۱۲ تیر ۱۴۰۱ مرضیه آلکلی ۰
به اشتراک‌ گذاری

وزن تیرآهن ۱۴ – جدول وزن تیرآهن ۱۴ اصفهان و دیگر کارخانه‌ها

۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)

وزن تیرآهن ۱۴ از عوامل موثر بر قیمت این نوع مقطع فولادی است. تیرآهن ۱۴ یکی از انواع مقاطع فولادی پرکاربرد در صنعت ساختمان سازی به شمار می‌رود که مطابق با استاندارد IPE تولید می‌شود و به شکل حرف I است. تیرآهن لانه زنبوری به عنوان یکی از انواع تیرآهن IPE با به هم جوش دادن دو تیرآهن ساخته می‌شود. تیرآهن دوبل نوع دیگری از تیرآهن IPE است.
تیرآهن ۱۴ در طول ۱۲ متری برش می‌خورد و به بازار عرضه می‌شود. وزن تیرآهن ۱۴ با طول ۱۲ متر در حدود ۱۵۵ کیلوگرم است که ممکن است برای برندهای مختلف با هم متفاوت باشد.

وزن تیرآهن 14 – جدول وزن تیرآهن 14

جدول وزن تیرآهن ۱۴

جدول تیرآهن ۱۴ برای برندهای مختلف در ادامه ذکر شده است:

وزن تیرآهن ۱۴
نام کارخانه وزن به کیلوگرم
تیرآهن اصفهان ۱۵۵
تیرآهن فایکو ۱۳۰
تیرآهن ناب تبریز ۱۳۲
تیرآهن فولاد یزد ۱۵۰
تیرآهن آرین ( قزوین) ۱۳۵
تیرآهن ماهان ۱۱۵
تیرآهن اهواز ۱۳۵

وزن تیرآهن ۱۴ برندهای دیگر و قیمت هر یک را در وبسایت آیرومارت می‌توانید مشاهده کنید. همچنین، وزن انواع تیرآهن در سایز‌های مختلف در صفحه جدول وزن تیرآهن آورده شده است.

فرمول محاسبه وزن تیرآهن ۱۴

محاسبه وزن تیرآهن ۱۴ با استفاده از چگالی و فرمول نیز امکان‌پذیر است. وزن یک شاخه تیرآهن را با در نظر داشتن ضخامت بال و جان آن، با فرمول زیر اندازه می‌گیرند:

۱۰۰۰/[چگالی×طول×[(ضخامت جان×طول جان) + (ضخامت بال×عرض بال)]×۲]= وزن یک شاخه تیرآهن (کیلوگرم)

در این فرمول واحد عرض بال، ضخامت بال، طول جان و ضخامت جان میلی‌متر است در حالی که طول را بر حسب متر وارد می‌کنیم. چگالی آهن نیز ۷.۸ گرم بر سانتی‌متر مکعب در نظر گرفته می‌شود.

مشاهده قیمت و خرید انواع تیرآهن ۱۴

شرکت پیشرو صنعت نفت آسیا با نام تجاری آیرومارت، انواع تیرآهن ۱۴ تولید کارخانه‌های سراسر کشور را به شما عرضه می‌دارد. شما می‌توانید قیمت هر شاخه را با در نظر داشتن وزن تیرآهن ۱۴ و قیمت هر متر از آن محاسبه نمایید. همچنین می‌توانید قیمت تیرآهن ۱۴ اصفهان و سایر برندها را از صفحه قیمت آن‌ها مشاهده نمایید. آیرومارت امکان خرید تیرآهن به صورت آنلاین و تلفنی نیز برای شما فراهم آورده است.

۱۲ تیر ۱۴۰۱ مرضیه آلکلی ۰
به اشتراک‌ گذاری
چند مطلب مرتبط:
نظرات کاربران

خبرنامه

اطلاع از جدیدترین قیمت و تخفیف‌های روز بصورت آنی و رایگان

مشاوره خرید
ارسال در واتس اپ