرایند نورد سرد ساخته مي شود. ضخامت اسلب در ابعاد مورد نظر به کمک غلتک و بدون پیش گرم شدن کاهش می یابد. عبور از غلتک ها جندین بار تکرار می شود تا ضخامت ورق به محدوده دلخواه برسد. با کلیک روی لینک در مورد ورق روغنی بیشتر بخوانید. ورق روغنی به دلیل فرایند نورد سرد از کیفیت سطحی خوبی برخوردار است و کاربرد آن در محصولاتی است که در معرض دید قرار دارند و سطح زیبا، براق و درخشان در تولید آن ها حائیز اهمیت است. از کاربردهای این محصول می توان به تولید لوازم خانگی، بدنه اتومبیل، رادیاتورسازی، بشکه سازی و لعابکاری اشاره کرد.

ورق روغنی در انواع زیر تولید مي شود:

  • ورق معمولی St12
  • ورق نیمه کششیSt13
  • ورق فوق کششی St14
  • ورق لعاب پذیر EK2
  • ورق ضدسایش QSTE

هرکدام از استاندارد ورق روغنی ذکر شده در کاربرد خاصی استفاده می شود. به عنوان مثال ورق St14 برای تولید فیلتر اتومبیل، ورق St13 برای ساخت بدنه اتومبیل، QSTE برای تولید قطعات به کار رفته در قسمت‌های زیرین اتومبیل و EK2 به عنوان یک ورق لعاب پذیر برای صفحه اجاق گاز کاربرد دارند.

ابعاد استاندارد ورق روغنی که در بازار به صورت معمول وجود دارد ضخامت ۰.۳ تا ۳ میلی متر و عرض ۱۰۰ و ۱۲۵ میلی متر می باشد. ورق روغنی به عنوان ماده اولیه در ساخت ورق‌های رنگی و گالوانیزه استفاده مي شود.

اصلی ترین تولیدکنندگان ورق روغنی در کشور فولاد مبارکه اصفهان، شرکت هفت الماس و شرکت فولاد غرب هستند. علاوه بر ورق‌های داخلی، بخشی از نیاز کشور به ورق روغنی از طریق واردات تامین می شود. ورق‌های روغنی وارداتی قزاق، روس، کره و چینی نیز در کشور موجود هستند.

برای مشاهده قیمت ورق روغنی کلیک کنید.

استاندارد ورق سیاه

ورق سیاه برخلاف ورق روغنی از نورد گرم اسلب تولید مي شود. دمای اسلب تا حدود ۱۲۸۰ درجه افزایش یافته و سپس با عبور متوالی از بین غلتک هایی به ضخامت مورد نظر می رسد. ورق سیاه در مقایسه با ورق روغنی سطح ظاهری خوبی ندارد و به علت فرآیند نورد گرم، یک لایه اکسید روی آن را پوشانده است. این لایه اکسیدی تیره و مات است و نزدیک به رنگ سیاه می باشد که نامگذاری این ورق هم به همین علت است. گاهی اوقات ورق سیاه را پس از اسیدشویی و حذف لایه های اکسیدی به عنوان ماده اولیه برای تولید ورق روغنی استفاده می کنند.

ورق سیاه موجود در بازار به دو دسته نقسیم یم شود:

  • ورق سیاه معمولی St37
  • ورق سیاه صنعتیSt52

استاندارد ورق سیاه معمولی برای صنایعی مانند ساختمان سازی به کار برده می شود اما ورق St52 در صنایع پتروشیمی، مخزن سازی و سد سازی کاربرد دارد. عرض استاندارد ورق‌های سیاه ۱۰۰، ۱۲۵، ۱۵۰ و ۲۰۰ می باشد. همچنین این ورق ها در ضخامت های ۱.۵ تا ۱۰۰ میلی متر تولید می شوند. (با کلیک روی لینک به فایل رایگان جدول وزن ورق سیاه خواهید داشت.)

ورق St37 از نظر سختی معمولی و نرمال است. عددی که در نامگذاری ورق ها استفاه مي شود نشان دهنده حداقل میزان تنش اعمالی به ورق است. هرچه عدد بالاتر برود میزان سختی ورق افزایش می یابد. ورق سیاه به صورت رول یا شیت فابریک در بازار وجود دارد. ضخامت های بیشتر از ۱۵ میلی متر به دلیل اینکه قابلیت رول شدن را ندارند به صورت شیت فابریک عرضه می شوند. معروف ترین تولیدکنندگان ورق سیاه در کشور فولاد مبارکه اصفهان و اکسین اهواز هستند. علاوه بر تولیدات داخلی، بخشی از نیاز بازار از طریق واردات ورق از کشورهای قزاقستان، روسیه، چین، کره و اوکراین تامین می شود.

استاندارد ورق سیاه مورد استفاده در بدنه کشتی و ماشین آلات سنگین DD11، DD12، DD13، STW22 و STW24 است که این ورق ها استحکام کششی خوبی دارند. از طرفی استاندارد ورق‌های SPHT1، SPHT2، SPHT3 و SPHT4 برای تولید لوله های تحت فشار و مخازن نفتی قابل استفاده است که استحکام بالاتری نسبت به سایر ورق ها دارد.

با کلیک روی لینک قیمت ورق سیاه قیمت روز این محصول را استعلام بگیرید.

استاندارد ورق گالوانیزه

ورق گالوانیزه در واقع ورق روغنی است که با روی پوشش داده شده است. دلیل پوشش دادن آهن با روی، محافظت از ورق فولادی در مقابل خوردگی است. تمایل روی به خوردگی بیشتر از فولاد است به همین علت زمانی که آهن گالوانیزه در محیط خورنده قرار می گیرد از خورده شدن فولاد جلوگیری مي شود.

از ورق گالوانیزه در محیط هایی که احتمال خوردگی بالایی دارند استفاده می شود. لوله بخاری، کانال کولر، لوله آب، شیروانی منازل و کابینت آشپزخانه نمونه هایی از کاربرد ورق گالوانیزه در زندگی روزمره هستند.

یکی از روش های رایج برای گالوانیزه کردن ورق ها، روش غوطه وری است. در این روش از ورق سرد نورد شده استفاده مي شود. در ابتدا به منظور حذف لایه های اکسیدی سطحی، ورق اسیدشویی می شود. پس از شست و شو با آب و خشک کردن، ورق وارد یک حوضچه از مذاب روی مي شود. دستگاه هوا جت ضخامت پوشش روی را تنظیم می کند و پس از خشک شدن ورق گالوانیزه تولید می شود. طی فرایند گالوانیزاسیون روی سطح ورق دانه هایی که موسوم به گل روی یا اسپانگل (spangle) هستند تشکیل مي شود. این دانه ها نشان دهنده سرعت انجماد هستند. ریز بودن گل وری نشان دهنده بالا بودن سرعت انجماد است. هرچه اسپانگل ریزتر باشد کیفیت ورق بهتر است.

استاندارد ورق گالوانیزه طبق استانداردهای as/nzs 4680, 1461، ASTM A123 ISO و CAN/CSA G164 تعیین می شود. عرض استاندارد ورق ها ۱۰۰ و ۱۲۵ با پوشش ۱۰۰، ۱۲۰، ۱۸۰، ۲۲۰ و ۲۷۵ می باشد.

از مهم ترین تولیدکنندگان ورق گالوانیزه می توان به فولاد مبارکه اصفهان، هفت الماس قزوین، تاراز، ورق خودرو و فولاد امیرکبیر اشاره کرد. از مهم ترین عوامل موثر بر قیمت ورق گالوانیزه می توان به ضخامت لایه پوشش داده شده اشاره کرد.

استاندارد ورق رنگی

پایه ورق رنگی، ورق روغنی است. ابتدا به روش معمول گالوانیزه مي شود و سپس به یکی از روش های پودری یا مایع رنگ آمیزی می شود. ورق رنگی در ساخت لوازم خانگی از جمله اجاق گاز، یخچال و کابینت استفاده مي شود. همچنین در صنایع ساختمانی و حمل و نقل نیز کاربرد دارد. برای رنگ آمیزی ورق‌های رنگی، ۱۶ کد رنگ وجود دارد.

۱۰۱۵ رنگ کرم

۱۰۲۳ و ۱۰۲۸ خانواده زرد

۲۰۰۳ رنگ نارنجی

۳۰۰۰ و ۳۰۲۰ خانواده قرمز

۴۰۰۳ رنگ صورتی

۴۰۰۵ رنگ بنفش

۵۰۱۵ رنگ آبی

۶۰۲۴ رنگ سبز

۸۰۰۴ رنگ قهوه ای

۹۰۱۶ رنگ سفید

روش های رنگ آمیزی استاندارد ورق‌های فولادی به دو صورت پودری و مایع است. در روش پودری پیگمنت های رنگ و سطح ورق با روش الکترواستاتیک به هم متصل می شوند. سطح ورق و پیگمنت ها باردار شده و با جاذبه الکترواستاتیک به هم می چسبند و در آخر حرارت دهی انجام می شود تا به هم بچسبند. در رنگ آمیزی به روش مایع پس از از بین بردن آلودگی های سطحی ورق، رنگ به صورت مایع به ورق پاشیده مي شود و سپس در کوره خشک می شود.

ورق رنگی موجود در کشور تولید کارخانه های فولاد مبارکه اصفهان، شرکت بهمن، هفت الماس و ورق سمنان است. علاوه بر تولید داخلی، ورق رنگی از کشور چین نیز وارد مي شود. قیمت ورق رنگی تابع عواملی مانند قیمت ورق گالوانیزه و روغنی و همچنین کیفیت رنگ استفاده شده است.

استاندارد ورق اسیدشویی

ماده اولیه برای تولید ورق اسیدشویی، ورق سیاه است. طی فرایند نورد گرم روی سطح ورق لایه های اکسیدی تشکیل می شود. برای بهبود سطح ظاهری ورق اقدام به حذف لایه های امسیدی مي شود. علاوه بر این لایه های اکسیدی باقی مانده روی سطح باعث آسیب رسیدن به غلتک ها طی فرایندهای بعدی می شود. به همین منظور با فرایند اسیدشویی این لایه ها را حذف می کنند.

فرایند کلی اسیدشویی شامل حل کردن اکسید و جرم های سطحی به کمک اسید معدنی، شست و شوی ورق با آب و در نهایت خشک کردن در هوای گرم می باشد. طی فرایند اسیدشویی، سطح ورق براق شده و ظاهری مشابه ورق روغنی پیدا می کند.

ورق اسیدشویی در صنایع مختلفی کاربرد دارد. از کاربردهای آن می توان به تولید لوله و پروفیل در مصارف ساختمانی، لوله های صنعتی در خطوط انتقال آب، لوله های انتقال نفت و گاز، تولید مخازن مایع و گاز و ساخت بدنه و چرخ اتومبیل در خودروسازی اشاره کرد.

ورق اسیدشویی با فولادهای St52، St33 و St 37 تحت استاندارد SW22 و STW22 تولید مي شود. ابعاد استاندارد ورق اسیدشویی در بازار عرض ۱۰۰ و ۱۲۵ سانتی متر و ضخامت ۱.۵ تا ۶ میلی متر است. اسیدشویی ورق می تواند در کارگاه های کوچک نیز انجام شود.  قیمت ورق اسیدشویی تابع قیمت ورق سیاه است.

استاندارد ورق استیل

ورق استیل از فولاد زنگ نزن (stainless steel) ساخته می شود. خواص این فولاد به دلیل دارا بودن عناصری مانند نیکل و کروم در ترکیب شیمیایی است. به صورت کلی ورق استیل به دو دسته صنعتی و دکوراتیو تقسیم مي شود. ورق‌های صنعتی و دکوراتیو نیز به سه بخش مات، براق و خشدار تقسیم می شوند.

آلیاژسازی در تولید ورق استیل مهم ترین مرحله است. آلیاژسازی طی یک فرایند دقیق و کنترل شده در خلا صورت می گیرد. در مرحله بعد اسلب در ابعاد مورد نظر در اتمسفر کنترل شده ساخته شده و در آخر نورد در اتمسفر کنترل شده به منظور جلوگیری از اکسیداسیون سطحی انجام می شود. ابعاد استاندارد ورق استیل با ضخامت ۰.۳۵ تا ۶۵ میلی متر و عرض ۱۰۰ و ۱۲۵ سانتی متر در بازار موجود است.

ورق استیل موجود در بازار از تنوع بسیار بالایی برخوردار هستند. تقریبا ۲۵۰ گرید آلیاژی پرمصرف در ساخت استیل مورد استفاده قرار می گیرد. آلیاژهای استاندارد ورق استیل عموما شامل گروه ۲۰۰ (ورق استیل ۲۰۱ نگیر)، گروه ۳۰۰ (آلیاژهای ۳۰۴، ۳۱۶، ۳۱۰ و ۳۲۱) گروه ۴۰۰ یا ورق استیل بگیر (۴۱۰، ۴۲۰ و ۴۳۰) می باشند.

ورق‌های استیل برای در صنایع مختلفی از جمله ساخت مخازن، ساخت استراکچر، مصارف دکوراتیو، ساخت مخازن نگهداری موارد غذایی و ظروف انتقال مواد دارویی استفاده می شوند. قیمت ورق استیل از سایر انواع ورق بیشتر است که دلیل آن آلیاژ به کار رفته در تولید می باشد. ورق استیل موجود در کشور از کارخانه های فولاد آلیاژی یزد و اصفهان و همچنین واردات از کشورهای کره جنوبی، تایوان، اسپانیا، آفریقای جنوبی و چین تامین مي شود.

استاندارد ورق آلومینیومی

ورق آلومینیومی به دلیل ویژگی های ظاهری خوب، مقاومت به اکسیداسیون، وزن کم و مقاومت به خوردگی خوب در صنایع مختلف کاربرد زیادی دارد. از دیگر ویژگی های این ورق می توان به انعطاف پذیری خوب و قابلیت خمکاری بالا اشاره کرد. ورق آلومینیوم موجود در بازار در دو نوع رنگی و بی رنگ و به صورت رول و ورق عرضه می شود. وزن کم و مقاومت به اکسیداسیون در کنار قیمت مناسب باعث شده که این ورق در صنایع مختلف کاربرد داشته باشد.

انواع مختلفی از آلیاژ در تولید ورق آلومینیومی استفاده مي شود. ورق‌های ۱۰۵۰، ۱۰۶۰، ۱۰۷۰، ۱۱۰۰ و ۱۲۰۰ در ساخت مواردی از جمله لوازم آشپزخانه، دیگ بخار و مبدل های حرارتی کاربرد دارند. ورق ۲۰۲۴ چقرمگی شکست و استحکام بالا در برابر سرما، ماشینکاری و لحیم کاری خوب دارد. استاندارد ورق ۵۰۰۰ در محیط های خورنتده بسیار کاربرد دارد. ورق ۶۰۶۱ در صنایع خودروسازی، تولید لوله و کشتی سازی استفاده می شود. استاندارد ورق ۷۰۷۵ به دلیل نسبت استحکام به وزن بالا در صنایع نظامی و هوافضا بسیار کاربرد دارد.

ورق آلومینیوم می تواند در ضخامت های خیلی کم و به صورت فویل در بیاید. از برترین کارخانه های تولید کننده آلومینیوم در کشور می توان به آلومینیوم پارس، آلومینیوم اراک و پاس آلومان اشاره کرد. ضخامت استاندارد ورق‌های آلومینیومی موجود در بازار در بازه ۰.۲ الی ۳۰ میلی متر و عرض آن عموما ۱۰۰۰ و ۱۲۵۰ میلی متر می باشد.

استاندارد ورق آجدار

ورق آجدار از ورق ساده تولید مي شود. ماده اولیه می تواند ورق فولادی یا ورق آلومینیومی باشد. طی فرایند آجدار کردن، ورق ساده با عبور از دستگاه های مخصوص آجدار می شود. آج تشکیل شده روی ورق اشکال مختلفی دارد. آج های ورق به شکل بادامی، لوزی، الماس و یا عدس است.

در این مقاله از سایت آیرومارت به معرفی استانداردهای ورق فلزی پرداختیم. برای خرید انواع ورق های فولادی با کارشناسان آیرومارت تماس بگیرید.

۰۲۱-۴۵۳۰۶

۱۲ مهر ۱۳۹۹ ادمین ۰
به اشتراک‌ گذاری
چند مطلب مرتبط:
نظرات کاربران